Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Japonsko Hakoně

Letenka Japonsko Hakoně


Japonsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě. Jeho bohatá historie, unikátní kultura a krásná příroda přitahují miliony návštěvníků každý rok. Jedním z nejzajímavějších míst v Japonsku je Hakone, malebné město ležící v regionu Kanagawa.

Hakone se nachází asi 80 kilometrů od Tokia a je snadno dostupné jak z hlavního města, tak z dalších částí Japonska. Ideálním způsobem, jak se dostat do Hakone, je letecky. Existuje několik možností letu do blízkého mezinárodního letiště, jako je například Tokio Haneda nebo Narita.

Pro cestovatele, kteří se chtějí co nejrychleji dostat do Hakone, je let na letiště Tokio Haneda ideálním řešením. Většina mezinárodních letů přistává na Narita, ale z Hanedy je možné do Hakone přímo přestoupit na rychlé vlaky nebo autobusy.

Po příletu do Tokia Haneda je nejlepším způsobem, jak se dostat do Hakone, využít japonského rychlovlaku Shinkansen, známého také jako vlak bullet. Shinkansen je rychlý, spolehlivý a pohodlný způsob přepravy mezi Tokiem a Hakone. Cesta trvá přibližně 1-2 hodiny, v závislosti na tom, kterou trasu zvolíte.

Další možností je jet přímým autobusem z letiště Haneda do Hakone. Tyto autobusové linky jezdí přímo z letiště až do Hakone, což je velmi pohodlné a časově efektivní řešení. Cesta autobusem trvá obvykle přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na dopravní situaci.

Jakmile dorazíte do Hakone, čeká na vás celá řada zajímavých aktivit a památek. Tato oblast je známá svými horkými prameny a nádherným výhledem na horu Fudži, která je světoznámá pro svou dokonalou symetrii. Můžete si užít relaxaci ve slavných lázních onsen, projet se lanovkou nad kráterem sopky Owakudani, procházet se okolo krásných jezer nebo navštívit některé z mnoha historických chrámů a svatyní.

Hakone je také ideálním výchozím bodem pro návštěvu dalších okolních měst a turistických zajímavostí, jako je například hlavní město Tokio, historické město Kamakura nebo Mount Fuji. Díky své strategické poloze a dobrým dopravním spojům je Hakone skvělým místem pro objevování východu Japonska.

Letenka do Japonska a do Hakone je tedy skvělou volbou pro cestovatele, kteří si chtějí užít to nejlepší z japonské kultury, historie a přírody. Ať už se rozhodnete využít rychlovlak Shinkansen nebo přímý autobus z letiště, čeká vás nezapomenutelná dovolená v jednom z nejkrásnějších regionů Japonska.


Dovolená Japonsko Hakoně


Dovolená v Japonsku je pro mnoho turistů snem, protože se jedná o zemi, která oplývá kulturními památkami, exotickou kuchyní a zajímavými tradicemi. Pokud se rozhodnete navštívit Japonsko, určitě byste neměli vynechat návštěvu malebného městečka Hakone, které se nachází v průměru na dvou hodinách jízdy od Tokia.

Hakone je známá pro své termální prameny, což z ní činí ideální místo pro odpočinek a relaxaci. Městečko se nachází v národním parku Fuji-Hakone-Izu, kde se můžete projít lesy až k vrcholu sopky Owakudani, odkud se nabízí nádherný výhled na krásnou krajinu s horami a jezerem. Turisté navštěvují i místní muzea jako například Oddělení umění Narukawaga a Muzeum parních vlaků, kde si mohou prohlédnout speciální designové vlaky z 50. a 60. let.

Oblíbenou atrakcí v Hakoně je i návštěva proslulého Ashi-jísó, což je jedno z nejkrásnějších jezer v Japonsku. Můžete si užít plavbu na lodi a pozorovat okolní přírodu. V okolí se také nacházejí historická muzea a chrámy, které pocházejí z období samurajů.

Termální prameny jsou v Hakoně všudypřítomné a můžete si tady užít tradiční japonskou koupel ve vířivce. Pokud máte rádi luxus, rozhodně věnujte návštěvě některému z místních spa a wellnes center.

Pokud se chcete z Japonska vrátit s originálním suvenýrem, potom budete mít v Hakoně možnost zakoupit si speciální rybí prodoukt, který je tady velmi oblíbený. Jedná se o místní specialitu, čerstvé sušené ryby zvané "kátzuo-bushi", které si můžete dopřát ve formě luxusní sušenky.

Všude kolem Hakoně se šíří nádherná příroda a originální kultura, která nabízí turisty krásné zážitky. Pokud hledáte místo, kde si odpočinete od městského ruchu, pak je Hakone tou pravou volbou. Užijete si zde luxusní ubytování, zdravou stravu a krásnou přírodu.


Počasí Japonsko Hakoně


Hakone je malé město na jihovýchodě Tokia a je známé pro své přírodní krásy a lázeňské rezorty. Místní klima je ovlivněno geografickými podmínkami regionu a saisonálními vlivy.

Letní měsíce v Hakone jsou obvykle teplé a vlhké. Teploty se pohybují mezi 20 až 30 stupni Celsia a vlhkost vzduchu bývá vysoká. Z tohoto důvodu může být návštěva města v létě poněkud nepohodlná. Návštěvníci by měli být opatrní při aktivitách venku a měli by se vyhnout silnému slunci.

Podzim v Hakone přináší mnoho krásných změn. Listnaté stromy se začínají barvit do různých odstínů žluté, oranžové a červené. Teploty jsou mírné, obvykle kolem 20 stupňů Celsia, což je ideální pro turistiku a procházky.

Zima v Hakone bývá chladná, ale ne příliš mrazivá. Teploty klesají na 5-10 stupňů Celsia a mohou být doprovázeny sněžením. Některé atrakce v členitých horách Hakone, jako například jezera a horké prameny, jsou v zimě zavřené, ale mnoho dalších míst zůstává otevřených pro turisty.

Jaro v Hakone přináší mnoho nového života, kvetou zde různé druhy zeleně a květin. Teploty se pomalu zvyšují a bývají kolem 10 až 20 stupňů Celsia. V tomto ročním období mohou být dny občas deštivé, což však může přispět k výjimečnému zážitku z cestování v Japonsku.

Celkově lze říci, že jakékoliv roční období je dobrý čas pro návštěvu Hakone. Je však důležité vzít do úvahy počasí, aby se návštěva stala co nejvíce příjemným zážitkem. Turisté by měli být připraveni na změny počasí a měli by si s sebou vzít vhodné oblečení a obuv.


Ubytování Japonsko Hakoně


Japonsko je země plná fascinujících kulturálních památek, krásné přírody a tradic, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejvíce oblíbených turistických cílů je oblast Hakony v prefektuře Kanagawa, která se nachází nedaleko od Tokia. Tato malebná oblast nabízí nádhernou přírodu, hory, jezera a termální prameny, vše spojené s tradicí a duchem Japonska.

Hakone je známé svými horkými prameny, které přitahují turisty z celého světa. Tradice koupání v termálních pramenech je v Japonsku hluboce zakořeněná a v Hakone si tuto relaxaci můžete naplno užít. Existuje mnoho veřejných lázní, ale také nabídka luxusních hotelů, které mají vlastní termální lázně v jejich pavilonech nebo dokonce v bytech. Zde si můžete odpočinout a užít si léčivé účinky pramenů, které mají pověst pro své uklidňující a omlazující účinky na tělo.

Jedním z hlavních lákadel Hakony je také pohled na hory a jezera. Mt. Fuji, nejvyšší hora Japonska, je z Hakone dobře vidět a je obklopena krásnými jezery, jako je Ashi a Kawaguchi. Existuje několik vyhlídkových míst, kde si můžete vychutnat krásný výhled na horu a její okolí. Jízda lanovkou a pozorování Mount Fuji z vrcholu je také oblíbenou aktivitou mezi turisty.

Kromě horkých pramenů a nádherných hor Hakone také nabízí bohatou kulturní scénu. Můžete navštívit historické svatyně a chrámy, jako je Hakone-jinja, která je jednou z nejznámějších svatyní v oblasti. Existuje také mnoho muzeí, jako je Hakone Open-Air Museum, které nabízejí zajímavé výstavy moderního umění a sochařství. Pokud máte rádi tradiční japonskou kulturu, můžete si také vychutnat kabuki představení nebo ukázku tradičních řemeslných technik.

Při návštěvě Hakony můžete také ochutnat místní kuchyni. Oblast je známá svými rybami a mořskými plody, které jsou čerstvé a chutné. Můžete si vychutnat tradiční japonské pokrmy, jako je sushi, tempura nebo ramen. Existuje také mnoho restaurací, které nabízejí regionální speciality z Hakony, jako je černé vejce vařené ve horkých pramenech.

Pokud hledáte místo pro relaxaci a odpočinek v harmonii s přírodou a atmosférou Japonska, Hakone je pro vás to pravé místo. Bez ohledu na to, zda jste zde pro lázně, přírodu nebo kulturní zážitky, Hakone nabízí něco pro každého. Navíc, díky své blízkosti k Tokiu, je snadno dostupný a můžete si udělat jednodenní výlet nebo se zde ubytovat na delší dobu a prozkoumat tuto čarovnou oblast ještě lépe.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Hakoně


Nejčastější dotazy a odpovědi o Japonsku Hakoně:

1. Co je Hakone?
- Hakone je region a turistická destinace ležící asi 80 kilometrů od Tokia. Je známý svými horkými prameny, překrásnou přírodou, historickými památkami a výhledy na horu Fudži.

2. Jak se dostat do Hakony z Tokia?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Tokia do Hakony, je vlakem. Z Tokyo Station vezměte Shinkansen vlak směrem do Odawary a poté se přepněte na vlak do Hakone Yumoto Station. Celá cesta trvá přibližně 2 hodiny.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Hakone?
- Nejlepší doba na návštěvu Hakone je na jaře (březen - květen) a na podzim (září - listopad), kdy je počasí příjemné a příroda je obzvláště krásná. Také se doporučuje vyhnout se víkendům a japonským prázdninám, aby se snížil počet turistů.

4. Jaké jsou hlavní atrakce v Hakone?
- Hlavními atrakcemi v Hakone jsou horké prameny (onseny), krásné jezero Ashi, pěší trasy po horách s výhledy na horu Fudži, historické tramvaje (Hakone Tozan Railway) a umělecká muzea, jako je Hakone Open-Air Museum.

5. Lze vidět horu Fudži při návštěvě Hakone?
- Pokud máte štěstí na dobré počasí, je možné vidět horu Fudži z různých míst v Hakone, například z jezera Ashi nebo z výhledových bodů na horách. Nicméně, kvůli oblačnosti a mlze není zaručeno vidět horu Fudži vždy.

6. Jaký je rozpočet na návštěvu Hakone?
- Rozpočet na návštěvu Hakone závisí na vašich preferencích a délce pobytu. Průměrně se rozpočet pohybuje od 100 USD za den na ubytování, jídlo a dopravu. Nicméně, pokud plánujete zůstat v luxusních lázeňských hotelech a navštívíte více atrakcí, může se cena zvýšit.

7. Jak se pohybovat v Hakone?
- V Hakone můžete se pohybovat pomocí různých dopravních prostředků, jako jsou vlaky, kabelovky, lanovky, lodě a autobusy. Existuje také speciální turistický jízdenkový systém, Hakone Free Pass, který vám umožňuje neomezenou jízdu po všech těchto dopravních prostředcích za jednu cenu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky