Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indie Shillong

Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Shillong


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Shillongu?

Nejlepší doba na návštěvu Shillongu je od října do května, protože tehdy jsou počasí a teploty příjemné a vítr nepříliš silný. V období monzunů, tedy od června do září, je mnohem víc srážek a některé turistické atrakce jsou uzavřeny.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Shillongu?

Nejbližším letištěm je letiště v Guwahati, které je vzdálené zhruba 120 km od Shillongu. Z letiště v Guwahati je možné jet taxíkem nebo autobusem přímo do Shillongu a cesta trvá zhruba 2-3 hodiny.

3. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Shillongu?

Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Shillongu patří Umiamské jezero, vodopády Elephant Falls a Shillong Peak, ze kterého se nabízí krásný rozhled na město. Kromě toho je v Shillongu mnoho muzeí, parků a trhů, které stojí za návštěvu.

4. Jak si pronajmout vozidlo v Shillongu?

Lokální turistické kanceláře nebo hotelové recepce nabízejí služby pronájmu vozidel. Zákazníci si mohou vybrat mezi různými typy vozidel, jako jsou osobní automobily, motorky nebo tuk-tuky. Většina z nich nabízí výhodné ceny a zákazníci si musí být jisti tím, že mají platný řidičský průkaz.

5. Jaká je místní kuchyně v Shillongu?

Místní kuchyně v Shillongu je ovlivněna hlavně kuchyní Khasi, což je domorodé etnikum v této oblasti. K nejpopulárnějším jídlům patří jahňecí maso, luňá a momo (podobné jídlo jako samosa). Turisté by měli ochutnat také místní pokrmy z ryb a zeleniny, které jsou čerstvé a zdravé.


Dovolená Indie Shillong


Shillong, hlavní město indického státu Meghálaj, je úžasnou destinací pro dovolenou, kterou byste neměli vynechat při plánování svého dalšího výletu do Indie. Město je obklopeno kopci, vodopády a zelenými horskými krajinami, což mu dává jedinečnou atmosféru a krásu.

Shillong je také známý jako "Rock Capital of India" díky své bohaté hudební scéně a populárním rockovým festivalům, které se konají každoročně. Pokud jste fanouškem hudby, bude to pro vás nezapomenutelný zážitek.

Město je domovem několika etnických skupin a kulturních komunit, což z něj činí velmi pestré místo. Zde se potkáváte s lidmi z kmenů Khasi, Garo a Jaintia, kteří mají své vlastní tradice, jazyky a zvyky. Je fascinující poznávat rozmanitost indické kultury prostřednictvím těchto komunit.

Jednou z nejznámějších atrakcí v Shillongu je Umiamská přehrada, známá také jako jezero Barapani. Toto krásné umělé jezero nabízí klidnou a relaxační atmosféru, ideální pro piknik nebo jen tak procházku podél břehu. Můžete si také pronajmout loď a projet se po hladině jezera, což je úžasný způsob, jak si užít malebnou scenérii.

Další must-see místo v Shillongu je vodopád Elephant Falls. Tento vodopád, pojmenovaný podle skály připomínající slona, je velmi malebný a nabízí panoramatické výhledy na okolní krajinu. Vyhledávejte dostatek času, abyste si užili krásu tohoto přírodního divu.

Pro milovníky přírody je rekreační park Lady Hydari Park tím pravým místem. Tento park se rozprostírá na ploše 1 km² a je domovem mnoha druhů květin, stromů a ptáků. Zde můžete strávit odpoledne relaxováním, procházkou nebo picknickem na zelených trávnících.

Pokud jste fanouškem trekkingu, jistě vás potěší nedaleká sopka Shillong Peak. Tato hora je nejvyšším bodem v Meghálaji a nabízí nádherné výhledy na celý region. Stezka na vrchol hory je trochu náročná, ale odměnou vám budou panoramatické výhledy, které stojí za to.

Shillong je také proslulý svými trhy a obchody, kde si můžete koupit různé domácí i tradiční předměty. Neměli byste vynechat trh Police Bazar, který je největším a nejrušnějším trhem v městě. Zde si můžete zakoupit oblečení, šperky, koření a další suvenýry.

Když jde o jídlo, Shillong nabízí širokou škálu regionálních jídel. Měli byste ochutnat Khasi Special, jako například Jadoh (rýže vařená s vepřovým masem) nebo Dohneiiong (kuřecí nebo vepřový pokrm s kořením z ostrova). Existuje také mnoho mezinárodních restaurací s indickou a čínskou kuchyní.

Shillong je rozhodně jedním z nejkrásnějších míst v Indii, které nabízí neuvěřitelnou kombinaci přírodní krásy, kultury a dobrodružství. Pokud plánujete dovolenou v Indii, nezapomeňte si toto úžasné místo přidat na seznam. Určitě tu budete mít úžasný čas a nezapomenutelné zážitky.


Počasí Indie Shillong


Shillong, hlavní město indického státu Meghálaj, je známé svým jedinečným a příjemným klimatem. Leží ve vyšších nadmořských výškách, což má za následek chladnější teploty oproti jiným oblastem Indie. Tento článek se zabývá počasím v Shillongu a jaké jsou typické klimatické podmínky během různých ročních období.

Shillong leží v horské oblasti, která je obklopena kopci a zelenými údolími. Díky tomu zde panuje příjemné a mírné klima po celý rok. Teploty se zde pohybují od 5 °C v zimě až po příjemných 25 °C v létě. Díky tomu je Shillong často vyhledáván návštěvníky, kteří si chtějí užít příjemného počasí a odpočinout si od teplejších částí Indie.

Zima (prosinec - únor) je v Shillongu chladná a suchá. Teploty v této době klesají na minimum, zejména v noci, kdy se pohybují okolo 5 °C. Denní teploty se drží kolem 15-18 °C, což je stále relativně příjemné. Jsou zde však i období, kdy může být oblačno a teploty mohou klesnout ještě níž. V těchto měsících se občas objevují i mírné mrazy. Přestože zima není příliš drsná, je vhodné se vhodně oblékat, aby se člověk ochránil před chladem.

Jaro (březen - květen) a podzim (září - listopad) jsou sezónami, kdy je počasí v Shillongu poměrně stabilní a příjemné. Teploty stoupají na příjemných 20-25 °C během dne a klesají na 10-15 °C v noci. Jaro je obdobím, kdy začíná období dešťů, a tak se leckdy mohou vyskytnout bouřky a přeháňky. Nicméně déšť v tomto období není příliš intenzivní.

Leto (červen - srpen) je sezónou, kdy Shillong zažívá monzunové deště. Tyto deště jsou obvykle silné a pravidelné, a mohou být spojeny s povodněmi. Teploty během letních měsíců zůstávají relativně mírné, ale vlhkost vzduchu může být vysoká. I přes déšť a vlhkost je Shillong v létě krásným místem k návštěvě, protože všechny kopce a údolí okolo města získávají zelenou barvu.

Celkově lze říci, že Shillong má příjemné a mírné klima po celý rok. I když se může vyskytnout déšť a teploty se mohou v zimních měsících snížit, většinu času zde převládají příjemné teploty. Protože se nachází ve vyšších nadmořských výškách, Shillong je ideálním místem pro ty, kteří hledají únik od horka a dusna ostatních částí Indie. Pokud se chystáte navštívit Shillong, berte s sebou teplejší oblečení, ať už je venku jakékoliv roční období.


Ubytování Indie Shillong


Shillong je město v severovýchodní Indii, hlavním městem státu Meghálajá. Jeho poloze v himálajském pohoří vděčí za své krásné přírodní scenérie a bohatou kulturou. Mnoho turistů se rozhodne navštívit toto město kvůli jeho kouzlu a zajímavým aktivitám v místě, a tak ubytování v Shillong je mnohotvárné.

Pro turisty, kteří hledají ubytování, jsou k dispozici množství možností. Existuje řada hotelů, penzionů a hostelů, které jsou většinou cenově dostupné.

Cestovatelé, kteří hledají luxusní ubytování, si mohou vybrat z několika čtyřhvězdičkových hotelů, s bohatou službou, jako jsou wellness počítače a mnoho dalšího. Většina z nich se nachází v centru města, takže je snadné se dostat do nejvíce turisticky zajímavých míst.

Pokud hledáte pohodlné ubytování za rozumnou cenu, pak může být hostely pro vás tou správnou volbou. Pro turisty, kteří se chtějí seznámit s místními lidmi a poznat místní kulturu, bývají to ideální možnosti. V hostelech můžete najít sdílené pokoje, ale i soukromé pokoje, kde se snadno seznámíte s lidmi z celého světa.

Pro rodiny a skupinky přátel, kteří chtějí mít větší soukromí a prostor, je k dispozici řada privátních vil a apartmánů. Mohou být většinou drahší než hotely a hostely, ale nabízejí větší komfort, soukromí a kuchyňský kout.

Je velmi důležité si předem zarezervovat ubytování na svou návštěvu Shillongu. Sezóna bývá největší mezi říjnem a červnem a během této doby mohou být ceny ubytování mnohem vyšší a kapacita omezená.

Ubytování v Shillong je velmi variabilní a můžete si vybrat z množství různých možností. Ceny se liší podle vašich představ, potřeb a požadavků. Bez ohledu na to, kterou volbu si vyberete, budete mít příležitost zažít krásu tohoto kouzelného města a seznámit se s místní kulturou.


Letenka Indie Shillong


Jižní Asie je naplněna úžasnými cestovatelskými zážitky, ale Indie je bezesporu jedním z nejoblíbenějších cestovatelských cílů. Tato země je plná barev, kultur, tradic a krásy, kterou lze objevovat několik měsíců a stále se stále objevovat nová místa. Jedním z překvapujících turistických cílů je město Shillong, hlavní město indického státu Meghálaya.

Shillong je fascinující město, které má dlouhou historii, krásné mizí středověké uličky, uměleckou scénu a perfektní klimatické podmínky, což je v Indii trochu neobvyklé. Toto město je umístěno uprostřed kopců a nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu. Navštívit město začátkem jara až začátkem zimy je ideální.

Pokud se rozhodnete navštívit Shillong, můžete si jednoduše zarezervovat letenky na webových stránkách různých leteckých společností. Většina letů do Shillongu je k dispozici z měst, jako jsou New Delhi, Kolkata nebo Chennai. Pokud hledáte speciální obchody nebo gastronomické zážitky, potom je Shillong nejlepším místem k navštívení.

Když přiletíte do Shillongu, můžete navštívit všestrannost tohoto města. Hory, vodopády, jeskyně a řeky nabízejí nezapomenutelné zážitky. Přístup na hory a vodopády je nejlépe zajištěn pomocí pěší turistiky.

Nejvýznamnější turistickou atrakcí v Shillongu je Double-Decker Living Root Bridge, která se nachází v blízkosti města Cherrapunji. Toto může být fascinující zážitek pro každého, kdo má rád přírodu.

Další významné turistické atrakce pro návštěvníky mohou být mohamedánský dóm, katedrála svatého Josefa, výhledy na Shillong a korespondenční muzeum Smit, kde si můžete zakoupit suvenýry, které návštěvníky zaujmou.

Shillong také nabízí řadu aktivit pro návštěvníky, jako jsou drsné kopce, květinové horolezectví, trekking a podobně. Navštěvování míst jako peak Elephant nebo Wards Lake může být nezapomenutelným zážitkem.

Vychutnávejte si tento překvapující turistický cíl a pro své nejlepší cestovatelské zážitky zvolte Shillong ve své itineráři. Letecky ke Shillongu se lze dostat poměrně lehce a s kvalitním plánováním cesty si můžete vychutnat tuto krásnou destinaci s plnou vášní.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky