Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Tsavo East National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Tsavo East National Park


1. Jak se dostanu do národního parku Tsavo East v Keni?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Tsavo East National Parku, je letadlem nebo autem z Nairobi. Cesta trajektem přes řeku Galana také funguje.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Tsavo East National Parku?
- Pro Kenyany je vstup 800 KES pro dospělé a 215 KES pro děti. Zahraniční turisté platí 30 USD pro dospělé a 10 USD pro děti.

3. Jak dlouho trvá Safari v Tsavo East National Parku?
- Safari trvá obvykle celý den, ale můžete si vybrat různé délky. Doporučuje se strávit alespoň 2-3 dny v parku, abyste měli dostatek času prozkoumat různé oblasti.

4. Jaká zvířata mohu vidět v Tsavo East National Parku?
- V parku můžete vidět slony, lvy, nosorožce, žirafy, antilopy, zebry, hrochy, krokodýly a mnoho dalších druhů zvířat.

5. Půjčovají se v parku auta na safari?
- Ano, v parku můžete si pronajmout vozidlo na safari. Doporučuje se pronajmout si vozidlo s průvodcem, který vám bude poskytovat informace o zvířatech a parku.

6. Můžu v parku stanovat?
- Ano, v parku je možné stanovat. Jsou zde stanové tábořiště, kde si můžete postavit stan a strávit noc.

7. Která je nejlepší doba pro návštěvu Tsavo East National Parku?
- Nejlepší doba pro návštěvu parku je v období od července do října a od prosince do března, kdy je sucho a je možné pozorovat zvířata na vodních zdrojích.

8. Je v parku možné vidět velkou migraci zvířat?
- Ne, Tsavo East National Park není známý pro velkou migraci zvířat jako například Masai Mara.

9. Jaké aktivity lze dělat v Tsavo East National Parku kromě safari?
- Kromě safari je možné se v parku věnovat i pěší turistice, pozorování ptáků, fotografii a navštěvovat další zajímavá místa, jako jsou horké prameny a povodí řeky Galana.

10. Existuje v parku možnost ubytování?
- Ano, v parku Tsavo East je k dispozici několik ubytovacích zařízení, včetně lodgí a táborů.


Počasí Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park je největší národní park v Keňa, který pokrývá plochu 11 747 kilometrů čtverečních. Leží v prostoru mezi městy Nairobi a Mombasa, v regionu vrásnění Great Rift Valley. Tento park je znám pro neuvěřitelnou faunu a floru, ale také pro jedinečné počasí.

V Tsavo East National Park je celoročně horko, a to díky tomu, že se nachází v tropické savaně. Průměrná teplota v parku je kolem 28 stupňů Celsia, přičemž nejvyšší teploty se objevují v období ledna a února, kdy mohou přesáhnout i 32 stupňů. Nejnižší teploty se pak objevují v období června a července, kdy se teploty mohou snížit na 22 stupňů.

Během deštivých měsíců, od března do května, park žije svým druhem a je příjemné ho navštívit v této době. Díky dešťům se okolní krajina zelená a je plná zdrojů vody. Výhodou návštěvy parku v období dešťů je méně prachu a prachových bouří.

Nicméně, pokud hledáte safari plné zvířat, nejlepší období je v suchu, od června do října. V této době je krajina suchá a zvířata se shromažďují kolem řek a vodních zdrojů, aby mohla pít. To také znamená, že jsou zvířata snadno pozorovatelná a mohou se přiblížit ke středu parku, kde se nachází vodní díla.

Kromě toho, musíte být připraveni na občasné výskyty prachu, protože park leží na savaně, kde je vítr obvyklý a může způsobit prachové bouře. V létě jsou tyto bouře mnohem častější, takže je důležité být připraveni na krajinné podmínky.

Celkově lze říci, že pro návštěvu Tsavo East National Park je nejlepší obdobím od června do října, protože v této době je nejmenší množství dešťů a zvířata se shromažďují kolem vodních zdrojů. Nicméně, pokud chcete zažít krásu a zeleň krajiny po deštích, pak se vydejte do parku od března do května. Ať se rozhodnete pro kterékoliv období, Tsavo East National Park určitě nepřestane překvapovat svou návštěvníky krásou a neuvěřitelnou faunou a flórou.


Letenka Keňa Tsavo East National Park


Keňa je zemí bohatou na přírodní krásy a národní parky, které lákají miliony turistů z celého světa. Jedním z nejznámějších a největších národních parků v Keni je Tsavo East National Park. Zabírá rozlohu více než 13 700 kilometrů čtverečních a tvoří ho rozmanitá divočina, rozprostírající se na východě země.

Pokud se rozhodnete navštívit Tsavo East National Park, získáte příležitost spatřit některé z nejvíce fascinujících obyvatel africké savany, včetně slonů, levhartů, nosorožců, žiraf, antilop, kudů a mnoho dalších. Národní park je také domovem pro velké množství druhů ptáků, které si můžete pozorovat při procházce parkem.

Začátek vaší cesty do Tsavo East National Park začíná na letišti, které je jedním z nejoblíbenějších způsobů dopravy pro turisty. Letenka do Keni je velmi snadno dostupná z velkých světových letišť a můžete si vybrat z několika aerolinek, které nabízejí přímé spojení do Nairobi nebo Mombasy.

Po příletu na letiště Kenya Tsavo East budete přesunuti do národního parku, což lze udělat pohodlně na palubě safari vozidla. Během cesty na safari si můžete užívat krásné pohledy na africkou krajinu a mnoho příležitostí k fotografování.

V Tsavo East National Park můžete si vybrat různé typy safari, které jsou k dispozici. Můžete se rozhodnout pro tradiční safari vozidlo, kde máte možnost vidět zvířata pohodlně a zároveň dostat informace od profesionálních průvodců. Další možností je foot safari, které vám umožní prozkoumávat park pěšky v doprovodu zkušených průvodců. Pro ty, kteří hledají ještě větší dobrodružství, je možné podniknout safari na koni nebo na velbloudech.

Nejvíce unikátní a ohromující místa v Tsavo East National Park jsou Mzima Springs, což jsou studně napájené podzemními prameny. Zde se můžete potápět pod hladinou a pozorovat podvodní svět s plujícími hipopotamy a krokodýly. Další atraktivní přírodní scenérie v parku je Lugardovy vodopády, kde můžete vychutnat pohled na do výšky stoupající vodní proudy.

Pokud se rozhodnete strávit noc přímo v parku, není problém. V Tsavo East National Park jsou k dispozici různé typy ubytování, od luxusních safari lodží až po stany a tábořiště. Během večera si můžete posedět u ohně pod hvězdnou oblohou a poslechnout si zvuky afrických nocí.

Tsavo East National Park je skutečným rájem pro příznivce divočiny a dobrodružství. Neproniknutelné porosty, úchvatné scenérie a ohromující zvířecí svět představují jen některé z důvodů, proč byste se sem měli vydat. Získejte letenku do Keňa a připravte se na nezapomenutelné safari v Tsavo East National Park!


Dovolená Keňa Tsavo East National Park


Keňa je země, kterou mnoho turistů navštěvuje kvůli svým národním parkům a divočinám. Jedním z nejpopulárnějších parků v zemi je Tsavo East National Park, který nabízí neuvěřitelnou přírodu a zvířata, která jsou jen těžko viditelná jinde. Pokud tedy hledáte dovolenou, která vám poskytne dávku adrenalinu a přitom vám umožní relaxaci na krásné pláži, je Tsavo East National Park místem, kde byste měli být.

Tsavo East National Park je rozdělen na dvě části: východní a západní. Východní část parku je ta, která je otevřená veřejnosti a nabízí neuvěřitelnou zvířecí faunu. Park leží v jihovýchodní části Keňy a má rozlohu přibližně 11 747 km². Tsavo East je rozlehlý park s velkým množstvím divočiny a zvířat.

Nejlepší období k návštěvě Tsavo East National Parku je od listopadu do května, kdy je suché období. Během deštivých měsíců, od června do října, může být cesta v parku značně náročnější, protože má stinné a bažinaté oblasti.

V parku najdete spoustu zvířat, jako jsou sloni, levharti, gepardi, hroši, žirafy a další. Také zde žijí řada ptáků a je to dokonce jeden z nejlepších míst v zemi, kde můžete pozorovat vzácné druhy.

Tsavo East National Park je také domovem pro slavný Mzima Springs, což je skupina ostrůvků, které jsou obklopeny palmami a mangovými stromy. Zde se nachází krásné vodopády a také krokodýli a hroši, což jsou zvířata, která najdete pouze v Africe.

Mnoho návštěvníků Tsavo East National Parku si také rádo užije jízdu na koni. Díky koním můžete prozkoumat park a pozorovat zvířata ze vzdálenosti, která jim neulekne. Jízda na koni je zároveň velmi relaxační.

Pokud hledáte odpočinek, Tsavo East National Park má co nabídnout. Nachází se v blízkosti neuvěřitelně krásných pláží, což z návštěvy parku dělá perfektní romantickou dovolenou. Navštivte pláž Diani Beach, která je považovaná za jednu z nejkrásnějších pláží světa.

Celkově je Tsavo East National Park skvělým místem pro dobrodružství, pozorování divokých zvířat a odpočinek na krásné pláži. Lizněte si to a užijte si neuvěřitelných zážitků.


Ubytování Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park, nacházející se v keňském pobřežním regionu, patří mezi největší národní parky v Africe. Jeho rozloha činí asi 11 747 kilometrů čtverečních. Tento park je domovem mnoha divokých zvířat, včetně slonů, lvů, nosorožců, žiraf, zebřiček a mnoha dalších. Jedná se o skvělé místo pro safari a prozkoumávání fascinující africké divočiny.

Při plánování cesty do Tsavo East je jedním z klíčových aspektů ubytování. V parku najdete různé možnosti, které vyhovují různým potřebám a preferencím.

Jedním z nejoblíbenějších ubytování v Tsavo East je pobyt v typických safari lodgích. Tyto lodže jsou vybaveny ve výšce a zajišťují nezapomenutelný zážitek z pobytu v divočině. Výhody tohoto druhu ubytování zahrnují komfortní a elegantní prostředí, vynikající kuchyni, bazény, wellness centra a výhledy na překrásnou krajinu Tsavo East. Máte také šanci vidět mnoho zvířat přímo z lodže, protože jsou často umístěny ve strategických oblastech s divokou zvěří.

Další možností ubytování jsou safari kempy. Tyto kempy nabízejí jedinečný zážitek při pobytu v divočině. Kempy zpravidla poskytují stany a mnoho dalších zařízení, která vám umožní zažít autentickou atmosféru safari. Kempy jsou často umístěny na strategických místech, kde můžete pozorovat zvířata a poslouchat jejich zvuky v noci. Spánek ve stanu pod africkou oblohou je naprosto fantastickým zážitkem.

Pro ty, kteří preferují vlastní soukromí a nezávislost, existuje také možnost pronájmu soukromých chat nebo vil. Tyto chaty a vily jsou skvělou volbou pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít vlastní prostor a pohodlí během své cesty. Tyto nemovitosti jsou často vybaveny kuchyní a dalšími zařízeními, které vám umožní si vařit vlastní jídlo a tím ušetřit na jídle v restauraci.

Nemusíte se však bát, že nebudete mít dostatečný přístup k jídlu a dalším základním potřebám. V Tsavo East National Park jsou také k dispozici různé restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat tradiční keňskou kuchyni a místní speciality.

Při výběru ubytování v Tsavo East National Park si pamatujte na to, že především záleží na vašich preferencích a cestovním rozpočtu. Každý typ ubytování nabízí jedinečný zážitek a možnost prozkoumat tento překrásný keňský národní park. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, Tsavo East vám zaručí nezapomenutelný pobyt v srdci africké divočiny.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky