Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kongo Loufoulakari Falls

Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Loufoulakari Falls


1. Co jsou vlastně Kongo Loufoulakari Falls?
- Kongo Loufoulakari Falls jsou vodopády situované v Kongu, ve střední Africe. Jedná se o jedny z největších vodopádů na světě, které mají celkovou délku až 9 km.

2. Jak se dostat k vodopádům Kongo Loufoulakari?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat k vodopádům Kongo Loufoulakari, je letecky. Letiště Dolisie je nejbližší letiště a nachází se přibližně 3 hodiny jízdy od vodopádů. Poté je možné podniknout přepravu automobilovou nebo lodí k samotným vodopádům.

3. Jak dlouho trvá výlet k vodopádům Kongo Loufoulakari?
- Délka výletu k vodopádům Kongo Loufoulakari závisí na zvoleném způsobu přepravy a zájmu turistů. Obecně se však předpokládá, že návštěva vodopádů a prozkoumání okolní oblasti může trvat 1 až 2 dny.

4. Jaké aktivity je možné podniknout u vodopádů Kongo Loufoulakari?
- Při návštěvě vodopádů Kongo Loufoulakari je možné podniknout různé aktivity, jako například procházky a pěší výlety po okolních lesích, pozorování místní fauny a flóry, rybolov, nebo i pikniky u řeky.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu vodopádů Kongo Loufoulakari?
- Nejlepší doba na návštěvu vodopádů Kongo Loufoulakari je v období sucha, které trvá od června do září. V tomto období je méně pravděpodobné, že budou vodopády příliš nafouklé a převládají příznivé podmínky pro outdoorové pobyty.


Ubytování Kongo Loufoulakari Falls


Kongo Loufoulakari Falls jsou jedny z nejkrásnějších vodopádů v Demokratické republice Kongo. Nachází se v jihozápadní části země, asi 95 km od města Matadi.

Pokud se chystáte navštívit tyto nádherné vodopády, určitě vás bude zajímat ubytování v okolí. Naštěstí existuje několik možností, které se budou lišit především cenou, vybavením a lokalitou.

Jedním z nejpohodlnějších ubytování v této oblasti je luxusní kemp Kongo Loufoulakari Falls. Tento kemp se nachází přímo u vodopádů, což znamená, že budete mít nádhernou výhled z vašeho stanu. Kemp nabízí vybavené stanové stany a luxusní prostory s klimatizací, teplou vodou a WC. Tento kemp však patří mezi luxusnější ubytování, a tak může být pro některé návštěvníky příliš drahé.

Mezi další možnosti ubytování v okolí Kongo Loufoulakari Falls patří menší hotely a ubytování v blízkých vesnicích. Tyto možnosti jsou většinou mnohem cenově dostupnější, ale s tím souvisí i horší vybavení a lokalita. Pokud však nechcete utrácet za ubytování příliš mnoho peněz a nehledáte luxusní zázemí, určitě budete s těmito možnostmi spokojeni.

Při výběru ubytování v této oblasti je také důležité vzít v úvahu bezpečnost. V Demokratické republice Kongo existuje vysoké riziko ozbrojených konfliktů a turisté by se měli držet doporučených tras a lokalit. Proto je důležité zvolit si ubytování, které je dobře zabezpečené a kde se budete cítit bezpečně.

Celkově lze říci, že návštěva Kongo Loufoulakari Falls je jedinečným zážitkem, který stojí za to zažít. Pokud si vyberete správné ubytování a dodržíte bezpečnostní opatření, budete mít nezapomenutelný zážitek a zároveň ušetříte na ubytování.


Dovolená Kongo Loufoulakari Falls


Dovolená v Kongo může být pro mnohé z nás poněkud avantgardním zážitkem. Tento kousek afrického kontinentu se totiž netěší takové turistické základně jako některé jiné země, ale mají v něm například klenot zvaný Loufoulakari Falls.

Tato nádherná vodopádová kaskáda se nachází v přírodním parku Loufoulakari, který se rozprostírá na území Konga i Gabonu. Celková délka vodopádů dosahuje až 3 km a voda padá z výšky až 42 metrů.

Samotný park je vhodný nejen pro pozorování vodopádů, ale i pro turistiku nebo pozorování místní fauny a flóry. Zajímavosti, které si návštěvník může prohlédnout, jsou například velké afričtí sloni, gorily nebo pralesy.

Při plánování výletu do Konga by se měli návštěvníci řídit doporučením místních cestovních kanceláří a nevydávat se na svoji vlastní pěst. Celkovou bezpečnostní situaci v zemi je třeba brát vážně, nicméně s dobrým plánem a profesionálním průvodcem lze tuto perlu africké přírody navštívit.

Dovolená v Kongo se může stát zážitkem na celý život, a to ať už díky vodopádům Loufoulakari, nebo díky setkání s místními obyvateli, kteří, přestože si s nimi zpočátku možná nebudete mluvit stejným jazykem, mohou být velmi přátelští a ochotní ukázat vám svou krásnou zemi.

A tak když chcete zažít opravdovou dobrodružnou dovolenou, v Kongo nezahálíte. Loufoulakari Falls vás dokáže ohromit svou krásou, které neuteče oko ani srdce. A přestože se cesta může zdát poněkud náročná, výsledek nakonec stojí za to.


Letenka Kongo Loufoulakari Falls


Loufoulakari Falls: Tajemná pastvina v Kongu

Loufoulakari Falls se nacházejí v západní části Konžské republiky. Tento skrytý klenot ještě nebyl objeven masovou turistikou a tak zde můžete zažít klid a vnitřní klid. Při pohledu na tento vodopád se na vás snad přenesou vize exotického ráje s přírodními zdroji, překrásnou krajinou a zajímavými lidmi s kulturními odlišnostmi.

Pro mnoho lidí možná nebude prevence spojována s turistickou destinací, ale východní a střední Afrika nabízejí nádherná místa k prozkoumání. Kongo je pro návštěvníky tou nejlepší destinací pro objevování nových kultur, zajímavých uměleckých kousků a úžasně rozmanité vegetační i faunistické oblasti. Loufoulakari Falls je ideální příklad toho, co Kongo nabízí.

Toto místo přiláká každého zájemce o přírodu a přitom se nedostává velké pozornosti, jakou si zaslouží.

Pokud se rozhodnete tuto skrytou pastvinu navštívit, nenechávejte na poslední chvíli přípravu. Musíte obstarat všechny nezbytnosti, včetně víza. Jinak byste se mohli dostat do potíží a váš výlet by mohl skončit zklamáním.

Po přistání v Brazzaville, což je hlavním městě Konžské republiky, musíte zajistit dopravu k vodopádu. Existují dvě možnosti k dosažení tohoto kouzelného místa. První příležitostí je pronajmout si auto a absolvovat dlouhou cestu po úzkých silnicích, aby bylo dosaženo města Kinkala, sousedící s Loufoulakari Falls. Druhou možností, kterou zvolí většina turistů, je wynajem skútry. Tyto skútry vám umožní se snadno a rychle dostat k místu určení.

Dosáhnutí toku řeky Loufoulakari vyžaduje přibližně 2,5 hodiny jízdy. Při jízdě si užijete krásné výhledy na okolní krajinu, stejně jako tetování tropické rostliny. Konec cesty vás pozdraví ohromující vodopád a přírodní kulisu vokolí.

Pokud se cítíte uklidněni tichem, zajděte k blízkému kempu a následujte cestičky a sledujte poklidný průběh místního života. Místní obyvatelé pro vás mohou udělat krásné rukodělné předměty z palmových listů, což vám umožní mít unikátní suvenýry z vaší cesty.

Kromě toho má vodopád také velkou historickou hodnotu. Místní kmeny, jako jsou Songololo, v této oblasti existují po tisíce let. Vykopávky z oblasti ukazují, že Loufoulakari Falls byla velmi důležitá obchodní cesta v Africe.

Celkově, Loufoulakari Falls představuje nádhernou destinaci k návštěvě pro každého zájemce o přírodu a historii. Toto místo nabízí určitý druh klidu a rovnováhy, kterou jak místní, tak i návštěvníci mohou prožít. Pokud jste připraveni objevit tento tajemný a krásný kousek světa, neváhejte a vydejte se na cestu do Loufoulakari Falls.


Počasí Kongo Loufoulakari Falls


Kongo Loufoulakari Falls, též známé jako Zongo Falls, se nacházejí v Kongu, což je země na středním pobřeží Afriky. Tyto vodopády jsou jedny z největších v Kongu a jsou velmi oblíbeným turistickým cílem.

Počasí v oblasti Kongo Loufoulakari Falls je charakteristické vlhkým tropickým podnebím, s teplotami kolem 25-30°C po většinu roku. Nejtepleji bývá v období od ledna do května, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 35°C. Nejchladnější je naopak období od června do srpna, kdy teploty klesají na kolem 22-25°C.

Kvůli vlhkému tropickému podnebí v oblasti se ale vyskytují i velké množství srážek. Průměrné množství srážek v oblasti Kongo Loufoulakari Falls se pohybuje kolem 1 500-2 000 mm za rok. Největší množství srážek bývá v období od března do května a od září do listopadu, kdy mohou přijít silné tropické lijáky. Turisté by se měli na tato období připravit, ať již vhodným oblečením, nebo tím, že se do oblasti vydají v jiném období.

I přes tuto vlhkost a množství srážek jsou Kongo Loufoulakari Falls krásným turistickým cílem po celý rok. Vše záleží na tom, jaké počasí turisté preferují a jak se na cestu připraví. Jedno je ale jisté – vodopády jsou vždy krásnou přírodní scenérií a stojí za návštěvu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky