Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Table Mountain

Dovolená Jihoafrická republika Table Mountain


Jihoafrická republika je jednou z nejatraktivnějších destinací pro dovolenou na africkém kontinentu. Kromě bohaté historie, kultury a přírodních krás nabízí také několik spektakulárních hor. Jedna z nejslavnějších hor v Jihoafrické republice je Table Mountain.

Table Mountain se nachází v Kapském městě a je jedním z nejznámějších symbolů země. Tato sopka s charakteristickým plochým vrcholem je dlouhá přibližně 3 kilometry a vystupuje do výšky téměř 1 100 metrů nad mořem. Jeho podivný tvar připomínající stůl mu dal jeho jméno.

Výstup na Table Mountain je velmi populární aktivitou. Existuje několik tras a možností, jak na vrchol vystoupat. Nejjednodušší a nejpohodlnější možností je použití lanovky. Table Mountain Cableway je moderní lanovka, která vás vyveze na vrchol za několik minut. Když se vydáte na Table Mountain, budete mít možnost se těšit na úchvatné výhledy na město, oceán a okolní krajinu.

Vrchol Table Mountain je také ideálním místem pro outdoorové aktivity. Pro ty, kdo mají rádi adrenalinové zážitky, je zde možnost provozování horolezectví. Skály na vrcholu hory poskytují skvělý terén pro lezecké výzvy. Kromě toho je zde také mnoho turistických tras, které vám umožní prozkoumat okolní přírodu a divokou zvěř. Mezi nejznámější trasy patří Platteklip Gorge a Skeleton Gorge.

Table Mountain je také domovem bohaté biodiverzity. Na vrcholu hory najdete mnoho endemických druhů rostlin a živočichů, které jsou charakteristické pro tento region. Pro milovníky přírody je to skvělé místo k prozkoumání a objevení unikátní flóry a fauny.

Pokud se vydáte na dovolenou do Jihoafrické republiky, návštěva Table Mountain by neměla chybět ve vašem itineráři. Tato majestátní hora nabízí nezapomenutelné výhledy, fascinující historii a možnosti konání různých outdoorových aktivit. Je to skvělé místo, které vytváří nezapomenutelné zážitky pro všechny návštěvníky.


Letenka Jihoafrická republika Table Mountain


Table Mountain – přírodní ikona Jihoafrické republiky

Jihoafrická republika je země bohatá na přírodní a kulturní poklady. Jedním z nejznámějších a nejikoničtějších symbolů tohoto fascinujícího místa je Table Mountain. Tato pověstná hora se nachází v Kapském Městě a přitahuje každoročně tisíce turistů.

Proč je Table Mountain tak výjimečná? Především svým tvarem. Hora opravdu připomíná obrovský stůl, což jí vysloužilo jméno. Její vrchol je přímý a rovný, jako by na něj byla položena obrovská deska. Table Mountain dosahuje výšky přesahující 1000 metrů a je dominantním bodem v krajině Kapského Města.

Ale stoprocentní přitažlivost této hory spočívá i ve své pestrosti a unikátnosti. Table Mountain je domovem pro mnoho endemických rostlinných druhů, které jsou nenahraditelnou součástí jihoafrické flory. Nachází se zde přibližně 1470 druhů rostlin, což je více než v celé Británii. Mnohé z těchto druhů jsou velmi vzácné a některé se dokonce vyskytují pouze na této hoře.

Návštěvníci mohou Table Mountain objevovat různými způsoby. Jednou z nejoblíbenějších možností je využít lanovku, která vás rychleji a snadněji dopraví na samotný vrchol. Tato lanovka je významnou technickou památkou a umožňuje turistům obdivovat nádherné výhledy na celé Kapské Město a okolní přírodu. Jen malé varování - kvůli proměnlivému počasí může být lanovka často zavřená, takže je dobré si předem zjistit aktuální informace.

Další variantou je vystoupit a sestoupit po jednom z mnoha turistických stezek. Tato možnost nabízí skvělý zážitek v podobě pěší túry v nádherné přírodě. Můžete se vydat buďto samostatně, nebo si pronajmout místního průvodce, který vám ukáže ty nejkrásnější místa a zároveň vám povypráví o historii a zajímavostech Table Mountain.

Mimo unikátní rostlinnou a živočišnou krásu může Table Mountain nabídnout i sportovní příležitosti. Milovníci lezení zde mají možnost zdolat světoznámou vrcholovou skálu, zatímco padáčkaři si mohou užít fenomenální lety nad tímto malebným krajem. Pokud se necítíte na takové extrémní aktivity, je tu stále možnost se jen tak procházet a obdivovat úžasnou atmosféru a okouzlující panoramata.

Navštívit Table Mountain představuje zážitek celý pro sebe. Ať už jste nadšenými turisty, dobrodruhy nebo jen obdivovateli přírody, tato jedinečná hora vás jistě nepřestane udivovat. Přesvědčte se sami o její přitažlivosti a vydáte-li se na její vrchol, budete obohaceni nejen nádhernými výhledy, ale také si odnesete nepopsatelné vzpomínky na jeden z nejslavnějších symbo


Počasí Jihoafrická republika Table Mountain


Jihoafrická republika je známá svým krásným a různorodým klimatem. Mezi mnoha atrakcemi, které toto krásné africké království nabízí, je i horský masiv Table Mountain, který je nejenom jedním z nejvýznamnějších symbolů Jihoafrické republiky, ale také jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v této oblasti.

Table Mountain leží v blízkosti přístavního města Cape Town na jihozápadě Jihoafrické republiky. Jedná se o impozantní skalní masiv, který se vypíná do výšky téměř kilometru nad úrovní moře. Skály masivu jsou velice staré, a první známky lidského osídlení jeho okolí sahají až do předstihové doby.

V létě bývají teploty na Table Mountain naprosto příjemné. Místní léto vydrží od prosince do února, v této době se průměrné teploty pohybují mezi 25 a 30°C. V noci se pak ochlazuje na velmi příjemných 18-20°C. To z Table Mountain dělá ideální místo pro milovníky letních sportů, jako je turistika nebo paragliding.

V zimě ale teploty klesají poměrně značně a mohou se dostat až na 5°C. V zimě je na Table Mountain častým jevem nárazový vítr, který může být velmi nepříjemný. Proto se doporučuje mít na sobě dostatečné oblečení a připravit se na změnu klimatických podmínek.

Něco, co je na Table Mountain vždy zajímavé, je stín, který masiv vytváří. Když se na masivu vytvoří stín, může se teplota v okolí snížit až o 10°C. To je důvod, proč se na Table Mountain v průběhu dne mění klimatické podmínky tak rychle.

Celkově tedy platí, že Table Mountain má rozmanité podnebí, které se mění podle ročního období a počasí. Lidé, kteří tuto oblast navštěvují, by měli být na změnu klimatických podmínek připraveni.

Navzdory tomu jsou výhledy z vrcholu Table Mountain nádherné. Když počasí dovolí, můžete se na vrchol dostat kabinovou lanovkou, která jezdí po celý rok. Z vrcholu masivu pak budete mít krásný výhled na celé okolí až do vzdálenosti 40 kilometrů.

Pokud tedy plánujete návštěvu Jihoafrické republiky, nezapomeňte Table Mountain zařadit mezi své cíle. Jedná se o úchvatné místo, které nabídne skvělé zážitky pro každého, kdo se sem vydá.


Ubytování Jihoafrická republika Table Mountain


Jihoafrická republika je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Africe a nabízí nádherná místa k návštěvě. Jedním z nejvýznamnějších turistických symbolů Jihoafrické republiky je bezesporu Table Mountain (Stolová hora), která je umístěna v jednom z největších a nejkrásnějších měst - Kapském městě (Cape Town).

Table Mountain se zvedá nad Kapským polostrovem a je obklopena úchvatnými přírodními scenériemi. Její ikonický tvar jí vynesl renomé jednoho z nejznámějších horizontů na světě. Table Mountain je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO a je jedním z nejdivočejších a největších přírodních parků v Jihoafrické republice.

Pokud plánujete návštěvu Table Mountain, můžete si vybrat z různých možností ubytování v okolí. Kapské Město nabízí širokou škálu možností, od luxusních hotelů až po cenově dostupné penziony a hostely.

Luxusní hotely jako je například The Table Bay hotel nebo Taj Cape Town nabízejí komfort a prvotřídní zařízení se všemi moderními pohodlími. Tyto hotely jsou ideální pro náročné cestovatele, kteří hledají luxus a jedinečný zážitek. S výhledem na Table Mountain budete mít příležitost nechat se unést nádhernými panoramatickými výhledy na tento přírodní skvost.

Pro ty, kteří rádi komunikují s místními obyvateli a chtějí zažít autentickou atmosféru města, jsou k dispozici také menší penziony a hostely v blízkosti Table Mountain. Tyto ubytování nabízejí pohodlné a cenově dostupné možnosti, které jsou ideální pro ty, kteří cestují s omezeným rozpočtem.

Z jednoho z těchto zbýtřemných ubytování budete mít snadný přístup k horským stezkám, které vám umožní vystoupat na vrchol Table Mountain. Existuje několik tras, které se liší délkou a obtížností, takže si můžete vybrat tu nejvhodnější podle vašich schopností.

Navíc, samotný Table Mountain National Park poskytuje mnoho dalších zajímavých aktivit. Můžete se například vydat na procházku po floristicky bohatých krajinách, nebo relaxovat na některé z malebných pláží v okolí.

Table Mountain je tedy nejenom ikonickou horou Jihoafrické republiky, ale také velmi zajímavým místem k návštěvě a strávení dovolené. Bez ohledu na to, jestli preferujete luxusní hotel či cenově dostupnější ubytování, tento přírodní skvost vám nabídne nádherné výhledy a nezapomenutelné zážitky. Takže pokud plánujete návštěvu Jihoafrické republiky, nezapomeňte zařadit Table Mountain na seznam svých zastávek a objevte všechno, co tato úchvatná lokalita nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Table Mountain


1. Jaká je výška Table Mountain?
Table Mountain je vysoká přibližně 1 085 metrů nad mořem.

2. Jak se dostanu na Table Mountain?
Existuje několik způsobů, jak se dostat na Table Mountain. Můžete využít kabinkovou lanovku, která je dostupná z města Cape Town. Další možností je pěší túra po jedné z turistických stezek.

3. Kolik stojí lanovka na Table Mountain?
Ceny lanovky se mohou lišit v závislosti na sezóně. Nejlepší je zkontrolovat aktuální ceny na oficiálních webových stránkách lanovky.

4. Je nutné rezervovat místo na lanovku předem?
Rezervace místa na lanovku není nutná, ale může být doporučeno v hlavní turistické sezóně, abyste si zajistili místo. Můžete také využít ranní nebo pozdní odpolední hodiny, kdy bývá menší provoz.

5. Jak dlouho trvá túra na Table Mountain?
Čas výstupu na Table Mountain závisí na fyzické kondici a zvolené trase. Hlavní turistická stezka, Platteklip Gorge, trvá přibližně 2-3 hodiny. Některé další trasy mohou trvat déle.

6. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Table Mountain?
Nejlepší časy pro návštěvu Table Mountain jsou brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je menší provoz a lepší viditelnost. Právě po rozbřesku nebo před západem slunce si můžete vychutnat nádherné výhledy.

7. Jaké aktivity mohu na Table Mountain podniknout?
Na Table Mountain můžete podniknout pěší túry, pikniky, fotografování, sledování fauny a flóry, pozorování ptáků a také paragliding (pokud máte zkušenosti a povolení).

8. Je na Table Mountain restaurace nebo občerstvení?
Ano, na Table Mountain se nachází restaurace a kavárna, kde si můžete odpočinout a občerstvit se.

9. Je Table Mountain bezpečná?
Table Mountain je celkově považována za bezpečnou oblast, ale je důležité dodržovat obvyklá opatření pro osobní bezpečnost. Měli byste být obezřetní s ohledem na své cennosti a nedoporučuje se vycházet mimo turistické stezky.

10. Jaké jsou jiné zajímavosti poblíž Table Mountain?
V okolí Table Mountain se nachází mnoho dalších turistických atrakcí, jako je pláž Camps Bay, Cape Point nebo Botanická zahrada Kirstenbosch. Mohli byste také navštívit pobřežní město Hermanus a pozorovat velryby.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky