Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Národní park Addo Elephant

Dovolená Jihoafrická republika Národní park Addo Elephant


Jihoafrická republika patří mezi oblíbené turistické cíle. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Národní park Addo Elephant. Tento park je domovem pro mnoho druhů zvířat, ale zejména pro slony.

Park se nachází v oblasti Eastern Cape, asi 72 km severně od Port Elizabeth. Vytvořen byl v roce 1931, a díky jeho rozšiřování se dnes rozkládá na ploše přibližně 1 640 km². Kromě slonů zde najdeme i další zvířata, jako jsou například paviáni, zebry, hroši, antilopy a mnoho druhů ptáků.

Nejvíce však Národní park Addo Elephant navštěvují lidé, kteří chtějí vidět slony. V parku žije více než 600 slonů, z nichž někteří jsou velmi velcí a mají mohutné kly. Sloni se zde pohybují volně a často se dají vidět u vodních nádrží nebo v oblasti kopcovité krajiny, kde se slunce odráží od jejich kůže.

Park nabízí několik způsobů, jak si zvířata prohlédnout. Můžete tu absolvovat safari autem s průvodcem, jezdit na koních, nebo se procházet po turistických stezkách. Nejlepším způsobem, jak si ale zvířata vychutnat, je absolvovat noční safari. Během něj můžete vidět mnoho druhů zvířat, která aktivně loví v noci.

Kromě možnosti sledovat zvířata nabízí park i další aktivity. Můžete tu navštívit historické místo, kde byla podepsána smlouva mezi kolonisty a domorodcem Khoikhoi. V parku se také nachází několik piknikových míst a návštěvníci mohou využít celou řadu ubytování, od kempů po luxusní hotelové pokoje.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Addo Elephant, je dobré vědět, že nejlepší doba na návštěvu je od září do května. V tomto období je zde méně deště a teploty jsou příjemné. Park je otevřen po celý rok, ale v některých místech se mohou vyskytovat komáři, takže se nezapomeňte řádně oblečt a používat repelent.

Celkově je Národní park Addo Elephant skvělým místem pro ty, kteří chtějí zažít unikátní zážitek s divokými zvířaty v Jihoafrické republice. Kromě slonů zde najdete mnoho dalších druhů zvířat a aktivit a určitě se zde nenudíte. Pokud tedy plánujete dovolenou v Jihoafrické republice, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře i návštěvu Národního parku Addo Elephant.


Letenka Jihoafrická republika Národní park Addo Elephant


Národní park Addo Elephant v Jihoafrické republice je jedním z největších národních parků v zemi a zároveň jedním z nejznámějších cílů turistů z celého světa. Jeho jedinečným tahákem jsou sloni, kterých zde žije více než 600 jedinců, což představuje největší sloní populace na jižní polokouli.

Park se nachází na východním pobřeží Jihoafrické republiky, v provincii Eastern Cape. Byl založen v roce 1931 za účelem ochrany sloní populace, která byla tehdy na pokraji vyhynutí. Od té doby se park rozrostl na plochu více než 180 000 hektarů, zahrnující rozmanité biomové regiony jako savany, buši a močály.

Přestože se park jmenuje Národní park Addo Elephant, můžete zde spatřit mnoho dalších druhů zvířat a rostlin. Mezi nejznámější patří levharti, nosorožci, kuduafrická, hyeny a řada druhů ptáků. Rovněž se zde nachází významné stromy, jako je strom Bathurst, který je stařen kolem 600 let.

Národní park Addo Elephant nabízí návštěvníkům řadu aktivit a zážitků. Nejpopulárnější je samozřejmě safari, které umožňuje pozorovat slony a další divokou zvěř z blízka. Můžete si rezervovat buď pěší, nebo automobilové safari, které jsou vedené zkušenými průvodci, kteří vám poskytnou spoustu informací o přírodním bohatství parku.

Další možností je pěší turistika. Park nabízí řadu turistických cest různé délky a obtížnosti, které vám umožní objevovat krásy parku na vlastní pěst. Můžete se vydat na procházku podél sloní řeky, kde můžete spatřit slony při jejich přirozeném chování. Nebo se můžete vydat na vrchol vyhlídkové hory, odkud budete mít nádherný výhled na okolní krajinu.

Národní park Addo Elephant také nabízí řadu ubytovacích možností pro návštěvníky. Kromě tradičních tábořišť a chat nabízí i luxusní safari lodže, které vám umožní poznat krásu parku s veškerým pohodlím a luxusem.

Pokud se chystáte navštívit Jihoafrickou republiku, Národní park Addo Elephant by neměl chybět na vašem itineráři. Je to místo, kde se setkáte s neuvěřitelnou divočinou a krásou přírody. Sloni jsou samozřejmě hlavními hvězdami parku, ale můžete si být jisti, že tato zkušenost bude nezapomenutelná a návrat do parku vždy stojí za to.


Ubytování Jihoafrická republika Národní park Addo Elephant


Jihoafrická republika je země, která láká turisty svými nádhernými přírodními rezervacemi a velkou zvířecí diverzitou. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější parky patří Národní park Addo Elephant, který se nachází v provincii Východní Kapsko.

Národní park Addo Elephant se rozkládá na ploše více než 1 000 km² a je domovem nejen pro slony, po kterých je park pojmenován, ale také pro řadu dalších zvířat, jako jsou nosorožci, lvi, gepardi, hroši, zebry a mnoho dalších druhů.

Ubytování v Národním parku Addo Elephant nabízí možnost strávit noc v srdci divočiny a zažít tak nádherné západy slunce a noční zvuky Afriky. Park disponuje několika lodžemi, kempy a chatkami pro ubytování, které jsou ideální pro individuální cestovatele, rodiny i velké skupiny.

Mezi nejoblíbenější ubytování v Národním parku Addo Elephant patří Gorah Elephant Camp, Camp Figtree a River Bend Lodge. Tyto luxusní ubytování jsou vybavena veškerým moderním komfortem a nabízejí možnost ochutnat místní speciality při zábavných afrických večerech.

Pro ty, kteří preferují klasické kempování, je v parku k dispozici řada kempů s možností stanování a karavaningu. Tyto kempy jsou vybaveny toaletami, kuchyňkami, ohništi a elektřinou. Kempování v parku nabízí jedinečnou možnost strávit noc v divočině, poslouchat zvuky denního i nočního života a podívat se na hvězdnou oblohu při mimořádně tmavé obloze v tuto část Jihoafrické republiky.

Ať již zvolíte jakýkoli typ ubytování v Národním parku Addo Elephant, jste si jisti, že budete moci zažít nádhernou přírodu a její obrovské zvířecí obyvatele z velmi blízka. Tento park je skutečně jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst k pobytu v Jihoafrické republice.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Národní park Addo Elephant


1. Jak se dostat do Národního parku Addo Elephant?
- Do Národního parku Addo Elephant se dá dostat autem, autobusem nebo vlastní dopravou. Park se nachází asi 72 kilometrů od města Port Elizabeth v Jihoafrické republice.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Národního parku Addo Elephant?
- Vstupní poplatky do Národního parku Addo Elephant se liší v závislosti na druhu vozidla a počtu osob. Pro aktuální ceny doporučuji kontaktovat správu parku.

3. Jak dlouho se doporučuje zůstat v Národním parku Addo Elephant?
- Doporučuje se zůstat alespoň 2-3 dny v Národním parku Addo Elephant, aby si návštěvníci mohli vychutnat plný rozsah zvířecího života a výlety po okolí.

4. Která zvířata mohu očekávat vidět v Národním parku Addo Elephant?
- V Národním parku Addo Elephant můžete očekávat vidět slony (včetně vzácných bílých slonů), lvy, nosorožce, buvoly, hrochy, guštery, mnoho druhů ptáků a další. Park je známý svým bohatým zvířecím životem.

5. Jaké aktivity jsou k dispozici pro návštěvníky Národního parku Addo Elephant?
- Národní park Addo Elephant nabízí různé aktivity pro návštěvníky, včetně safari, výletů na kole, turistiky, pikniků, stanování a pozorování zvířat. Existuje také možnost objednat si průvodce, který vám poskytne podrobné informace o parku.

6. Je nutné rezervovat ubytování v Národním parku Addo Elephant předem?
- Doporučuje se rezervovat ubytování v Národním parku Addo Elephant předem, protože populární místa se mohou rychle zaplnit, zejména během hlavní turistické sezóny. Rezervace pomáhá zajistit váš pobyt a zabezpečit ubytování podle vašich preferencí.

7. Dostupnost stravy a občerstvení v Národním parku Addo Elephant?
- V Národním parku Addo Elephant existují různé možnosti stravování, včetně restaurací, kaváren a piknikových prostor. Je však také možné si přinést vlastní jídlo a piknikovat v přírodě.

8. Jaké jsou nejlepší časy roku pro návštěvu Národního parku Addo Elephant?
- Nejlepší časy pro návštěvu Národního parku Addo Elephant jsou období sucha, které trvá od dubna do září. V tomto období je zvířecí aktivita nejvyšší a viditelnost nejlepší. Mimo toto období může být park deštivý a zvířata obtížnější k pozorování.

9. Existuje možnost ubytování uvnitř Národního parku Addo Elephant?
- Ano, v Národním parku Addo Elephant je k dispozici různé druhy ubytování včetně kempů, chat, safari lodží a soukromých rezervací. Ubytování se liší svým vybavením a cenou, a je nutné si ho rezervovat předem.

10. Mohu provozovat vlastní safari v Národním parku Addo Elephant?
- Ano, je možné provozovat vlastní safari v Národním parku Addo Elephant. Je však důležité dodržovat stanovená pravidla a zůčastnit se bezpečnostního brífinku před vstupem do parku. Místní průvodci jsou též k dispozici pro ty, kteří si přejí mít odbornou asistenci a znalosti během safari.


Počasí Jihoafrická republika Národní park Addo Elephant


Jihoafrická republika je země s bohatou historií, ohromující krajinou a pestrou zvěří. Jedním z nejznámějších národních parků v této zemi je Národní park Addo Elephant. Tento park se nachází na Východním mysu, východně od města Port Elizabeth, a je domovem nejen pro velké stádo slonů, ale také pro mnoho dalších ohrožených druhů zvířat.

Jedna z nejvýznamnějších vlastností Národního parku Addo Elephant je jeho pestrost počasí. V tomto regionu se setkáváte s vlivem dvou hlavních klimatických oblastí - pevninského podnebí a oceánského podnebí. To znamená, že počasí v parku je velmi proměnlivé a může se značně lišit v průběhu roku.

Během letního období, které spadá od prosince do března, je v Národním parku Addo Elephant teplé a vlhké počasí. Průměrné teploty mohou dosahovat až 30 °C a srážky jsou časté. To je období, kdy příroda zažívá své vrcholné rozmnožovací období a park je vyzdoben rozkvetlými květinami a zelenými krajinami.

Naopak v zimním období, které spadá od června do srpna, je v parku chladněji a suché počasí je častější. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 °C a nocí může být chladněji. Toto období je ideální pro pozorování divoké zvěře, protože vegetace se stává řidší a zvířata se scházejí u zdrojů vody.

Nicméně, nezáleží na ročním období, v Národním parku Addo Elephant se může stát náhlá změna počasí. Kvůli blízkosti oceánu je park náchylný k vlivu mořského větru a rychlým změnám povětrnostní situace. Může docházet ke změnám teploty, vítr může být silný a srážky mohou být nečekané. Je tedy vhodné připravit se na různé podmínky, pokud se rozhodnete navštívit tento národní park.

Národní park Addo Elephant je fascinujícím místem, které nabízí nejen úžasnou divokou zvěř, ale také různorodé počasí. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tento park, můžete se těšit na jedinečný zážitek pozorování zvířat a krásy jihoafrické přírody. Ať už jste zastáncem teplejšího nebo chladnějšího počasí, Národní park Addo Elephant určitě stojí za návštěvu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky