Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jamajka Black River Safari

Počasí Jamajka Black River Safari


Jamajka, karibský ostrov plný palmových stromů a bílých pláží, je známá svým tropickým podnebím. Je to jedno z nejteplejších míst na světě s průměrnou teplotou kolem 30 ° C. Vysoká vlhkost vzduchu a slunné počasí jsou zde běžnými jevy. Nicméně, poblíž města Black River na jihozápadě ostrova se nachází jedno odlišné místo, známé jako Black River Safari, které zcela změní vaši představu o jamajském počasí.

Black River Safari je vyhlášená turistická atrakce, která nabízí jedinečnou přírodní zkušenost. Během této plavby po řece Black River budete mít možnost vstoupit do srdce bujné tropické džungle a setkat se s místními obyvateli - krokodýly.

Počasí zde se může trochu lišit od zbytku ostrova. Tato oblast je ovlivněna vlhkostí z řeky a se svojí hustou vegetací si udržuje nižší teploty než okolní oblasti. Teploty se zde pohybují mezi 26 ° C až 28 ° C. Vzhledem k tomu, že Black River Safari leží v deštném lesu, měli by návštěvníci očekávat pravidelné srážky. Nejvíce dešťových srážek zde připadá na období deště v Jamajce, které se pohybuje od května do listopadu. Proto je doporučeno mít na paměti déšť při plánování návštěvy této atrakce.

Navzdory možným dešťovým srážkám je Black River Safari stále lákadlem pro mnoho turistů, kteří chtějí zažít autentickou jamajskou přírodu. Během plavby po řece budete mít možnost obdivovat tropické rostliny, stromy a divokou zvěř, kterou ostrov nabízí. Zejména ale můžete sledovat krokodýly, kteří se zde pohybují volně.

Oblast kolem řeky Black River je domovem ohrožených krokodýlů jamajských. Tato chráněná oblast poskytuje turistům možnost vidět tyto fascinující tvory zblízka. V průběhu plavby budete mít možnost spatřit krokodýly, které se někdy vyhřívají na slunci na břehu, nebo se pohybují pod vodou v jejich přirozeném prostředí. Průvodci vás budou informovat o krokodýlech a práci, kterou konají pro jejich ochranu.

Black River Safari je jedinečným místem, kde se spojuje bujná zeleň, místní fauna a jedinečná jamajská kultura. Nesmí se vynechat při návštěvě Jamajky, zejména pro ty, kteří chtějí zažít více než jen slunce a pláže. Buďte připraveni na tropické počasí, ale nechte se okouzlit přírodním bohatstvím Black River Safari.


Letenka Jamajka Black River Safari


Jamajka - Black River Safari: Nezapomenutelná dobrodružství se savany

Jamajka je ostrov plný krásných pláží, kulturního bohatství a neuvěřitelné přírody. Mezi hlavní turistické atrakce patří také Black River Safari, fascinující prohlídka přírodní rezervace a řeky Black River.

Jde o jedinečný ekosystém, který se nachází v jihozápadní části ostrova Jamajka. Rezervace se rozkládá na ploše přes 1 500 hektarů a je domovem ohrožených živočišných druhů a vzácné flóry. Jedna z hlavních atrakcí této oblasti je právě řeka Black River, která protéká přímo rezervací.

Cesta začíná v příjemném malém městečku Black River, odkud se vydáte na loď po řece. Průvodci vás budou provázet po celou trasu a sdělí vám zajímavosti o oblasti, životech zvířat a historii řeky. Budete mít možnost pozorovat unikátní květinovou diversitu a vstoupit do světa bohaté fauny.

V průběhu plavby uvidíte obrovské množství živočichů. Hlavními protagonisty jsou krokodýli, kteří se vyskytují v řece v hojném počtu. Místní průvodci znají krokodýly jménem a jsou jich schopni volat z vody – nejenže vás tak dokonale pobaví, ale také demonstrovat blízkost člověka k těmto ohromným tvorům v jejich přirozeném prostředí.

Řeka Black River je také průhledná a brilantní. V průběhu plavby si budete moci všimnout rybího bohatství, které zahrnuje druhy jako například tarpony, žluté rybky nebo pejzony. Mimo krokodýlů a ryb se na řece vyskytují i ptáci, jako například ledňáčci nebo čápi. Přírodní rezervace je také domovem mnoha jiných zvířat, jako jsou lenochodi, opice nebo leguáni, které můžete sledovat ve volné přírodě.

Safari na řece Black River je jedním z nejoblíbenějších výletů na Jamajce a každý návštěvník si nese domů nezapomenutelné zážitky. Pro ty dobrodružnější je také možnost pronajmout si kanoe a prozkoumat řeku sami.

Během výletu se také můžete zastavit na ostrově Pelican Bar, volně přeloženo „pelikání bar“, který je unikátním plávajícím barem postaveným na pobřeží Karibského moře. Zde se můžete občerstvit, ochutnat místní speciality a proplout si ty nejpůvabnější pláže.

Black River Safari je zkrátka nezapomenutelná cesta do přírody Jamajky, která vás přenese zpět na počátky doby, kdy člověk a příroda žili v harmonii. Představuje skutečnou ochutnávku jamajského ducha a je to výlet, který si váží nejen milovník přírody, ale také dobrodruhové. Takže ať už budete relaxovat nebo hledat dobrodružství, Black River Safari je na Jamajce jistě tím pravým místem, kam se vydat.


Dovolená Jamajka Black River Safari


Jamajka je jedním z nejatraktivnějších a nejoblíbenějších cestovních cílů v Karibiku díky svému přírodnímu bohatství a pohádkovým plážím. Jednou z nejzajímavějších aktivit, které si můžete na této tropické destinaci užít, je Black River Safari.

Black River Safari je vyhlášená turistická atrakce, která se nachází v jihozápadní části Jamajky. Na této exkurzi budete mít možnost prozkoumat jednu z nejdelších řek na ostrově - řeku Black River. Její délka činí 53 kilometrů a je obklopená hustými mangrovovými lesy a divokou vegetací.

Tato safari nabízí jedinečnou příležitost spatřit ohrožená a vzácná zvířata jako jsou krokodýli. Řeka Black River je známá svou populací amerických krokodýlů a během plavby budete mít možnost pozorovat tyto velké plaza ve svém přirozeném prostředí. Pro mnoho turistů je to neuvěřitelně vzrušující příležitost, protože je to jediné místo na ostrově, kde mohou vidět takovou koncentraci divokých krokodýlů.

Během plavby po řece vám průvodce poskytne zajímavé informace o místní fauně a flóře. Také vám ukáže nejlepší místa, kde je možné krokodýly spatřit. Průvodce je zkušený a vyškolený a můžete se spolehnout, že bezpečnost a pohodlí účastníků je na prvním místě.

Na Black River Safari se nebudete dívat pouze na krokodýly, ale také na další zvířata jako jsou ptáci, zmije, želvy a mnoho dalších druhů, které žijí ve vlhkém a divokém prostředí okolo řeky.

Tato exkurze trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny a je skvělou aktivitou pro rodiny, páry a jednotlivce, kteří chtějí objevovat a prozkoumávat jamajskou přírodu. Pokud jste dobrodružné povahy, můžete si také pronajmout kanoe nebo kajak a objevovat řeku na vlastní pěst.

Pokud plánujete dovolenou na Jamajce, určitě byste neměli vynechat Black River Safari. Je to nezapomenutelný zážitek, který vám umožní spatřit divokou stránku Jamajky a získat hlubší povědomí o její přírodě a biodiverzitě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Black River Safari


Dotazy:

1. Jak se dostanu k Jamajka Black River Safari?
2. Jakou délku trvá plavba na Jamajka Black River Safari?
3. Jsou dostupné prohlídky po celý rok?
4. Kdy se nejlépe vydat na Jamajka Black River Safari?
5. Jaké zvířata mohu vidět během plavby?
6. Je nutné si rezervovat místo předem?
7. Je možné zakoupit lístky na místě?
8. Jaká je cena vstupenky na Jamajka Black River Safari?
9. Existuje věkové omezení pro účast na plavbě?
10. Je dovoleno fotografování během plavby?

Odpovědi:

1. Jamajka Black River Safari se nachází v jihozápadní části Jamajky poblíž města Black River. K místu se dá dostat autem nebo organizovaným výletem.
2. Plavba na Jamajka Black River Safari trvá přibližně 1 až 1,5 hodiny.
3. Ano, prohlídky jsou k dispozici po celý rok.
4. Nejlepší čas na návštěvu Jamajka Black River Safari je během suché sezóny, která trvá od prosince do dubna.
5. Během plavby můžete vidět místní ptactvo, krokodýly a další divokou zvěř žijící v okolním mangrovovém prostředí.
6. Rezervace předem není povinná, ale může být doporučeno, zejména během nejrušnějších období.
7. Lístky na Jamajka Black River Safari můžete zakoupit jak předem online, tak i na místě.
8. Cena vstupenky na Jamajka Black River Safari se liší v závislosti na věku a plánované délce plavby. Podrobné informace o cenách najdete na oficiálních webových stránkách nebo u prodejního personálu.
9. Pro účast na plavbě není stanoveno věkové omezení. Doporučuje se však, aby děti byly pod dohledem dospělých.
10. Ano, fotografování je povoleno během plavby. Mnoho návštěvníků si také s sebou bere dalekohledy pro lepší pozorování zvířat.


Ubytování Jamajka Black River Safari


Jedno z nejzajímavějších míst k navštívení na Jamajce je bezpochyby Black River Safari. Toto úžasné místo, nacházející se na jihu ostrova, je domovem nejen nádherného ekosystému, ale také unikátní příležitosti k pozorování divokých krokodýlů.

Black River Safari je neuvěřitelně malebný a klidný kout ostrova, který láká turisty z celého světa. Řeka Black River protékající tímto regionem je nejdelší řekou na Jamajce a její vody jsou obklopeny hustými mangrovníky a překrásnou tropickou vegetací. Celý tento prostor byl prohlášen za močál chráněným národním parkem a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat.

Největším tahákem Black River Safari jsou samozřejmě krokodýli. Tito obrovští plazi obývají řeku a bezpochyby patří mezi největší atrakce tohoto místa. Během plavby po řece budete mít jedinečnou příležitost pozorovat tyto fascinující tvory ve svém přirozeném prostředí. Skutečně je to úžasný pohled, který vám umožní nahlédnout do života krokodýlů zblízka, aniž byste jim přitom narušovali životní prostředí.

Průvodci vás budou provázet po řece a postupně vám budou ukazovat nejzajímavější místa a povědí vám o zvířatech a rostlinách, které tuto oblast obývají. Mimo krokodýlů se můžete těšit na pozorování dalších druhů zvířat, jako jsou ptáci, opice, želvy a mnoho dalších.

Kromě safari po řece si můžete také užít procházku po zdejších přírodních stezkách, které vám umožní objevovat další krásy tohoto chráněného území. Můžete se vydat na výlet do mangrovníků, kde zjistíte více o tomto fascinujícím ekosystému a jeho důležité roli pro ochranu zdejší fauny a flóry.

Aby byla vaše návštěva Black River Safari ještě zajímavější, můžete se rozhodnout pro plavbu lodí po řece při západu slunce. Tato romantická jízda vám poskytne ještě nezapomenutelnější zážitek. Budete mít výhled na romantické barevné oblohy a můžete sledovat, jak se noční život v řece probouzí.

Black River Safari je tedy jednou z nejpůsobivějších atrakcí v Jamajce. Nabízí jedinečnou možnost potkat krokodýly a pozorovat zdejší ekosystém. Pokud se chystáte navštívit Jamajku, rozhodně Black River Safari nenechte úplně utéct z rukou. Bude to zážitek, který si budete pamatovat ještě dlouho.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky