Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kolumbie Guajira Desert

Ubytování Kolumbie Guajira Desert


Kolumbijská Guajira Desert, známá také jako La Guajira, je jednou z nejzajímavějších a nejkrásnějších částí Kolumbie. Toto odlehlé a nedotčené místo je domovem unikátní krajiny, fascinujícího domorodého obyvatelstva a neuvěřitelné biodiverzity. Pokud plánujete navštívit toto místo, je důležité zvážit možnosti ubytování. Zde je pár tipů na ubytování v Guajira Desert.

1. Hospedaje Wayuu: Nejlepším způsobem, jak poznat kulturu a tradice indiánského kmene Wayuu, je strávit noc v jedné z místních hospedajes (ubytovacích zařízení). Tyto jednoduché, ale pohodlné chatrče se nacházejí ve vesnicích a jsou ideálním místem, kde se můžete seznámit s životním stylem Wayuu. Obvykle mají společné sociální zařízení a některé základní vybavení. Tato ubytování vám také umožní ochutnat tradiční jídla a naslouchat starým příběhům a legendám přímo od místních obyvatel.

2. Eko-kempy: Guajira Desert je rájem pro přírodní nadšence a milovníky kempování. Existuje několik eko-kempů, které nabízejí ubytování ve stanech nebo chýších. Tyto kempy obvykle nabízejí základní vybavení, jako je sprcha se sladkou vodou, toalety a venkovní kuchyně. Můžete si také pronajmout spací plachtu a spát pod hvězdami, což je jedinečný zážitek. Tyto kempy se nacházejí v odlehlých oblastech a umožňují vám objevit krásu pouště a rozmanitosti fauny a flóry.

3. Luxusní hotely a resorty: Pokud preference přikládáte pohodlí a luxusu, najít zde můžete také několik luxusních hotelů a resortů. Tyto zařízení nabízejí moderní vybavení, komfortní pokoje, bazény, restaurace a další služby. Nejlepší hotely a resorty se nacházejí v blízkosti pobřeží Karibského moře, což vám umožňuje kombinovat pobyt na pláži s objevováním Guajira Desert.

4. Vzácné plážové chatky: Existuje také možnost ubytování v malebných plážových chatkách nebo bungalovech. Tyto chatky se nacházejí na samotě, daleko od civilizace, a umožňují vám prožít klid a krásu Guajira Desert. Pláže v této oblasti jsou jedinečné svým zlatým pískem, tyrkysovou vodou a úchvatnými výhledy.

Nezáleží na tom, který z těchto typů ubytování si vyberete, je důležité si uvědomit, že Guajira Desert je nedotčený region a nenabízí sofistikovanou infrastrukturu, kterou najdete v jiných částech Kolumbie. Je vhodné být připravený na jednoduché podmínky a přijmout jedinečnost tohoto místa.

V Guajira Desert se budete cítit jako na konci světa. Tato zeměpisně izolovaná oblast vám přinese jedinečný zážitek a pohled na odlišné kultury a nádhernou přírodu. Bude to dobrodružství, které si budete pamatovat po celý život.


Letenka Kolumbie Guajira Desert


Kolumbie, země s bohatou historií a pozoruhodnou krajinou, skrývá mnoho překvapení pro návštěvníky. Jedním z nejúžasnějších a málo známých přírodních skvostů je poušť Guajira Desert. Pro milovníky dobrodružství, přírody a neobvyklých zážitků je Guajira Desert ideálním cílem.

Guajira Desert se rozkládá na severozápadě Kolumbie a je jednou z největších pouští v Jižní Americe. Její rozloha čítá přibližně 9 000 km² a tvoří přirozenou hranici mezi Kolumbií a Venezuelou. Poušť leží na poloostrově Guajira, který je domovem původního kmenového obyvatelstva Wayuu.

Poušť Guajira Desert se vyznačuje úchvatným a kontrastním krajinářským tvarem. Na jedné straně se rozkládají písečné duny, které tvoří působivé scenérie a na druhé straně najdete překrásné pláže a skalnaté pobřeží Karibského moře. Toto jedinečné místo je zároveň i domovem bohaté fauny a flóry, jejichž přežití je závislé na místním ekosystému.

Pro cestovatele a dobrodruhy je možnost prozkoumat Guajira Desert nezapomenutelným zážitkem. Nejběžnější způsob, jak se dostat do pouště, je letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do blízkých měst, jako je Riohacha nebo Santa Marta. Odtud se můžete vydat na cestu do pouště autem, místním dopravním prostředkem nebo organizovanými výlety.

Během svého pobytu v Guajira Desert nevynechejte návštěvu jedinečných jezer, zvaných "líčila", která se nacházejí uprostřed pouště. Tyto solné laguny nabízejí úžasné vizuální zážitky a možnost pozorování místní fauny, jako jsou plameňáci a další ptáci. Můžete si také vychutnat krásné západy slunce nad skalami nebo se jemně dotýkat písečných dun, které se zdají být nespočetné.

Místní původní kmen Wayuu také vytvořil základy pro cestovní ruch v této oblasti. Někteří členové kmene Wayuu vám mohou ukázat svůj životní styl a tradiční řemeslné dovednosti, což je jedinečná příležitost poznat jejich kulturu z první ruky.

Je třeba mít na paměti, že návštěva Guajira Desert vyžaduje určitou přípravu a opatrnost. Poušť je známá svým drsným podnebím, s vedry během dne a velkým teplotním rozdílem v noci. Je důležité mít dostatek vody, ochranných slunečních brýlí, krému na opalování a vhodného oblečení. Výlety do pouště by měly být také plánovány se zkušeným průvodcem, který vám pomůže s orientací a zabezpečí vaši bezpečnost.

Guajira Desert je skutečně zcela unikátní destinace, kterou byste neměli přehlédnout, pokud plánujete návštěvu Kolumbie. Tato odlehlá a tajemná oblast nabízí nádhernou krajinu, nezapomenutelné zážitky a možnost pochopení hlubších kulturních kořenů tohoto fascinujícího místa. Kolumbie a její Guajira Desert čekají na vás!


Počasí Kolumbie Guajira Desert


Kolumbie Guajira Desert, nazývaná také jako La Guajira, je jednou z nejextrémnějších oblastí na planetě z hlediska počasí a klimatu. Nachází se na severu Kolumbie a zasahuje také do Venezuely. Tato část Kolumbie je zcela odtržena od zbytku země a je známá svou nehostinnou pouští a hustými dešti. Právě zde se střetávají vlivy Karibského moře a Andského pohoří, což vytváří jedinečné podmínky pro počasí a klima v této oblasti.

Nejvýraznějším rysem počasí v Guajira Desert je silný a vytrvalý vítr, který sem zanáší písek a prach ze Sahary. Tento písek vytváří rozsáhlé duny a písečné roviny, které jsou charakteristickým znakem této pouště. Vítr také způsobuje téměř neustálý písečný déšť, což je meteorologický jev, při kterém je písek zanesen do vzduchu a padá na zem jako déšť.

Guajira Desert zažívá období sucha většinu roku, kdy deště jsou velmi vzácné. Právě proto se jedná o jednu z nejsušších oblastí v Kolumbii. Místní obyvatelé jsou závislí na omezeném množství srážek, které v této oblasti spadnou a jsou nuceni přizpůsobit své životy extrémním podmínkám.

V létě, které trvá od prosince do května, teploty v Guajira Desert stoupají velmi vysoko, a to až na 45°C. V těchto měsících slunce pálí velmi intenzivně a přidává na extrémnosti zdejšího klimatu. Teploty se pohybují mezi 30 až 35°C i v noci, což ztěžuje odpočinek a spánek.

Nicméně, v zimě, která trvá od června do listopadu, se teploty mírně snižují a pohybují se mezi 15 až 25°C. V těchto měsících se také vyskytují časté deště. Ty jsou vítány ve zdejší oblasti, protože pomáhají zavlažovat půdu a zpřístupňují vodu místním obyvatelům.

Guajira Desert je domovem jedné z nejvzácnějších a nejohroženějších skupin lidí na světě - indiánského kmene Wayuu. Ti se přizpůsobili těmto extrémním podmínkám a vyvinuli unikátní způsob života a kulturu, zahrnující pastevectví a rybolov. Guajira Desert také nabízí nádhernou přírodu a úžasné scenérie, které lákají turisty z celého světa.

Vzhledem ke své unikátnosti a tvrdosti je Kolumbie Guajira Desert jedním z nezapomenutelných zážitků pro ty, kdo se rozhodnou navštívit tuto oblast. Je to místo, které dokazuje, že i za nehostinných podmínek může příroda vytvořit něco tak vzrušujícího a jedinečného.


Dovolená Kolumbie Guajira Desert


Kolumbie je zemí kontrastů. Kromě hory And, pralesů Amazonie a kulturně bohatých měst, nabízí také největší poušť v Jižní Americe – poušť Guajira. Tato odlehlá krajina ležící na severu Kolumbie se stala populární turistickou destinací pro ty, kteří hledají nezapomenutelné zážitky a unikátní kulturu.

Guajira Desert se rozprostírá na ploše 15 000 kilometrů čtverečních a je domovem Kolumbijských indiánů, kteří tam žijí již po staletí. Navštěvování této oblasti je možné pouze v doprovodu místního průvodce, protože toto území není zcela bezpečné kvůli možnosti ozbrojených konfliktů mezi indiánskými kmeny a kolumbijskými vojáky.

Kromě exotických a krásných pláží, Guajira Desert nabízí i unikátní a odlišnou přírodu. Tady se setkáte s kontrastem barev, kdy červené a oranžové písky se střídají s tyrkysovou a azurovou barvou moře. Můžete se také podívat na největší solnou pláň v Kolumbii, Pláň Saladu. Tato pláň je nejen výjimečná svou velikostí, ale také díky tisícům rozmanitých druhů živočichů, kteří zde přežívají v těchto drsných podmínkách.

Pokud hledáte trochu dobrodružství na své dovolené, Guajira Desert má co nabídnout. Můžete se projet po nekonečných dunách písku na terénním vozidle, navštívit zapadlé a odlehlé vesnice, kde se indiáni stále drží tradičních zvyklostí a žijí v harmonii s přírodou, nebo se vydat na rybářský výlet s místními rybáři, kteří se stále drží starých metod.

Ať už se vydáte na dobrodružné cestování či si jen chcete odpočinout na plážích nebo se ponořit do kultury indiánských kmenů, Guajira Desert vám jistě nabídne nezapomenutelné zážitky. Navštivte jednu z nejkrásnějších destinací v Kolumbii a zažijte neuvěřitelnou atmosféru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Guajira Desert


1. Jak se jmenuje poušť v Kolumbii?
Odpověď: Poušť v Kolumbii se jmenuje Guajira Desert.

2. Kde se nachází Guajira Desert?
Odpověď: Guajira Desert se nachází na severu Kolumbie, v departementu La Guajira.

3. Jaké jsou teploty v Guajira Desert?
Odpověď: Průměrné teploty v Guajira Desert se pohybují kolem 30-35 °C během dne a v noci klesají na přibližně 20 °C.

4. Je možné navštívit Guajira Desert?
Odpověď: Ano, Guajira Desert je turisticky přístupná a můžete se tam vydat na expedici s místním průvodcem.

5. Kolik lidí žije v Guajira Desert?
Odpověď: V Guajira Desert žije přibližně 500 000 lidí, hlavně domorodých etnických skupin Wayuu.

6. Jaké jsou charakteristické rysy Guajira Desert?
Odpověď: Guajira Desert je charakteristická svými písečnými dunami, suchým klimatem, omezenou vegetací a jezero Manaure.

7. Jaké aktivity lze v Guajira Desert podniknout?
Odpověď: V Guajira Desert můžete podniknout expedici do písečných dun, navštívit Wayuu komunity, poznat místní kulturu a zvyky, a také si vychutnat nádherné západy slunce.

8. Jak se dostat do Guajira Desert?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Guajira Desert, je letadlem do hlavního města departementu - Riohacha, a odtud pokračovat po silnici až do pouště.

9. Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Guajira Desert?
Odpověď: Nejvhodnější doba pro návštěvu Guajira Desert je v období mezi listopadem a březnem, kdy jsou teploty mírnější.

10. Musím se připravit na něco specifického před návštěvou Guajira Desert?
Odpověď: Doporučuje se vzít si s sebou dostatečné množství vody, opalovací krém, pokrývku hlavy a pohodlné oblečení, protože slunce a horko mohou být velmi intenzivní. Taky je důležité mít předem zajištěnou ubytovnu a průvodce.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky