Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indonésie Borneo (Kalimantan)

Počasí Indonésie Borneo (Kalimantan)


Indonésie je ostrovní země, která se skládá z tisíců ostrovů a nachází se v jihovýchodní části Asie. Jedním z největších ostrovů Indonésie je Borneo, známý také jako Kalimantan. Borneo je domovem rozmanité fauny a flóry, úchvatných deštných pralesů a jedinečných domorodých kultur. Ale jaké je zde počasí?

Borneo se nachází blízko rovníku, což znamená, že má tropické podnebí s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po většinu roku. Roční průměrná teplota se pohybuje mezi 24 °C a 32 °C. Klima je charakterizováno dvěma hlavními obdobími – suchým a deštivým obdobím.

Suché období na Borneu trvá obvykle od června do září. Během tohoto období se deště výrazně snižují a počasí je mnohem teplejší a slunečnější. Tato část roku je výhodná pro turisty, kteří chtějí prozkoumat krásu ostrova a navštívit jeho přírodní památky. Návštěvníci mohou vyrazit do národních parků, jít na trekking nebo se koupat v překrásných plážích.

Deštivé období na Borneu přichází s příchodem monzunového období, které obvykle začíná v říjnu a končí v dubnu. V tomto období jsou srážky hojné a často dochází k prudkým lijákovým dešťům, které mohou trvat dlouhé hodiny. Deštivé období může být občas doprovázeno bouřkami a silnými větry. Tyto přírodní jevy mohou způsobit povodně a záplavy v některých oblastech.

Dešťové lesy na Borneu jsou obzvláště plodné během deštivého období, což přitahuje zvířata a botanické nadšence z celého světa. Mnoho druhů rostlin a živočichů, včetně vzácných a ohrožených druhů, se nachází v těchto deštných pralesích.

Vzhledem k poloze Bornea obklopené oceánem má také významný vliv na klima ostrova. Mořské proudy a teplota vody ovlivňují teplotu a vlhkost vzduchu při pobřeží. Tato oblast je také často postihována tropickými cyklónami, které mohou přinést další silné deště a vítr.

Celkově lze říci, že počasí na Borneu je velmi proměnlivé a značně ovlivněno sezónami. Suché období nabízí teplejší slunečné počasí ideální pro turisty, zatímco deštivé období přináší vydatné srážky a představuje energický život deštných pralesů. Bez ohledu na roční období si návštěvníci mohou užít jedinečnou krásu Bornea a objevovat jeho přírodní skvosty.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Borneo (Kalimantan)


Dotaz: Co je nejlepší čas na návštěvu Indonésie Borneo (Kalimantan)?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Indonésie Borneo je v období od července do září, kdy jsou nejmenší srážky.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity pro turisty v Indonésii Borneo?

Odpověď: Mezi nejlepší aktivity pro turisty v Indonésii Borneo patří procházky v deštném lese, pozorování divokých orangutanů, plavby po řekách, návštěva tradičních vesnic kmenů Dayak a koupání v řekách.

Dotaz: Je bezpečné cestovat po Indonésii Borneo (Kalimantan)?

Odpověď: Obecně je cestování po Indonésii Borneo bezpečné, ale doporučuje se být obezřetný při návštěvách odlehlých oblastí a mimo turistické trasy.

Dotaz: Jak se nejlépe dostat na Indonésii Borneo?

Odpověď: Nejlepší způsob pro dosažení Indonésie Borneo je letecky do hlavního města regionu, Barito Kuala, a poté pokračovat dálouspěšně nebo lodí.

Dotaz: Je nutné mít vízum pro návštěvu Indonésie Borneo?

Odpověď: Ano, turisté musí mít platné vízum pro vstup do Indonésie obecně a platí i pro návštěvu Indonésie Borneo. Vízové podmínky se mohou lišit v závislosti na národnosti, takže se doporučuje konzultovat s ambasádou nebo konzulátem Indonésie.


Letenka Indonésie Borneo (Kalimantan)


Borneo, které se nachází v indonéské provincii Kalimantan, je jednou z největších a nejkrásnějších ostrovů na světě. Pro ty, kteří touží objevovat přírodní krásy a jedinečné kultury, není lepší destinace než Indonésie Borneo.

Před začátkem dobrodružství je třeba zajistit si letenku do této exotické destinace. Indonéské aerolinie nabízejí širokou škálu letů z mnoha mezinárodních letišť po celém světě do hlavního města Bornea, do Jakarty. Zde je možné přestoupit na další lety směřující do města Pontianak, Kuching nebo Kota Kinabalu, která jsou výchozími body pro další objevování ostrova.

Když máte letenku do Bornea v kapse, čekají na vás nekonečné příležitosti k prozkoumání. Borneo je domovem pro několik národních parků, které jsou považovány za biosférické rezervace UNESCO. Patří sem například parky Kutai, Danum a Gunung Mulu National Park, které jsou bohaté na rozmanité druhy fauny a flóry. Každý z těchto parků poskytuje skvělou možnost pro trekking a pozorování divokého života.

Dalšími atrakcemi Bornea jsou jeho řeky. Plavba po řece Kapuas, která se táhne přes indonéskou provincii Kalimantan, je jedinečnou zkušeností. Během plavby budete mít možnost spatřit nádherné přírodní scenérie, vesnice tradičního původního obyvatelstva a tropickou vegetaci. Můžete také vyrazit na průzkum řek Martapura a Mahakam, které nabízejí úžasné možnosti potápění a pozorování života pod hladinou.

Návštěva Bornea by však nebyla úplná bez poznávání zdejší kultury. Borneo je domovem pro různé etnické skupiny, jako jsou Dayak, Iban, Banjar atd. Ti mají své vlastní unikátní tradice a zvyky, které vám poskytnou zajímavý pohled na místní život. Můžete navštívit vesnice těchto etnik, ochutnat jejich tradiční jídla a zapojit se do různých tradic, jako je například taneční představení nebo rytuály.

Konečným cílem pro mnoho návštěvníků Bornea je zážitek se setkáním s orangutany. Tyto ohrožené lidoopy žijí v několika rezervacích na ostrově, nejznámější z nich je centrum Camp Leakey v parku Tanjung Puting National Park. Zde máte jedinečnou příležitost vidět tyto nádherné tvory ve volné přírodě a podpořit jejich ochranu.

Celkově vzato, letenka do Indonésie Borneo (Kalimantan) je getaway pro každého, kdo touží po dobrodružství, krásné přírodě a poznávání nových kultur. Přírodní krásy, řeky, etnické skupiny a orangutani jsou jen některé z důvodů, proč stojí za to tuto destinaci navštívit. Neprošvihnete nic, pokud se rozhodnete udělat si dovolenou na této nádherné části světa.


Dovolená Indonésie Borneo (Kalimantan)


Borneo, známý také jako Kalimantan, je třetí největší ostrov na světě a nachází se v jihovýchodní Asii. Tento nádherný ostrov je bohatý na přírodní krásy a exotická zvířata, díky čemuž je ideálním cílem pro ty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v divočině.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na ostrově Borneo, můžete očekávat naprosto fantastický zážitek. Kalimantan je bohatý na deštné pralesy, rozbouřené řeky a mnoho endemických druhů zvířat. Mezi hlavní atrakce na Borneu patří pralesy Kaliasem a Kutai, kde se můžete projít mezi korunami stromů, sledovat zvířata a potkat se s původními obyvateli džungle.

Dalším velkým lákadlem pro turisty je rezervace Tanjung Puting, kterou většina lidí navštěvuje kvůli orangutanům. Je to totiž jediné místo na světě, kde se tyto úžasné zvířata volně pohybují a dá se je pozorovat v přirozeném prostředí. Můžete také podniknout výlet na řece Mahakam, která protéká přes pralesy a poskytuje nádherný výhled na divocí zvířata, jako jsou krokodýli, hadi, opice a různé druhy ptáků.

Pro ty, kdo mají rádi aktivní dovolenou, nabízí Borneo mnoho možností k toulkám přírodou, raftingu, turistice a horolezectví. V okolí města Banjarmasin můžete navštívit původní vesnice vznosů, které jsou stavěny ze dřeva na základech, podobných pilotisům. Smaragdové jezero Danau Biru je vynikajícím místem pro šnorchlování a potápění s výhledem na korálové útesy a mnoho různých druhů ryb.

Borneo, Kalimantan je také místem, kde se můžete naučit něco nového o místní kulturů. Navštivte například město Banjarmasin, kde se nachází tržiště, které nabízí mnoho exotických potravin, nebo vstupte do muzea Dayak, aby jste se dozvěděli více o životě původních obyvatel ostrova.

Celkově lze říci, že Borneo, Kalimantan je skvělým místem pro ty, kteří se chtějí ztratit v přírodě a sledovat nádhernou divočinu. Toto místo vám nabídne nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou dobrodružství.


Ubytování Indonésie Borneo (Kalimantan)


Borneo, největší ostrov v jihovýchodní Asii, je známý svou bohatou biodiverzitou a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, jako jsou orangutani, sloni a prasete šestoprsé. Tento fascinující ostrov je rozdělen mezi tři země - Indonésii, Malajsii a Brunej. Když mluvíme o indonéské části Bornea, genericky známé jako Kalimantan, jedná se o zemi s nádhernými scenériemi, přírodními rezervacemi a přátelskými obyvateli.

Jedním z hlavních aspektů, který zaujme turisty, je rozmanitost a jedinečnost ubytování na Kalimantanu. Na ostrově najdete všechny druhy ubytování, od jednoduchých ubytovacích zařízení až po luxusní hotely. Pokud se vydáte do přírody, můžete si vybrat z řady tábořišť a lodí na řece, které vám poskytnou úžasné zážitky z přírody.

Kalimantan je známý svými národními parky, jako je park Tanjung Puting, který je domovem mnoha orangutanů a dalších ohrožených druhů. V tomto národním parku najdete několik tábořišť a lodí na řece, kde se můžete ubytovat a prozkoumat krásu deštného pralesa. Probuzení v tokijském tábořišti a pozorování orangutanů, jak se pohybují z korun stromů, je příležitost, kterou si určitě nechcete nechat ujít.

Dalším oblíbeným místem k ubytování na východní části Kalimantanu je město Samarinda, hlavní město provincie Východní Kalimantan. Zde najdete širokou škálu hotelů, které vám poskytnou komfortní ubytování a moderní vybavení. Samarinda je také výchozím bodem pro několik výletů do okolních národních parků a přírodních rezervací.

Při pobytu na západní části Kalimantanu se můžete věnovat dobrodružství na stromových domech, které se nazývají "rumah panggung". Tyto jedinečné konstrukce umístěné na vysokých kůlech vám umožní užít si nádherné výhledy na řeku a deštný prales. Ubytování v rumah panggung je zážitkem, který vám umožní prožít autentickou zkušenost života v džungli.

Pokud hledáte více luxusu, najdete na Kalimantanu také několik luxusních hotelů a resortů. Tyto hotely často nabízejí jedinečné služby, jako jsou wellnes centra, bazény a vynikající restaurace. Nejznámějším luxusním resortem na ostrově je Borneo Rainforest Lodge, který se nachází v srdci národního parku Danum Valley na východě Kalimantanu. Tento resort vám umožní prožít luxusní dovolenou v přírodě a zároveň přispět na udržitelnou ochranu přírody.

Ať už se rozhodnete pro jednoduché ubytování v přírodě nebo luxusní dovolenou, ubytování na indonéské části Bornea vás jistě ohromí svou jedinečností a krásou. Přírodní bohatství, které najdete na Kalimantanu, je něco, čemu se neodolá a co si zamilujete.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky