Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)

Dovolená Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)


Jihoafrická republika patří mezi nejnavštěvovanější země afrického kontinentu. Její kouzlo spočívá v pestrosti krajiny, divoce krásných parků a ohromující fauně a flóře. Navíc nabízí mnoho historických i kulturních památek, které stojí za pozornost. Jednou z takovýchto atrakcí je město Kimberley, ležící v největším jihoafrickém státě severně od Bloemfonteinu.

Kimberley bylo kdysi centrem těžby diamantů, která trvala od konce 19. století až do 20. let 20. století. Z tohoto důvodu se zdejší rančíři dali dohromady a vytvořili muzeum, které vystavuje nejen diamanty, ale také stovky artefaktů podstatných pro diamantovou historii v Jižní Africe.

Město Kimberley se také nachází v srdci Národního parku Vaalbos a Kgalagadi. Tyto parky jsou známy kvůli své bohaté fauně a flóře. Pokud se vydáte na safari, uvidíte zde gazely, impaly a výří kukačky, ale také levharti, gepardi, hrochy, krokodýly, slony a mnoho dalších druhů zvířat.

Kromě těžby diamantů a safari, můžete navštívit také různé památky, například Big Hole Museum, historickou železniční stanici nebo rodný dům hráče ragby. Tyto památky odkazují na jihoafrickou historii, a tak si můžete vychutnat nejen přírodu, ale také poznat kulturu a historii Jihoafrické republiky.

Kimberley je skutečným rájem pro milovníky těžby diamantů a přírody. Zde najdete bohatou historii a divokou krásu zároveň. Pokud se chystáte na dovolenou do Jihoafrické republiky, nenechte si ujít toto neuvěřitelné místo a vychutnejte si pohled na nekonečné savany a gorily v celé jejich kráse!


Letenka Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)


Jihoafrická republika je pro turisty zajímavou destinací, protože nabízí nejen krásné pláže a divokou zvěř, ale také možnost navštívit světoznámé diamantové doly v Kimberley.

Kimberley je město ležící v provincii Northern Cape v Jihoafrické republice a je známé díky svým diamantovým dolům, které jsou jedním z největších zdrojů diamantů na světě. Tato oblast byla objevena v roce 1866 a od té doby se z ní těží diamanty.

Dnes je možné navštívit diamantový důl Big Hole, který byl kdysi jedním z největších a nejbohatších diamantových dolů na světě. Tento důl má hloubku 215 metrů a průměr 463 metrů a bylo v něm vytěženo více než 14,5 milionů karátů diamantů.

Pro turisty je připravena prohlídka dolu, která trvá asi hodinu a půl a zahrnuje návštěvu muzea, kde si můžete prohlédnout zajímavé exponáty z historie těžby diamantů. Poté se projdete na patro dolu, kde si můžete prohlédnout samotnou důlní jámu a dozvědět se více o procesu těžby diamantů.

Návštěva dolů je velmi zajímavým zážitkem, který vám umožní nahlédnout do historie těžby drahokamů, ale také si uvědomit, jak tvrdá práce to byla.

Cestování do Jihoafrické republiky je možné pomocí leteckých spojení z mnoha světových destinací. Letenky do Johannesburgu, který je největším letištěm v Jihoafrické republice, jsou dostupné z mnoha evropských i amerických měst. Poté se můžete přesunout do Kimberley vlakem nebo autobusem, což je zajímavý způsob cestování po této krásné zemi.

Jihoafrická republika není jen destinací pro milovníky krásné přírody a zvěře, ale také je vhodná pro ty, kteří se zajímají o historii těžby drahokamů. Návštěva diamantových dolů v Kimberley je zajímavým zážitkem, který vám umožní pochopit, jak důležitou roli hrály diamanty v historii této země a jak těžká práce s nimi byla.


Počasí Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)


Jihoafrická republika se může pyšnit velmi pestrým klimatem, které se liší od regionu ke regionu. Jedním z těchto míst je i město Kimberley, v němž se nacházejí proslulé diamantové doly.

Kimberley leží v oblasti, která se nazývá Savana, a zaujímá území mezi řekou Orange a oblastmi, kde se usazují písečné duny. Savana je charakterizována horkými léty a chladnými zimami, což ovlivňuje i počasí v Kimberley.

Léto v Kimberley trvá od října do března a patří mezi nejteplejší období v Jižní Africe. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C, a v některých dnech může dokonce překročit hranici 40 °C. V tomto období se mohou vyskytnout i bouřky, které jsou často spojeny se silnými větry a krupobitím.

Zima v Kimberley přichází od května do srpna a toto období je charakterizováno chladnými nocemi a mírnými dny. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20 °C přes den a v noci klesá na přibližně 5 °C. Někdy mohou být zimní dny zakončeny srážkami vat.

Jaro (září a říjen) a podzim (březen a duben) jsou přechodnými obdobími, které mají proměnlivé počasí. Průměrná teplota se může měnit v závislosti na srážkách a větru.

Nejlepší období pro návštěvu Kimberley jsou zimní měsíce, kdy jsou teploty mírné a srážky minimální. V létě mohou být teploty extrémně vysoké a způsobovat nepohodlí.

Vzhledem k pocitu tepla, který může být v Kimberley intenzivní, se doporučuje nosit lehké oblečení, brýle na slunce a ochranný krém.

Celkově lze říci, že počasí v Kimberley je podobné jako v jiných částech Jižní Afriky a že je třeba být ostražitý během horkých letních měsíců. Přestože se svým klimatem může zdát extrémní, nikdy by nemělo být odrazující z návštěvy města, které se může pyšnit bohatou historií a krásným okolím.


Ubytování Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)


Kimberley, ležící v Jihoafrické republice, není pouze známé svými diamantovými doly, ale také nabízí různé možnosti ubytování pro návštěvníky.

Jednou z možností je zůstat v historickém centru města, kde se nachází několik hotelů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení často zachovávají původní architekturu a nabízejí komfortní a elegantní pokoje. Hosté si tak mohou užít atmosféru minulosti a zároveň být v blízkosti hlavních turistických atrakcí. Mnoho z těchto hotelů je také vybaveno bazénem, což je vítané zejména v horkém jihoafrickém klimatu.

Další možností ubytování v Kimberley jsou různé lodges a safari kempy, které poskytují návštěvníkům autentický zážitek ze života v buši. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí luxusní chatky s vlastním sociálním zařízením a venkovními prostorami. Návštěvníci mohou sledovat divokou zvěř přímo z pohodlí svého pokoje a zažít nepopsatelnou krásu jihoafrické přírody.

Pro ty, kteří preferují více nezávislé ubytování, jsou v Kimberley také k dispozici apartmány a prázdninové domy. Tyto nabízejí větší prostor a vybavení, jako je plně vybavená kuchyně a obývací pokoj, což je ideální pro rodiny nebo skupiny.

Vzhledem k tomu, že Kimberley leží uprostřed jihoafrického venkova, jsou k dispozici i farmy s ubytováním. Tyto farmy poskytují příležitost zažít autentický život na jihoafrické farmě a zároveň se těšit z klidu a krásy venkova.

Pro návštěvníky, kteří preferují kempování, jsou v okolí Kimberley také k dispozici kempy s vybavenými tábořišti. Tyto kempy poskytují všechny základní potřeby a návštěvníci si tak mohou užívat volný čas pod širým nebem.

Jelikož jsou diamantové doly hlavní turistickou atrakcí Kimberley, některá ubytovací zařízení v blízkosti těchto dolů nabízejí možnost ubytování v budovách zůstalých po těžbě diamantů. To je jedinečný zážitek, který umožňuje návštěvníkům proniknout do historie a zaujmout nevšední prostory.

Ať již si zvolíte jakýkoli typ ubytování, strávení času v Kimberley a prozkoumání jeho diamantových dolů je jedinečný zážitek. Ubytování v této oblasti vám umožní relaxovat a užívat si všechny krásy, které Kimberley a Jihoafrická republika nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)


Dotaz: Jak se dostanu do Kimberley?
Odpověď: Kimberley má vlastní letiště a je také dobře přístupná po silnici a železnici.

Dotaz: Kolik stojí vstup do diamantových dolů?
Odpověď: Vstupné do diamantových dolů závisí na zvolené prohlídce a začíná od cca 100 ZAR (5 USD) na osobu.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity v Kimberley?
Odpověď: Nejoblíbenější aktivity v Kimberley jsou návštěva diamantových dolů, muzea, historické památky a nákupy v místních obchodech.

Dotaz: Kdy jsou diamantové doly otevřené?
Odpověď: Diamantové doly jsou otevřené po celý rok s výjimkou některých svátků, jako je Vánoce a Nový rok.

Dotaz: Je Kimberley bezpečné místo k návštěvě?
Odpověď: Kimberley je považována za relativně bezpečné místo, ale jako všude jinde je důležité být obezřetný a vyhnout se temným a odlehlým oblastem v noci.

Dotaz: Můžu si vzít diamanty domů?
Odpověď: Ne, diamanty nelze legálně vyvést z Jihoafrické republiky bez speciálního povolení. Kromě toho jsou v diamantových dolech pro návštěvníky dostupné pouze vzorky diamantů a ne celé kameny.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky