Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jezero Fierza Albánie

Letenka Jezero Fierza Albánie


Letenka do krásného albánského města Jezero Fierza patří mezi ty vzácné, avšak stále více hledané. Tento skvostný klenot Albánie láká turisty ze všech koutů světa, kteří chtějí zažít jedno z nejkrásnějších míst naší planety.

Jezero Fierza se nachází v oblasti malých Karpat, v těsném sousedství Národního parku Shebenik-Jabllanica. Je to vodní nádrž, která vznikla v 70. letech minulého století vysvěcováním řeky Vjosa pro potřeby výroby elektřiny. Voda, která nyní způsobuje rozklad města, vytvořila krásné útesy a zátoky, kde se v létě rádi koupou a opalují místní obyvatelé.

Letenka do Jezero Fierza Albánie je dostupná přes několik společností, nabízejících nízkoodbavové lety do této oblasti. K dispozici jsou také pravidelné spoje z hlavního města Tirany, které vás ve velice krátkém čase doveze do všech skvostů Albánie.

V regionu Jezero Fierza lze najít mnoho překrásných míst plných přírodních krás. Můžete se procházet úžasnou coucí krajinou s hlubokými kaňony a lesy, nebo se věnovat zážitkovým aktivitám jako rafting či horská túra.

Jezero Fierza také nabízí nádherné výhledy na okolní vrchy, z nichž nejznámější jsou Korab a Tomorri. Tyto masivy tvoří součást horstva národního parku a jsou velmi oblíbené mezi horolezci.

Návštěva Jezero Fierza vám umožní poznat místní kulturu, tradiční kuchyni a skvělou atmosféru. Místní obyvatelé se rádi podělí o své znalosti a zkušenosti a pomohou vám objevit všechny skryté poklady této oblasti.

Celkově je letenka do Jezero Fierza Albánie skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zapomenout na shon velkých měst a setkat se s přírodou v její nejpůsobivější kráse. Pokud hledáte klidné a romantické místo s úchvatnými rozhledy, abyste se mohli zcela zrelaxovat, pak neváhejte a navštivte tento perlu Albánie!


Nejčastější dotazy a odpovědi Jezero Fierza Albánie


1. Kde se nachází Jezero Fierza?
Jezero Fierza se nachází v Albánii v blízkosti hranice s Černou Horou.

2. Jak se dostat k jezeru Fierza?
Nejlepší způsob, jak se dostat k jezeru Fierza, je autem z města Shkodra, které se nachází asi 50 km severně od jezera.

3. Jaká je hloubka jezera Fierza?
Jezero Fierza je hluboké až 138 metrů.

4. Může se na jezeře Fierza plavat?
Ano, na jezeře Fierza se dá plavat a také se zde nabízejí různé vodní sporty.

5. Existuje na jezeře Fierza pláž?
Ano, na jezeře Fierza se nachází několik pláží, které jsou oblíbené u turistů.

6. Kde se dá ubytovat u jezera Fierza?
V blízkosti jezera Fierza se nachází několik ubytovacích možností, jako jsou hotely, apartmány či kempy.

7. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu jezera Fierza?
Nejlepším obdobím pro návštěvu jezera Fierza je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a jezera jsou vhodná pro koupání a vodní sporty.

8. Je okolí jezera Fierza vhodné k turistickým výletům?
Ano, okolí jezera Fierza nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou pohledy na hory, návštěva historických památek a tradiční albánské vesnice.


Ubytování Jezero Fierza Albánie


Jezero Fierza se nachází v jižní Albánii, poblíž města Fierza. Je obklopeno nádhernou přírodou a jeskyněmi, což z něj činí oblíbené místo pro kempování a outdoorové aktivity.

V okolí jezera se nachází několik ubytovacích možností pro ty, kteří chtějí zůstat déle a užít si krásné scenérie.

První možností je kemp Fierza, který nabízí levné ubytování ve stanech. Kemp je vybaven společnými sociálními zařízeními a kuchyní. Cena se pohybuje okolo 5 EUR za osobu za noc.

Další možností je hotel Agimi, který se nachází přímo u jezera. Nabízí pokoj s výhledem na jezero, vlastní koupelnu a klimatizaci. Cena za pokoj se pohybuje od 35 EUR za noc.

Pro milovníky soukromí a klidu je ideální volbou apartmán s vlastní kuchyní a terasou, například u apartmánů Poros, které se nacházejí asi 20 minut jízdy od jezera. Cena za apartmán se pohybuje od 30 EUR za noc.

Kdo hledá luxusní pobyt, může zvolit hotel Livia, který se nachází na kopci nad jezerem. Nabízí více druhů pokojů, bazén, restauraci a wellness centrum. Ceny za pokoj se pohybují od 70 EUR za noc.

Jezero Fierza je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v nádherné přírodě Albánie. A s různými ubytovacími možnostmi si každý může najít to pravé pro své potřeby a rozpočet.


Dovolená Jezero Fierza Albánie


Jezero Fierza je jedním z nejkrásnějších a nejznámějších turistických míst v Albánii. Nachází se ve vnitrozemí země, na severu albánských Alp, nedaleko hranic s Kosovem. Toto přírodní jezero je umělého původu a vzniklo v důsledku výstavby přehrady Fierza na řece Drin.

Přehrada Fierza byla postavena v roce 1978 a dnes slouží jako zdroj elektřiny a zásobuje vodou města a vesnice v této oblasti. Jezero Fierza, které vzniklo za přehradou, se rychle stalo oblíbeným cílem turistů a návštěvníků z celého světa. Nabízí nádherné panoramatické výhledy na okolní hory a malebnou krajinu.

Jezero Fierza je vhodné pro různé druhy aktivit a zábavy. Můžete si zde pronajmout lodku a projet se po jezeře, nebo si zapůjčit vodní skútr a prozkoumat jeho okolí. Pro ty, kteří mají rádi vodní sporty, jsou k dispozici různé možnosti, jako například windsurfing, wakeboarding nebo rybolov.

Okolí jezera Fierza je ideálním místem pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Můžete se vydat do hor na trek nebo výlet a objevit neuvěřitelné výhledy a scenérie. Oblast je obklopena národními parky a chráněnými územími, která nabízejí pestrou florou a faunou. Je to ideální destinace pro turisty, kteří chtějí strávit čas v přírodě a zažít dobrodružství.

Večeře na břehu jezera je dalším zážitkem, který si nemůžete nechat ujít. Můžete si vychutnat místní speciality a tradiční albánskou kuchyni, která je plná chutí a vůní. Restaurace v okolí nabízejí široký výběr jídel, jako jsou čerstvé ryby, grilované maso a tradiční těstoviny.

Pokud plánujete navštívit Jezero Fierza, nezapomeňte si sebou vzít fotoaparát, abyste mohli zachytit všechny překrásné okamžiky a krásy tohoto místa. Jezero nabízí jedinečné příležitosti pro focení a pořizování panoramatických snímků.

Albánie je stále ještě relativně neobjevená turistická destinace, a jezero Fierza je jedním z nejlepších příkladů toho, proč bychom si měli na této zemi více povšimnout. Je to skvělé místo pro dovolenou, které nabízí mnoho možností pro zábavu, relaxaci a objevování. Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou na Jezero Fierza v Albánii. Nejlepší období k návštěvě je v létě, kdy můžete užít slunečné počasí a teplé vody jezera.


Počasí Jezero Fierza Albánie


Jezero Fierza se nachází ve střední Albánii, nedaleko hranic s Kosovem. Je to umělé jezero, které vzniklo v roce 1978 postavením přehrady na řece Drin. Je jedno z největších jezer v Albánii s rozlohou přes 70 km².

Počasí v okolí jezera Fierza je v průměru mírné a příjemné. V oblasti panuje kontinentální klima, což znamená teplá léta a chladné zimy. Místní klima je ovlivněno zejména výškou nadmořské výšky, která se pohybuje okolo 370 metrů.

Léto v okolí jezera Fierza je teplé a suché. Průměrné teploty se pohybují kolem 25-30 °C, avšak mohou dosahovat i vyšších hodnot. Slunečné dny jsou běžné a srážky jsou vzácné. V létě jezerní okolí přitahuje mnoho turistů, kteří sem přijíždějí koupání, slunění a vodním sportům.

Podzim je v oblasti jezera Fierza mírný a vlhký. Teploty se postupně snižují a pohybují se kolem 15-20 °C. Srážky stoupají a příroda zde nabízí nádherné barevné scenérie. Podzim je populárním obdobím pro turisty, kteří sem přijíždějí na pěší túry či cyklistiku.

Zima je v okolí jezera chladná a mrazivá. Teploty klesají pod bod mrazu, ačkoli sníh zde není tak častý jako v horách. Průměrné teploty se pohybují kolem 0 °C. V zimě jezerní okolí nabízí možnosti lyžování a procházek v krajině pokryté sněhem.

Jaro je v oblasti jezera Fierza mírné a vlhké. Teploty začínají stoupat, přičemž průměr se pohybuje kolem 10-15 °C. Příroda začíná ožívat, kvetou zde barevné květiny a stromy. Jarní období je vhodné pro pěší turistiku a prozkoumávání okolní krajiny.

Celkově vzato, počasí v okolí jezera Fierza nabízí ideální podmínky pro turisty většinu roku. Letní měsíce přinášejí slunečné a teplé počasí, zatímco jaro a podzim jsou ideální pro procházky a pěší výlety. I během zimních měsíců je možné tady najít něco zajímavého, jako je lyžování a procházky ve sněhu.

Jezero Fierza je tak vhodnou destinací pro ty, kteří hledají krásnou přírodu a klid ve spojení s možnostmi pro outdoorové aktivity. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast Albánie, nedělejte si starosti o počasí - je tu něco pro každého a každou roční dobu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky