Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Itálie Taormina

Dovolená Itálie Taormina


Taormina, krásná a malebná obec na východním pobřeží Sicílie, je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v Itálii. Poskytuje ideální kombinaci pozoruhodné historie, úchvatné přírody a slavné sicilské kuchyně.

Taormina je známá pro své úchvatné výhledy na Středozemní moře a sopku Etnu, která je neaktivním vulkánem a dominuje okolní krajině. Pohled na sopku, která je stále aktivní, je jedinečný a jistě vás uchvátí. V Taormině se nacházejí i antické římské ruiny, které jsou dobře zachované a představují skvostné místo pro historické nadšence. Mezi nejznámější památky patří starověké divadlo, které pořádá koncerty a divadelní představení a umožňuje návštěvníkům vychutnat si nezapomenutelné zážitky.

Procházka úzkými uličkami Taorminy je další zážitek, který vás zavede do malebných obchodů, tradičních tavern a restaurací, kde si můžete vychutnat typickou sicilskou kuchyni. Sicílie je známá svými lahodnými pokrmy, ať už jde o čerstvé mořské plody, tradiční pasta nebo slavnou sicilskou pizzu. Nezapomeňte ochutnat také sicilskou zmrzlinu, která je proslulá po celém světě.

V Taormině si můžete také vychutnat slunečné pláže a klidné azurové moře. Oblast je bohatá na krásné pláže, které nabízejí širokou škálu vodních sportů, včetně potápění, šnorchlování a surfování. Rozhodně si zařiďte odpočinkový den na pláži a vychutnejte si sluneční paprsky a osvěžující koupání v modrých vodách Středozemního moře.

Pokud jste milovníci přírody, můžete se vydat na výlet na sopku Etnu. Existuje několik možností, jak se vydat na túru sopkou a obdivovat jedinečnou krajinu a neuvěřitelné výhledy. Je možné se vydat na vlastní pěst nebo využít průvodce, který vám poskytne detailní informace o sopce.

Taormina je také výchozím bodem pro objevování dalších zajímavých míst na Sicílii, jako je město Catania s její barokní architekturou nebo historické město Syracuse s monumentálními památkami. Procestujte sicilský venkov a objevte malebná městečka a vesnice, které jsou ukryté v krajině.

Když se příště rozhodnete pro dovolenou v Itálii, nezapomeňte zahrnout Taorminu na svůj seznam. Tato malebná obec nabízí neuvěřitelné výhledy, bohatý kulturní dědictví a lahodnou sicilskou kuchyni. Budete mít zde úžasné zážitky a nezapomenutelnou dovolenou na Sicílii.


Počasí Itálie Taormina


Itálie je známá pro své působivé historické památky, regionální kuchyni a nádherné pláže. Mezi turisticky oblíbená místa patří město Taormina na východním pobřeží Sicílie. Taormina se nachází na okraji horcích oblastí, což ji dělá velmi populární pro lyžování v zimě a pro turistiku a prohlídku památek v letních měsících.

Počasí v Taormině je mírné a vlhké, což znamená, že průměrná teplota v měsících červnu až srpnu dosahuje 27°C s poměrně vysokou vlhkostí vzduchu. Teploty se mohou v léto vystoupat až na 30°C, což může být velmi horké pro návštěvu památek a přírodních oblastí v okolí města. Na druhou stranu, červenec a srpen jsou také nejsušší měsíce v Taormině, což je skvělá zpráva pro návštěvníky, kteří mají v plánu relaxovat na pláži a koupání v azurových vodách.

Podzim v Taormině nabízí příjemné teploty kolem 20°C a méně turistů, což z návštěvy města a pobytu na pláži opravdový zážitek. Skalnaté pobřeží Taorminy navíc nabízí velmi krásné výhledy na okolí, ať již půjdete na výlet do historického centra města nebo se vydáte po sopkách Etny a Stromboli.

Zima v Taormině může být velmi chladná a vlhká, protože město se nachází na úpatí hor. Nicméně, pokud je zima s nízkými teplotami a sněžením, nabízí Taormina kvalitní lyžařské střediska s výbornými sjezdovkami a pohodlí pro ubytování.

Do Taorminy se doporučuje jet během jara nebo podzimu, kdy jsou teploty příjemnější, méně turistů a můžete si užít nádherné výhledy na pobřeží a sopky. Nicméně, každá roční doba v Taormině má své výhody a turistické atrakce, takže to záleží na vašich zájmech a plánech během pobytu v Itálii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Taormina


1. Jak se dostat z letiště do Taorminy?
- Nejbližším letištěm je Catania-Fontanarossa Airport, odkud můžete do Taorminy přijet buď veřejnou dopravou (autobusem nebo vlakem) nebo využít taxi službu.

2. Jak dlouho trvá jízda z Catanie do Taorminy?
- Jízda z Catanie do Taorminy trvá přibližně 1 až 1,5 hodiny, v závislosti na dopravních podmínkách.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Taormině?
- Mezi nejlepší pláže v Taormině patří Isola Bella, Mazzaró, Giardini Naxos a Letojanni. Všechny tyto pláže nabízejí krásný jemný písek a čistou mořskou vodu.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Taormině?
- Mezi hlavní turistické atrakce v Taormině patří antické divadlo Teatro Greco, zahrady Villa Comunale, Taorminskou katedrálu a Corso Umberto, hlavní ulice plná obchodů a restaurací.

5. Kde se dá ubytovat v Taormině?
- Taormina nabízí širokou škálu ubytování včetně luxusních hotelů, rodinných penzionů a apartmánů. Nejoblíbenější oblastmi pro ubytování jsou historické centrum a okolní pláže.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Taorminy?
- Nejlepší čas na návštěvu Taorminy je v období od dubna do června a od září do října, kdy je počasí příjemné a město není tak přeplněné turisty. V letních měsících červenci a srpnu může být velmi horko a mnoho turistů.

7. Jaké jsou typické sicilské speciality v Taormině?
- Sicilská kuchyně je bohatá na různé speciality, mezi které patří arancini (rizotové koule plněné sýrem nebo masem), pasta alla norma (těstoviny s rajčaty, baklažánem a sýrem ricotta), cannoli (trubičky plněné sladkou ricottou) a granita (ledový dezert s ovocným sirupem).

8. Jaké jsou možnosti výletů z Taorminy?
- Z Taorminy si můžete udělat výlety do dalších částí Sicílie, jako je Etna (aktivní sopka), Catania (historické město), Siracusa (antické město) a mnoho dalších malebných sicilských vesnic a pláží.

9. Jaká je místní měna v Taormině?
- Místní měnou v Itálii je euro (€), které můžete v Taormině používat většinou obchodů, restaurací a hotelů. Mnoho míst také přijímá platební karty.

10. Je třeba se naučit italsky, aby se v Taormině zvládlo dorozumět?
- Většina lidí v Taormině se dorozumí anglicky, ačkoliv zvládnutí základních frází v italštině může být užitečné pro komunikaci s místními obyvateli.


Letenka Itálie Taormina


Letenka do Taorminy, perly tichomořského pobřeží Sicílie, se rozhodně vyplatí. Taormina je město plné historie, kultury a překrásných pláží v oblasti známé jako Království slunce.

Taormina se nachází na vrcholu kopce nad Tyrhénským mořem a nabízí úchvatné výhledy na Etnu, největší aktivní vulkán v Evropě, který se tyčí nad zálivem Giardini Naxos. Město je známé pro svůj starověký divadel, kde se konají kulturní a hudební akce, a mnoho dalších historických památek.

Kromě toho, Taormina nabízí pláže s čistou azurovou vodou a jemným pískem. Přestože jsou pláže poslední dobou velmi oblíbené, stále si zachovávají své kouzlo a přírodní krásy. Nejznámější jsou pláže Isola Bella a Mazzarò.

Taormina je také ideálním výchozím bodem pro objevování okolních oblastí, jako jsou vesnice na pobřeží, přírodní parky a mnoho dalšího. Je to skvělá destinace pro romantickou dovolenou nebo k odpočinku a příjemnému relaxování.

Letenky do Taorminy jsou k dispozici z různých evropských destinací. Cena letenky závisí na měsíci a čase letu, takže je vhodné sledovat ceny letů předem. Avšak zážitek z návštěvy tohoto nádherného místa stojí za to.

Celkově lze říci, že letenka do Taorminy je jednou z nejlepších investic pro milovníky jižní Itálie. Zažijete skvělou kulturu a krásné pláže, objevíte historické památky a užijete si nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Itálie Taormina


Itálie je jednou z nejnavštěvovanějších zemí v Evropě a její krásné destinace přitahují turisty z celého světa. Jedním z těchto magických míst je i Taormina, malebné město na východním pobřeží Sicílie. Taormina je známá svou poutavou historií, úchvatnou přírodou a architekturou, a samozřejmě za své nabídky ubytování.

Pokud se rozhodnete navštívit Taorminu, nebudete mít problém s nalezením ideálního místa na přenocování. Město nabízí širokou škálu možností, od luxusních hotelů a butikových resortů po útulné B&B pensiony a apartmány. Bez ohledu na to, zda preferujete ubytování v centru města nebo na klidnějším místě s výhledem na moře, Taormina má co nabídnout každému.

Jednou z nejpopulárnějších oblastí pro ubytování v Taormině je historické centrum. Tato část města je plná malebných uliček se středomořským šarmem, které vás okouzlí svými starobylými paláci a katedrálou. V této části města najdete také mnoho butiků, restaurací a kaváren, takže budete mít všechno po ruce. Luxusní hotely v centru města nabízejí prvotřídní služby a soukromý výhled na moře.

Pokud preferujete klidnější místo, potom si vyberte ubytování blíže ke klidným plážím. Taormina je známá svými úchvatnými plážemi, takže si můžete užívat slunečního záření a klidu u moře. V blízkosti pláží najdete také spoustu rodinných hotelů a apartmánů, které jsou vhodné pro pobyt s dětmi. Tyto ubytovací možnosti vám poskytnou možnost relaxace a zábavy na pláži, aniž byste se museli vzdálit od města.

Za zmínku stojí také nabídka ubytování ve venkovských domech a vilech. Tyto klidné a malebné možnosti jsou ideální pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou v přírodě. Vila s výhledem na moře vás zaručeně okouzlí svým kouzlem a klidem.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný pension, apartmán nebo vilu, jedna věc je jistá - bude se o vás starat milý italský personál, který vás přivítá se širokým úsměvem. Během svého pobytu si budete moci vychutnat místní speciality, jako jsou vynikající mořské plody a tradiční sicilská jídla.

Taormina je jedním z těch míst, které si neodpustíte při návštěvě Sicílie. Krásné pláže, vzrušující historie a působivá kultura vás přitáhnou a zanechají vám dlouhotrvající dojem. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel v centru města nebo útulný apartmán na klidné pláži, Taormina vás nepřestane překvapovat svou půvabnou atmosférou a nabídkou vynikajícího ubytování.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky