Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Itálie Matera

Počasí Itálie Matera


Matera, malé město v jižní Itálii, je známé svou neuvěřitelnou historií a unikátním vzhledem. Ale jeho kouzlo nelze plně ocenit bez ohledu na přírodní prostředí, ve kterém se nachází. Počasí v Matera je klíčovým faktorem pro jeho životní styl a atraktivitu pro turisty.

Matera se nachází ve Středomořské oblasti a výrazně ho ovlivňuje teplé podnebí. Léta jsou horká a suchá, s teplotami dosahujícími až 35 °C. V tomto období je město často postiženo suchem a také vysokými úrovněmi UV záření. Místní obyvatelé a turisté proto musí dodržovat opatření, jako je nošení ochranných slunečních brýlí, opalovacích krémů a hydratace, aby se vyhnuli přehřátí a úpalu.

Na druhé straně jsou zimy v Matera mírné a příjemné, s průměrnými teplotami kolem 15 °C a mírnějšími dešti. To je ideální čas pro procházky po uličkách města a objevování jeho historických pokladů. Zima také přináší krásné výhledy na Materu, když se v uličkách objevují stříbrné dešťové kapky.

Jaro a podzim jsou obecně mírná s příjemnými teplotami, což je další skvělá doba pro návštěvu Matera. V těchto obdobích roku mohou návštěvníci očekávat příjemné počasí, s teplotami kolem 20 °C a nižšími srážkami. To je dokonalý čas k prozkoumání okolní přírody a malebného venkova.

Pokud se chystáte navštívit Materu, je důležité sledovat předpověď počasí a plánovat svou cestu v souladu s tím. Během horkého léta se doporučuje vyhýbat se polednímu slunci a hledat stín nebo si užít siestu v klimatizované místnosti. V zimním období je vhodné si vzít s sebou teplejší oblečení a deštník na případné deště.

Matera je fascinující město, které téměř vyzařuje své dědictví a minulost. Ale i když je důležité se ponořit do jeho kultury a atmosféry, nezapomeňte sledovat počasí a přizpůsobit své plány podle toho. Buďte připraveni na horké léto a příjemné zimy, abyste si mohli co nejvíce užít svou návštěvu v Materě.


Letenka Itálie Matera


Matera je malebné historické město, které se nachází v jižní části Itálie. Jeho staré město, známé také jako Sassi di Matera, je jedním z nejstarších kontinuálně obydlených sídel na světě a bylo zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Pokud se rozhodujete pro letenku do Itálie, návštěva Matera by neměla chybět ve vašem plánu. Tohle neuvěřitelné město nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti, s historickými skvosty pocházejícími z různých obdobích. Mnoho budov v Matera je vytesáno přímo do vápencové skály, což dodává tomuto místu neopakovatelnou atmosféru.

Pěší prohlídka Matera vám umožní procházet se úzkými uličkami, které jsou obloženy kamenitými domy a pestrými balkony. Hlavní atrakcí tohoto starobylého centra je katedrála Svatého Kateřiny Alexandrijské, která pochází z 13. století a je složená z různých architektonických slohů.

Další zajímavá místa v Matera jsou například Palazzo Lanfranchi, které je domovem Národního muzea paleolitu, a také Casa Grotta di Vico Solitario, což je tradiční jeskynní dům, který byl restaurován a představuje život v Matera během první poloviny 20. století.

Matera je také známá díky svému filmovému využití. Toto město sloužilo jako kulisa pro mnoho filmů, včetně slavného biblického eposu "Passion of the Christ" režiséra Mela Gibsona.

Kromě historického centra Matera se v okolí nachází také mnoho přírodních krás. Rezervace Parco della Murgia Materana nabízí nádherné výhledy na okolní krajiny a skalní hřiby, které jsou skvělým místem pro výlety a pěší turistiku.

Při plánování cesty do Matera je možné využít letenku do letiště v Bari, které se nachází zhruba 65 kilometrů severně od Matera. Po příletu na letiště je k dispozici mnoho možností, jak se dostat do Matera, včetně veřejné dopravy a pronájmu auta.

Při návštěvě Itálie by neměl chybět výlet do neobvyklé Matera. Toto historické město vám poskytne nezapomenutelný zážitek a pohled do minulosti, který vás uchvátí svou jedinečností a krásou. Využijte letenku do Itálie a dovolte si objevit tuto skrytou perlu.


Ubytování Itálie Matera


Matera, město v jižní Itálii, je známé svými unikátními a historickými ubytovacími možnostmi. Matera je jedno z nejstarších osídlení v Itálii a jeho starobylé jeskyně byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Tyto jeskynní obydlí, známé jako "sassi", jsou skutečně jedinečným místem k pobytu.

Matera byla kdysi synonymem chudoby a deprivace. V 20. století bylo město považováno za nejhorší slum v Itálii a bylo dokonce předmětem hanby, až do 50. let, kdy bylo město přeřazeno a začalo procházet zásadním přeměnou. Dnes je Matera příkladem toho, jak město může vzkřísit z temných stránek minulosti a stát se turistickou destinací s řadou ubytovacích možností.

V Matera můžete najít rozmanité typy ubytování, ale nejzajímavější je samozřejmě ubytování v tradicionálních sassi. Tyto jeskynní domy byly vytesány do vápence a v dřívějších dobách sloužily jako příbytky. Dnes jsou některé z těchto sassi přestavěny na stylové hotely a apartmány, které nabízí pohodlí moderního ubytování s jedinečnou atmosférou historického prostředí.

Většina jeskynních ubytovacích zařízení v Matera dodržuje originální architekturu a charakter sassi, přičemž interiér byl přizpůsoben pro moderní pohodlí hostů. Tyto ubytovací možnosti nabízejí velkou paletu pokojů, od jednoduchých studií až po luxusní apartmány s výhledem na město. Většina z nich má také restaurace, kde si hosté mohou vychutnat tradiční italskou kuchyni.

Cestování do Matera vám umožní prozkoumat malebné uličky města a vychutnat si jedinečnou atmosféru, kterou nabízí. Matera je plná historických památek, včetně chrámů, kostelů a pevností, které svědčí o bohaté minulosti města. Navíc se můžete vydat na procházku v okolní přírodě a objevit okouzlující krajinu s olivovými háji a vinicemi.

Matera je také výchozím bodem k prozkoumání dalších památek v jižní Itálii, jako je například chrám ve městě Alberobello nebo kpamátníkovi Monte Sant'Angelo ve městě Apulie. Je to ideální destinace pro ty, kteří chtějí objevovat skryté poklady nejen Matera, ale i okolních regionů.

Pokud hledáte jedinečný zážitek během svého pobytu v Itálii, doporučujeme vám navštívit Materu a ubytovat se v jednom z tradičních ubytování v sassi. Zde budete mít možnost zažít italskou historii a kulturu z první ruky a zároveň se ponořit do pohodlí současného ubytování. Matera je skutečně jedinečným místem, které stojí za to objevit.


Dovolená Itálie Matera


Itálie láká každoročně miliony turistů svými krásami a památkami, které jsou roztroušeny po celém území. Je to země, která svým návštěvníkům nabízí bohatou historii, kulturu a umění. Mezi mnoha krásnými městy tohoto razantního státu se jedním z nejvíce fascinujících míst stává Matera.

Matera, známá také pod názvem "město kamene", se nachází na jihu Itálie, v regionu Basilicata. Historie tohoto místa sahá až do doby kamenné, což je zřejmé z množství jeskyní, které město obklopují. Matera se stala symbolickou pro svou architekturu, která zahrnuje jeskynní domy, které byly využívány jako obytné prostory, sklady a kavárny.

Matera byla nedávno zařazena na seznam Světového dědictví UNESCO. Je to jedno z nejzajímavějších míst v Itálii a poskytuje překvapivý pohled na minulost v kombinaci s moderními prvky, které se v posledním století objevily. Toto místo je skvělé pro turisty, kteří chtějí zažít něco jiného.

V Matera si turisté mohou prohlédnout řadu jeskynních chrámů, mezi těmi nejvýznamnějšími jsou Santa Maria de Idris, San Giovanni in Monterrone a San Pietro Caveoso. Tyto chrámy jsou skvělými příklady toho, jak se lidé v minulosti dokázali přizpůsobit svému okolí a využívat přírodní zdroje.

V Matera se mohou návštěvníci těšit na další památky, jako jsou pevnost, Teatro Comunale a Palazzo Lanfranchi. Tyto památky přináší nový rozměr k návštěvnosti Matera a poskytují pohled na jeho bohatou historii.

Matera také nabízí návštěvníkům bohatý kulturní program. Lze zde navštívit Muzeum Palazzo Lanfranchi, které poskytuje informace o historii Matera a jeho okolí, stejně tak jako o kulturních akcích, které se konají v městě. Mezi tyto akce patří Materaifesta, což je festival hudby, umění, filmu a divadla.

Kromě toho Matera nabízí gastronomický zážitek, který se nedá opomenout. Místní specialitou jsou těstoviny orecchiette s domácími omáčkami, také se tu vaří pikantní salámy a sýry. Návštěvníci také mohou ochutnat ty nejlepší místní vína, která jsou vinutá ze sušených hroznů a jsou vysoce ceněná po celé Itálii.

V Matera existuje množství hotelů, apartmánů a B&B ubytování. Pro návštěvníky, kteří si chtějí užít autentickou atmosféru města, jsou k dispozici jeskynní hotely, které nabízejí návštěvníkům jedinečný zážitek být ubytován v historických jeskynních domech.

Obecně lze říci, že Matera je nezapomenutelné místo plné historie, kultury a umění. Je to perfektní destinace pro ty, kteří chtějí poznat více ze země, která je známa svou jedinečností a krásou. Vše, co Matera nabízí, je připraveno na to, aby návštěvníci mohli zažít nezapomenutelný zážitek plný krás a památek, které stojí za vidění.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Matera


1. Jak se dostanu do Matera?
Odpověď: Z řady italských měst je možné dojet do Matera autobusem nebo vlakem. Nejbližším mezinárodním letištěm je v Bari, odkud je možné pokračovat autobusem nebo vlakem do Matera.

2. Jak dlouho trvá cesta z Bari do Matera?
Odpověď: Cesta z Bari do Matera trvá přibližně hodinu vlakem nebo autobusem.

3. Co je nejlepší čas na návštěvu Matera?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Matera je na jaře (květen a červen) a na podzim (září a říjen), kdy je příjemné počasí a nejsou moc velké davové špičky.

4. Kolik stojí vstupenka do Sassi di Matera?
Odpověď: Vstup do historického středu Matera, známého jako Sassi di Matera, je volný. Navštívit můžete uličky, kostely a další památky zdarma.

5. Existují v Matera omezení pro automobily?
Odpověď: Ano, historické jádro Matera je pěší zónou, tudíž je návštěvníkům zakázán vjezd autem. Doporučuje se parkování mimo centrum a pak pokračování pěšky.

6. Jakými jazyky se mluví v Matera?
Odpověď: V Matera se mluví převážně italsky. V turisticky exponovaných oblastech můžete očekávat komunikaci také anglicky.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Matera?
Odpověď: Prohlídka Matera může trvat různě dlouho v závislosti na vašich zájmech a čase, který máte k dispozici. Pokud chcete jen projít historickým jádrem, můžete to udělat během několika hodin. Prohlídka kostelů a dalších památek si však může vyžádat více času.

8. Co vidět v Matera mimo historické jádro?
Odpověď: Mimo historické jádro Matera stojí za návštěvu například hřbitov Rimski Sassi, kde jsou vytesány hrobky do skal, nebo starobylá jeskynní sídla ve venkovských oblastech.

9. Jsou v Matera restaurace a kavárny?
Odpověď: Ano, v Matera najdete velký počet restaurací, kaváren a vináren, kde si můžete vychutnat typické jihoitalské speciality.

10. Jaké jsou další možnosti výletů z Matera?
Odpověď: Z Matera můžete podniknout výlet do přírodního parku Alta Murgia nebo navštívit další historická města v blízkém okolí, jako je například Alberobello se známými Trulli domky.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky