Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Nanyuki

Dovolená Keňa Nanyuki


Keňa je jednou z nejpopulárnějších destinací pro dovolenou v Africe. Je známá překrásnými plážemi, národními parky a jedinečnou africkou kulturou. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, přírodních krás a nepřehlédnutelných zážitků, pak je město Nanyuki perfektním místem pro vaši dovolenou v Keňe.

Nanyuki se nachází v srdci Mount Kenya regionu, přičemž dominantou města je Mount Kenya - druhá nejvyšší hora v Africe. Tato mohutná hora svým působivým vzhledem láká dobrodruhy, horolezce i milovníky přírody z celého světa. Pro ty, kteří se nechtějí věnovat horolezectví, existuje spousta možností pro pěší turistiku okolo hory, na kterou se můžete podívat zblízka.

Nanyuki je také domovem široké škály divoké zvěře a národních parků. Nejznámějším z nich je rezervace Ol Pejeta, která je známá tím, že se zde nachází největší populace černých nosorožců na světě. Navštívit tento park znamená nejen zahlédnout tyto vzácné tvory, ale také ochutnat atmosféru divočiny a zažít jedinečné safari. Ol Pejeta je také domovem pro velké množství jiných afrických zvířat, jako jsou lvi, sloni, žirafy a leopardi. Pro milovníky ornitologie je tu také možnost pozorovat obrovské množství ptáků.

Pokud toužíte po adrenalinu, máte možnost vyrazit na jízdu na koni nebo si vyzkoušet paragliding nad nádherným krajinou Keňského Rift Valley. Pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, je zde možnost navštívit některý z luxusních wellness resortů a vychutnat si tradiční africkou masáž či relaxovat u bazénu.

Nanyuki je také bohaté na kulturní dědictví a tradice. V místních vesnicích si můžete prohlédnout tradiční lidové tance a hudbu, ochutnat místní kuchyni a seznámit se s místními obyvateli, kteří jsou velmi vstřícní a přátelští.

Co se týče ubytování, Nanyuki nabízí široký výběr hotelů, resortů i ubytování ve stanech, které vycházejí vstříc všem druhům cestovatelů a jejich individuálním přání. Od luxusních a komfortních pokojů až po jednodušší a cenově dostupná ubytování.

Dovolená v Nanyuki je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít všechny aspekty krásy Keňského přírodního bohatství a získat unikátní dobrodružství. Toto malebné město nabízí neopakovatelnou kombinaci hor a safari, přičemž vám poskytne prostor ke zvídavému objevování a pohlcujícím kulturám.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Nanyuki


1. Jaké jsou nejlepší atrakce v okolí Nanyuki v Keni?
- Mezi nejlepší atrakce v okolí Nanyuki patří Mount Kenya, Ol Pejeta Conservancy, Aberdare National park, Sweetwaters Chimpanzee Sanctuary a Mount Kenya National Park.

2. Jaké jsou možnosti ubytování v Nanyuki?
- V Nanyuki najdete širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních hotelů a resortů po rodinné penziony a hotely v centru města. Mezi nejoblíbenější ubytovací zařízení v oblasti patří Mount Kenya Safari Club, Serena Mountain Lodge a Fairmont Mount Kenya Safari Club.

3. Jak se dostat do Nanyuki?
- Nejbližším mezinárodním letištěm je Nairobi International Airport, které je asi 200 km od Nanyuki. Z Nairobi si můžete pronajmout auto a jet po silnici A2 směrem na sever, což je hlavní spojnice mezi Nairobi a Nanyuki. Dále je možné cestovat autobusem nebo vlakem z Nairobi do Nanyuki.

4. Jaká je nejlepší doba návštěvy Nanyuki?
- Nejlepší dobou pro návštěvu Nanyuki je suché období od června do října, kdy je méně srážek a teploty jsou příjemné. Během tohoto období se také snadněji vyhledávají zvířata v rezervacích.

5. Mohu vidět divoká zvířata v okolí Nanyuki?
- Ano, v okolí Nanyuki se nachází několik rezervací a národních parků, ve kterých je možné vidět divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Například v Ol Pejeta Conservancy je možné vidět nosorožce, lvy, slony a další africká zvířata.

6. Co si vzít s sebou na výlet do Nanyuki?
- Doporučuje se vzít si s sebou pohodlné oblečení a obuv, která je vhodná pro procházky a turistiku v přírodě. Měli byste také nezapomenout na slunečník, opalovací krém, repelent proti hmyzu, fotoaparát a dostatečné zásoby vody a potravin.

7. Jaké aktivity jsou v Nanyuki populární?
- Mezi populární aktivity v Nanyuki patří horolezectví na horu Mount Kenya, safari a sledování divokých zvířat, golfování, jízda na koni, procházky a pěší túry v okolí parků a rezervací, návštěva farmy kávy a ochutnávka místních specialit.

8. Jaké místní speciality bych neměl v Nanyuki vynechat?
- V Nanyuki můžete ochutnat místní speciality, jako je nyama choma (grilované maso), ugali (tradiční africká kaše), sukuma wiki (špenátová omáčka), samosy (tradiční indické jídlo) a různé druhy místní kávy.


Ubytování Keňa Nanyuki


Pokud plánujete cestovat do Keňa a hledáte ubytování, které kombinuje příjemné prostředí s výhodnou polohou, možná byste měli zvážit Nanyuki. Tento malý město se nachází v centrální části země a nabízí skvělé možnosti ubytování pro cestovatele.

Nanyuki je oblíbenou destinací mezi turisty, zejména kvůli svojí blízkosti k nejvyšší hoře Afriky - Kilimandžáru. Samotné město se nachází v nadmořské výšce přes 1900 metrů, což poskytuje návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní krajinu a hory.

Pokud hledáte luxusní ubytování, nemusíte příliš cestovat. V Nanyuki se nachází několik luxusních resortů a hotelů, které nabízejí veškeré vybavení a příjemné prostředí. Mnoho z nich je situováno do okolní přírody, což umožňuje hostům těšit se z klidu a krásy okolních kopců a savany. Ve vybraných resortech si můžete užít i bazén, wellness centrum, restaurace s místní i mezinárodní kuchyní a další příjemnosti.

Pro ty, kteří preferují menší a rodinné hotely či penziony, je v Nanyuki také mnoho možností. Tyto typy ubytování mají často své vlastní zahrady nebo terasy, kde si hosté mohou odpočinout a vychutnat si klidnou atmosféru města. Mnoho z těchto menších ubytování je také cenově dostupnější, což je atraktivní pro cestovatele s menším rozpočtem.

Další možností ubytování v Nanyuki jsou také kempy a lodže. Tyto typy ubytování jsou oblíbené především mezi dobrodružnými turisty a outdoorovými nadšenci. Kempy nabízejí možnost rozložit si vlastní stan v přírodě a přináší tak autentický pocit cestování. Lodže nabízejí komfortnější možnost ubytování v chatkách nebo bungalovech s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou.

Nechybí ani možnost pronajmout si soukromý dům či apartmán v Nanyuki. Tato možnost je ideální pro větší skupiny cestovatelů nebo rodiny, kterým by poskytla větší svobodu a soukromí. Pronájem soukromého ubytování také často umožňuje hostům prozkoumat místní kulturu a životní styl blíže.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ ubytování v Nanyuki, můžete se těšit na krásný výhled, příjemnou atmosféru a výhodnou polohu v srdci Keni. Ať už vaše cesta začíná na Safari, na výstupu na Kilimandžáro nebo na poznávání okolních vesnic, Nanyuki vám poskytne skvělé zázemí a pohodlí během vašeho pobytu.


Letenka Keňa Nanyuki


Pokud plánujete cestu do Keňy a hledáte místo, kde si můžete užít fantastickou přírodu, můžeme vám doporučit navštívit město Nanyuki. Leží na rovníkové výši 1800 metrů a nachází se asi 200 kilometrů severně od Nairobi. Toto místo je známé svou blízkostí k Mount Kenyi, nejvyšší hory v Keni a druhé nejvyšší hoře v Africe.

Jednou z možností, jak se dostat do Nanyuki, je cestovat letadlem. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky Keňa Nanyuki s různými cenami. Mezi nejpoužívanější letecké společnosti patří Kenya Airways a Fly540.

Letenky mohou být zakoupeny online, přes cestovní kanceláři nebo prostřednictvím letištních kiosků. Cena letenky se může lišit v závislosti na čase nákupu, sezóně a délce předem, ve které si letenku zakoupíte.

Když dorazíte do Nanyuki, uvidíte okolní krajinu, která je plná nedotčené přírody, a to jak savanovitou krajinu, tak i horské hřebeny. Mnoho turistů se vydává na trekking na Mount Kenyi, což je určitě zážitek, který vám na celý život zůstane v paměti.

Nanyuki má také další zajímavosti k vidění, jako je například Ol Pejeta Conservancy, což je národní park s velkými savany a různými druhy zvířat, jako jsou sloni, lvi nebo i nosorožci. V parku můžete také navštívit speciální útočiště pro nosorožce, kde se můžete potkat se chráněnými nosorožci a takto podpořit jejich ochranu před pytláky.

Další zajímavou aktivitou v Nanyuki je také přejezd řeky Equatoru. Tuto hranici můžete vidět na silnici, kde jsou vyznačeny speciální značky a řidiči rádi zastavují a fotí se s tímto speciálním "equator markou".

Pokud hledáte klidné a odpočinkové místo v Keni, Nanyuki je pro vás ideální volba. Můžete si užít nádhernou přírodu a zároveň získat zážitky, které vám zůstanou v paměti na celý život.


Počasí Keňa Nanyuki


Keňa Nanyuki se nachází v jihozápadní Africe, přesněji na rovníku, a navzdory své poloze má několik měsíců, které jsou sušší. Klima v oblasti je tropické s výraznějšími výkyvy teplot v noci a během dne.

Deštivá sezóna v Keni nastává v období března až května a v říjnu a listopadu. Zatímco v období mezi červencem a zářím je většinou relativně suché a teploty se pohybují v rozmezí mezi 20°C a 30°C.

Nejvyšší teploty se v Nanyuki obvykle vyskytují v lednu a únoru a dosahují až 35°C. V noci jsou teploty podstatně nižší s průměrem okolo 10°C. Pokud cestujete do oblasti, je třeba počítat s většími výkyvy teplot a připravit se na chladné noci.

Pokud hledáte ideální období pro návštěvu Nanyuki, doporučuje se vybrat si měsíce červenec a srpen, kdy je nejvíce slunečných dní a teploty jsou více stabilní. Pokud plánujete cestu do Keni na safari, bude pro vás nejlepší volbou měsíce od června do října, kdy oblasti v okolí mají nejvyšší počet zvířat a nejlepší pozorovací podmínky.

Celkově lze říci, že počasí v Nanyuki, a obecněji v Keni, je velmi proměnlivé a je třeba být připraven na různé klimatické podmínky. S dostatečnou přípravou však může být návštěva tohoto krásného a exotického místa nezapomenutelným zážitkem.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky