Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Wicklow Mountains

Ubytování Irsko Wicklow Mountains


Wicklow Mountains jsou pohraniční pohoří, které se nachází v jihovýchodní části Irska. Tato oblast je známá svou nádhernou krajinou, divokou přírodou a bohatou historií. Pro cestovatele, kteří se chtějí ponořit do krás irského venkova, je ubytování v oblasti Wicklow Mountains ideální volbou.

Existuje mnoho různých možností ubytování, které jsou k dispozici v této oblasti. Například můžete si vybrat z tradičních irských horských chat, které jsou obklopeny zelenými pastvinami a mají nádherný výhled na okolní krajinu. Tyto chaty nabízejí poklidnou a autentickou atmosféru a jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají útěk od každodenního shonu a uspěchanosti moderního života.

Další možností je ubytování v různých hostelech, které se nacházejí v blízkosti Wicklow Mountains. Tyto hostely mají často strategickou polohu poblíž turistických tras a jsou ideálním výchozím bodem pro prozkoumání okolních hor a přírodních památek. Hostely v této oblasti často nabízejí základní, ale útulné ubytování za přijatelné ceny.

Pro ty, kteří preferují luxusnější zážitek, jsou k dispozici také stylové hotely a penziony v blízkosti Wicklow Mountains. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí vyšší úroveň pohodlí a služeb, jako jsou wellness centra, restaurace s místními specialitami a také výhled na nádhernou krajinu Wicklow Mountains.

Co se týče aktivit, okolí Wicklow Mountains nabízí mnoho možností, jak si užít přírodu a krásy této oblasti. Návštěvníci se mohou vydat na pěší túru po horských stezkách, prozkoumávat malebná jezera a řeky nebo si dopřát relaxaci v jednom z mnoha golfových klubů, které se nachází v této oblasti. Kromě toho je také možné objevovat historická místa, jako jsou starobylé hrady a kláštery, které odkazují na bohatou historii Irska.

Není pochyb o tom, že ubytování v oblasti Wicklow Mountains je skvělým způsobem, jak prožít dovolenou v Irsku. Bez ohledu na to, zda preferujete tradiční horskou chatu, útulný hostel nebo luxusní hotel, tato oblast nabízí ubytování pro každého. Ať už se vydáte na pěší túru, relaxujete na golfovém hřišti nebo si prohlížíte historická místa, Wicklow Mountains vás jistě okouzlí svou nádhernou přírodou a bohatou kulturou.


Dovolená Irsko Wicklow Mountains


Úchvatné přírodní scenérie a přátelští lidé jsou hlavními lákadly Irského regionu Wicklow Mountains, který se nachází na jihu země. Pokud jste příznivcem aktivní dovolené s hory, lesy, rybníky a pozoruhodnou vodním pádem, pak je pro vás Wicklow Mountains ideální volbou pro vaši dovolenou.

Wicklow Mountains zahrnuje nejvyšší horu v Irsku, Carrauntoohil, ale také mnoho jiných nádherných lokalit, jako jsou Powerscourt Waterfall a Glenmacnass Waterfall, které jsou jedny z nejoblíbenějších turistických atrakcí v této oblasti.

Tato oblast je ideálním místem pro turisty, kteří se chtějí vcítit do přírody a užít si nádherné výhledy a procházky. S jeho nádhernými horskými masivy a hlubokými údolími, jeho nekonečnou řadou jasně modrých jezer a nejstarším lesostepním pozemkem v Evropě, má Wicklow vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.

Existuje mnoho možností, jak si můžete užít svůj pobyt v Wicklow Mountains. Pro milovníky turistiky jsou k dispozici stovky kilometrů značených turistických tras, kde můžete užít si krásy krajiny, pěší turistiku a horskou cyklistiku.

Pokud vám skutečně záleží na ochraně okolní přírody, můžete navštívit i některou z chráněných oblastí v parku Wicklow Mountains National Park, jako je například třeba Long Hill a Roundwood Hill.

Wicklow je také ideální destinací pro milovníky vody. V této oblasti nalézáte mnoho krásných jezer a rybníků, jako voda Lough Ouler a Lough Dan, která jsou ideálním místem pro kajakování, potápění a rybaření.

Nakonec, ale ne méně důležité, Wicklow je domov pro nesčetné muzea, umělecké galerie a kulturní památky, kde se můžete dozvědět více o historii této úchvatné oblasti. Například ruiny kláštera Glendalough, které jsou součástí památek UNESCO, jsou ideálním místem pro kulturní návštěvu.

Když jste úplně unaveni a hladoví, je na čase ochutnat místní kuchyni. Irská kuchyně je plná tradičních jídel, jako jsou národní jídlo Fish and Chips nebo Irský guláš. A pokud máte rádi pivo, nemůžete si nechat ujít ochutnat pivo z místních pivařů.

V závěru bych mohl říct, že Wicklow Mountains jsou nádhernou destinací pro ty, kteří chtějí strávit aktivní a zároveň relaxační dovolenou v srdci Irska. S tak mnoho věcmi na početním seznamu a místní přátelskostí, určitě nebudete chtít nikdy odejít!


Počasí Irsko Wicklow Mountains


Irsko je známé svým deštivým a proměnlivým počasím, které je důsledkem jeho poloze na západě Evropy a vlivu Golfského proudu. Mezi oblastmi s nejvíce deštěm a mlhou patří překrásná Wicklow Mountains, která se nachází jen pár kilometrů jihovýchodně od Dublinu.

Wicklow Mountains jsou horským pásmem, které se táhne na délku asi 40 kilometrů a zahrnuje řadu vrcholů, malebných údolí a jezer. Nejvyšší horou je Lugnaquilla, která dosahuje výšky 925 metrů nad mořem. Tato oblast je přírodním rájem pro návštěvníky, kteří si zde mohou užít procházky, pěší túry, cyklistiku nebo rybaření.

Jeden z hlavních faktorů, který ovlivňuje počasí v této oblasti, je přítomnost Atlantického oceánu. Západní větry přinášejí vlhký vzduch, který stoupá na svazích hor a dochází k ochlazení. To způsobuje časté srážky, které jsou v Wicklow Mountains nevyhnutelné. Deštivé dny jsou zde běžné, zejména na jaře a na podzim.

Mlha je také častým jevem v této horské oblasti. Mlžné banky se často objevují v údolích a na vrcholech hor, což může omezit viditelnost a tvořit tajemnou atmosféru. Někteří turisté rádi využijí tuto příležitost pro fotografování, protože mlha může vytvořit zajímavé a záhadné scény.

Navzdory častým srážkám a mlze existuje v Wicklow Mountains také mnoho slunečných dnů, zejména během letních měsíců. Slunečné počasí otevírá příležitosti pro nádherné výhledy na okolní krajinu a jezera. Lidé si zde mohou užívat pikniky, procházky po horských stezkách a objevování místní flóry a fauny.

I když je počasí v Wicklow Mountains nepředvídatelné, krása této oblasti a její charakteristický klimatický ráz přitahuje mnoho návštěvníků z celého světa. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí uniknout rušnému městskému životu a prožít dobrodružství v náručí přírody.

Pokud se chystáte na výlet do Irska a plánujete navštívit Wicklow Mountains, nezapomeňte se vybavit vhodným oblečením a obuví, která vás ochrání před deštěm a vlhkem. Doporučuje se také sledovat předpověď počasí a informace týkající se aktuálních podmínek na horách.

Wicklow Mountains nabízejí úchvatnou kombinaci krásné přírody, dobrodružství a proměnlivého počasí. Pokud jste fanoušky outdoorových aktivit a milovníky malebných scenérií, pak je tato oblast určitě tou správnou destinací pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Wicklow Mountains


Dotaz: Jaké jsou Wicklow Mountains?
Odpověď: Wicklow Mountains je pohoří v Irsku, které se nachází jihovýchodně od Dublinu.

Dotaz: Jak se do Wicklow Mountains dostat z Dublinu?
Odpověď: Z Dublinu se do Wicklow Mountains lze dostat veřejnou dopravou (vlakem nebo autobusem) nebo vlastním automobilem.

Dotaz: Jaká je nejvyšší hora v Wicklow Mountains?
Odpověď: Nejvyšší horou v Wicklow Mountains je Lugnaquilla, která dosahuje výšky 925 metrů.

Dotaz: Jaké aktivity lze v Wicklow Mountains provozovat?
Odpověď: V Wicklow Mountains je možné provozovat turistiku, horskou cyklistiku, rybolov, skalní lezení a další outdoorové aktivity.

Dotaz: Kde se nachází nejznámější turistická atrakce v Wicklow Mountains?
Odpověď: Nejznámější turistickou atrakcí v Wicklow Mountains je Glendalough, historické místo se starými kláštery a malebnými jezery.

Dotaz: Kolik času bych měl strávit v Wicklow Mountains?
Odpověď: V délce pobytu v Wicklow Mountains záleží na preferencích každého návštěvníka, ale ideálně byste si měli vyhradit minimálně jeden den na prozkoumání tohoto krásného regionu.

Dotaz: Jsou Wicklow Mountains vhodné na výlet s dětmi?
Odpověď: Ano, Wicklow Mountains jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Existují zde různé lehké turistické stezky, které jsou přístupné i pro děti, a také možnosti pikniku a procházek kolem jezer.

Dotaz: Jaké je nejlepší roční období pro návštěvu Wicklow Mountains?
Odpověď: Wicklow Mountains jsou krásné po celý rok, ale nejlepší období pro návštěvu je obvykle od jara do podzimu, kdy jsou teploty mírné a příroda je kvetoucí.


Letenka Irsko Wicklow Mountains


Wicklow Mountains - Úchvatné krásy Irska

Irska je známá svou ohromující krajinou, zelenými pastvinami a úchvatnými horami. Jedním z nejvýznamnějších horských systémů v zemi jsou Wicklow Mountains. Tato rozlehlá pohoří se nacházejí na východě Irska, nedaleko od hlavního města Dublinu. Jsou proslulé svou přírodní krásou a jsou ideálním cílem pro milovníky outdoorových aktivit.

Wicklow Mountains nabízejí širokou škálu příležitostí k průzkumu a objevování. Výlet do této oblasti je naprosto nezapomenutelný a nabízí úžasné zážitky jak pro dobrodruhy, tak i pro ty, kteří preferují klidnou atmosféru. Hory jsou protkány sítí turistických stezek, které umožňují návštěvníkům objevovat to nejlepší, co tato oblast nabízí.

Jednou z nejznámějších atrakcí Wicklow Mountains je skalnatý vrchol s názvem ajnocka. Tento kopec, který dosahuje výšky 925 metrů nad mořem, je oblíbeným cílem pro horolezce a turisty. Z jeho vrcholu se otevírá nádherný panoramatický výhled na okolní krajinu - zelené údolí, zachovalé lesy a průzračná jezera. Pro ty, kteří lásku k fotografování, Wicklow Mountains nabízejí mnoho příležitostí pro dokonalé snímky přírodních scenérií.

Dalšími atrakcemi v této oblasti jsou malebná jezera, která jsou roztroušena po celých horách. Jeden z nejvýznamnějších je Glendalough, který je oblíbeným cílem pro milovníky přírody. Toto jezero je kulturně a historicky významné, protože v jeho blízkosti se nachází starobylý klášter Glendalough, který se datuje až do 6. století. Návštěvníci mají také možnost procházet kolem jezera a objevovat skryté lesní cesty, které vedou k dalším krásám přírody.

Wicklow Mountains jsou také domovem pro mnoho vzácných rostlin a živočichů. Ochrana přírody v této oblasti je velmi důležitá a úřady se snaží udržet pohoří v co nejpřirozenějším stavu. Návštěvníci mohou být svědky široké palety druhů ptáků, jako jsou krahujci a orli mořští, stejně jako mnoho dalších živočišných druhů, jako jsou jelenci nebo divoké kozy.

Vzhledem k jejich blízkosti k Dublinu jsou Wicklow Mountains snadno dostupné pro turisty. Imponující přírodní krása a široká nabídka outdoorových aktivit dělají z tohoto místa jedinečný cíl pro každého návštěvníka. Bez ohledu na to, jestli si vyberete procházku po krásných stezkách, nebo si vychutnáte romantickou projížďku na kole, Wicklow Mountains jsou skvělým místem, které stojí za návštěvu.

Pokud toužíte po dobrodružství nebo prostě jen chcete uniknout z rušného městského života, není lepšího místa než Wicklow Mountains v Irsku. Přírodní scenérie a nádherné výhledy vás určitě překvapí a zcela vás okouzlí. Připravte si své batohy a vydejte se na nezapomenutelnou cestu do tohoto úchvatného kouta Irska.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky