Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Island Myvatn

Dovolená Island Myvatn


Island Myvatn: Neuvěřitelné přírodní bohatství na dovolené

Pokud hledáte dovolenou ve skutečně jedinečném prostředí, měli byste zvážit návštěvu ostrova Myvatn na Islandu. Toto malebné místo se nachází na severovýchodě země a je domovem některých z nejúchvatnějších přírodních zázraků, jaké kdy uvidíte.

Pojmenovaný po jezeře Myvatn, což v překladu znamená "Mouchové jezero", toto místo je rájem pro milovníky přírody. Zde se setkáte s překrásnou krajinou plnou kontrastů. Žhavé prameny a geotermální oblasti se střídají s chladným vodou jezera, kterou obklopují zarostlé pláně, sopečné kužely a nádherná pánev plná vzácných ptáků.

Pro turisty je zde mnoho aktivit, které si mohou užít. Jedna z nejpopulárnějších je návštěva lázní Myvatn Nature Baths. Tyto přírodní lázně jsou známé svými blahodárnými vlastnostmi. Díky vysokému obsahu minerálů mají lázně terapeutické účinky a navíc vám umožní relaxovat a užít si překrásné výhledy na okolní krajinu.

Dalším zážitkem, který si můžete vychutnat na Myvatnu, je pěší túra podél sopečných polí krajinou Dimmuborgir. Tato oblast je známá svými unikátními sochařskými tvary, které jsou vytvořené sopečnou činností. Zde se budete cítit jako ve ztraceném světě, kde se každý krok stává dobrodružstvím.

Pro milovníky ornitologie je Myvatn domovem mnoha vzácných druhů ptáků. Možnost spatřit plameňáky, kachny nebo buřňáky je zde opravdu vysoká. Existuje dokonce i speciální rezervace pro ochranu ptáků, která vám poskytne jedinečnou možnost blíže se seznámit s těmito křehkými tvory.

Pokud máte rádi dobrodružství, neměli byste vynechat možnost se vydat k jezeru Grjótagjá. Toto jezero se nachází pod zemí a je oblíbeným místem pro potápěče. Voda zde má příjemnou teplotu, a tak si můžete zaplavat a prozkoumat okolní jeskyně.

V neposlední řadě byste neměli opustit Myvatn bez návštěvy sopky Hverfjall. Tato masivní kuželovitá sopka vám poskytne dech beroucí výhled na okolní krajinu. Ačkoli je výstup strmý, je to zážitek, který stojí za to.

Celkem vzato, dovolená na Myvatnu na Islandu je úžasným dobrodružstvím do přírody. Zde se můžete uvolnit ve vzácné kombinaci geotermálních pramenů, sopečných polí a nádherné přírody. Ať už jste milovníkem relaxace v termálních lázních nebo dobrodruhem toužícím po pěší turistice, Myvatn vám nabízí to nejlepší z Islandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Myvatn


Nejčastěji kladené dotazy a odpovědi týkající se Islandu Myvatn mohou zahrnovat následující:

1. Jak se dostanu na Myvatn?
Odpověď: Můžete se tam dostat autem, což trvá přibližně 6 hodin z Reykjavíku. Existuje také možnost cesty autobusem nebo pronájmu auta.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v okolí Myvatnu?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity v okolí Myvatnu patří navštívení termálních lázní Jardbodin varma lindir, prohlídky sopky Hverfjall a oblasti Askja, vodopády Goðafoss a Dettifoss, pěší túry po okolních horách a pozorování ptáků na jezeře Myvatn.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Myvatnu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Myvatnu je v letních měsících (červen až srpen), kdy jsou teploty příjemné a příroda je v plném rozkvětu. V zimě je zde také možnost pozorování polárních září.

4. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v okolí Myvatnu?
Odpověď: V okolí Myvatnu jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, kempů a chat a chalup k pronájmu. Některé z oblíbených lokalit jsou Napahellir, Dimmuborgir Guesthouse, Sel - Hótel Mývatn a Hótel Laxá.

5. Jak dlouho bych měl zůstat na Myvatnu?
Odpověď: Doporučuje se zůstat na Myvatnu minimálně 2 až 3 dny, aby bylo dostatek času na prozkoumání okolní přírody a atrakcí. Chcete-li si vychutnat všechno, co tato oblast nabízí, můžete zde strávit i delší dobu.

6. Jaké jsou populární restaurace a kavárny v okolí Myvatnu?
Odpověď: Mezi oblíbené restaurace a kavárny v okolí Myvatnu patří Húsavík Fiskmarkaðurinn, Gamli Bærinn, Vogafjós Farm Resort, Kaffi Borgir a Kaffihúsið Myvatn. Zde si můžete vychutnat tradiční islandskou kuchyni i mezinárodní pokrmy.

Toto jsou jen některé z nejčastěji kladených dotazů a odpovědí týkající se Islandu Myvatn. Při plánování návštěvy je vždy dobré se informovat o aktuálních podmínkách a atrakcích v této oblasti.


Počasí Island Myvatn


Island Myvatn je oblast, která se nachází na severovýchodě Islandu, asi 100 km od Akureyri. Je to krásné a neuvěřitelně rozmanité místo, které je známé pro svou překrásnou přírodu a unikátní geologické útvary. Lidé z celého světa sem přijíždějí, aby se podívali na krátery sopky, horké prameny, sopky, lávová pole a další přírodní památky, které zde najdou.

Myvatn je obklopený národním parkem a je domovem mnoha zvířat a rostlin, které v této oblasti žijí. Návštěvníci mohou zde pozorovat ptáky, jako jsou labuť zpěvná, slavík modráček a některé druhy kachen. Zvířata nalezená v této oblasti zahrnují soby, rejnoky, lišky a losy. Člověk si může prohlédnout i mnoho jezer, jako například jezero Mývatn, jezero Víti a Hverfjall kráter. Tyto čisté jezera a řeky jsou domovem mnoha druhů ryb, včetně pstruha, lososa a síhů.

Počasí v Myvatnu je velmi chladné a nevyzpytatelné, a je možné zažít pěkné jasně modré nebe, během dne velké srážky, ale také bouřky a větrné podmínky. V zimě zpravidla padá hodně sněhu, a lidé zde mohou jezdit na lyžích, snowboardu a běžkách. Mnoho lidí si v létě užívá koupání v horkých pramenech a obdivuje zároveň severní polární záři, která se na tomto místě může vyskytnout.

V Myvatnu existuje mnoho aktivit, které turisté mohou využít v každé roční době. V zimě se zde mohou řadit sáně, konat lyžařské závody a závody na sněžnicích, zatímco v létě mohou turisté využít turistické stezky, cyklistiku nebo zde létat balónem.

Myvatn je unikátní a krásné místo, které stojí za návštěvu. Jeho krásy je však třeba vychutnat s ohledem na nestálé a mnohdy překvapivé počasí. Pokud chcete okusit toto tajemné místo, nejinak než s turistickou příručkou nebo odborníkem na počasí byste to určitě neměli pustit.


Letenka Island Myvatn


Island je země, která je pro svoji přírodní krásu a unikátnost velmi oblíbená mezi cestovateli. Jedním z nejvíce fascinujících míst na Islandu je jezero Myvatn. Toto jezero se nachází v severovýchodní části Islandu a je obklopeno nádherným prostředím sopek, geotermálních oblastí a překrásných vodopádů.

Letenka do Myvatnu je zážitek sám o sobě. Když sedíte v letadle a sledujete, jak se pod vámi rozprostírá rozmanitá krajina Islandu, cítíte ten vzrušující pocit dobrodružství. A jakmile dorazíte na ostrov, čeká na vás nádherná příroda, která vám vezme dech.

Myvatn je vzdálen od hlavního města Reykjavíku přibližně 461 kilometrů. Je to docela dostatečná vzdálenost, ale cesta je naplněna výhledy na moře, horské masivy a zasněžené kraje, takže si tuto jízdu rozhodně užijete.

Když konečně dorazíte na Myvatn, přivítá vás prostředí jako z jiného světa. Na jedné straně najdete množství sopouchů a gejzírů, které vyrážejí horkou vodou do vzduchu. Na druhé straně uvidíte dokonalou krajinu modrého jezera a zelené vegetace, která vytváří kontrast s sopečným pozadím.

Existuje mnoho přírodních památek, které stojí za návštěvu na Myvatnu. Například sopečná kaldera Krafla, která byla v minulosti centrem vulkanické aktivity, nebo geotermální oblast Hverir, kde lze vidět bublající bláto a rozpálené prameny.

Další zajímavou atrakcí na Myvatnu je Vřídlo Viti, což je termální jezero obklopené horami. Je zde dokonce možnost se v jezeře vykoupat, ale musíte být opatrní, protože voda je velmi horká. Ponoření se do tohoto žhavého jezera je však zážitek, který si budete pamatovat navždy.

Existuje také mnoho příležitostí k objevování vodopádů na Myvatnu. Například vodopád Godafoss, který je považován za jeden z nejkrásnějších vodopádů na Islandu. Jeho jméno znamená "vodopád bohů" a když ho uvidíte, okamžitě pochopíte, proč.

Mimo přírodní krásy Myvatnu si můžete také vychutnat místní gastronomii. K dispozici jsou různé farmy, kde si můžete vyzkoušet tradiční islandská jídla, například čerstvě ulovené ryby a jídla připravená z místních surovin.

Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, návštěva Myvatnu by měla být na vrcholu vašeho seznamu. Tento malebný kousek Islandu vám poskytne nezapomenutelný zážitek, který vás naučí ocenit krásu naší planety.

Vyrazte na letenku do Myvatnu a objevte tuto úžasnou část Islandu, která vás nadchne svou jedinečností a malebností.


Ubytování Island Myvatn


Island Myvatn, známý také jako Midge Lake, je oblíbenou turistickou destinací v severní části Islandu. Tato oblast je plná krásných jezer, sopek a geotermálních jevů, což ji činí ideálním místem pro přírodu a outdoorové aktivity. Pokud se chystáte na dovolenou v této oblasti, je důležité najít si kvalitní a pohodlné ubytování.

Je zde mnoho různých druhů ubytování, od levných hostelu a až po luxusní hotely. Mnoho turistů však preferuje pobyt v kempu, kde mají přímý kontakt s přírodou a mohou si užívat pod širým nebem. Myvatn Campsite je největší kemp v oblasti, s kapacitou až 500 stanů a karavanů. Kemp se nachází u jednoho z nejkrásnějších jezer, a nabízí velké množství služeb včetně sprch a wc, prádelny, restaurace a prodejny potravin.

Pro ty, kteří preferují pobyt v hotelu, jsou k dispozici různé možnosti. Hotel Skútustaðir je oblíbený luxusní hotel s výhledem na jezero. Nabízí pokoje s vlastní koupelnou, minibarem, klimatizací a tepelnou vodou, kterou přivádí z geotermálního zdroje. Hotel Hvítárvatn je ideální pro ty, kteří chtějí zůstat v blízkosti hor. Nachází se v horách, jen několik minut od jezera Myvatn. Hotel nabízí pokoje vybavené moderními prvky a koupelnou s vlastní saunou.

Pro turisty, kteří cestují s rodinou nebo skupinou přátel, jsou k dispozici apartmány a vily. Ásbyrgi Camping a Mývatnssveit Guesthouses jsou výbornou volbou pro ty, kteří chtějí zůstat v blízkosti jezera a nedaleko mnoha populárních turistických atrakcí. Tyto ubytovací možnosti nabízejí prostorné pokoje a apartmány s výhledem na jezero se snídaní.

V Myvatn existují také ubytovací zařízení s tradičními islandskými boudami, které se v oblasti nacházejí již několik staletí. Ty se nazývají "jarðböðin" a jsou vyrobeny z místních surovin, jako jsou kameny a dráty. Tyto boudy nabízejí jedinečný zážitek a možnost zažít tradiční islandský způsob života.

Jakémkoli typu ubytování se budete rozhodovat, pamatujte si, že Myvatn je populární turistickou oblastí, proto je dobré si své ubytování zarezervovat s dostatečným předstihem, aby se vyhnuli zklamání. Bez ohledu na to, kde se rozhodnete zůstat, bude vaše dovolená na Islandu Myvatn plná překrásných a nezapomenutelných zážitků.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky