Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kanada Edmonton

Počasí Kanada Edmonton


Edmonton je hlavní město kanadské provincie Alberta a je známé svým rozmanitým a proměnlivým počasím. Leží v oblasti, která je ovlivněna kontinentálním podnebím a také blízkostí Skalistých hor.

Jedním z charakteristických znaků počasí v Edmontonu je jeho extrémní proměnlivost. Během jednoho dne se mohou teploty pohybovat od velmi vysokých až po velmi nízké hodnoty. Rozdíly mezi denními a nočními teplotami jsou také výrazné. V létě mohou teploty dosahovat až 30 °C, zatímco v zimě mohou klesnout i pod -30 °C.

V zimě je Edmonton známé svými chladnými teplotami a sněhem. Přestože je oblast známá jako sušší, sněžení může být běžné. Sníh často zůstává a pokrývá krajinu po celou zimu. Místní obyvatelé se často zabývají různými zimními aktivitami, jako je lyžování, snowboarding a bruslení.

Na jaře a na podzim je počasí v Edmontonu velmi proměnlivé. Teploty se mohou rychle měnit a přecházet z teplého na chladné nebo naopak. Srážky jsou taktéž časté a mohou být ve formě deště nebo sněhu. Jaro je také obdobím, kdy se sníh taje a je časté povodňové nebezpečí v důsledku tání velkého množství sněhu.

Letní měsíce jsou relativně teplé a slunečné, ačkoli teploty nejsou tak vysoké jako v jiných částech Kanady. Letní období je ideální pro outdoorové aktivity a zahrnuje festivaly, venkovní koncerty a farmářské trhy. Cestovatelé do Edmontnu by měli být připraveni na možnost přívalových dešťů a bouřek.

Celkově lze říct, že počasí v Edmontonu je proměnlivé a vyžaduje přiměřenou přípravu. Místní obyvatelé si zvykli na rozmanitost počasí a jsou vybaveni odpovídajícím oblečením a vybavením, které jim umožňuje přizpůsobit se různým klimatickým podmínkám.

Pokud plánujete návštěvu Edmontonu, je nejlepší se informovat o aktuálním počasí před odjezdem a zabalit si vhodné oblečení pro dané období. Bez ohledu na počasí však Edmonton nabízí různé atrakce a aktivity, které stojí za to objevit a vychutnat si atmosféru tohoto živého města.


Letenka Kanada Edmonton


Kanada je země velkých hor, s nádhernou přírodou, přátelskými obyvateli a nejrůznějšími kulturními atrakcemi. Edmonton, hlavní město kanadské provincie Alberta, se nachází přímo v srdci této malebné země. Pokud se chystáte navštívit tuto úchvatnou oblast světa, nabízí vám letenka Kanada Edmonton skvělou příležitost prozkoumat jedno z nejzajímavějších měst této oblasti.

Edmonton nabízí návštěvníkům pestrou škálu kulturních, historických i přírodních památek. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce zde patří například West Edmonton Mall, což je největší nákupní centrum v Severní Americe, s více než čtyřmi sty obchody a službami. Kromě toho sem ročně přijíždí miliony návštěvníků, aby navštívili Sirius Science Centre, Royal Alberta Museum nebo odpočinout si v River Valley Park, který se nese ve stylu Parku Mont Royal v Montréalu.

Pro ty, kteří mají rádi války, navštíví Fort Edmonton Park, kde mohou vidět dobové budovy a ukázky starých technologií.

Navíc, pokud hledáte ponoření se do kultury, můžete se uchýlit do Old Strathcona, kde můžete prohlédnout si umělecké kolekce galerií, nebo jít do sálu v Citadel Theatre, který je domovem spousty uměleckých komedií i dramatu.

Nejlepší období k návštěvě Edmontonu je od června do srpna, když na město působí příjemné léto. V této době zde funguje mnoho pláží, golfových hřišť a cyklostezek. Dezmond park je prostě krásný a nezapomenutelný. Během této doby jsou také pořádány řadou kulturních a uměleckých akcí a festivalů, například Edmonton Folk Music Festival nebo Edmonton International Street Performers Festival.

Existuje spoustu možností, jak se dostat do Edmontonu. Pokud jste v Evropě, nejlepší způsob jak se dostat do Edmontonu, je letět do Toronta nebo Vancouveru, odkud se můžete nalodit na let do těchto měst. Kanada má bohatou nabídku leteckých společností, které létají do Albertay, jako je Air Canada, WestJet a United Airlines.

Celkově létání do Edmontonu nabízí každému návštěvníku nezapomenutelné zážitky, kdy uvidí jedno z nejúžasnějších měst Kanady. Pokud hledáte příležitost k prozkoumání řady kulturních, historických i přírodních památek, pak je letenka Kanada Edmonton tím pravým řešením. Tak proč nezkusit něco nového tento rok?


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Edmonton


1. Jaké je počasí v Edmontonu v průběhu roku?

- V Edmontonu je typicky kontinentální klima s chladnými zimami a teplými léty. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem -10 °C a v létě kolem 20-25 °C.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Edmontonu?

- Mezi nejznámější turistické atrakce v Edmontonu patří West Edmonton Mall, které je největším nákupním centrem v Severní Americe, National Historic Site Fort Edmonton Park, Royal Alberta Museum, Muttart Conservatory nebo Edmonton Valley Zoo.

3. Jaký je nejbližší letiště k Edmontonu?

- Edmonton International Airport se nachází asi 30 km jihozápadně od centra města a je hlavním letištěm pro regionální a mezinárodní lety.

4. Jaké sportovní týmy mají sídlo v Edmontonu?

- V Edmontonu je domovem týmů v severoamerických profesionálních ligách jako je hokejový tým Edmonton Oilers ze National Hockey League (NHL) a fotbalový tým Edmonton Elks ze Canadian Football League (CFL).

5. Jak se dostat z letiště do centra Edmontonu?

- Z letiště je možné se dostat do centra města autobusem, taxíkem nebo pronájmem auta. Je také k dispozici rychlovlak v rámci systému Edmonton Transit Service (ETS).

6. Jaká je populace Edmontonu?

- Podle posledního sčítání lidu v roce 2021 má Edmonton odhadovanou populaci kolem 1,4 milionu obyvatel, což ho činí druhým největším městem v Albertě.

7. Kde se nachází University of Alberta?

- University of Alberta je umístěna v Edmontonu. Je to jedna z nejprestižnějších univerzit v Kanadě a nabízí širokou škálu studijních programů.

8. Jaké jsou oblíbené letní aktivity v Edmontonu?

- V letních měsících se místní i turisté rádi věnují outdoorovým aktivitám, jako je jízda na kole, procházky po River Valley, pikniky v parku, golf, kempování nebo návštěva festiválů a koncertů.

9. Jsou v Edmontonu nějaká goodžinská letiště?

- V Edmontonu je jedno goodžinské letiště, které se nachází poblíž obce Goodžinsk.

10. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Edmontonu?

- Nejlepším časem na návštěvu Edmontonu jsou typicky letní měsíce (červenec a srpen), kdy jsou teploty příjemné a je možné využít venkovní aktivity.


Dovolená Kanada Edmonton


Pokud hledáte neobvyklou a přitom příjemnou destinaci pro svou další dovolenou, může být Edmonton v Kanadě tou správnou volbou. Tento městský klenot, který leží hluboko v srdci provincie Alberta, nabízí kromě nejrůznějších kulturních zážitků také krásnou přírodu a mnoho aktivit pro každého.

Když se rozhodnete vydat do Edmontonu, můžete očekávat pobyt plný zážitků. Na prvním místě byste měli navštívit největší muzeum ve západní Kanadě, Royal Alberta Museum, kde se můžete dozvědět mnoho informací o historii a kultuře domorodých obyvatel i osadníků. Pak byste se měli dostat do nejznámější turistické atrakce města - West Edmonton Mall. Jedná se o největší nákupní a zábavní centrum na světě, které nabízí několik desítek obchodů, restaurací, zábavních parků, akvárií a mnoho dalšího.

Pokud se chcete více soustředit na přírodu, můžete si zajít do gaučových hor, které se nacházejí na jihovýchodním okraji města. Zde se můžete projít kolem krásných horských údolí, pozorovat divoká zvířata nebo si zahrát na golfovém hřišti. Další turistickou atrakcí je Elk Island National Park, který se nachází nedaleko města a nabízí návštěvníkům turistické stezky, jezera a možnost pozorování divoké zvěře.

V létě se můžete vydat na pěkný výlet do Edmontonu nebo si užít některé z letních festivalů, jako například Edmonton Folk Music Festival, nebo Heritage Days Festival, kde si můžete vychutnat jídlo a kulturu lidí z celého světa. Nezapomeňte také nahoru vystoupat na nejvyšší stavbu města, CN Tower, která nabízí krásné výhledy na město i okolní přírodu.

A nakonec, pokud si budete chtít odpočinout, nabízí Edmonton řadu lázní a wellness center, kde si můžete vychutnat masáže, parní lázně a mnoho dalšího.

Edmonton tak nabízí jedinečnou kombinaci městského života a přírody, která je stojí za návštěvu. Ať už se chystáte na dovolenou s rodinou nebo s přáteli, Edmonton vám určitě zanechá nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Kanada Edmonton


Kanada je jednou z největších zemí světa s rozmanitou krajinou a velkým množstvím přírodních krás. Jedno z míst, které stojí za návštěvu, je Edmonton. Tato kanadská provincie Alberta je známá svým bohatým kulturním dědictvím, přírodními parky a spoustou atrakcí. Pokud plánujete návštěvu Edmontony, je důležité si zajistit kvalitní ubytování.

Edmonton nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují všem potřebám a rozpočtům. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, stylovými apartmány, rodinnými penziony nebo levnými hostely. Nejlepší je si ubytování zarezervovat předem, zejména v období letních měsíců, kdy je Edmonton nejvíce turisty navštěvován.

Luxusní hotely v Edmontonu nabízejí prvotřídní vybavení a služby. Mnoho z nich se nachází v centru města a je ideálním výchozím bodem pro prohlídku okolí. Tyto hotely mají často wellness centra, fitness centra, bazény a prvotřídní restaurace, které nabízejí místní speciality. Pokud hledáte ubytování na vyšší úrovni, může být tato volba pro vás ideální.

Stylové apartmány jsou další populární volbou v Edmontonu. Tyto apartmány jsou pro pohodlí a soukromí ideální, zejména pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel. Mají kompletně vybavenou kuchyň, prostorný obývací pokoj a dostatečný počet ložnic. Vedle toho nabízí některé apartmány také společné prostory jako venkovní gril, hřiště nebo bazény.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou v Edmontonu k dispozici také levné hostely a rodinné penziony. Tyto ubytovací zařízení nabízejí pohodlná lůžka, společné sociální zařízení a kuchyňku pro vlastní stravování. I když jsou tyto možnosti cenově dostupné, mají své výhody a mohou vám poskytnout pohodlný pobyt.

Většina ubytování v Edmontonu se nachází v blízkosti hlavních atrakcí a dopravních spojů. To vám umožní snadný přístup k místům, které byste chtěli navštívit, a snadnou dostupnost do centra města. Důležité je také zvážit blízkost k veřejné dopravě, pokud nemáte k dispozici vlastní dopravu.

Při hledání ubytování v Edmontonu je také dobré zvážit hodnocení a recenze zákazníků. Ty vám mohou poskytnout užitečné informace o úrovni služeb, čistotě a pohodlí ubytování. Oblíbené rezervační weby, jako je Booking.com nebo Airbnb, vám poskytnou mnoho recenzí od předchozích hostů.

V závěru lze říci, že Edmonton nabízí různorodé možnosti ubytování pro každého cestovatele. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, stylový apartmán nebo cenově dostupnou možnost, určitě najdete to, co hledáte. Během pobytu v Edmontonu si můžete užít krásy města a okolní přírody a vrátit se do pohodlného a kvalitního ubytování.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky