Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kanada Ottava (hlavní město)

Dovolená Kanada Ottava (hlavní město)


Kanada je jedna z nejkrásnějších zemí na světě, a pokud hledáte ideální destinaci pro vaši dovolenou, neváhejte navštívit její hlavní město Ottavu. Toto velké a rozmanité město většinou nezískává tolik pozornosti jako ostatní světová hlavní města, ale nabízí velké množství atrakcí, památek a zábavy.

Ottawa se nachází na východě Kanady, v provincii Ontario, a spojuje starou historii s moderní infrastrukturou a architekturou. V Ottawě najdete mnohé památky a historické atrakce, jako je například Parlamentní budova Canady, jejíž dominantou je Peace Tower. Tento památník slouží jako symbol míru a mírové spolupráce, a nabízí návštěvníkům krásný výhled na okolní krajinu.

Další „must-see“ atrakce v Ottawě jsou například National Gallery of Canada a kanadské muzeum historie a civilizace, které přináší fascinující pohled na důležité události v kanadské historii. Tento skvost můžete navštívit po celý rok a vstupné je zdarma v první čtvrtek každého měsíce.

Pro ty, kteří hledají venkovskou idylu, zde je Gatineau Park, velký park, který se rozkládá na jihozápad od Ottawy. S neuvěřitelnými výhledy na okolní krajinu se Gatineau Park stane nezapomenutelným zážitkem.

Ottawa je také městem, které dýchá sportem. Můžete si užít návštěvu kanadského sportovního hokejového týmu Ottawa Senators v kanadské národní lize, nebo si prohlédnout hokejovou hala Canadian Tire Centre, kde se hraje tato prestižní liga.

Ať už se chystáte do Ottawy jakoukoli sezónu , najdete zde ideální podmínky pro cyklistiku, turistiku, kajakování, plavání a další outdoorové aktivity .. Přes zimu pak lze využít upravené stezky na běžky a pro bruslení na zamrzlých jezerech.

Můžete ubytovat v luxusních hotelích nebo menších pensionech dle vašich možností a zájmů.

Město Ottawa není často na seznamu turistických destinací, ale nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých zážitků a krás. Doporučujeme tedy získat čas a navštívit toto překrásné město, které se těší na vaší návštěvu.


Ubytování Kanada Ottava (hlavní město)


Ottawa, hlavní město Kanady, je fascinující destinací, která nabízí bohatý kulturní život, historické památky a malebnou přírodu. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, jednou z klíčových věcí, které budete potřebovat, je kvalitní ubytování. V tomto článku se podíváme na některé možnosti ubytování v Ottavě, které vám pomohou vybrat tu nejvhodnější pro vaši cestu.

Jednou z nejdůležitějších oblastí k hledání ubytování v Ottawě je centrum města, kde se nachází největší koncentrace hotelů, B&B a apartmánů. Tato oblast je ideální pro ty, kteří chtějí mít všechny hlavní turistické atrakce v docházkové vzdálenosti. Mnoho hotelů zde nabízí pohodlné ubytování a výhodné polohy blízko centra dění.

Další možností je ubytování na předměstích Ottawy, které jsou klidnější a nabízejí možnost prozkoumat přírodu v okolí. Například oblast Gatineau v provincii Québec se nachází přímo naproti Ottawě a nabízí mnoho ubytovacích zařízení ve venkovském stylu. Tato oblast je ideální pro milovníky outdoorových aktivit, jako je pěší turistika, cyklistika a vodní sporty.

Další možností je pronájem apartmánu nebo domu. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří preferují větší prostor a možnost vlastního stravování. Ottawské městské čtvrti South Keys a Nepean mají širokou nabídku pronájmů apartmánů a domů, které mohou hostům nabídnout domácí atmosféru.

Pokud hledáte ubytování s výhledem na přírodu, můžete se podívat na některé z resortů a chalup v okolí Ottawy. Tato možnost je ideální pro ty, kteří si potřebují odpočinout a načerpat novou energii. Chalupy a rezorty jako Lac Gordon, Baskatong nebo Meech Lake nabízejí klidné a odlehlé ubytování, ideální pro romantický útěk nebo rodinnou dovolenou.

Nezapomeňte také zvážit možnosti ubytování prostřednictvím Airbnb. Tato platforma nabízí mnoho možností ubytování od soukromých pokojů až po celé byty a domy. Airbnb může být skvělou možností pro ty, kteří hledají autentický zážitek v domácí atmosféře.

Kanada je známá svou pohostinností a výběrem kvalitního ubytování si můžete zpříjemnit svůj pobyt v Ottawě. Bez ohledu na to, zda upřednostňujete luxusní hotelový pobyt, útulný apartmán nebo klidnou chalupu, existuje v Ottawě široká škála možností, které uspokojí různé preference a potřeby cestovatelů. Vyberte si svůj typ ubytování a připravte se na nezapomenutelný zážitek v hlavním městě Kanady.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Ottava (hlavní město)


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Kanady a jejího hlavního města Ottawy:

1. Jaké je hlavní město Kanady?
Odpověď: Hlavním městem Kanady je Ottawa.

2. Kde se Ottava nachází v Kanadě?
Odpověď: Ottava se nachází ve východní části kanadské provincie Ontario, na březích řeky Ottawa.

3. Jaká je populace Ottawy?
Odpověď: Podle odhadů žije v Ottawě přibližně 1,4 milionu obyvatel.

4. Které jazyky se mluví v Ottawě?
Odpověď: Hlavními jazyky v Ottawě jsou angličtina a francouzština.

5. Jaké jsou nejznámější atrakce Ottawy?
Odpověď: Mezi nejznámější atrakce Ottawy patří Parlamentní budovy, Muzeum kanadské civilizace, Kanadská galerie a Rideau Canal.

6. Jak se dostanu do Ottawy?
Odpověď: Do Ottawy se lze dostat letecky přímo do letiště Ottawa Macdonald-Cartier International Airport, nebo po silnici nebo vlakem.

7. Jaké je počasí v Ottawě?
Odpověď: Počasí v Ottawě je změnlivé. Zimy bývají chladné a sněžné, letní teploty se pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia.

8. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Ottawy?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Ottawy je jaro nebo podzim, kdy jsou teploty příjemné a město je plné kvetoucích parků a barevných listnáčů.

9. Kde se nachází skvělá panoramatická vyhlídka na Ottawu?
Odpověď: Skvělá panoramatická vyhlídka na Ottawu se nachází na venkovní terase v horní části Národní knihovny Kanady.

10. Jaká je doba trvání letu z Prahy do Ottawy?
Odpověď: Přímý let z Prahy do Ottawy trvá přibližně 10-12 hodin v závislosti na letecké společnosti a přestupu.


Počasí Kanada Ottava (hlavní město)


Ottawa je hlavním městem Kanady a nachází se v provincii Ontario východně od Toronta. Město leží na břehu řeky Ottawa a je známé pro své krásné parky, muzea a historické budovy. Počasí v Ottawě se liší v závislosti na ročním období, a proto je důležité vědět, co očekávat v různých obdobích.

Jaro v Ottawě

Jaro v Ottawě je krásné, ale poměrně krátké. Trvá obvykle od března do května a průměrná teplota během této doby se pohybuje mezi 2-15 stupni Celsia. V průběhu jara se mohou vyskytnout větrné bouřky a deštivé dny. Nicméně, pokud přijedete v květnu, budete mít možnost obdivovat tisíce tulipánů kvetoucích po celém městě.

Léto v Ottawě

Léto v Ottawě trvá obvykle od června do srpna s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia, ale může být i výrazně teplejší. Horké a slunečné dny jsou ideální pro pikniky a procházky parky. V létě se také konají různé festivaly, včetně Bluesfestu a stanového kino, a je to nejlepší čas na návštěvu kanadského parlamentu a Korunovačního národního kostela.

Jesen v Ottawě

Jesen v Ottawě začíná v září a trvá až do prosince. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10-15 stupňů Celsia, ale během jeseni se mohou vyskytnout horké a slunečné dny. Barvy podzimu v parku Gatineau jsou nádherné a turisté často využívají tuto příležitost k tomu, aby si prohlédli nádhernou kanadskou krajinu.

Zima v Ottawě

Zima v Ottawě trvá od prosince do března a průměrná teplota bývá kolem -10 stupňů Celsia, ale může být i mnohem chladnější. V zimě se v Ottawě pořádá mnoho místních a turistických aktivit, včetně bruslení na otevřených kluzištích a procházek při svitu svíček v parku zahrad. Pokud se chcete účastnit místních oslav, nesmíte vynechat Světový festival zimních pohárů, který se každoročně koná v lednu.

Celkově je počasí v Ottawě podobné jako ve většině velkých měst ve středo-severních oblastech Severní Ameriky. Je třeba však být připraven na všechna roční období, od horkých a slunečných letních dnů až po mrazivé zimní dny. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete Ottawa navštívit, můžete se těšit na krásné památky a úžasné výhledy po celý rok.


Letenka Kanada Ottava (hlavní město)


Ottawa je hlavní město Kanady a zajímavý cíl pro turisty, kteří se chtějí ponořit do bohaté historie a kultury země. Letenka do Ottawy je skvělým způsobem, jak se dostat do této překrásné destinace. Když přistanete na mezinárodním letišti Ottawa Macdonald-Cartier, otevře se vám svět plný památek, přírodních krás a kulturních událostí.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Ottawě je nepochybně Parlament. Jeho pevnostní budovy stojí na panoramatickém kopci nad řekou Ottawa a jsou významným symbolem kanadské politiky. Můžete si objednat prohlídku budov, kde se dozvíte o historii, demokracii a právním systému Kanady.

Další zajímavou atrakcí v Ottawě je Rideau Canal, který je v zimě zamrzlý a slouží jako ledu přístupná vodní cesta pro bruslaře. V létě naopak můžete projíždět po kanálu na lodi nebo kánoi. Rideau Canal je také součástí Světového kulturního dědictví UNESCO a je to ideální místo pro romantickou procházku v jakémkoli období roku.

Pokud jde o kulturní scénu, Ottawa nabízí široký výběr muzeí a galerií. Kanadské muzeum historie je jedním z nejznámějších v zemi, kde můžete objevovat rozmanitou historii Kanady. Národní galerie je domovem mnoha uměleckých děl od kanadských a světových umělců. Pokud máte rádi moderní umění, nezapomeňte navštívit uměleckou čtvrť Olt Town, kde najdete mnoho galerií a studií.

Ottawu lze také považovat za město parků a zelených ploch. Přírodní rezervace Gatineau Park je jen krátkou jízdou od centra města a nabízí nádhernou přírodu, krásné výhledy a možnosti pro outdoorové aktivity, jako je turistika, horská cyklistika nebo lyžování. Dalšími oblíbenými parky jsou Major's Hill Park a Rideau Falls, kde se můžete procházet nebo posedět a relaxovat s krásným výhledem na okolní krajinu.

Pokud jde o gastronomii, Ottawa má bohatou nabídku restaurací, kaváren a tržišť s místními lahůdkami. Nezapomeňte ochutnat tradiční kanadskou specialitu poutine, která se skládá z hranolků posypaných sýrovou omáčkou a kousky masa. Navštivte také Byward Market, což je tržiště s čerstvými potravinami a ručně vyráběnými produkty, kde si můžete koupit suvenýry.

Letenka do Ottawy je vstupenkou do fascinujícího města plného historie, kultury a přírody. Během vaší návštěvy si užijete prohlídku památek, oceníte umění v galeriích, budete relaxovat v zelených oázách a ochutnáte lahodné kanadské pochoutky. Připravte se na nezapomenutelné dobrodružství a objevte krásy hlavního města Kanady.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky