Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Itálie Cinque Terre

Dovolená Itálie Cinque Terre


Itálie je známá svými úchvatnými a malebnými místy, která lákají turisty ze světa. Jedním z nejkrásnějších cestovních cílů v zemi jsou Cinque Terre - malá a půvabná horská vesnice ležící na pobřeží Ligurského moře.

Cinque Terre, což v překladu znamená "pět zemí", se skládá z pěti malých vesniček: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore. Vesničky jsou postavené na příkrých skalách a připojené unikátním systémem stezek, které umožňují turistům prozkoumat toto nádherné místo.

Tato oblast je tak malebná, že byla zařazena na seznam Světového dědictví UNESCO. Cinque Terre je známé pro svou malebnou krajinu s útesy se strmými terasami, pestrobarevnými domky a malebnými přístavy. Je tu spousta příležitostí k fotografování, ať už jde o útesy s krásným výhledem na moře nebo malebné zákoutí svinutých uliček.

Pro milovníky turistiky a přírody je Cinque Terre rájem. Celý region je pokryt sítí turistických stezek, které vedou skrz vinice, olivové háje a horské lesy. Stezky nabízejí úchvatné výhledy na pobřeží a moře, a na každém kroku lze objevit nové a malebné scenérie.

Pokud se rozhodnete navštívit Cinque Terre, neměli byste vynechat návštěvu každé z pěti vesnic. Každá vesnice je jedinečná svým způsobem, a nabízí návštěvníkům rozmanitost a charakter. Monterosso al Mare je největší z vesnic a nabízí krásné pláže. Vernazza je nejmalebnější vesnicí s historickým přístavem. Corniglia leží na vrcholu útesu a je jedinou vesnicí bez přístupu k moři. Manarola se pyšní malebným přístavem a vinicemi. Riomaggiore je nejvíce fotogenickou vesnicí s typickými barevnými domky.

Cinque Terre je také ideálním místem pro ochutnávku italských specialit. Každá vesnice má své vlastní restaurace a tradiční jídla, která byste měli vyzkoušet, jako například čerstvé mořské plody, pesto Genovese a místní víno z regionu Ligurie.

Způsob, jak nejlépe objevit Cinque Terre, je pěší turistika mezi vesnicemi. Existuje také možnost cestovat vlakem, který spojuje jednotlivé vesnice a nabízí panoramatické výhledy na pobřeží z okna vlaku.

Dovolená v Cinque Terre je příležitostí pro relaxaci, prozkoumávání malebných vesnic a objevování nádherné italské krajiny. Toto místo je dokonalou kombinací přírodního krásna a historie, a nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo se sem vypraví.


Ubytování Itálie Cinque Terre


Cinque Terre je malebná oblast v severozápadním Itálii, která se rozprostírá na pobřeží Ligurského moře. Tento region je známý svými malebnými malými městy, která jsou postavena na strmých skalnatých útesech. Cinque Terre je také součástí Světového dědictví UNESCO a je oblíbenou turistickou destinací díky svému jedinečnému přírodnímu a kulturnímu dědictví.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Cinque Terre, je ubytování velmi důležitou součástí jejich plánu. Ačkoli region není příliš velký, nabízí širokou škálu různých typů ubytování pro různé chutě a rozpočty.

Při návštěvě Cinque Terre si můžete vybrat mezi hotelem, penzionem, apartmánem nebo pronájemem soukromé vily. Většina ubytování je soustředěna ve větších městech, kterými jsou Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso.

Hotely jsou nejčastější možností ubytování v Cinque Terre. Nabízejí širokou škálu služeb a pohodlí pro hosty, kteří hledají pohodlné a bezstarostné ubytování. Většina hotelů se nachází v blízkosti moře, takže hosté mohou užívat krásné výhledy na oceán. Hodně hotelů také nabízí restaurace, kde si hosté mohou vychutnat místní speciality.

Penziony jsou další populárnou možností ubytování v Cinque Terre. Jsou obvykle menší a rodinně orientované, což dává hostům pocit domova. Penziony často nabízejí jednoduché, ale útulné pokoje s výhledem na moře nebo okolní venkov. Některé z penzionů také nabízejí snídani nebo večeři, takže hosté se nemusejí starat o stravování.

Apartmány jsou další možností pro ty, kteří si chtějí vytvořit domácí atmosféru během svého pobytu v Cinque Terre. Tyto apartmány jsou plně vybavené s kuchyňským koutem a obývacím pokojem, což dává hostům pocit, že jsou jako doma. Apartmány jsou ideální pro rodinné dovolené nebo pro lidi, kteří chtějí zažít autentický italský životní styl.

Nakonec, pokud hledáte něco více luxusního, můžete si pronajmout soukromou vilu v Cinque Terre. Tyto vily nabízejí nejvyšší úroveň pohodlí a soukromí. Mají prostorné pokoje, vlastní bazény a impozantní výhled na pobřeží. Pronájem soukromé vily je ideální pro ty, kteří si chtějí opravdu užít luxusní dovolenou.

Cinque Terre nabízí široký výběr ubytování pro každého. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, útulný penzion, nebo si chtějte pronajmout vlastní byt, Cinque Terre vám slibuje krásné a památné dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Cinque Terre


Q: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Cinque Terre?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat do Cinque Terre, je vlakem z Florencie, Pisy nebo Říma. Pokud přijíždíte z jiného místa, můžete seřídit svou cestu přes Genovu.

Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Cinque Terre?
A: Nejlepší čas na návštěvu Cinque Terre je na jaře (duben a květen) nebo na podzim (září a říjen), kdy jsou teploty mírné a turistů méně.

Q: Potřebuji rezervovat ubytování předem?
A: Ano, zejména pokud plánujete návštěvu v letním období, bude lepší si ubytování rezervovat předem, aby se vyhnuli zklamání.

Q: Jsou cesty mezi městy Cinque Terre náročné?
A: Ano, cesty mezi městy Cinque Terre jsou náročné a vyžadují dobré fyzické předpoklady. Některé trasy jsou velmi strmé a kamenité.

Q: Potřebuji speciální vybavení?
A: Dobrý boty na pohodlnou procházku, vodotěsnou bundu na cesty, abyste byli připraveni na neočekávaný déšť.

Q: Kolik času potřebuji pro návštěvu Cinque Terre?
A: Doporučujeme minimálně dva dny, abyste mohli vidět všechna města a užít si atmosféru oblasti.

Q: Jaké jsou nejlepší zážitky, které můžu v Cinque Terre zažít?
A: Nejlepšími zážitky Cinque Terre jsou procházky mezi městy, nabídka místních vinic a místní tradiční kuchyně.

Q: Kolik stojí jízdenka na vlak mezi městy Cinque Terre?
A: Jízdenky na vlak mezi městy Cinque Terre se pohybují od €1,80 do €4,50. Existuje také možnost zakoupit denní lístek za €16, který umožňuje neomezené cestování vlakem mezi městy Cinque Terre.


Letenka Itálie Cinque Terre


Cinque Terre: Klenot italského pobřeží, který stojí za to objevit

Itálie je známá svými malebnými vesnicemi a nádhernou pobřežní krajinou. Jednou z nejkrásnějších a nejneuvěřitelnějších destinací v této zemi je Cinque Terre. Tato oblast, která se nachází na severozápadě Itálie, je považována za jedinečný klenot a je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

Cinque Terre, což v překladu znamená "pět zemí", je souhrnný název pro pět malebných vesnic - Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare. Tyto vesnice se nacházejí na strmých útesech a mají úchvatné výhledy na azurové Středozemní moře.

Cesta do Cinque Terre zpravidla začíná v první vesnici Riomaggiore. Když se projdete jejími úzkými uličkami, obklopenými barevnými domky, okamžitě si připadáte jako ve filmu. Malebné rybářské lodě kotvící v přístavu a svěží vůně moře vytváří atmosféru, která vás okouzlí.

Další vesnice, Manarola, je známá pro své vynikající víno a úchvatné západy slunce. Tento malebný koutek vás zaujme svou autentičností a útulností. Poté se přesunete do Corniglia, které je jedinou vesnicí, která nemá přístav. Je postavena na útesu a je přístupná pouze po schodech. Navzdory tomu, je toto místo stále stejně kouzelné a stojí za prozkoumání.

Vernazza je další vesnice, která je známá svým historickým a kulturním významem. Na jejím vrcholu se nachází kostel Santa Margherita d'Antiochia, který nabízí impozantní výhled na okolní krajinu. Návštěva tohoto místa je skutečnou odysejí do minulosti.

Poslední, ale rozhodně ne méně důležitou vesnicí na této trase je Monterosso al Mare. Tato vesnice je největší a nejrušnější ze všech. Pláže s bílým pískem a tyrkysově modrou vodou lákají turisty, kteří sem přijíždějí, aby se osvěžili v Středozemním moři.

Prostitutování Cinque Terre má obrovský význam pro místní kulturu a ekonomiku. Národní park, který obklopuje tuto oblast, poskytuje životaschopnost biodiverzitě a zajímavým ekosystémům. Kromě turismu Cinque Terre produkuje také své vlastní víno, laureátka značka Sciacchetrà, které je zde známé již od středověku.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Cinque Terre, je cestovat letadlem do nejbližšího letiště v Pise nebo Janově a pak pokračovat vlakem do vesnic. Vlaky v této oblasti jsou velmi spolehlivé a časté, což z návštěvy Cinque Terre snadný a příjemný zážitek.

Pokud jste milovníkem malebných vesnic, krásné přírody a bohaté italské kultury, měli byste rozhodně zvažovat návštěvu Cinque Terre. Tato jedinečná část Itálie vás přitáhne svým půvabem a vy si užijete opravdu nezapomenutelný zážitek.


Počasí Itálie Cinque Terre


Itálie je krásnou zemí s bohatou historií a nádhernou přírodou. Jedním z nejmalebnějších a turisty nejvyhledávanějších míst v Itálii je skupina pěti vesnic nazvaných Cinque Terre. Tyto vesnice jsou rozmístěny na pobřeží Ligurského moře a jsou známé svými úchvatnými výhledy, pestrobarevnými domky a skalnatým terénem.

Počasí v Cinque Terre je typické pro středomořský region. V létě je zde velmi teplé a suché počasí. Teploty dosahují až 30 °C, někdy i více, a slunce svítí téměř nepřetržitě. Moře je tehdy ideální na koupání a pláže jsou plné turistů. Na druhou stranu, léto je také obdobím, kdy je zde největší nápor turistů, a tak je v těchto měsících vesnice plné davů lidí.

Na podzim teploty klesají a začíná se mírněji ochlazovat. Je to ideální doba na návštěvu, protože je méně turistů a počasí je stále příjemné. Deštivé období začíná koncem podzimu. Zima v Cinque Terre je mírná a vlhká. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C a místy může být i mrazivěji. I když zima neumožňuje plavání, návštěva Cinque Terre v této době má své kouzlo. Méně turistů a klidná atmosféra dodávají vesnicím autentičnost.

Na jaře se počasí zlepšuje a teploty začínají stoupat. Květen a červen jsou dobou, kdy začínají kvést kytky a vesnice se začínají připravovat na nadcházející turistickou sezónu. Je to skvělý čas na procházky a poznávání okolí.

Cinque Terre je jedním z nejromantičtějších a nejkrásnějších míst v Itálii. Nezáleží na tom, kdy sem zavítáte, vždy budete mít možnost obdivovat úchvatné výhledy a užívat si atmosféru těchto malebných vesnic. Každé roční období má své kouzlo a nabízí jedinečnou atmosféru, kterou si jistě zamilujete. Samozřejmě, počasí je vždy důležité vzít v úvahu při plánování návštěvy, ale není to rozhodující faktor pro zkušení toho, co Cinque Terre nabízejí.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky