Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kanada Nahanni National Park Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Nahanni National Park Reserve


1. Jak se dostanu do Nahanni National Park Reserve v Kanadě?
- Park se nachází v Severozápadních teritoriích, a nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je letecky. Existují charterová letadla z města Fort Simpson, která poskytují službu pro turisty.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Nahanni National Park Reserve?
- Nejlepší doba pro návštěvu parku je od července do září, kdy je počasí teplé a relativně suché. V zimě je park těžko přístupný kvůli silným sněhovým srážkám a nízkým teplotám.

3. Jak dlouho by měla trvat návštěva parku?
- Doporučuje se strávit nejméně 3 až 4 dny v parku, aby si turisté mohli vychutnat hlavní atrakce, jako je South Nahanni River a Virginia Falls. Mnoho turistů také dělá vícedenní výlety nebo kajakuje na řece.

4. Jaké aktivity lze provádět v Nahanni National Park Reserve?
- Park nabízí různé outdoorové aktivity, jako je kajak, rafting, pěší turistika, horolezectví a rybaření. Turisté si také mohou prohlédnout drsnou horskou krajinu, jeskyně a vodopády.

5. Existují v parku ubytovací zařízení?
- V parku neexistuje žádné trvalé ubytování, ale některé základní kempovací a tábořiště jsou přístupné turistům. Turisté musí být připraveni na kempování v divočině a musí si s sebou přinést veškeré vybavení.

6. Je v parku Nahanni možné vidět divokou zvěř?
- Ano, park je domovem pro různé druhy divoké zvěře, včetně losů, kamzíků, medvědů a vlků. Turisté by se měli však chovat obezřetně a respektovat prostředí divokých zvířat.

7. Je nutné mít povolení nebo rezervace před vstupem do parku?
- Ano, je povinné mít rezervaci předem, aby se zajistilo, že máte povolení k vstupu do parku. Park byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO a je chráněným územím, proto je důležité dodržovat všechny předpisy a omezení.

8. Existují nějaké turistické informační centra v okolí parku?
- Ano, v městě Fort Simpson se nachází turistické informační centrum, kde si turisté mohou získat další informace o parku, plánovat svou návštěvu a získat mapy a brožury.

9. Jaké jsou povolené aktivity při rezervaci parku?
- V parku Nahanni National Park Reserve jsou povolené aktivity jako kajak, rafting, pěší turistika, horolezectví a rybaření. Nicméně pamatujte, že musíte dodržovat předpisy a zásady ochrany přírody.

10. Jaké další zajímavosti jsou v okolí Nahanni National Park Reserve?
- V okolí parku se nachází řada přírodních zajímavostí, jako je Garberhofsví vodopád, White Water a LaPensee vodopády a Grizzly Bear Mountain. Existují také další turistické stezky a možnosti prozkoumání nedotčené přírody.


Počasí Kanada Nahanni National Park Reserve


Nahanni National Park Reserve se nachází v severozápadní části Kanady a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat krásy této oblasti. Jedná se o jedno z největších chráněných území v Kanadě a bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Počasí v tomto parku je velmi proměnlivé a závisí na ročním období. V létě může být velmi teplé a slunečné, s průměrnými teplotami kolem 25 °C. Někdy se však mohou vyskytnout i nadprůměrně vysoké teploty, které přesahují 30 °C.

V zimě je park pokryt sněhem a teploty klesají pod bod mrazu. Průměrná teplota v lednu, který je nejchladnějším měsícem, se pohybuje kolem -20 °C. V této době je park uzavřen pro turisty, protože podmínky jsou příliš drsné.

Co se týká srážek, Nahanni National Park Reserve je známý zejména pro své dešťové pralesy. Roční srážkové úhrny dosahují až 1 000 mm a většina srážek spadne v letních měsících. Je zde také časté vyskytování mlhy, která dodává této oblasti záhadnou a tajuplnou atmosféru.

Je důležité si uvědomit, že počasí zde může být velmi nepředvídatelné. Když navštívíte Nahanni National Park Reserve, měli byste být připraveni na jakékoli změny počasí a mít vhodné oblečení a vybavení. Sluneční brýle, klobouk a opalovací krém jsou nezbytné v létě, zatímco v zimě je třeba mít dostatečně teplé oblečení, včetně zimní bundy, rukavic a čepice.

Navzdory proměnlivému počasí je Nahanni National Park Reserve stále obrovským lákadlem pro turisty z celého světa. Jeho dramatické hory, divoké řeky a ohromující vodopády nabízejí jedinečné zážitky a možnosti pro dobrodružství v divočině. Ať už si vyberete lezení, pěší turistiku, kajak nebo jen relaxaci a obdivování přírodního krásy, Nahanni National Park Reserve vás jistě nezklame.


Ubytování Kanada Nahanni National Park Reserve


Nahanni National Park Reserve je jedním z nejikoničtějších a nejkrásnějších kanadských národních parků. Nachází se v údolí řeky Nahanni v Severozápadních teritoriích Kanady. Tento park byl vyhlášen v roce 1972 a v současnosti je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

Nahanni National Park Reserve je známý svými úchvatnými scenériemi, které zahrnují hory, kaňony, vodopády a termální prameny. Patří sem také největší kanion Severní Ameriky - South Nahanni River. Tato řeka protéká parkem a nabízí jedinečnou příležitost pro turisty k prozkoumání těchto úchvatných krajin.

Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit Nahanni National Park Reserve, je k dispozici několik možností ubytování. Jednou z nich je táboření. Park nabízí mnoho tábořišť, která jsou rozmístěna podél řeky Nahanni a dalších zajímavých lokalit. Tito turisté mají možnost prozkoumat park na vlastní pěst a zažít přírodu v její plné kráse. Nicméně, je důležité si uvědomit, že táboření ve volné přírodě vyžaduje určité dovednosti a znalosti, protože tato oblast je divoká a izolovaná.

Další možností ubytování v Nahanni National Park Reserve je pronajmutí chaty či srubu. Park nabízí několik takových ubytovacích možností, které jsou vhodné pro turisty, kteří preferují pohodlnější způsob strávení svého času v parku. Tyto chaty a sruby jsou vybaveny základním vybavením a ve většině případů také elektrickým přípojkou. Proto si mohou turisté užívat přírody, aniž by museli ztrácet své pohodlí.

Pokud cestovatelé preferují luxusnější ubytování, je možné se ubytovat v blízkém městě Fort Simpson. Toto malebné město leží nedaleko parku a nabízí řadu hotelů a motelu, které přinášejí pohodlí a luxus v kombinaci se skvělou dostupností do parku. Turisté, kteří se ubytují v Fort Simpson, mohou strávit den v parku a večer se vrátit do hotelu, aby si odpočinuli a relaxovali.

Nahanni National Park Reserve je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších parků v Kanadě. Nabízí úžasné scenérie, které vyžadují pozornost a respekt. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete tábořit ve volné přírodě, pronajmout si chatu či srub nebo se ubytovat v blízkém městě, tato oblast vám určitě přinese nezapomenutelné dobrodružství a nádherné zážitky.


Letenka Kanada Nahanni National Park Reserve


Nahanni National Park Reserve: Skrytý klenot Kanady

Když si představíte národní parky, pravděpodobně vám okamžitě přijdou na mysl Grand Canyon, Yellowstone nebo Yosemite. Ale co Nahanni? Nachází se v kanadském Severozápadním teritoriu a může se pyšnit některými z nejdramatičtějších a neporušených přírodních krás na světě.

Nahanni National Park Reserve se nachází na území zhruba 30 000 čtverečních kilometrů. Jeho největší poklad lze najít v údolí řeky Nahanni, které je považováno za jedno z nejhlubších a nejdramatičtějších kanadských kaňonů. Úžasné vodopády, ostré vápencové útvary a rozsáhlé lesy tvoří scenérii, která má kouzlo i na nejzkušenějšího dobrodruha.

Za velkou částí údolí řeky Nahanni je pověst strašidelných legend a tajemství. V roce 1908 se zde ztratil známý lovcový zlata, jenž se přezdíval "The Mad Trapper of Rat River" (Šílený lovčí z Rat River). Jeho případ zůstává dodnes nevyřešený, což přispívá k dobrodružné atmosféře parku. Dalším místem, kterému se přezdívá "Čarodějná řeka", je Senátorská fosa - úzké, prudké údolí se strmými stěnami a neuvěřitelně rychlým proudem. Mistryně světa ve sjezdovém kajaku Nikki Kelly prohlásila, že je to místo, kam by se každý dobrodruh měl vydat alespoň jednou v životě.

Nahanni nabízí nejen dramatické výhledy a dobrodružství, ale také řadu aktivit pro turisty. Můžete si naplánovat rafťáckou výpravu po divoce tekoucí řece, vydat se na trek Timbuktu, který náročným horolezcům přináší skvělé výhledy a nezapomenutelné zážitky, nebo se vydat na rybářský výlet a chytit lososa nebo štiku. Svoboda, kterou tato oblast nabízí, je jedinečná a pro ty, kteří jí dokáží využít, velice důležitá.

Ačkoli Nahanni National Park Reserve nabízí několik dostupních turistických oblastí, je stále považován za divočinu. Z toho důvodu jsou návštěvníkům doporučovány dobré outdoorové dovednosti a řádná příprava. Tento národní park nepatří mezi vyhledávané turistické destinace, a proto si zde můžete užít klid a soukromí.

Zkrátka, Nahanni National Park Reserve je skrytým klenotem Kanady. Jeho neuvěřitelná přírodní scenérie, dramatické kaňony a tajuplné legendy tvoří kombinaci, která vám vezme dech. Pokud hledáte dobrodružství a toužíte prozkoumat jedinečné kousky přírody, nemůžete minout tento úžasný národní park. Nachází se zde krása, která vás zanechá natolik ohromené, že se budete na tento klenot už navždy rádi a údivem vzpomínat.


Dovolená Kanada Nahanni National Park Reserve


Dovolená v kanadském národním parku Nahanni je jedinečným zážitkem pro všechny příznivce přírody a dobrodružství. Tento nádherný park se nachází ve světově proslulých Mackenzie Mountains v Severozápadních teritoriích Kanady.

Nahanni National Park Reserve je jedním z největších a nejohromnějších národních parků Kanady, rozkládající se na ploše přes 30 000 kilometrů čtverečních. Jeho dramatické horské scenérie, bohaté lesy, divoké řeky a impozantní vodopády přitahují turisty z celého světa.

První věc, kterou si návštěvníci všimnou, je ohromující krása řeky Nahanni. Její hluboké kaňony a strmé útesy tvoří nezapomenutelnou kulisu k dobrodružným aktivitám, jako je kánoe, rafting a rybaření. Řeka je známá svými nádhernými vodopády, z nichž nejznámější je Virginia Falls, který je o 90 metrů vyšší než Niagarské vodopády.

Pro turisty, kteří se chtějí ponořit do divočiny a zkoumat bohatou faunu a flóru parku, je k dispozici mnoho stezek pro pěší turistiku. Mezi nejzajímavější patří South Nahanni River Trail, která vede kolem divokých řek a vodopádů. Tato stezka je náročná a vyžaduje dobrou fyzickou kondici, ale odměnou je neuvěřitelný výhled na okolní krajinu.

Navíc mohou turisté obdivovat také unikátní jeskyně, zvláště populární je Grotte Valerie. Tato jeskyně má rozsáhlé kamenité síně a krásné stalaktity a stalagmity. Je nutné mít s sebou vhodné vybavení a vhodnou oblečení, protože teplota v jeskyni se pohybuje kolem nuly.

Dalším fascinujícím bodem zájmu v parku Nahanni je "Národní památník Národů". Toto místo bylo vytvořeno na počest původních obyvatel Kanady a jejich důležité role v regionální historii. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout tradiční artefakty a dozvědět se více o historii a kultuře původních obyvatel.

Pro dobrodruhy, kteří si přejí zažít něco unikátního, je zde také možnost přespání v kempech a pod širým nebem. K dispozici jsou stanovací plochy po celém parku, které poskytují nezapomenutelný zážitek z nočního nebe a klidu divočiny.

Je třeba si uvědomit, že Nahanni National Park Reserve je chráněným územím a vyžaduje respekt a ochranu přírody. Turisté jsou povinni dodržovat pravidla parku, aby se minimalizovalo poškození prostředí a divoké zvěři.

Dovolená v kanadském národním parku Nahanni je zážitkem, který by neměl uniknout žádnému dobrodruhovi. Jeho ohromující příroda, úchvatné scenérie a možnosti dobrodružství vyčarují úsměv na tváři každého, kdo se sem vypraví. Jestliže hledáte něco výjimečného, pak je tento národní park tou správnou volbou pro vaši dovolenou.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky