Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kuba Cayo Guillermo

Letenka Kuba Cayo Guillermo


Kuba je jednou z nejkrásnějších a nejoblíbenějších destinací mezi turisty. Nabízí krásné pláže, teplé moře, skvělou kulturu a bohatou historii. Cayo Guillermo, malebný ostrov nacházející se na severu Kuby, je jedním z mnoha rájů, kterými se můžete na Kubě těšit. A aby byla vaše cesta k Cayo Guillermo co nejjednodušší, je nejlepší rezervovat si letenku.

Letenka na Kuba Cayo Guillermo vám umožní pohodlně a rychle dosáhnout tohoto nádherného ostrova. Z mnoha mezinárodních letišť můžete nalézt přímé lety do Cayo Guillermo nebo do nejbližšího mezinárodního letiště, kterým je Cayo Coco International Airport. Po příletu na letiště budete mít možnost využít dopravu do Cayo Guillermo, která je přibližně 20 minut jízdy od letiště.

Jednou z nejlepších částí cesty na Cayo Guillermo je, že se ocitnete uprostřed nádherné přírody. Pláže jsou bílé a písečné s průzračnou modrou vodou. Můžete si užít opalování na pláži, šnorchlování nebo potápění v korálovém útesu. Ostrov je také domovem mnoha druhů mořských živočichů a ptáků, takže milovníci přírody se zde rozhodně nebudou nudit.

Na ostrově se nachází také několik luxusních resortů a hotelů, které vám poskytnou veškerý komfort a relaxaci, kterou si zasloužíte. Můžete si užít neomezený přístup na pláže, bazény, restaurace a další zařízení. Tyto hotely také nabízejí širokou škálu aktivit, jako jsou potápění, rybaření, golf a vodní sporty.

Pokud máte zájem o poznávání kubánské kultury a historie, můžete se vydat na výlet do blízkého města Morón, které je vzdáleno asi jednu hodinu od ostrova. Můžete se projít po malebných uličkách, navštívit historické památky a ochutnat místní kuchyni. Kuba je také známá svým rumem a doutníky, takže si můžete dopřát degustaci těchto tradičních kubánských produktů.

Rezervace letenky na Kuba Cayo Guillermo je jednoduchá a můžete si ji zařídit prostřednictvím cestovních agentur, online rezervací nebo přes speciální stránky. Mějte však na paměti, že nejlepší doba pro návštěvu Kuby je v zimě a na jaře, kdy je počasí příjemné a teplé.

Při plánování své cesty na Kuba Cayo Guillermo nezapomeňte také zkontrolovat své cestovní pojištění a získat potřebné víza. Některé lety již zahrnují vízum nebo můžete získat vízum na letišti při příjezdu. V každém případě si ověřte aktuální požadavky pro vstup na Kubu.

Kuba Cayo Guillermo je skutečným rájem pro dovolenou. Letenka vám umožní rychle se dostat na ostrov a zažít všechny krásy, které Cayo Guillermo nabízí. Nechte se unést překrásnými plážemi, pohostinností místních obyvatel a zářivou kubánskou atmosférou.


Dovolená Kuba Cayo Guillermo


Kuba je země plná krásných pláží, tropického počasí, bohaté kultury a vynikajícího jídla. Mezi nejpopulárnější turistické destinace na Kubě patří ostrov Cayo Guillermo. Tento ostrov je součástí Oblasti ochrany přírody Jardines del Rey a nachází se na severovýchodě země.

Cayo Guillermo je známý především svými fantastickými plážemi se světle modrým mořem a jemným bílým pískem. Pláže jsou ideální pro procházky, opalování a relaxaci. Mnoho z nich je téměř opuštěno a nabízí klid a soukromí pro turisty. Nejznámější pláží na ostrově je pláž Playa Pilar, která byla pojmenována po slavném spisovateli Ernestu Hemingwayovi, který se na Kubě často zdržoval.

Cayo Guillermo je také rájem pro milovníky potápění a šnorchlování. Pod hladinou moře se skrývá korálový útes plný života a barevných ryb. Je možné si vypůjčit potápěčské vybavení a objevovat úžasný podvodní svět.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství a přírodu, nabízí Cayo Guillermo také možnost výletu do národního parku Ciego de Avila. Tento park je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat, včetně slavných růžových plameňáků. Výlet do parku je jedinečnou příležitostí vidět tyto nádherné ptáky a procházet se pralesy a bažinami.

Pokud máte rádi vodní sporty, na Cayo Guillermo si můžete půjčit kajak nebo se věnovat windsurfingu. Ostrov je velmi větrný, což dělá z těchto aktivit nezapomenutelný zážitek.

Cayo Guillermo nabízí i řadu luxusních resortů a hotelů, které poskytují všechny vybavení nezbytná pro perfektní dovolenou. Místní restaurace nabízejí širokou škálu kubánských specialit, jako jsou rijoto, ropa vieja a mojito. Nezapomeňte si vychutnat sklenku lahodného kubánského rumu, který je pro tuto zemi tak typický.

Pokud hledáte dovolenou plnou slunce, pláží, dobrodružství a kultury, pak je Cayo Guillermo na Kubě ideální volbou pro vás. Tento malebný ostrov nabízí vše, co si přejete pro skvělou a nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Kuba Cayo Guillermo


Cayo Guillermo je ostrov v Atlantiku a součást skupiny turisticky oblíbených kubánských Cayos. Nachází se v provincii Ciego de Ávila na severním pobřeží Kuby. Na Cayo Guillermo se na vás těší luxusní ubytování, krásné pláže a možnosti pro vodní sporty.

Luxusní hotely jako Meliá Cayo Guillermo, IBEROSTAR Daiquiri a Sol Cayo Guillermo nabízejí návštěvníkům mnoho možností pro relaxaci a zábavu. Pokoje s výhledem na moře nebudou mít žádný problém vás okouzlit. Vedle pláže si také můžete vylepšit své zážitky se snorchlováním nebo potápěním v korálových útesech, které se nacházejí v blízkosti ostrova.

Meliá Cayo Guillermo je považován za jeden z nejlepších ubytovacích zařízení na ostrově. Hotel má téměř 300 pokojů, každý má vlastní balkon nebo terasu s výhledem na moře. Tyto pokoje jsou moderní a elegantní, nabízejí prostornou koupelnu a lůžko s měkkými matracemi. Samozřejmostí jsou klimatizace, minibar a televize se satelitním příjmem. Na místě jsou restaurace bary, kde si můžete pochutnat na kubánské kuchyni nebo si dát osvěžující koktejl.

IBEROSTAR Daiquiri nabízí kvalitní ubytovací zařízení pro rodiny nebo páry. Hotel má 312 pokojů, každý s televizí a minibarem. V hotelové restauraci se podávají široké rozmanitosti jídel, od kubánské kuchyně a mezinárodní kuchyně až po občerstvení. V areálu je také mnoho aktivit, včetně bazénu, fitness centra a masérny.

Sol Cayo Guillermo je známý pro svoji ideální polohu u pláže. Hotel nabízí 268 světlých a prostorných pokojů s moderními vybaveními. Na místě je také casino, fitness centrum a více restaurací k výběru.

Kromě toho, Cayo Guillermo nabízí neomezené možnosti pro vodní sporty. K dispozici jsou sporty jako vodní lyžování, wakeboarding, windsurfing, kajak, a samozřejmě potápění na koralovém útesu. Pro ty, kteří mají zájem o rybaření, mohou si najmout místního průvodce.

Cayo Guillermo také láká na nádherné pláže. Pláž Playa Pilar je jednou z nejznámějších na ostrově. Pláž je dlouhá 3 km a nabízí turistům bílý písek a azurové moře, ideální pro romantické procházky nebo trávení dovolené s rodinou.

Na Cayo Guillermo máte k dispozici velké množství aktivit a zážitků pro své dovolené. S luxusním ubytováním a nekonečnými plážemi a vodními sporty, zaručeně si užijete relaxaci a dobrodružství.


Počasí Kuba Cayo Guillermo


Kuba Cayo Guillermo je jedno z nejkrásnějších míst na Kubě a je často oblíbenou destinací mezi turisty z celého světa. Toto roztomilé městečko nabízí nádherné bílé písečné pláže s tyrkysovým vodou, dokonalé podmínky pro dovolenou u moře a dobrodružství pod sluncem.

Co se týče počasí, Kuba Cayo Guillermo má teplé a slunečné počasí po většinu roku. Průměrná teplota během dne se pohybuje kolem 28-32°C v létě (červenec a srpen) a 24-27°C v zimě (prosinec a leden). Noční teploty jsou příjemné po celý rok a většinou se pohybují kolem 19-22°C.

Město má dva hlavní období - suché a deštivé období. Suché období se koná od listopadu do dubna a je to nejlepší doba k návštěvě Cayo Guillermo. Během tohoto období je počasí stabilní a slunečné, což jsou ideální podmínky pro dovolenou u moře a pro provozování různých vodních sportů.

Deštivé období se koná od května do října a během těchto měsíců dochází k častým bouřím a hurikánům. I když toto období není ideální pro dovolenou u moře, turisté stále mohou tuto oblast navštívit, protože deštivé období je také mimořádně bohaté na tropickou vegetaci.

Pokud tedy plánujete cestu na Kuba Cayo Guillermo, je nejlepší vybrat si období sucha, což je od listopadu do dubna. Během tohoto období se můžete těšit na fantastické podmínky k provozování vodních sportů, procházky po vynikajících plážích a sledování nádherných slunečných západů, které si budete pamatovat po celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Cayo Guillermo


Dotazy:

1. Jak se dostanu na ostrov Cayo Guillermo na Kubě?
2. Kolik času trvá let z České republiky na Kubu?
3. Jaké jsou nejbližší letiště k ostrovu Cayo Guillermo?
4. Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Kuby a ostrova Cayo Guillermo?
5. Jaké jsou nejlepší pláže na Cayo Guillermo?
6. Kolik stojí ubytování na Cayo Guillermo?
7. Jaké aktivity mohu na Cayo Guillermo provádět?
8. Má ostrov Cayo Guillermo veřejnou dopravu?
9. Potřebuji vízum na návštěvu Kuby a ostrova Cayo Guillermo?
10. Jak je tam počasí?

Odpovědi:

1. Na ostrov Cayo Guillermo lze dostat buď letecky, přímo na místní letiště, nebo přes leteckou přestupní stanici na hlavním ostrově Kuby. Existují také možnosti dopravy trajektem nebo autobusem.

2. Let z České republiky na Kubu obvykle trvá zhruba 10 až 16 hodin, v závislosti na přestupů a trasě letu.

3. Nejbližší letiště k ostrovu Cayo Guillermo je letiště Jardines del Rey (CCC), které se nachází přibližně 20 kilometrů od ostrova.

4. Nejlepší měsíce na návštěvu Kuby a ostrova Cayo Guillermo jsou prosinec až květen, kdy je tam teplé a slunečné počasí. Tato období jsou také méně deštivá.

5. Nejznámější pláže na ostrově Cayo Guillermo jsou Playa Pilar a Playa El Paso. Oba jsou známé svou bílou písčitou pláží a průzračným mořem.

6. Cena ubytování na ostrově Cayo Guillermo se liší v závislosti na typu ubytování a sezóně. V průměru se pohybuje mezi 100 a 300 USD za noc.

7. Na Cayo Guillermo můžete provozovat různé aktivity, jako je potápění, šnorchlování, rybaření, windsurfing, plachtění, vodní lyžování a jízda na kajaku.

8. Ostrov Cayo Guillermo nemá veřejnou dopravu. Nejběžnější způsob dopravy je taxi, pronájem auta nebo motocyklu.

9. Ano, pro návštěvu Kuby potřebujete vízum, které se nazývá turistická karta. Měli byste se informovat na velvyslanectví nebo konzulátu Kuby v České republice ohledně podmínek a postupu žádosti o vízum.

10. Na ostrově Cayo Guillermo panuje tropické mořské podnebí s vysokými teplotami a vlhkostí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25–30 °C po většinu roku. Nejdeštivější období je od května do října.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky