Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kuba Plaza de la Catedral (Havana)

Ubytování Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Nedaleko nejznámější pamětihodnosti v Havane, katedrály San Cristóbal, se nachází malebný hotel Kuba Plaza de la Catedral. Tento hotel se pyšní krásným výhledem na náměstí Plaza de la Catedral, kde se nachází nejen katedrála, ale také mnoho dalších historických budov.

Hotel Kuba Plaza de la Catedral nabízí několik druhů ubytování – jsou zde standardní pokoje, superior pokoje a také apartmány. Všechny pokoje jsou vkusně zařízené a mají klimatizaci, kabelovou televizi, bezplatné Wi-Fi připojení a vlastní koupelnu se sprchou. Apartmány navíc nabízejí kuchyňský kout.

V hotelu Kuba Plaza de la Catedral se můžete těšit na pohostinnost a vřelost personálu. Na recepci jsou vám k dispozici 24 hodin denně a snaží se vyhovět vašim požadavkům co nejlépe. K dispozici je také masážní salon, kde si můžete objednat příjemnou relaxační masáž.

Pro snídani si můžete zajít do hotelové restaurace, která nabízí lahodné snídaně, ale i další jídla během dne. Pokud se chcete těšit na výhled na náměstí, můžete si sednout na terasu, kde si můžete vychutnat sklenku kubánského rumu a podívat se na život, který se kolem vás odehrává.

Jedinou nevýhodou je, že se v hotelu nenachází bazén, takže pokud si to přejete, musíte dojít k moři, které je v Havane však naštěstí blízko.

Celkově je hotel Kuba Plaza de la Catedral skvělou volbou pro svůj příjemný a útulný interiér, skvělou polohu v historické části Havany a přátelský personál, který vám udělá pobyt co nejpříjemnější.


Počasí Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


V jihovýchodní části Karibiku, v malebném a exotickém ostrovním státě Kuba, se nachází hlavní město Havana. Jeho historické centrum, Staré Havana, je známé svými kouzelnými ulicemi plnými koloniální architektury a malebnými náměstími. Jedním z těchto náměstí je Plaza de la Catedral, které je nejen prostorou pro setkávání místních obyvatel, ale také turistickou atrakcí pro návštěvníky ze všech koutů světa.

Plaza de la Catedral se nachází přímo u katedrály San Cristóbal v počátku 18. století, která je jedním z nejvýznamnějších sakrálních staveb v zemi. Tato gotická katedrála s impozantní fasádou a vysokými věžemi je považována za jedno z nejvýznamnějších náboženských center v Karibiku. Její architektura láká návštěvníky, kteří sem proudí obdivovat její krásu.

Když se přeneseme do počasí, které tento okouzlující kout Kuby nabízí, nemohou být výjimkou teplé a slunečné dny. Kuba má tropické klima, což znamená, že celoročně zažívá vysoké teploty a hojné množství slunečního svitu. Průměrná teplota v Havaně se pohybuje v rozmezí 20-30 °C, s několika odchylkami v závislosti na ročním období.

Od listopadu do dubna se na Plaze de la Catedral často setkáte s příjemnými teplotami kolem 25 °C. Slunečné dny jsou na denním pořádku a příležitostnými bouřkami. V těchto měsících je tedy ideální počasí k prozkoumání náměstí, procházce po historickém centru a obdivování architektury katedrály.

Od května do října se počasí v Havaně stává horkým a vlhkým. Teploty se mohou vyšplhat až k 30 °C a vlhkost vzduchu je vysoká. V těchto měsících je běžné, že přicházejí tropické bouřky a občasně i hurikány. Je proto nutné být připraven na případné deště. I přes tyto přírodní výkyvy je Plaza de la Catedral stále atraktivní pro turisty, kteří se mohou schovat před deštěm pod historickými arkádami, či se posadit do jedné z místních kaváren a ochutnat slavnou kubánskou kávu.

Plaza de la Catedral je krásné a živé místo, které nabízí nejen poutavou historii Havana, ale také jedinečný pohled na život tamních obyvatel. Při návštěvě tohoto náměstí můžete očekávat příjemné a teplé počasí s občasnými bouřkami v určitých měsících. Ať už se rozhodnete navštívit tuto oblast v kterémkoli ročním období, určitě budete fascinováni jejím kouzlem a jedinečnou atmosférou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Dotaz: Kde se nachází Kuba Plaza de la Catedral?
Odpověď: Kuba Plaza de la Catedral se nachází v historickém centru Havanu, na náměstí Plaza de la Catedral.

Dotaz: Co lze vidět na náměstí Plaza de la Catedral?
Odpověď: Na náměstí se nachází několik historických budov, včetně katedrály svatého Kryštofa a několika paláců, které dříve sloužily jako sídla bohatých obchodníků.

Dotaz: Kdy bylo náměstí Plaza de la Catedral postaveno?
Odpověď: Náměstí Plaza de la Catedral bylo vystavěno v 18. století.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Kuba Plaza de la Catedral?
Odpověď: Otevírací doba se může lišit v závislosti na jednotlivých atrakcích v okolí náměstí. Obecně lze ale říct, že většina míst je otevřená v průběhu dne.

Dotaz: Jak se dostat na Kuba Plaza de la Catedral?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na náměstí Plaza de la Catedral, je pěšky, jelikož se nachází v centru města. Můžete také použít taxík nebo místní dopravu.


Dovolená Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Karibiku. Je známá svou bohatou historií, živou kulturou a nádhernými plážemi. Pokud plánujete navštívit Kubu, návštěva náměstí Plaza de la Catedral v Havaně by neměla chybět ve vašem itineráři.

Plaza de la Catedral, nacházející se v historickém centru Staré Havany, je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších náměstí v zemi. Toto malebné náměstí je obklopeno významnými historickými budovami a je domovem katedrály San Cristobal, která je jednou z kulturních ikon Kuby.

Katedrála San Cristobal de la Habana, známá také jako Katedrála svatého Kříže, je nejvýznamnějším dochovaným příkladem barokní architektury na Kubě. Její stavba byla dokončena v roce 1777 a katedrála je vyzdobena cennými uměleckými díly a nádhernými sochami. Turisté se mohou vydat dovnitř katedrály, aby obdivovali její nádhernou architekturu a širokou sbírku uměleckých děl.

Plaza de la Catedral je také obklopena dalšími historickými budovami, jako je Palacio del Obispo (Biskupský palác) a Casa de Lombillo, které dodávají náměstí autentický a živý pocit minulosti. Zahrnuje také různé příjemné restaurace, kavárny a obchody, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a zakoupit si tradiční kubánské suvenýry.

Navíc, putování kolem náměstí je jedinečným zážitkem samotným o sobě. Ulice plné historických vozidel, barvité domy a pouličníci v tradičních kubánských oděvech vytvářejí atmosféru, kterou nelze zažít nikde jinde.

Plaza de la Catedral je ideálním místem pro každého, kdo je fascinován bohatou historií, uměním a architekturou. Procházení náměstím vás přenese zpět v čase do koloniální éry a umožní vám prozkoumat jedno z nejvýznamnějších kulturních míst na Kubě.

Pokud navštívíte Kubu, nezapomeňte věnovat dostatek času prozkoumání náměstí Plaza de la Catedral v Havaně. Je to místo plné historie, kultury a krásy, které vám zanechá nezapomenutelné dojmy z vaší dovolené.


Letenka Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Letenka Kuba - Plaza de la Catedral je nejen výbornou volbou pro cestování do Havany, ale také pro objevování tohoto kouzelného města v srdci Karibiku. Plaza de la Catedral je jedním z nejznámějších náměstí v Havaně a zachovává svůj historický a kulturní význam dodnes.

Na náměstí se nacházejí některé z nejvýznamnějších památek, jako je katedrála svatého Kříže a palác los Capitanes Generales, které jsou obklopeny klasickými koloniálními domy. V roce 1982 byla celá oblast okolo Plaza de la Catedral zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.

Kromě těchto kulturních památek se zde můžete také potěšit kubánskou kuchyní a živou hudbou. V plánu by neměl chybět výlet na nedalekou pláž Malecon nebo projížďka v oldtimerech po ulicích Habany.

Plaza de la Catedral je také dobrou základnou pro návštěvu dalších památek, jako je historické centrum, náměstí Plaza Vieja a mnoho dalších.

Letenky na Kuby jsou k dispozici z celého světa a cena se může lišit v závislosti na měsící cestování. Letiště José Martí International Airport se nachází asi 20 minut jízdy od Havaných a nabízí přímá spojení s různými mezinárodními destinacemi.

Pokud chcete zažít autentickou atmosféru Havany a objevit skryté krásy tohoto města, návštěva Plaza de la Catedral by neměla chybět v plánu na vaší kubánské dovolené.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky