Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Itálie Dolomity

Ubytování Itálie Dolomity


Italské Dolomity jsou jedním z nejkrásnějších horských regionů v Evropě. Tyto horské masivy se nacházejí v severovýchodní části Itálie a tvoří jedinečný pohled z hlediska přírody a krajiny. Díky svému geografickému umístění a svým jedinečným horským vrcholům, jsou Dolomity jedinečným místem pro turistiku, horolezectví a amatérské lyžování.

Jestliže plánujete návštěvu této krásné oblasti, bude důležité načasování a výběr ubytování. Italské Dolomity nabízejí širokou škálu možností pro ubytování, které vyhovují každému rozpočtu a potřebám. Také založení si na vašem údaju, jako cestování s rodinou, přáteli nebo sami.

Nejpraktičtější ubytování ve městech

Zvažte možnosti ubytování ve městech jako je Bolzano, Trento nebo Cortina d'Ampezzo, kde najdete mnoho hotelů, hostitelů a penzionů. Tyto lokality nabízejí širokou škálu ubytování od luxusních hotelů a emblémů, až po cenově dostupné pokojové apartmány. Pokud chcete mít větší volnost, můžete zvážit pronájem apartmánů nebo rekreačních objektů, které jsou také dostupné v těchto oblastech. Tyto lokality však neposkytují takové romantické okolí a výhledy jako horská oblast.

Romantické horské ústupy

Pro ty, kteří chtějí zažít přímo horskou atmosféru, jsou nejlepší volbou horské chalupy nebo horské chaty. Tyto možnosti mají větší nezávislost na výběru turistického trasy bez nutnosti předplánovat každou aktivitu předem, a jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Tyto chalupy nabízejí útulné pokoje a doplňky, stejně jako velké prostornosti a možnosti pro vaření. Seznamte se se stylem horského bydlení v útulných sálech a na terasách s nádherným výhledem na Dolomity.

Plánujete prázdniny s rodinou?

Pro ty, kteří plánují prázdniny s dětmi, se v Dolomitech nachází řada rodinných chalup, penzionů a hotelů vybavených dětskými prostorami a aktivitami. Tyto ubytování nabízejí prostorné pokoje a velké prostory pro dětské hry a relaxace.

Závěrem, Dolomity jsou neuvěřitelně krásnou oblastí Itálie, která nabízí mnoho možností ubytování. Ať už chcete strávit rodinný dovolenou nebo romantické útočiště, najdete v této oblasti ubytování, jehož úroveň odpovídá vašim požadavkům a preference. Tak neváhejte a obklopte se krásnou italskou přírodou a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Itálie Dolomity


Itálie je zemí bohatou na malebná místa a jedním z nich jsou určitě Dolomity. Tyto horské masivy se nacházejí na severovýchodě Itálie a jsou známé svou překrásnou krajinou a bohatou historií. A jaké je vlastně počasí v této oblasti?

Dolomity se nacházejí ve vyšších nadmořských výškách, což se samozřejmě odráží na jejich klimatu. Vlivem hor jsou zde celoročně nižší teploty než v ostatních částech Itálie. Letní teploty se pohybují kolem 20-25°C ve vyšších polohách a mohou dosahovat až 30°C ve větších údolích. V noci se teploty mohou snížit, takže je vhodné si vzít i teplejší oblečení.

Zimy v Dolomitech jsou chladné a zasněžené. Sníh zde zůstává ležet déle než na nižších polohách a je ideální pro zimní sporty jako lyžování, snowboarding a běžkování. Teploty v zimě se pohybují kolem -5 až 5°C ve vyšších polohách, ale v horských údolích mohou být ještě nižší.

Jaro a podzim se v Dolomitech vyznačují proměnlivým počasím. Teploty se mohou výrazně měnit a je možné zažít teplé slunečné dny, ale také bouřky a deštivé období. Je proto vhodné být připraven na různé podmínky a mít s sebou vhodné oblečení.

Dolomity jsou také proslulé svou architekturou a historií. Malebné horské vesničky a historické hrady dodávají této oblasti zvláštní kouzlo. Pokud se chcete vydat na pěší túru či projížďku v okolí, je vhodné sledovat předpověď počasí, protože horské oblasti mohou být velmi nepředvídatelné a rychle se změnit.

Celkově lze tedy říct, že počasí v Dolomitech je hodně ovlivněno jejich horským charakterem. Je vhodné se na pobyt v této oblasti připravit a mít sebou vhodné oblečení pro změnlivé podmínky. Bez ohledu na roční období je však návštěva Dolomit vždy zážitkem a jedinečným zážitkem pro všechny milovníky přírody a hor.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Dolomity


1. Jaké jsou Dolomity?
Dolomity jsou pohoří nacházející se v severní Itálii, které je známé svými výjimečnými skalními formacemi a horskými vrcholy.

2. Jak se dostat do Dolomit?
Do Dolomit se lze dostat nejlépe letecky do letiště v Bolzanu nebo do Verony. Dále je možné cestovat vlakem nebo autobusem do blízkých měst, odkud je možné pokračovat do hor.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Dolomitech?
Nejčastějšími aktivitami v Dolomitech jsou turistika, horská cyklistika, horolezectví a lyžování. Region také nabízí skvělé možnosti pro fotografii a prozkoumání přírodního a kulturního dědictví.

4. Která je nejznámější hora v Dolomitech?
Nejznámější horou v Dolomitech je bezesporu horský masív Tre Cime di Lavaredo. Je ikonický pro svůj trojúhelníkový tvar a je jedním z nejčastěji fotografovaných míst v Itálii.

5. Jsou Dolomity vhodné pro začátečníky turisty?
Ano, Dolomity nabízí širokou škálu tras a stezek pro turisty různých úrovní. Existují i jednodušší trasy vhodné pro začátečníky i rodiny s dětmi.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Dolomit?
Nejlepší čas na návštěvu Dolomit je od června do září, kdy je oblast nejčastěji navštěvována turisty. V zimě je Dolomity populární pro lyžování a snowboarding.

7. Jaké jsou nejlepší vyhlídkové body v Dolomitech?
Mezi nejlepší vyhlídkové body v Dolomitech patří Tre Cime di Lavaredo, Sella Pass, Marmolada a Seceda. Každý z těchto bodů nabízí nádherný výhled na okolní hory a údolí.

8. Jaké jsou nejlepší horské chaty v Dolomitech?
V Dolomitech je mnoho horských chat a útulků, které nabízejí ubytování a tradiční horskou kuchyni. Mezi nejlepší chaty patří Rifugio Lagazuoi, Rifugio Fanes a Rifugio Nuvolau.

9. Jaké další zajímavé turistické atrakce se nacházejí v blízkosti Dolomit?
V blízkosti Dolomit se nachází mnoho dalších zajímavých turistických atrakcí. Patří sem například Benátky, Verona, jezera v Trentinu a historická města v Jižním Tyrolsku.

10. Jaké jsou typické místní speciality v Dolomitech?
Mezi typické místní speciality v Dolomitech patří těstoviny, polentová jídla, různé druhy sýrů a místní víno. Každá oblast Dolomit má své vlastní regionální pokrmy a speciality.


Letenka Itálie Dolomity


Itálie je známá svou nádhernou krajinou, bohatou kulturou a historickými památkami. Mezi turisty patří mezi nejoblíbenější cíle právě Dolomity, horské pohoří ležící v severovýchodní části Itálie. Toto malebné území patří mezi světové dědictví UNESCO a láká návštěvníky z celého světa.

Jednou z nejpříjemnějších způsobů, jak se dostat do Dolomitů, je cestou letecky. Existuje několik letišť v blízkosti této oblasti, která nabízejí spojení s různými evropskými městy. Jedním z nejlepších letišť, která slouží jako skvělý výchozí bod pro návštěvu Dolomitů, je Benátské letiště Marco Polo.

Po příletu na letiště Marco Polo se můžete snadno dostat do Dolomitů. Z letiště je možné si pronajmout auto a vydat se na krásnou jízdu krajinou toskánského regionu. Cesta z letiště do Dolomitů trvá asi 2-3 hodiny, záleží na konkrétní destinaci v tomto horském pohoří. Při cestě uvidíte nádhernou italskou krajinu, malebná města a horské skály, které slavné Dolomity vytvářejí.

Po příjezdu do Dolomitů máte na výběr mnoho různých aktivit, které můžete podniknout. Jednou z nejoblíbenějších je pěší turistika. V Dolomitech je mnoho turistických stezek různých obtížností, které vás provedou úchvatnou přírodou tohoto pohoří. Oceníte takové výhledy jako je slavný vrchol Cinque Torri, Tre Cime di Lavaredo nebo pohádkové království Rosengarten.

Milovníci horských aktivit budou v Dolomitech nadšení. Toto pohoří nabízí skvělé podmínky pro horolezectví, horskou cyklistiku a lyžování. Dolomity jsou proslulé svými lyžařskými středisky, jako jsou například Cortina d'Ampezzo, Kronplatz nebo Alta Badia. Zapůjčení lyží je snadno dostupné a zdejší sjezdovky patří mezi ty nejkrásnější na světě.

Pokud máte rádi kulturu a historii, můžete navštívit také města v okolí Dolomit, jako je Trento, Bolzano nebo Verona. V těchto městech si můžete prohlédnout památky, které vypovídají o bohaté historii a kultuře tohoto regionu.

Pokud plánujete návštěvu Itálie a Dolomitů, není nic lepšího, než cestovat letecky. Letiště Marco Polo v Benátkách vám poskytne snadný a pohodlný přístup k této malebné horské oblasti. Ať už si přijdete užít přírodní krásy, horolezecké dobrodružství nebo lyžování, Dolomity jsou pro vás ideálním cílem.

Zkrátka, Itálie a její Dolomity nabízejí nádherné přírodní scenérie, fascinující historii a bohaté možnosti pro různé outdoorové aktivity. Cesta letecky vám umožní snadno se dostat do této oblasti a zažít ten nejlepší zážitek. Takže neváhejte a přijeďte si užít Itálii a její úchvatné Dolomity.


Dovolená Itálie Dolomity


Dolomity, nádherné pohoří v severní Itálii, jsou jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou v Evropě. Tato horská oblast, zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, láká turisty svými úchvatnými scenériemi, alpským charakterem a bohatou historií.

Dolomity se nacházejí v regionech Trentino-Alto Adige, Friuli-Venezia Giulia a Benátsko. Jejich rozsáhlé území nabízí širokou škálu možností pro turistické aktivity, od horských túr a horolezeckých výprav až po cyklistiku, lyžování a jízdu na běžkách. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh nebo preferujete klidnou dovolenou, Dolomity mají vzrušení i relaxační okamžiky pro každého.

Jednou z nejznámějších oblastí v Dolomitech je Cortina d'Ampezzo, která hostila Zimní olympijské hry v roce 1956. Toto malebné horské letovisko láká turisty svými luxusními hotely, úžasnými lyžařskými terény a šťavnatými horskými pláňkami. V létě můžete vyzkoušet horské pěší túry s nádhernými výhledy na okolní hory.

Další atraktivní oblastí v Dolomitech je Belluno, malebné městečko ležící na břehu řeky Piavy. Belluno je ideální výchozí bod pro výlety do horských oblastí, ale také nabízí bohatou historii a kulturu. Procházejte historickým centrem města s katedrálou svatého Martina a zámek ve věži.

Pro ty, kteří mají rádi vodní aktivity, je vodní pohádkou Dolomit jezerní oblast Lago di Braies. Toto jezero s tyrkysovou vodou leží v národním parku Fanes-Sennes-Braies a je obklopeno impozantními vrcholy. Můžete si pronajmout lodě nebo kajaky a projet se po klidné vodě. Je to ideální místo pro piknik nebo odpočinek u vody.

Nezapomeňte také navštívit město Merano, příjemné lázeňské město nacházející se v údolí Adiže. Merano je známé pro své termální lázně a roztomilou historickou část města. Procházejte se po korze a ochutnejte místní speciality jako je trvanlivé ovoce, které je typické pro oblast.

Dolomity jsou také domovem několika horských chat a útulků, které nabízejí ubytování a tradiční horskou kuchyni. Tyto chaty jsou ideálním místem pro strávení noci nebo vydat se na vícedenní túru v okolí. Nezapomeňte si vychutnat špagety al pomodoro, tradiční italské jídlo, které najdete v mnoha horských ubytovnách.

Dolomity mají co nabídnout jak v zimě, tak v létě. Jejich úchvatné scenérie a aktivní možnosti zábavy přitahují milovníky přírody z celého světa. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, odpočinku a krásných výhledů, Dolomity jsou dokonalou volbou.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky