Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kambodža Battambang

Letenka Kambodža Battambang


Letenka do Battambangu v Kambodži je ideální volbou pro ty, kteří hledají odpočinek v neokoukané destinaci s bohatou historií. Battambang je druhé největší město v Kambodži a nachází se v západní části země, zhruba 300 kilometrů od hlavního města Phnom Penh.

Cesta do Battambangu

Letenky do Battambangu jsou dostupné ze všech větších letišť v Kambodži, včetně letiště v hlavním městě Phnom Penh nebo v turisticky oblíbeném Siem Reapu. Pokud byste přitom využili jednu z nabízených například nízkonákladových leteckých společností, můžete si ušetřit peníze, které můžete využít na prohlídku města a okolí.

Co v Battambangu navštívit?

Battambang je mimořádně zajímavé město s turistickým potenciálem, ve kterém najdete mnoho historických památek a krásných přírodních scenérií. Mezi hlavní atrakce města patří starobylé chrámy a pagody, například Wat Banan nebo Phnom Sampeou.

Procházka po městě Battambang

Kromě toho budete mít možnost se projít po starobylé čtvrti Boeung Chhuk s typickými tradičními domy a dalšími historickými památkami. Pro milovníky kultury a umění bude zajímavou zastávkou též opensource projekt Phare Ponleu Selpak, kde jsou prezentována díla místních umělců.

Výlety v blízkém okolí

Stojí za to při své návštěvě navštívit také Kampovou provincii, protože se zde nachází celá řada krásných přírodních památek. Můžete navštívit například národní park Samréng Knong, chráněnou oblast Mekong nebo například skalní komplex Phnom Sampeou, kde můžete vidět v divoké přírodě žijící vlky, případně krásné krajiny nebo různé chrámy a pagody.

Battambang je skutečně fascinující město s bohatou historií a neuvěřitelnou atmosférou. Pokud se chystáte na letenku do této oblasti, budete mít určitě možnost užít si svého dovolené v unikátním prostředí.


Dovolená Kambodža Battambang


Kambodža je fascinující zemí s bohatou historií, exotickou kulturou a nezapomenutelnou přírodou. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v této zemi je město Battambang, které se nachází ve střední části země. Toto malebné město, které leží na břehu řeky Sangkae, je známé svým koloniálním architektonickým stylem, původními vesnicemi, bohatými farmářskými krajinami a uměleckou scénou. Dovolená v Battambangu je zárukou nezapomenutelných zážitků.

Historie Battambangu sahá až do 11. století, kdy bylo město součástí Khmerské říše. Pobyt v Battambangu vám poskytne jedinečnou možnost poznat tuto bohatou historii skrze velké množství historických památek, jako je chrám Wat Banan, který se nachází na kopci a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Další zajímavou památkou je chrám Wat Ek Phnom, který pochází z 11. století a je významným náboženským místem.

Battambang také slouží jako brána do vesnic ve venkovské oblasti. Poznávání těchto vesnic je jedním z nejzajímavějších aspektů dovolené v Battambangu. Můžete si prohlédnout tradiční domy a životní styl místních obyvatel, kteří se živí zemědělstvím a farmářstvím. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní se podělit o své zkušenosti a tradice.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je projížďka lodí po řece Sangkae. Během této plavby budete mít možnost vidět nádhernou přírodu Kambodže, zatímco se budete pohybovat přímo mezi malými vesnicemi a farmami. Některé vesnice jsou přístupné pouze po vodě, takže se jedná o jedinečnou příležitost poznat místní každodenní život.

Pokud máte rádi umění, určitě navštivte Národní muzeum Battambang, které hostí sbírky moderního a tradičního kambodžského umění. Je to skvělé místo pro objevení místní kultury a výtvarného umění.

A co se jídla týče, nemůžete si nechat ujít tradiční kambodžskou kuchyni. V městě Battambang najdete mnoho restaurací, které nabízejí autentické kambodžské pokrmy, jako je amok (ryba nebo kuřecí maso vařené v kokosovém mléce s kari), lok lak (restovaná hovězí maso s rýží) a somlor machu (kyselá polévka).

Celkově vzato, dovolená v Battambangu vám poskytne jedinečnou možnost objevit skryté poklady Kambodže. Od bohaté historie a architektury až po krásnou krajinu a místní kulturu, Battambang je cílem, který stojí za to navštívit.


Ubytování Kambodža Battambang


Battambang, město nacházející se na severozápadě Kambodže, je často považováno za skrytý poklad této země. Díky svému bohatému dědictví, architektonickým klenotům a malebnému prostředí se stalo oblíbeným turistickým cílem. Pokud plánujete navštívit Battambang, neváhejte a zarezervuje si ubytování, které Vám pomůže tyto krásy objevit.

Battambang nabízí širokou škálu ubytování, od levných penzionů až po luxusní hotely. Pokud máte rádi přirozené prostředí, můžete si vybrat některou z farmářských chalup, které se nacházejí v okolí a nabízejí Vám nejen ubytování v blízkosti přírody, ale také možnost ochutnat pravou kambodžskou kuchyni.

V centru města Battambangu najdete mnoho hotelů, které nabízejí nejen skvělé ubytování, ale také mnoho dalších služeb. Pokud máte rádi koupání, mohou tyto hotely nabídnout bazén, kde se můžete osvěžit po celodenním prozkoumávání města. Pokud hledáte kvalitní služby, požádejte o ubytování v hotelu s velkou restaurací a bary, kde si můžete vychutnat širokou škálu jídel a nápojů.

Pokud potřebujete ubytování, které je v souladu s Vašimi potřebami, můžete zvolit kemp či caravan, ve kterém si užijete přírody a možnostím, které Vám město Battambang nabízí. U kempu či caravanu se můžete v klidu odpočinout od každodenního ošemetného rytmu a vychutnat si klid a ticho, které Vám nabídne.

Celkově lze říci, že ubytování v Battambangu je jednoduché a cenově dostupné. Pro turisty, kteří chtějí objevit krásy tohoto města, existuje mnoho různých možností ubytování, které jim pomohou uskutečnit své sny. Je proto důležité zvážit, co je pro Vás důležité a co očekáváte od svého ubytování. S takovým výběrem nemůžete nic z poznávání skvělého města Battambangu ztratit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Battambang


1. Jak se dostat z hlavního města Kambodže, Phnom Penhu, do města Battambang?
Odpověď: Nejjednodušším způsobem je vydat se autobusem, které jezdí pravidelně mezi oběma městy. Trasa trvá přibližně 3-4 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Battambangu?
Odpověď: V Battambangu je mnoho zajímavých míst k prozkoumání, jako například koloniální budovy v centru města, chrámy Wat Ek Phnom a Wat Banan, koloniální vlakové nádraží, jeskyně Phnom Sampeau s památníkem a řekou Sangker, kde můžete podniknout plavbu lodí.

3. Kde se dá dobře najíst v Battambangu?
Odpověď: V Battambangu najdete řadu restaurací a stánků s jídlem. Doporučuje se vyzkoušet místní speciality, jako jsou pokrmy s rýží a rybou, čerstvé ovoce a tradiční kambodžskou kuchyni.

4. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Battambangu?
Odpověď: V Battambangu je několik hotelů, penzionů a hostlů, které nabízejí různé typy ubytování pro různé cestovatele s různými potřebami. Populární jsou například Green Mango Hotel, Delux Villa a Fancy Guesthouse.

5. Je v Battambangu bezpečno cestovat?
Odpověď: Kambodža obecně má velmi nízkou míru kriminality a cestování po Battambangu je považováno za bezpečné. Nicméně, jako v kterémkoli jiném místě, je vždy dobré být obezřetný a dodržovat obecná bezpečnostní opatření, jako je například udržování osobních věcí v bezpečí a respektování místních zvyklostí a tradic.

6. Jaká je nejvhodnější doba k návštěvě Battambangu?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Battambangu je během suchého období od listopadu do dubna, kdy je počasí příznivé a srážky jsou minimální. V této době je také méně záplav a můžete si užít více venkovních aktivit.

7. Jaké jsou možnosti dopravy v rámci samotného Battambangu?
Odpověď: V Battambangu si můžete pronajmout kolo nebo motorku, abyste se pohybovali po městě. Taxislužby jsou také dostupné, stejně jako motorkářští taxikáři známí jako "tuk-tuk".


Počasí Kambodža Battambang


Kambodža je země, kterou může ovlivňovat monzunové počasí, které trvá od května do října a způsobuje silné deště a záplavy. Avšak město Battambang, které se nachází v západní části Kambodže, je poměrně chráněné před monzuny a může být navštěvováno po většinu roku.

Období od listopadu do března je nejlepší pro návštěvu Battambangu, protože počasí je suché a slunečné. Průměrná teplota během dne dosahuje asi 30 °C a v noci klesá na asi 20 °C. V tuto dobu je také velmi nízká vlhkost vzduchu, což je výhodné pro turisty.

Od dubna do května začíná období horka a vlhkosti, což může být pro některé návštěvníky nepříjemné. Průměrná teplota v tuto dobu stoupá na 35 °C během dne a 25 °C v noci. Vlhost vzduchu může dosáhnout až 70 %, což může způsobit následky, jako je únavnost a dehydratace.

Monzunové období od června do října může být poměrně náročné pro návštěvníky. V tuto dobu se deště stávají silnějšími a způsobují záplavy a těžké podmínky na silnicích. Deště však často trvají pouze krátké období a mohou být doprovázeny slunečnými obdobími. Místním obyvatelům se však nedoporučuje cestovat do oblastí, které jsou náchylné k povodním.

Celkově lze říci, že Battambang může být navštěvován po celý rok s výjimkou období monzunů, kdy se mohou vyskytnout těžké podmínky na silnicích a mohou být omezeny turistické aktivity. Pro nejlepší zážitek z návštěvy Battambangu se doporučuje cestovat v období od listopadu do března, kdy je počasí nejstabilnější.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky