Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kostarika Tortuga Island

Ubytování Kostarika Tortuga Island


Kostarika je nádhernou zemí plnou přírodní krásy a různorodých turistických atrakcí. Jednou z nezapomenutelných destinací, kterou stojí za to navštívit, je Tortuga Island. Nachází se v jižním pobřeží země a je známá svými krásnými plážemi, živým podmořským světem a pestrým zázemím pro turisty.

Tortuga Island, který znamená Ostrva želv, dostal své jméno díky množství nalezených mořských želv. Od 60. let 20. století je ostrov chráněn a patří do přírodní rezervace s cílem ochrany života mořských želv a dalších ohrožených druhů. Protože je to chráněná oblast, návštěvníci musí dodržovat určitá pravidla, jako například nesmí lovit ani vybírat žádné mořské živočichy.

Ostrov nabízí různé možnosti ubytování, které vyhovují všem typům turistů. Můžete si vybrat mezi luxusními hotelovými komplexy, vlastními vilami nebo rodinnými penziony. Většina ubytovacích zařízení má krásný výhled na moře a slouží jako ideální základ pro objevování okolních přírodních zajímavostí.

Při návštěvě Tortuga Island se rozhodně nejedná jen o ubytování. Ostrov je proslulý svou bohatou faunou a flórou, kterou lze objevovat při pěších túrách nebo potápění. Pod hladinou se skrývají korálové útesy plné exotických ryb a podmořské vegetace, což je oblíbená atrakce zejména u potápěčů.

Pláže na Tortuga Island jsou jedny z nejkrásnějších v celé Kostarice. Průzračná voda a bílý písek vytvářejí idylickou atmosféru pro opalování, koupání nebo relaxaci na pláži. Místní pláže jsou plné palmových stromů a pokojných zátok, které poskytují jedinečné místo pro pikniky a romantické procházky.

Pro milovníky vodních sportů je Tortuga Island také ideální destinací. Můžete si zde vyzkoušet šnorchlování, potápění, windsurfing, rybaření nebo jachting. Místní cestovní agentury nabízejí různé druhy vodních aktivit a vybavení pro pronájem.

Prozkoumání okolních ostrovů je další atrakcí, kterou si návštěvníci Tortuga Island nemohou nechat ujít. Existují organizované výlety na okolní ostrovy, které nabízejí skvělé příležitosti k pozorování fauny a flóry z jiných perspektiv. Můžete objevovat jiné pláže, jeskyně nebo přírodní rezervace a zažít adrenalinové zážitky při rychlém jízdě po vodě.

Tortuga Island je tedy ideální destinací pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace a dobrodružství. S jeho překrásnými plážemi, fascinujícím mořským světem a poklidnou atmosférou je Kostarika i přírodně majestátním místem, které nabízí zážitky, které budete moci vzpomínat na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Tortuga Island


Nejčastější dotazy a odpovědi o ostrově Tortuga v Kostarice:

1. Jak se dostat na ostrov Tortuga?
Ostrov Tortuga je přístupný pouze lodí. Existuje několik výletních lodí a katamaránů, které nabízejí převoz turistů na ostrov z různých přístavů v Kostarice.

2. Jak dlouho trvá cesta na ostrov Tortuga?
Cesta na ostrov Tortuga trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny, v závislosti na místě, odkud vyplouváte. Doporučuje se včas rezervovat výlet, aby se zajistilo místo na lodi.

3. Co mohu dělat na ostrově Tortuga?
Na ostrově Tortuga je možné si užít krásné pláže s jemným bílým pískem a azurově modrou vodou. Můžete se opalovat, plavat nebo si pronajmout vybavení pro šnorchlování a prozkoumávat korálové útesy.

4. Kolik stojí výlet na ostrov Tortuga?
Ceny výletů na Tortuga se liší v závislosti na tom, kterého poskytovatele služeb si vyberete a co je zahrnuto ve výletu. Obecně se pohybují od 75 do 150 dolarů na osobu.

5. Mám si s sebou vzít jídlo na ostrov Tortuga?
Většina výletů na ostrov Tortuga zahrnuje oběd, který je poskytován na ostrově. Nicméně je vždy dobré mít s sebou vlastní pití a svačinu, pokud si přejete mít něco navíc.

6. Nabízí ostrov Tortuga ubytování?
Neexistuje žádné ubytování přímo na ostrově Tortuga. Je to pouze výletní místo, kde můžete strávit den a vrátit se zpět na pevninskou část Kostariky.

7. Je na ostrově Tortuga možnost kempování?
Na ostrově Tortuga není povoleno kempování. Je zde ochranné pásmo, které má za cíl udržovat ostrov čistý a neporušený.

8. Je vhodné navštívit ostrov Tortuga s rodinou?
Ano, ostrov Tortuga je vhodný pro návštěvu s rodinou. Pláže jsou dětské přátelské a nabízí možnosti pro šnorchlování. Existují také zábavné aktivity, jako je vodní skútr nebo rybolov, které si mohou užít jak děti, tak dospělí.

9. Je na ostrově Tortuga možné najít podniky, kde si mohu pronajmout slunečník a lehátko?
Ano, na ostrově Tortuga jsou k dispozici podniky, které nabízejí pronájem slunečníků a lehátek. Tyto zařízení ale obvykle nejsou součástí výletu, takže může být potřeba platit dodatečné poplatky.

10. Můžu plavat s delfíny na ostrově Tortuga?
Na ostrově Tortuga není možné plavat s delfíny, protože o ně není zdejších vodních živočichů. Pokud chcete plavat s delfíny, můžete se přihlásit na speciální výlety do jiných částí Kostariky.


Letenka Kostarika Tortuga Island


Pokud plánujete cestu do Kostariky a hledáte něco skutečně speciálního, neměli byste vynechat návštěvu Tortuga Island. Tento malý ostrov se nachází zhruba hodinu jízdy lodí od malého přístavu Curu na západním pobřeží Kostariky.

Tortuga Island je obklopen tyrkysově modrou vodou a jemným pískem, což z něj dělá ideální místo pro relaxaci a užití si tropické atmosféry. Navíc jsou zde k dispozici různé aktivity na vodě, jako je potápění, šnorchlování, jízda na banánu a jetový skútr, takže se zde nebudete nikdy nudit.

Jedním ze způsobů, jak se na Tortuga Island dostat, je leteckou dopravou. Několik leteckých společností nabízí krátké lety mezi San José a Jacó, odkud se můžete dostat na ostrov rychlou lodí.

Letecký let trvá asi 20 minut a rozhodně stojí za to využít tuto možnost, neboť na obzoru se naskýtají úchvatné výhledy na pobřeží, sopky a zelenou vegetaci.

Po přistání v Jacó se můžete vydat na dvouhodinovou jízdu lodí k Tortuga Island. Během této jízdy se opět můžete těšit na nádherné výhledy na pobřeží i možnost sledovat delfíny a želvy, které se občas v těchto vodách objevují.

Kromě letecké dopravy existují samozřejmě i další způsoby, jak se na Tortuga Island dostat, například lodní dopravou z Puntarenasu, ale využití letenek si můžete užít jako nezapomenutelný zážitek.

Celkově Tortuga Island nabízí jedinečnou kombinaci úchvatné přírody, bílého písku, tyrkysové vody a nezištné pohostinnosti místních obyvatel. Pokud hledáte ideální destiaci pro odpočinek a relaxaci s trochou dobrodružství, určitě byste neměli vynechat Tortuga Island na své návštěvě Kostariky.


Počasí Kostarika Tortuga Island


Kostarika je známá svou bohatou přírodou, exotickými plážemi a tropickým počasím. Jednou z nejnadýchanějších lokalit v zemi je Tortuga Island, která se nachází v centrálním pacifickém pobřeží Kostariky.

Tortuga Island, známá také jako Isla Tortuga, je jedním z nejkrásnějších ostrovů v zemi. Tento ostrov je obklopen tyrkysovou vodou obohacenou korálovými útesy a je ukrytý v přírodní rezervaci Curu Wildlife Refuge. Tortuga Island a jeho okolí nabízí nejen krásné pláže, ale také možnosti potápění, šnorchlování a pozorování místního mořského života.

Kostarika má tropické a vlhké klima s dvěma hlavními obdobími - suchým a deštivým. Tortuga Island se nachází v oblasti s deštivým obdobím od května do listopadu, které se nazývá tzv. zelené období. Během tohoto období přicházejí časté krátké přeháňky, které přinášejí osvěžující dešťovou vodu k ostrovu.

V deštivém období se teploty na Tortuga Island pohybují mezi 24 a 30 stupni Celsia, což je příjemné a hřejivé počasí pro každého návštěvníka. Deštivé období také přináší výhodou, že pláže a oceán jsou méně přeplněné turisty, což umožňuje klidné a relaxační pobyt na ostrově.

Pokud preferujete sluneční a suché počasí, nejlepší čas navštívit Tortuga Island je mezi prosincem a dubnem. Toto období má nižší srážkovou aktivitu a teploty se pohybují kolem 28 až 35 stupňů Celsia. Tyto teploty jsou ideální pro plážové aktivity, jako je opalování, plavání, surfování a jiné vodní sporty.

Tortuga Island je oblíbenou destinací pro turisty, kteří hledají odpočinek a dovolenou v tropickém ráji. Ostrov nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky, jako jsou prohlídky ostrova, šnorchlování, potápění a procházky po přírodní rezervaci. Existují také možnosti výletů lodí nebo katamarány z blízkého přístavu Puntarenas.

Kromě svého nádherného počasí a bohaté přírody nabízí Tortuga Island také skvělou možnost objevit místní kulturu a tradiční kuchyni Kostariky. Ostrov hostí různé festivaly, koncerty a trhy, které představují místní umění a řemesla. Místní restaurace nabízejí čerstvé mořské plody a další lahůdky, které ocení každý gurmán.

Ať už se rozhodnete navštívit Tortuga Island během deštivého nebo suchého období, tento ostrov vám určitě přinese nezapomenutelné zážitky a relaxaci u překrásných pláží. Příroda, klima a aktivit na ostrově jsou perfektním doplňkem ke krásám Kostariky.


Dovolená Kostarika Tortuga Island


Kostarika je známá jako domov některých nejkrásnějších pláží a exotických destinací na světě. Jedním z nejvíce oblíbených míst mezi turisty je Tortuga Island, jedno z nejkrásnějších a nejúžasnějších míst na Kostarice.

Tortuga Island, také známý jako Isla Tortuga, se nachází v zálivu Golfo de Nicoya, na západním pobřeží Kostariky. Ostrov je vzdálen asi 20 kilometrů od města Puntarenas a je snadno dostupný lodí nebo katamaránem.

Ostrov je známý svou nádhernou pláží s jemným bílým pískem a průzračnou tyrkysovou vodou. Představte si siestu na pláži, zatímco si budete užívat sluneční paprsky a nekonečný výhled na oceán. Pláž Tortuga je ideální pro opalování, relaxaci a vodní sporty, jako jsou potápění, šnorchlování, rybaření a jízda na vodním skútru.

Ale Tortuga Island není pouze o pláži. Ostrov je také domovem mnoha exotických druhů živočichů a rostlin. Můžete se těšit na procházky po ostrově a objevování divokých zvířat, jako jsou opice, leguáni, papoušci a mnoho dalších. Pokud máte rádi dobrodružství a přírodu, rádi se vás přidáme na turistické trasy na ostrově.

Pro ty, kteří preferují luxusní zážitky, je k dispozici také možnost pronájmu soukromých jachet a katamaránů. Můžete se rozhodnout pro exkluzivní plavbu kolem ostrova, se zastávkou na různých místech pro šnorchlování nebo prostě pro posedání a relaxaci na palubě.

Pokud budete mít hlad, můžete ochutnat místní speciality a čerstvé mořské plody v místních restauracích na ostrově. Připravte se na vychutnání svěžího ceviche, rybích pokrmů, tropického ovoce a dalších lahůdek. Nezapomeňte si také dopřát osvěžující koktejl pod širým nebem.

Navštěva ostrova Tortuga je skvělým způsobem, jak využít svou dovolenou na Kostarice, kterou budete pamatovat na celý život. Přírodní krása, exotická fauna a flora a idylické pláže vytvářejí prostředí pro nezapomenutelné zážitky a odpočinek. Zaručeně se sem budete chtít vrátit a na chvíli se osvěžit v této nedotčené oáze.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky