Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Itálie Capri

Dovolená Itálie Capri


Itálie je oblíbenou destinací pro miliony turistů z celého světa a jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je ostrov Capri.

Capri se nachází v Tyrhénském moři, nedaleko Neapole. Je to malý, ale okouzlující ostrov, který nabízí nádhernou přírodu, malebné uličky, luxusní hotely, pláže, modrou jeskyni a mnoho dalších zajímavostí.

Jedním z nejpopulárnějších míst na Capri je městečko Capri, které je světově proslulé svými exkluzivními obchody, butiky a luxusními hotely. Na procházce úzkými uličkami si můžete vychutnat atmosféru tohoto malebného místa, stavit se do místních kaváren a ochutnat místní speciality.

Další zajímavou atrakcí na ostrově je Villa Jovis, bývalý palác římského císaře Tiberia, který zde strávil poslední léta svého života. Tato impozantní stavba nabízí úchvatný výhled na Tyrhénské moře a okolní krajinu.

Ostrov Capri je také známý svou přírodní krásou. Nachází se zde například Faračellova stezka, což je náročná turistická trasa, která vede podél útesů a nabízí nezapomenutelné výhledy na moře. Další přírodní atrakcí je modrá jeskyně, která je nejznámější jeskyní na ostrově. Vstoupit do ní můžete pouze na malé loďce a za určitých povětrnostních podmínek. Vnitřek jeskyně je osvětlený modrým světlem, což vytváří magickou atmosféru.

Pokud rádi relaxujete na pláži, Capri vám nabízí několik skvělých možností. Nejznámější je Marina Piccola, což je oblíbená pláž, která je obklopená útesy a šťavnatou vegetací. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Marina Grande a Bagni di Tiberio.

Kulturní nabídku ostrova Capri doplňuje mnoho festivalů a akcí, které se zde konají během roku. Nejvýznamnější z nich je Capri Hollywood International Film Festival, který přitahuje mnoho známých tváří z filmového průmyslu.

Dovolená na ostrově Capri je zážitkem, který si budete pamatovat celý život. Buďte připraveni na krásné výhledy, lahodnou místní kuchyni a jedinečnou atmosféru, kterou tento ostrov nabízí. Nechte se unést jeho kouzlem a užijte si skvělou dovolenou v Itálii.


Počasí Itálie Capri


Italský ostrov Capri je jedním z nejkrásnějších míst v celé Itálii. Nachází se v Tyrhénském moři, jižně od Neapole, a byl oblíbeným místem pro turisty již od starověku.

Co se týká počasí, Capri má typicky středomořské klima s mírnými zimami a horkými léty. Teploty se zpravidla pohybují mezi 15-25°C v zimě a 25-35°C v létě. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy mohou teploty stoupat až k 40°C.

V létě bývá na ostrově horko a suché, ale jelikož je Capri obklopen mořem, stále je zde příjemný vánek. V zimě jsou teploty nižší, ale stále se pohybují nad nulou a většinou se nevyskytují časté deště.

Nejlepší období k návštěvě Capri jsou jarní a podzimní měsíce, kdy jsou teploty příjemné a není zde tak velký nápor turistů. Během těchto období také můžete vychutnat krásné výhledy na Italské pobřeží a výlety na ostrov Ischia.

Co se týká srážek, Capri zpravidla patří k místům s nejnižšími hodnotami srážek v Itálii. Průměrná roční hodnota srážek se pohybuje okolo 800 mm.

Pro celkové pochopení klimatu Capri nezapomeňte, že ostrov má různé roční období a každé roční období má své vlastní specifické klimatické podmínky. V létě se můžete těšit na teplé slunečné dny, zatímco v zimě si můžete užít krásné výhledy na ostrov a oceán.

Celkově řečeno, Capri nabízí příjemné podnebí a krásné scenérie celoročně. Bez ohledu na to, kdy se do Capri vypravíte, budete mít jistě nezapomenutelný zážitek.


Letenka Itálie Capri


Pokud hledáte krásné místo pro dovolenou plnou slunce, moře a úchvatných výhledů, italský ostrov Capri by mohl být vaší ideální volbou. Tato malebná pevninská oblast se nachází na jihozápadě Itálie a je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v zemi. Abyste si mohli užít všechny krásy Capri, najděte si letenku právě sem.

Capri si získává srdce turistů svou nádhernou přírodou, krásným mořem a útesy, a také svými slavnými modrými jeskyněmi. Modré jeskyně jsou možná nejznámější atrakcí ostrova a jednoznačně stojí za návštěvu. Průvodce vás poveze na malém člunu do této kouzelné jeskyně, kde světlo procházející skrz skalní otvor způsobuje, že se voda zbarví v intenzivní modrou barvu. Je to opravdu kouzelné a okouzlující.

Dalšími zajímavými místy na Capri je Grotta Azzurra, což je další jeskyně světoznámá díky svým azurově modrým vodám. Když budete projíždět kolem, budete ohromeni krásou tohoto přírodního fenoménu.

Capri také nabízí několik pláží, kde si můžete užít sluneční paprsky a osvěžující vodu. Možná nejznámější pláží je Faraglioni, kde můžete vidět ikonické skalní útvary z několika různých úhlů. Když se ocitnete na pláži, nezapomeňte se potápět a zkoumat úžasný podvodní svět.

Chcete-li se podívat na výhledy, Capri nabízí úchvatný přístav Marina Grande, odkud se můžete vydat na turistický výlet. Z vrcholu nebo z vlastního nedávného vzniku lanovkou vyhlížet na krásné město Anacapri a také na slavný Monte Solaro. Je to nejvyšší bod ostrova a nabízí úžasné panoramatické výhledy na celý Capri.

Ve městě samotném najdete také spoustu bohatých obchodů, útulných kaváren a luxusních restaurací. Mezi jídly, které byste měli zkusit, patří slavná caprese salát a také limoncello, které je místní specialitou.

Abyste se dostali na Capri, je nejlepší najít letenku na italské letiště Neapol, které je nejbližší letiště s přímými spoji do ostatních evropských měst. Z letiště Neapol pak můžete pokračovat trajektem, který vás bude převážet přes Středozemní moře přímo na Capri.

Celkově vzato, ostrov Capri je jedinečným krásným místem, které byste neměli vynechat při plánování dovolené v Itálii. Nesčetné přírodní krásy a atrakce na ostrově budou zárukou toho, že opustíte Capri se vzpomínkami na život. Takže neváhejte a objednejte si letenku na Capri ještě dnes!


Ubytování Itálie Capri


Capri je malebný italský ostrov, který se nachází v Tyrhénském moři u Neapolského zálivu. Je to jedno z nejkrásnějších míst v Itálii a každý rok sem přijíždí tisíce turistů, aby si užili jeho úchvatné přírodní krásy, historické památky a úžasné moře.

Pokud plánujete navštívit Capri a hledáte ubytování, máte na výběr z mnoha možností. Ostrov nabízí různé typy ubytování, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům.

Pro ty, kteří mají rádi luxus a exkluzivitu, je na ostrově k dispozici několik luxusních hotelů. Tyto hotely se nacházejí na překrásných místech s výhledem na moře a nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Můžete si zde užít soukromý bazén, spa centrum, restaurace s vynikajícími pokrmy a další luxusní přístřeší.

Pokud hledáte trochu cenově dostupnější variantu ubytování, můžete se rozhodnout pro menší hotely, penziony nebo apartmány. Tyto ubytovací formy nabízejí pohodlný a domácí pobyt za přijatelné ceny. Mnoho z nich se nachází v historickém centru Capri, takže budete mít snadný přístup ke všem důležitým turistickým atrakcím.

Pokud preferujete individuální pobyt, můžete se rozhodnout pronajmout si soukromou vilu či apartmán. Na ostrově je mnoho nabídek pronájmu luxusních vil s bazénem a nádherným výhledem na moře. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, které chtějí mít více prostoru a soukromí.

Pro ty, kteří hledají levné ubytování, jsou zde také možnosti jako hostely a levné hotely. Mnoho z nich se nachází ve městě Anacapri a v okolí, což je místo s malebnými uličkami, obchody a restauracemi.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si zvolíte, jistě budete spokojeni s atmosférou, kterou Capri nabízí. Město je známé svou bohatou historií, překrásnou přírodou a úchvatnými výhledy na moře. Můžete se projít po slavné Piazza Umberto I. a obdivovat elegantní architekturu a malebnou atmosféru. Navštivte také modrou jeskyni Grotta Azzurra, která je jednou z hlavních turistických atrakcí ostrova.

Capri je jedním z nejkrásnějších míst v Itálii, a proto není překvapením, že se jedná o oblíbenou destinaci turistů. Ať už si zvolíte luxusní hotel, pohodlné apartmány nebo příjemné ubytování v penzionu, jistě budete mít nezapomenutelný pobyt na tomto nádherném italském ostrově.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Capri


1. Jak se dostanu na Capri z Itálie?
Můžete se dostat na Capri trajektem z Neapole, Sorrenta nebo Salerna. Nejbližší letiště je Neapol.

2. Kolik stojí trajekt na Capri?
Cena trajektu se obvykle pohybuje mezi 20-30 eury, v závislosti na sezóně a společnosti.

3. Jak dlouho trvá trajektová cesta na Capri?
Trasa trajektem trvá obvykle mezi 40 minut a hodinu, v závislosti na trasě a povětrnostních podmínkách.

4. Kdy je nejlepší období pro návštěvu Capri?
Nejlepší období pro návštěvu Capri je od dubna do října, kdy je příjemné počasí a menší množství turistů.

5. Jaká jsou nejznámější místa na Capri?
Mezi nejznámější místa na Capri patří Modrá jeskyně (Grotta Azzurra), Faraglioni skalní útvary a Villa San Michele.

6. Jaký je jazyk na Capri?
Veřejným jazykem na Capri je italština, ale v turistických oblastech se angličtina často používá.

7. Kolik dní bych měl strávit na Capri?
Ideální délka pobytu na Capri je 2-3 dny, abyste stihli prozkoumat hlavní atrakce ostrova.

8. Jaký je rozpočet na Capri?
Ceny na Capri mohou být vyšší než v jiných částech Itálie. Na jídlo a ubytování byste měli rozpočítat zhruba 100-150 eur za den.

9. Musím na Capri mít lístek na trajekt předem rezervovaný?
Předobjednání lístku na trajekt je doporučeno, zejména v letních měsících, abyste měli jistotu místa.

10. Jak se nejlépe přepravovat na Capri?
Nejlepším způsobem přepravy na Capri je použít místní autobusovou nebo lanovou dopravu, nebo si vypůjčit skútr nebo člun pro větší flexibilitu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky