Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Itálie Sicílie Campofelice di Roccella

Dovolená Itálie Sicílie Campofelice di Roccella


Sicílie je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na světě a pokud hledáte ideální dovolenou u moře, pak Campofelice di Roccella je pro vás tou správnou volbou.

Tento krásný a pohodový kousek Itálie se nachází na severovýchodě Sicílie, jen 55 kilometrů západně od Palerma. Komplex leží v blízkosti nedotčené pláže a nabízí hostům vše, co by mohli potřebovat pro bezstarostnou dovolenou. Ubytování zahrnuje chatky, bungalovy, stany a parcely pro karavany, takže si můžete vybrat, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Kromě skvělého ubytování nabízí Campofelice di Roccella hostům mnoho úžasných aktivit, jako jsou vodní sporty, rybaření, procházky, horská turistika, cyklistické túry a samozřejmě relaxace na pláži. Vzhledem k tomu, že se jedná o oblíbenou turistickou destinaci, najdete zde mnoho restaurací, barů a obchodů s turistickými předměty, které si můžete prohlédnout.

Jedním z největších lákadel Campofelice di Roccella je jeho nedotčená pláž. Vzhledem k tomu, že se nachází mimo oblast palermského předměstí, má pláž volnější atmosféru a nikdy není tak přeplněna jako jiné pláže v oblasti. Díky svému písku a turkvyzničejícímu moři je vhodný pro rodiny s dětmi, ale také pro milovníky vodních sportů.

Další výhodou Campofelice di Roccella je jeho poloha. Můžete si užít výlety do několika okolních měst, měst a památek. Je to také perfektní základna pro prozkoumání Palerma, města se stovkami let dějin, katedrálou v Monreale a Normanským palácem.

Celkově řečeno, pokud hledáte ideální dovolenou s nabídkou spojenou s přírodou, pláží a poznáváním místní kultury, pak nenajdete lepší místo než Campofelice di Roccella v Sicílii. Přijeďte a užijte si nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Sicílie Campofelice di Roccella


1. Jak se dostat z letiště v Palermu do Campofelice di Roccella?
- Existuje několik možností, které zahrnují taxi, pronájem auta nebo veřejnou dopravu. Nejlepší je se zeptat na letišti na aktuální dopravní možnosti.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Campofelice di Roccella?
- Nejlepší doba na návštěvu je obvykle od dubna do října, kdy je počasí teplé a slunečné.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Campofelice di Roccella?
- Mezi nejlepší pláže v této oblasti patří Pláž Salinelle, Pláž Gorgolungo a Pláž Nisse.

4. Kde lze najít nejlepší tradiční sicilskou kuchyni v Campofelice di Roccella?
- Doporučuje se vyzkoušet místní ristoranty a trattorie, které nabízejí autentické sicilské jídlo. Některé populární restaurace v této oblasti jsou Ristorante Pizzeria Da Klaus, Ristorante Le Palme a Ristorante Mare Blu.

5. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Campofelice di Roccella?
- Mezi nejlepší turistické atrakce v této oblasti patří zámek Campofelice, Katedrála San Cataldo a Starověký římský amfiteátr.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Campofelice di Roccella?
- V Campofelice di Roccella se nachází několik hotelů, apartmánů a rekreačních zařízení. Je třeba si před rezervací prověřit aktuální nabídku ubytování.

7. Existují v Campofelice di Roccella možnosti outdoorových aktivit?
- Ano, v okolí Campofelice di Roccella se nachází přírodní rezervace Monte Catalfano a Monte San Calogero, které nabízejí možnosti pro pěší turistiku a cyklistiku. Navíc je v blízkosti možnost potápění a vodních sportů.

8. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak prozkoumat okolní krajinu?
- Prozkoumání okolní krajiny je nejlépe možné pěšky, na kole nebo autem. Existuje také možnost využití organizovaných výletů nebo půjčení jízdního kola na místě.


Ubytování Itálie Sicílie Campofelice di Roccella


Campofelice di Roccella je malebné město na pobřeží Sicílie v Itálii. Leží v provincii Palermo a je oblíbeným turistickým cílem díky své krásné přírodě, historii a možnostem ubytování.

Město se nachází mezi Středozemním mořem a pohořím Madonie, což poskytuje nádherné panoramatické výhledy a možnosti pro outdoorové aktivity. Turisté mohou vychutnat slunečné pláže s jemným pískem a teplým mořem, kde mohou plavat, opalovat se nebo se kochat výhledem na azurovou vodu. K dispozici je také možnost pronájmu lodí a vodních sportů.

Zatímco se sluníte na pláži, můžete také obdivovat historické pozůstatky v okolí. Město Campofelice di Roccella je známé pro svou archeologickou lokalitu Himera, jedno z nejvýznamnějších starověkých míst na Sicílii. Zříceniny antického města nabízejí fascinující pohled do minulosti a jsou ideálním místem pro milovníky historie.

Kromě archeologických lokalit nabízí Campofelice di Roccella také malebný historický centrum, kde můžete prozkoumat úzké uličky, malebné náměstí a tradiční sicilskou architekturu. Ve městě najdete také řadu restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční přímořskou kuchyni a ochutnat lahodné ryby a mořské plody.

Pokud hledáte ubytování v Campofelice di Roccella, máte několik možností. Na výběr jsou hotely, apartmány, penziony a kempy, které uspokojí různé potřeby a rozpočty. Luxusní hotely nabízejí pohodlné pokoje s výhledem na moře, bazény a wellness centra, zatímco apartmány a penziony poskytují více nezávislosti a flexibilitu pro vlastní stravování. Kempy jsou skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí přiblížit ke kontaktu s přírodou a zažít autentický campingový zážitek.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, Campofelice di Roccella vám poskytne nezapomenutelnou dovolenou na Sicílii. Budete mít šanci objevovat překrásné pláže, historické památky a ochutnat výborné jídlo. Město je ideálním výchozím bodem pro výlety do blízkých měst, jako je Palermo, Cefalù nebo Taormina.


Letenka Itálie Sicílie Campofelice di Roccella


Campofelice di Roccella je krásné město nacházející se na Sicílii, která je největším ostrovem v Středozemním moři. Toto malé letovisko leží na severním pobřeží ostrova a svým návštěvníkům nabízí úchvatné pláže, bohatou historii a typickou sicilskou atmosféru.

Jednou z hlavních atrakcí Campofelice di Roccella jsou jeho písečné pláže. Díky své poloze mají návštěvníci možnost užívat si krásných slunečných dnů u moře. Pláže jsou dobře udržované, nabízí pohodlná lehátka a slunečníky a jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Město samo o sobě má bohatou historii, která sahá až do antických dob. Návštěvníci se zde mohou procházet úzkými uličkami se starobylými budovami a objevovat středomořskou architekturu. Při procházce městem návštěvníci mohou navštívit také kostely a kaple, které jsou důležitou součástí místní kultury a tradic.

Jeden z nejznámějších památek v okolí je zámek Roccella, který se nachází na vrcholu kopce nad městem. Tento zámek, postavený v 13. století, sloužil jako obranná pevnost a dnes slouží jako kulturní centrum a místo konání různých kulturních akcí. Odtud je možné si vychutnat nádherný výhled na město a okolní krajinu.

Okolí Campofelice di Roccella také nabízí možnost výletů a objevování dalších zajímavých míst. Například nedaleké město Cefalù je známé svou katedrálou a úchvatným výhledem na Středozemní moře. Dalším zajímavým místem je Parco Archeologico di Himera, starobylé archeologické naleziště, které poskytuje pohled do minulosti Sicílie.

Campofelice di Roccella je také výchozím bodem pro objevování ostatních částí Sicílie. Autem lze snadno dosáhnout dalších oblíbených měst, jako je Palermo, město s bohatou historií a architekturou, nebo Taormina, která je známa svým antickým amfiteátrem a krásnými výhledy.

Letenky do Campofelice di Roccella jsou snadno dostupné z různých evropských destinací. Mezinárodní letiště Palermo je jen krátkou jízdou od města a nabízí spojení s různými destinacemi. Návštěva Campofelice di Roccella je ideální pro ty, kteří si chtějí užít uvolněnou dovolenou u moře, objevování historických památek a poznávání jedinečné sicilské kultury.

Zkrátka Campofelice di Roccella nabízí dokonalou kombinaci krásných pláží, bohaté historie a typické sicilské atmosféry. Je to místo, které stojí za to navštívit, ať už jste milovníkem slunce, historie nebo jednoduše jen toužíte zažít pravou sicilskou pohodu.


Počasí Itálie Sicílie Campofelice di Roccella


Campofelice di Roccella se nachází na severním pobřeží Sicílie, v provincii Palermo. Tento malebný italský kraj se nachází uprostřed Středozemního moře a nabízí nádherné klima, což je pro turisty jedním z nejdůležitějších faktorů pro volbu dovolené.

V létě je italská Sicílie slunečná, teplá a suchá. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27 stupňů Celsia, což je ideální pro koupání v moři a opalování na pláži. Vyšší teploty se obvykle objevují v srpnu, neboť se jedná o nejteplejší měsíc v roce. Nicméně, pokud si přejete navštívit Sicílii v létě, nezapomeňte si s sebou vzít ochranný krém na opalování a lehké oblečení.

Na druhou stranu, zimy v Sicílii jsou mírné a deštivé. Průměrná teplota je kolem 13 stupňů Celsia, takže není příliš vhodné koupání v moři. Nicméně, zimní měsíce nejsou v Itálii Sicílie příliš mrazivé, ale místo toho jsou vlhké a deštivé. Tento roční období se často považuje za vhodné pro turisty, kteří se chtějí vyhnout letnímu horku a zároveň si užít klidu a míru.

Mimo letní a zimní sezóny se na Sicílii objevuje mírné počasí. Na jaře a na podzim se průměrná teplota pohybuje kolem 20 stupňů Celsia. Tyto měsíce jsou ideální pro turisty, kteří se chtějí vyhnout davům na pláži a zároveň si užít krásné přírodní scenérie, jako jsou horští masivy, přírodní parky a vinice.

Celkově lze říci, že počasí v Campofelice di Roccella je pro turisty celoročně příjemné. Od letních slunečných dnů k deštivým zimám, Sicílie nabízí svým návštěvníkům celou řadu možností, ať už si přejí užívat slunce a moře nebo odpočívat a relaxovat na překrásných plážích. S takovýmto klimatem, bude vaše dovolená v Campofelice di Roccella určitě nezapomenutelná.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky