Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kostarika Barra Honda National Park

Letenka Kostarika Barra Honda National Park


Barra Honda National Park se nachází ve střední části Kostariky a je známý svými unikátními vápencovými jeskyněmi a rozmanitou biodiverzitou. Park se nachází poblíž Malpaisi na západním pobřeží Kostariky, zhruba 22 kilometrů od města Nicoya.

Jedním z hlavních lákadel tohoto parku jsou jeho neuvěřitelně krásné jeskyně. Barra Honda je jedním z mála míst na světě, kde je možné vidět a navštívit vápencové jeskyně s veřejným přístupem. V jeskyních se nachází různé druhy stalaktitů, stalagmitů a jiných vápencových útvarů, což přispívá k jedinečné atmosféře tohoto místa. Pro ty, kteří touží po dobrodružství, je možné si pronajmout výstroj a vydat se na expedici s průvodcem po jeskyních.

Další příležitostí k dobrodružství je skála s názvem "La Trampa". Skála se tyčí nad okolím a nabízí návštěvníkům panoramatický výhled na celý park a okolní krajinu. Navštěvování tohoto místa vyžaduje výstup po strmé stezce a trvá zhruba hodinu, ale odměnou je úchvatný výhled.

Park je také domovem bohatých a rozmanitých druhů rostlin a zvířat. V parku bylo identifikováno více než 200 druhů stromů, včetně několika vzácných druhů endemických pro oblast. Mezi zvířata, která můžete spatřit v Barra Honda National Park, patří opice, lenochodi, guanaco červený, kolibříci a mnoho dalších. Park je také domovem několika chráněných druhů, včetně želv Ridleyových a několika druhů sov.

Středisko návštěvníků parku nabízí různé aktivity a služby pro návštěvníky. K dispozici je informační centrum s mapami a informacemi o parku, kempování, pěší túry a vyhlídky. Návštěvníci si mohou pronajmout horská kola a prozkoumat okolí, nebo se zúčastnit organizovaných exkurzí a výukových programů.

Pokud plánujete návštěvu Kostariky a hledáte místo s ohromující krásou přírody a jedinečnými přírodními útvary, Barra Honda National Park je skvělou volbou. Jeskyně, panoramatické výhledy a bohatá biodiverzita udělají z vaší návštěvy nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Kostarika Barra Honda National Park


Barra Honda National Park je jedním z nejvíce fascinujících míst, která můžete navštívit během své dovolené v Kostarice. Tento národní park se nachází na severozápadě země a je známý především díky svým fascinujícím vápencovým jeskyním.

Barra Honda National Park se rozkládá na ploše více než 2 200 hektarů a byl založen v roce 1974. Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně opic, ještěrek a ptáků. Zatímco mnoho turistů přichází sem především kvůli jeskyním, park nabízí také nádherné výhledy na okolní krajinu, včetně pobřeží Tichého oceánu.

Jedním z hlavních lákadel Barra Honda National Park jsou jeho jeskyně. Park je domovem více než 40 jeskyní, ale jen několik z nich je otevřeno pro veřejnost. Tyto jeskyně jsou výsledkem miliony let erozního procesu, který vytvořil složitý systém chodeb a místností. Navštěvování jeskyní je možné pouze s průvodcem, který vás provede bezpečně temnými a někdy úzkými prostory. V jeskyních můžete obdivovat nádherné vápencové formace a také se dozvědět více o historii parku a jeho geologických procesech.

Další významnou atrakcí parku je pozorování ptáků. Barra Honda National Park je domovem více než 230 druhů ptáků včetně kriticky ohroženého orla stěhovavého. Existuje několik turistických stezek, které vás provedou krajinou parku a umožní vám pozorovat různé druhy ptáků v jejich přirozeném prostředí. Turistické stezky jsou dobře udržovány a vybaveny informačními tabulemi, které popisují jednotlivé druhy ptáků a další živočichy, které se zde vyskytují.

Pro milovníky adrenalinových sportů nabízí Barra Honda National Park také možnosti horolezectví. Hlavní atrakcí je výstup na vrchol vápencového kopce, který nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Horolezectví je vyhrazeno pouze pro zkušené horolezce a vyžaduje předchozí povolení od správy parku. Tato aktivita je určena pro ty, kteří hledají extra dávku adrenalinu a nebojí se výzvy.

Barra Honda National Park je oázou klidu a krásy uprostřed neporušené přírody. Jeho jedinečná vápencová jeskyně, pestrý život ptáků a možnost horolezectví nabízejí dovolenou plnou dobrodružství a objevování. Pokud se vydáte na dovolenou do Kostariky, nezapomeňte navštívit tento národní park a objevit jeho jedinečnou krásu.


Ubytování Kostarika Barra Honda National Park


Barra Honda National Park se nachází v západní části Kostariky a je jedním z nejvýznamnějších a unikátních přírodních rezervací v zemi. Park je známý především svými krásnými vápencovými jeskyněmi a zároveň nabízí hostům úžasnou příležitost být v přímém kontaktu s přírodou.

V oblasti Barra Honda National Park se nachází přes 40 jeskyní, které jsou známé svou rozmanitostí a krásnými formacemi. Z těch nejvýznamnějších lze jmenovat Terciopelo, Santa Ana a Trampa de Golondrinas. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je možnost podniknout s průvodcem výpravu do hloubky těchto jeskyň a obdivovat fascinující podzemní svět.

Park je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, včetně ohrožených druhů. Mezi nejznámější patří obří mravenečník, nebezpečná krokodýlí ještěrka nebo vzácné ptáky jako kalyptery nebo korunáči. Každý návštěvník parku má možnost obdivovat tuto bohatou biodiverzitu a zároveň se dozvědět více o ochraně přírody a udržitelném turismu.

Kromě procházek a objevování jeskyní nabízí Barra Honda National Park také další aktivity, jako je pěší turistika, horská cyklistika a pozorování ptáků. Existuje několik turistických tras, které umožňují návštěvníkům poznat různé části parku a obdivovat jeho nádherné výhledy.

Co se týče ubytování, existuje několik možností v okolí Barra Honda National Park. Některé hotely a resorty nabízejí pohodlné pokoje a výhled na okolní přírodu. Pro ty, kteří preferují přímý kontakt s přírodou, je k dispozici možnost kempování v parku. Kempování je povoleno na vyhrazených místech a umožňuje hostům strávit noc pod hvězdami.

Navštívit Barra Honda National Park je skvělou volbou pro ty, kteří mají rádi přírodu a dobrodružství. Park nabízí krásné scenérie, fascinující jeskyně a možnost poznat místní biodiverzitu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat v komfortním hotelu nebo přímo v přírodě, vaše návštěva v tomto parku vás zcela jistě nadchne svou krásou a jedinečností. Nezapomeňte si ale rezervovat dostatek času, abyste si mohli užít vše, co tento úžasný park nabízí.


Počasí Kostarika Barra Honda National Park


Kostarika je oblast, která je proslulá svým nádherným přírodním prostředím a jedním z nejlépe ochráněných národních parků je právě Barra Honda National Park. Tento park se nachází v provincii Guanacaste v západní části země a zahrnuje 2 295 hektarů ochrany přírody, včetně náročného systému jeskyní v hlubinách útesu.

Barra Honda National Park se pyšní jedinečným geologickým výskytem, který rezultoval z aktivit a procesů miliónů let. Při povrchu se můžeme divit krásné flóře a fauně, ale dole v jeskyních můžete objevit fascinující svět křišťálových formací a podzemních řek.

V letním období, které zde trvá od prosince do května, vládne v Barra Honda National Park suché a teplé počasí. Teploty se pohybují kolem 32 ° C a spousta slunce zaručuje, že strávený den v parku bude nezapomenutelným zážitkem. Jarní a podzimní období jsou také výborným časem pro návštěvu parku, protože teploty jsou mírnější a deště jsou častější.

V zimě, která se zde nachází v období od června do listopadu, se naopak vyplatí mít k dispozici deštník nebo pláštěnku, protože v této době park zažívá značnou vlhkost a spoustu dešťových srážek. Nebojte se ale, i v této době není návštěva parku nevýhodná. Můžete totiž vidět spoustu vzácných druhů rostlin, živočichů a hmyzu.

Nejvíc turistů pravděpodobně zavítá do Barra Honda National Park během suchého období, kdy mohou využít krásné morénové vrcholekch kopce na pěší túry a krátké výlety k jeskyním. Voda určitě není součástí podzemí jeskyní, ale na zpáteční cestě můžete ochladit v řece. Během mokrého období ale návštěvníci nemají o to menší zájem, protože mohou pozorovat neuvěřitelnou flóru.

Výlet do Barra Honda National Park určitě stojí za to, nejen kvůli zážitkům v podzemí, ale také kvůli nádherné krajině okolo parku. Buďte ale připraveni na stoupání a klesání po zatravněných cestách, protože kopce jsou poměrně strmé, ale to neznamená, že by pro někoho s nižší kondicí nebylo toto místo nejlepším místem na téma dobrodružství!


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Barra Honda National Park


1. Jak se dostanu do Národního parku Barra Honda v Kostarice?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Národního parku Barra Honda, je cestovat z blízkého města Nicoya. Z Nicoya je možné si půjčit auto a dojet do parku, nebo využít místní dopravu jako autobus nebo taxi.

2. Jaké aktivity a atrakce lze nalézt v Národním parku Barra Honda?
Odpověď: Národní park Barra Honda je známý především pro své jeskyně a krasové útvary. Turisté si mohou rezervovat výlety do jeskyní, kde se mohou ponořit do podzemního světa a obdivovat unikátní stalaktity a stalagmity. Park také nabízí možnosti pro turistiku, pozorování ptáků a přírodu, a kempování.

3. Jak dlouho trvá prohlídka jeskyní v parku?
Odpověď: Prohlídka jeskyní v Národním parku Barra Honda obvykle trvá přibližně 2-3 hodiny, včetně turistického výletu a průvodce.

4. Jaká je cena vstupenky do Národního parku Barra Honda?
Odpověď: Vstupenka do Národního parku Barra Honda stojí přibližně xx Kč pro dospělého a xx Kč pro děti.

5. Je nutné si rezervovat prohlídku nebo výlet do jeskyní předem?
Odpověď: Ano, je doporučeno si rezervovat prohlídku nebo výlet do jeskyní předem, aby bylo zajištěno místo a průvodce. Můžete to udělat přes místní turistickou agenturu nebo přímo na webových stránkách parku.

6. Existují ubytovací možnosti v blízkosti Národního parku Barra Honda?
Odpověď: Ano, v okolí parku jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů a kempů.

7. Jaké jsou nejlepší časy návštěvy Národního parku Barra Honda?
Odpověď: Nejlepší časy návštěvy parku jsou v suchém období, které trvá od prosince do dubna. V tomto období je pravděpodobnost dešťů nižší a průchod jeskyněmi je snazší. Nicméně, park je otevřený pro návštěvníky po celý rok.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky