Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Island Gullfoss

Počasí Island Gullfoss


Island Gullfoss je jedním z nejkrásnějších vodopádů na Islandu. Leží na řece Hvítá v jižní části ostrova, nedaleko známého geotermálního pramene Geysír. Gullfoss je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí na Islandu a přitahuje návštěvníky svou ohromující krásou a mohutností.

Vodopád Gullfoss je dvouúrovňový, s celkovou délkou 32 metrů, kde se řeka Hvítá sesouvá do hlubokého kaňonu. Jeho jméno znamená "Zlatý vodopád" a je odrazem krásy, kterou nabízí. V době slunečního svitu se proud vody odráží od povrchu a vytváří duhové efekty, dávající vodopádu jemný zlatý lesk.

Počasí u vodopádu Gullfoss je typické pro islandské klima a může se rychle měnit. Ostrov je ovlivňován Golfským proudem a přicházejícími počasí větry z Atlantiku. To znamená, že i v létě může být chladno a deštivě, takže je důležité připravit se na různé povětrnostní podmínky.

Teploty v létě se pohybují kolem 10-15 °C, s možností poklesu na 5 °C nebo dokonce méně při chladnějším a deštivěm počasí. V zimě jsou teploty ještě nižší, s průměrnými hodnotami kolem -5 °C. Navzdory nízkým teplotám však vítr bývá častým nepřítelem cestovatelů, a tak se může zdát ještě chladněji.

Padání srážek je poměrně rovnoměrně rozloženo po celý rok, s mírným nárůstem v létě. Průměrné srážky na Islandu činí kolem 2000 mm ročně, což znamená, že jsou zde časté deštivé dny. Během deštivých dnů se vodopád Gullfoss stal ještě impozantnějším, když se voda zvětšuje a spadá s ještě větší silou.

Protože počasí na Islandu je nepředvídatelné, je důležité se na návštěvu Gullfossu připravit. Doporučuje se vzít si s sebou vhodné oblečení vrstveného typu, voděodolnou bundu, zateplené boty a případně deštník nebo pláštěnku. Sluneční brýle a opalovací krém jsou také žádoucí, protože sluneční záření může být překvapivě silné i v chladném počasí.

Navštívit Gullfoss v různých ročních obdobích je naprosto nezapomenutelným zážitkem. Bez ohledu na počasí, krása a majestátnost tohoto vodopádu je zárukou jedinečného a působivého zážitku pro každého návštěvníka.


Dovolená Island Gullfoss


Pokud hledáte nevšední a krásnou destinaci pro vaši dovolenou, Island je bezesporu místem, které by vás mohlo zaujmout. A mezi nejznámějšími turistickými atrakcemi tohoto nádherného ostrova nesmíme zapomenout na Gullfoss.

Islandské jméno Gullfoss lze přeložit jako "Zlatý vodopád" a tento název opravdu vystihuje jeho překrásnou podobu a kouzlo, kterým láká návštěvníky z celého světa. Gullfoss se nachází na řece Hvítá v jihozápadní části Islandu, blízko popularního turistického místa Geysir, který je známý svými geotermálními prameny.

Vodopád je tvořen dvěma stupni, které společně vytvářejí impozantní a majestátní pohled. První stupeň je velice široký a je zde vidět, jak se voda řítí dolů. Druhý stupeň je pak ještě úchvatnější, protože se voda s neuvěřitelnou silou zřítí do 32 metrů hlubokého údolí. Během slunečního svitu se nad vodopádem tvoří oblaka jemného vodního spreje, který vypadá skutečně jako zlatý déšť – odtud také název "Zlatý vodopád".

Kromě krásného vzhledu je Gullfoss i místem s bohatou historií. Je spojen s příběhem místní legendy o Sigridu, která bojovala za to, aby se vodopád uchovával pro budoucí generace. Díky jejímu úsilí a statečnosti byly plány na výstavbu elektrárny na řece Hvítá zastaveny a Gullfoss byl zachráněn.

Turisté si mohou prohlédnout Gullfoss ze dvou různých úhlů. Jedna možnost je sledovat ho z vyhlídky, která se nachází nahoře nad vodopádem, a která poskytuje nádherný výhled na celý vodopád. Druhá možnost je projet se po chodníku, který je postaven nedaleko stupňů vodopádu a který návštěvníkům umožňuje ocitnout se nad samotnou řekou bedně.

Kromě samotného Gullfoss je zde ještě spousta dalších věcí, které můžete na Islandu objevit. Můžete se projet po zdejších jinovatkách, zastavit se u termálních lázní v blízkém městečku Laugarvatn nebo dokonce prozkoumat ledovec Langjökull, který se nachází nedaleko odtud.

V létě se Gullfoss stává skutečnou turistickou atrakcí, ale i v zimě je zde návštěva velice populární. V zimních měsících se Gullfoss zamrzá a nabízí tak unikátní zážitek z oparu, který stoupá do výšky a ztuhne na okolních stromech a skalách.

Pokud plánujete svou dovolenou na Islandu, nezapomeňte zařadit návštěvu Gullfoss na svůj seznam. Tento nádherný vodopád vám poskytne jedinečný zážitek a připomene vám, jak krásná a úchvatná příroda může být.


Letenka Island Gullfoss


Letenka Island Gullfoss: Cesta do kouzelného divadla přírody

Island, ostrov ohromné přírodní krásy a jedinečných divů, je bezpochyby jedním z nejatraktivnějších turistických cílů na světě. A mezi množstvím malebných a fascinujících míst, která lze na Islandu navštívit, se jedno z nich vyznačuje výjimečnou krásou a historickým významem - vodopád Gullfoss.

Gullfoss, což doslova znamená "zlatořitný vodopád", je bezesporu jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších vodopádů na Islandu. Nachází se na řece Hvítá na jihozápadě ostrova, nedaleko cesty Golden Circle. Tato trasa je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na Islandu a vedle Gullfossu zahrnuje také další důležité atrakce, jako jsou sopky Hekla a Eyjafjallajökull, pramen horké vody Geysir a národní park Thingvellir.

Samotný vodopád Gullfoss je ohromující. Jeho voda padá do údolí hlubokého až 70 metrů v několika stupních. Za slunečního počasí se na vodní hladině tvoří duhové oblouky, které dodávají vodopádu ještě větší kouzlo. Jeden z nejzajímavějších pohledů na Gullfoss se nabízí z vyhlídkového místa na horním okraji údolí, kde je možné vidět vodu jakoby mizící do hlubin země. Návštěvníci se zde mohou také blíže ocitnout u úžasné síly a hukotu vody, která je přenášena velkým množstvím páry a mlhy vyvolaných narazem vody o skály.

Historie vodopádu Gullfoss je stejně zajímavá jako jeho okouzlující vzhled. V roce 1907 ho totiž hrabě Ferdinand von Zeppelin, vnuk slavného průkopníka letectví "Zeppelina," plánoval zakoupit, aby zde vybudoval vodní elektrárnu. Jeho plány se však setkaly s odporcem mladé dívky jménem Sigríður Tómasdóttir, která na obranu vodopádu dokonce pokazila transakci. Tento hrdinský čin Sigríður přispěl k ochraně vodopádu Gullfoss a dnes je národním parkem, který je přístupný veřejnosti.

Procestování do Islandu za návštěvou vodopádu Gullfoss je snadné díky mnoha leteckým společnostem, které nabízejí letenky na toto nádherné místo. Let z různých evropských měst do hlavního města Reykjavíku trvá obvykle jen několik hodin. Z Reykjavíku se pak můžete snadno přesunout na Golden Circle a zažít tuto úžasnou přírodní krásu na vlastní oči.

Letenka na Island Gullfoss nabízí nejen úžasnou cestu do kouzelného divadla přírody, ale také příležitost objevit bohatou historii a kulturu tohoto ohromujícího ostrova. Jestliže hledáte dobrodružství a zároveň klid a krásu, Gullfoss je pro vás ideální cíl. Tak proč váhat? Pořiďte si letenku a připravte se na neuvěřitelné a nezapomenutelné dobrodružství na Islandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Gullfoss


1. Kde se nachází vodopád Gullfoss?
Gullfoss se nachází v jihozápadní části Islandu, asi 115 kilometrů od hlavního města Reykjavíku.

2. Jaké jsou rozměry vodopádu Gullfoss?
Vodopád má celkovou výšku 32 metrů, přičemž první stupeň spadá o 11 metrů níže do úzkého kaňonu.

3. Je možné se blíže dostat k vodopádu Gullfoss?
Ano, návštěvníci mají možnost přejít most a dostat se tak do blízkosti vodopádu. Existují různé stezky, ze kterých si mohou turisté vybrat.

4. Je nutné platit za vstup na vodopád Gullfoss?
Ne, prohlídka vodopádu Gullfoss je zdarma a přístupná veřejnosti.

5. Jak se dostanu k vodopádu Gullfoss z Reykjavíku?
Existuje několik způsobů dopravy k vodopádu Gullfoss. Nejjednodušší je využít autobusové dopravy, která je k dispozici z Reykjavíku. Můžete také pronajmout auto a jet na vlastní pěst.

6. Můžeme vidět vodopád Gullfoss i v zimě?
Ano, v zimě můžete vidět vodopád Gullfoss a dokonce se setkat i s krásnými ledovými formacemi, které ho obklopují.

7. Jak dlouho trvá návštěva vodopádu Gullfoss?
Celková délka návštěvy vodopádu Gullfoss závisí na každém jednotlivci. Turisté obvykle stráví zde kolem jedné až dvou hodin.

8. Existují nějaké turistické trasy poblíž vodopádu Gullfoss?
Ano, existují různé trasy, které turisté mohou absolvovat poblíž vodopádu Gullfoss. Nejpopulárnější je stezka Gullfoss Circle, která nabízí pěkné výhledy na okolní krajinu.

9. Je bezpečné se přiblížit k vodopádu Gullfoss?
Návštěvníci by měli dodržovat značky a bezpečnostní opatření a zachovávat zdravý rozum. Vodopád může být velmi silný a nebezpečný, zejména během povodní a silných nárazů větru.

10. Existuje v okolí vodopádu Gullfoss nějaké ubytování?
Ano, v okolních oblastech vodopádu Gullfoss je možné najít několik hotelů, penzionů a kempů, které nabízejí ubytování pro návštěvníky.


Ubytování Island Gullfoss


Island Gullfoss je luxusní hotel nacházející se na jihu Islandu, v blízkosti známého vodopádu Gullfoss. Tento hotel představuje ideální místo pro ty, kteří chtějí objevovat krásy a zázraky přírody, které Island nabízí.

Jako jeden z hlavních cílů Island Gullfoss je nabídnout hostům skutečně neopakovatelný a jedinečný pobyt. Hotel disponuje širokou škálou ubytovacích možností, které uspokojí potřeby každého hosta. Můžete si vybrat z elegantních pokojů a apartmánů, které jsou vkusně a stylově zařízeny a nabízejí úžasný výhled na okolní krajinu.

Hotel Island Gullfoss vytváří dokonalé prostředí pro relaxaci a odpočinek. Hosté mohou navštívit wellness centrum, kde si mohou dopřát masáže, sauny nebo relaxovat v horkých pramenech. K dispozici je také fitness centrum, kde si hosté mohou udržet fyzičku.

Co se týče stravování, Island Gullfoss má k dispozici vynikající restauraci, která nabízí široký výběr tradičních islandských pokrmů, jako je například čerstvě ulovená ryba nebo severské speciality jako je Gravlax. Restaurace také nabízí večeře s více chody, které jsou připravovány ze sezónních místních surovin.

Pro ty, kteří chtějí poznat krásy okolní krajiny, je hotel Island Gullfoss ideálním výchozím bodem. Nedaleko se nachází Gullfoss, jedna z nejznámějších a nejkrásnějších vodopádů na Islandu, která je velmi snadno dostupná pěšky. Hotel také nabízí organizované exkurze a výlety, které umožňují hostům objevovat okolní přírodní krásy, jako jsou sopky, ledovce nebo termální prameny.

Island Gullfoss je místem, kde lze zažít opravdovou harmonii mezi luxusem a přírodou. Všechny aspekty tohoto hotelu jsou navrženy tak, aby hosté zažili skutečně nezapomenutelný pobyt a objevili krásu Islandu v její nejčistší podobě.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky