Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kanada Jasper National Park

Dovolená Kanada Jasper National Park


Jasper National Park se nachází v kanadské provincii Alberta a je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších národních parků v Kanadě. Rozkládá se na ploše téměř 11 000 kilometrů čtverečních a je jednou z největších chráněných oblastí v horách Kanadského štítu.

Park je známý především svou nádhernou přírodou, která zahrnuje ledovce, hory, divoké řeky a krásné jezera. Nejvyšším vrcholem je Mount Columbia s výškou 3 747 metrů nad mořem. Tato přírodní krása je ideálním místem pro milovníky outdoorových aktivit, jako je pěší turistika, horská cyklistika, rybaření a kempování.

Jasper National Park je také domovem mnoha druhů divokých zvířat, včetně losů, horských koz, medvědů, vlků a sobů. Návštěvníci mají často jedinečnou možnost pozorovat tyto zvířata v jejich přirozeném prostředí. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat park ještě bližší, existuje možnost zapojit se do organizovaných exkurzí, které vás provedou s průvodcem přes nejkrásnější místa a poskytnou vám podrobné informace o fauně a flóře parku.

Dalšími zajímavými místy, které stojí za vidění, jsou Athabasca Falls, které jsou jednou z nejznámějších vodopádů v parku, a Maligne Lake, které je obklopeno impozantními horami a je jedním z nejhezčích jezer v Kanadě. Lodní výlet na jezeře je jedinečný zážitek, který vám umožní obdivovat krásu přírody v okolí.

Pro milovníky hvězd se v Jasperu nachází i observatoř, která poskytuje jedinečnou možnost pozorovat hvězdy a jiné astronomické úkazy v čisté a temné obloze parku.

Pokud hledáte odpočinek a relaxaci, Jasper National Park je pro vás ideální destinací. Můžete si pronajmout chatu nebo tábořit pod širým nebem a vychutnat si klid a ticho, které pouze takto daleko od civilizace můžete najít.

Je však důležité si uvědomit, že park je chráněnou oblastí a je nutné se chovat ohleduplně k přírodě. Dodržování pravidel a zásad šetrného cestování je základním předpokladem pro zachování krásy parku pro další generace.

Jasper National Park je skutečným klenotem Kanady a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné přírodní scenérie a mnoho outdoorových aktivit. Pokud plánujete cestovat do Kanady, nezapomeňte se zastavit v tomto národním parku a objevit jeho krásy sami. Určitě nebudete litovat!


Letenka Kanada Jasper National Park


Pokud plánujete navštívit Kanadu, jedno místo, které určitě stojí za to navštívit, je Jasper National Park. Tento národní park se nachází v srdci Kanadského Skalnatého pohoří a nabízí návštěvníkům neskutečnou krásu divoké přírody.

Jasper National Park byl založen v roce 1907 a je součástí světového přírodního dědictví UNESCO. Rozprostírá se na ploše více než 11 tisíc čtverečních kilometrů, což z něj činí největší národní park v kanadském Skalnatém pohoří. Jeho malebné jezera, impozantní ledovce, divoké řeky a vysoké hory přitahují každoročně tisíce turistů z celého světa.

Jednou z největších atrakcí Jasper National Parku je Spirit Island. Tento ostrůvek, který se nachází na jezeře Maligne Lake, je považován za jedno z nejkrásnějších míst v Kanadě. Ostrůvek je obklopen téměř neporušenou přírodou a nabízí úchvatný výhled na okolní hory a jezero. Pro ty, kteří si chtějí užít nezapomenutelnou přírodní scenérii, je projížďka lodí na jezeře Maligne a následná procházka k Spirit Islandu skvělou volbou.

Další oblastí, která stojí za prozkoumání, je Athabasca Falls. Tyto vodopády se nacházejí na řece Athabasca a nabízejí návštěvníkům úchvatné výhledy na přírodní scenérie. Chůze po chodnících a mostech je zde velmi populární, jelikož návštěvníci mají možnost obdivovat sílu vodopádů zblízka.

Pro dobrodružněji založené turisty je v parku k dispozici možnost pěší turistiky a horské cyklistiky. Jasper National Park nabízí neuvěřitelnou síť tras, které vedou přes zasněžené hory, husté lesy a nádherná alpská jezera. Pokud se vydáte na túru nebo projížďku na kole, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody, jídla a vhodné oblečení, jelikož počasí v horách se může rychle měnit.

Jasper National Park je také domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou losi, karibuci, medvědi, vlci a mnoho dalších. Pokud se vydáte na horskou túru, je velká šance, že narazíte na některou z těchto divokých zvířat. Pamatujte však, že jsou divoká a je důležité zachovat bezpečnou vzdálenost.

Abyste mohli vstoupit do Jasper National Parku, potřebujete speciální povolení, které můžete zakoupit online nebo na návštěvnických centrech v parku. Tato povolení zahrnují vstupné a slouží k zachování parku a jeho přírodního bohatství.

Pokud plánujete cestu do Kanady, nezapomeňte zařadit na svůj itinerář Jasper National Park. Tento národní park nabízí nádhernou přírodu, odpočinek a dobrodružství. Budete ohromeni krásou tohoto místa a odjedete s nezapomenutelnými vzpomínkami.


Počasí Kanada Jasper National Park


Jasper National Park se nachází v kanadské provincii Alberta a je jedním z nejkrásnějších národních parků na světě. Jeho území se rozprostírá na více než 11 000 kilometrech čtverečních a nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie, vodopády, divokou přírodu a čisté jezera. Počasí v Jasper National Park se liší během celého roku, takže je důležité znát jeho klimatické podmínky před cestou do parku.

Léto v Jasper National Park

Léto začíná v květnu a končí v říjnu. Teploty se pohybují mezi 18°C až 23°C a jsou ideální pro turistiku, kempování a další venkovní aktivity. Nejteplejším měsícem je srpen, kdy se teploty mohou dostat až na 27°C. Během letních měsíců se slunce nezapouští před 22:00 hodinou, takže návštěvníci mají mnoho času na objevování parku.

Podzim v Jasper National Park

Podzim, tedy září a říjen, je obdobím, kdy se listnaté stromy přeměňují na různé odstíny žluté, oranžové a červené barvy. Teploty v této době klesají na 10°C až 15°C a noc je chladná, takže byste měli mít s sebou teplejší oblečení. Podzim také přináší krátkodobé bouřky a déšť.

Zima v Jasper National Park

Zima v Jasper National Park začíná v listopadu a končí v dubnu. Teploty se v této době pohybují mezi -5°C až -15°C, ale mohou spadnout až na -40°C v horských oblastech parku. Sníh padá velmi často a návštěvníci mohou využít lyžařských středisek a sjezdovek nebo se oddat outdoorovým aktivitám, jako je běh na lyžích, snowboarding a sněžnice.

Jaro v Jasper National Park

Jaro, od března do května, přináší mnohem mírnější počasí s teplotami kolem 12°C až 18°C. Tání sněhu a ledovců v této době přidává k magickému scenérii parku. Květen je také obdobím, kdy můžete pozorovat vzácná zvířata, jako jsou medvědi a losi.

Všechna roční období v Jasper National Park mají svou jedinečnou atmosféru a nabízejí návštěvníkům mnoho možností pro objevování tohoto úchvatného místa. Je důležité se dobře připravit na počasí, které se může velmi rychle změnit, a zvolit vhodné oblečení a vybavení.


Ubytování Kanada Jasper National Park


Jasper National Park se nachází v západní Kanadě a je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních rezervací na světě. S rozlohou přes 11 tisíc kilometrů čtverečních nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy, horskou přírodu a spoustu venkovních aktivit.

Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit tento úžasný park, je ubytování jedním z klíčových faktorů. Město Jasper, které se nachází uvnitř národního parku, nabízí různé možnosti ubytování pro každého cestovatele.

Pro milovníky luxusu a pohodlí jsou k dispozici luxusní hotely a resorty. Tyto zařízení nabízejí elegantní pokoje, prvotřídní služby, wellness centra a další vybavení. Cestovatelé zde mohou relaxovat po dlouhém dni stráveném na procházkách, turistice nebo jiných venkovních aktivitách.

Pro ty, kteří preferují přímý kontakt s přírodou, existuje mnoho kempů a kempovacích míst. Tyto kempy jsou v obklopeny nádhernou horskou krajinou a nabízejí základní vybavení jako jsou stany, ohniště a pitná voda. Kempování je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat park na vlastní pěst a zažít autentický zážitek z přírody.

Pro rodiny a skupiny přátel je k dispozici i možnost ubytování v chalupách a chatkách. Tyto samostatné domy nabízejí většinou plně vybavenou kuchyň, koupelnu a obývací pokoj. To je skvělá volba pro ty, kteří chtějí mít větší soukromí a prostor a zároveň si užívat kolektivního zážitku.

Jasper National Park také nabízí možnost kempování na divokých místech. Turisté mají možnost stanování na určených místech a zažít dobrodružství v přírodě. Tato volba však vyžaduje určité dovednosti a zkušenosti a je důležité dodržovat pravidla národního parku a respektovat přírodní prostředí.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli možnost ubytování, bude vám Jasper National Park zaručeně poskytnout nezapomenutelný zážitek. Park je domovem ohromující fauny a flóry, s horami, jezery a ledovci. Turisté zde mají možnost prozkoumat mnoho turistických tras, projet se lanovkou po vrcholu hory nebo si užít projížďku na kole. Park také nabízí možnost prohlídky ledovců a jízdy na kajaku po krásných jezerech.

Jasper National Park je skutečným pokladem západní Kanady a jeho ubytování nabízí možnosti pro každého cestovatele. Ať už hledáte luxusní hotel, útulnou chatu nebo autentický zážitek na divoké přírodě, tento národní park je ideálním místem k prozkoumání kanadského divokého západu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Jasper National Park


1) Jak se dostat do Jasper National Park?

Jasper National Park se nachází v kanadské provincii Alberta, asi 370 km západně od Edmontonu a 290 km severozápadně od Calgary. Nejbližším letištěm je letiště v Edmontnu a Calgary, odkud se můžete dostat do parku pronájmem auta, autobusem nebo transferem.

2) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Jasper National Park?

Nejlepší čas na návštěvu Jasper National Park je od června do srpna, kdy jsou teploty příjemné a turistická sezóna na vrcholu. Nicméně, září a říjen jsou také krásné měsíce s méně turisty a s podzimními barvami.

3) Co je nejlepší způsob, jak prozkoumat Jasper National Park?

Nejlepší způsob, jak prozkoumat Jasper National Park je autem, aby se mohli snadno dostat k různým turistickým atrakcím a hike trails. Další možnosti jsou cyklování, hiking, lyžování a jízda na kánoi.

4) Je nutné si dopředu rezervovat ubytování v Jasper National Park?

Ano, doporučuje se si rezervovat ubytování v Jasper National Park dopředu, zejména pokud cestujete během hlavní sezóny (červenec - srpen). Rezervace výletů a turistických aktivit také může být užitečné.

5) Co jsou nejlepší turistické atrakce v Jasper National Park?

Mezi nejlepší turistické atrakce v Jasper National Park patří Maligne Lake, Athabasca Falls, Peyto Lake, Spirit Island, Whistlers Mountain, Glacier Skywalk a Jasper SkyTram.

6) Může se v Jasper National Park setkat s divokou zvěří?

Ano, Jasper National Park je domovem pro mnoho druhů divoké zvěře, včetně losů, jelena, karibu, rysa a medvěda. Doporučuje se dodržovat bezpečné vzdálenosti a neohrožovat zvířata.

7) Musím mít vstupenku pro návštěvu Jasper National Park?

Ano, musíte mít vstupenku pro návštěvu Jasper National Park. Vstupenky lze zakoupit online nebo na místě u vstupu do parku.

8) Kde se najdou nejlepší hiking trails v Jasper National Park?

Jasper National Park nabízí mnoho krásných hiking trails pro různé úrovně zkušeností. Mezi nejlepší patří Skyline Trail, Sulphur Skyline Trail, Bald Hills Trail, Valley of Five Lakes Trail a Mount Edith Cavell Trail.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky