Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indie Kolkata (Calcutta)

Dovolená Indie Kolkata (Calcutta)


Pokud hledáte exotickou dovolenou v Asii a máte rádi kulturu, historii a atmosféru měst plných života, je Kolkata (Calcutta) v Indii tou správnou volbou. Kolkata je hlavním městem indického státu Západní Bengálsko a bývalou koloniální metropolí Britské Indie. Město je známé jako kulturní centrum Indie a má mnoho památek, chrámů, muzeí a uměleckých galerií.

Historie Kolkata sahá až do 17. století, kdy v roce 1690 zde Britové založili svou první továrnu v Indii. Dnes je Kolkata považována za jedno z největších měst v Indii s více než 14 miliony obyvatel. Město má také dlouhou historii se zvláštními dějinami v oblasti filozofie, literatury, vzdělání, umění a politiky.

Kolkata nabízí mnoho zajímavých míst pro turisty, kteří se zajímají o historické a kulturní zázemí této oblasti Indie. Především je tu Fort William, symbol britské koloniální vlády, a Victoria Memorial, slavný památník vystavěný na památku královny Viktorie. Více o historii města se lze dozvědět v Muzeu indického státu Západní Bengálsko, kde jsou uloženy doklady o historii města a regionu.

Kolkata je také známá svými chrámy a náboženskými místy. Kali Ghat Temple je jedním z nejvýznamnějších chrámů města a každodenně přitahuje tisíce poutníků. Kromě toho, v Park Street jsou k vidění slavné chrámy Raykenjara Kali Temple a St. Paul's Cathedral.

Krásné umělecké galerie lze nalézt v Birla Academy of Art and Culture nebo v Indicko-japonské kulturní galerii. Galerii indického umění potom najdeme v Indickém muzeu v Kolkata.

Kolkata je také známá svým kulturním dědictvím, zejména dědictvím v oblasti literatury a hudby. Kolkata je domovem mnoha slavných spisovatelů jako Rabindranath Tagore nebo Bankim Chandra Chattopadhyay. Město je také známé jako kulturní centrum hudby a tančení, kde každoročně pořádá slavné hudební festivaly.

Přestože je Kolkata známá svým bohatým kulturním a historickým dědictvím, musí turisté počítat s určitými negativy, jako je silný provoz, znečištěné ulice, nebezpečí krádeží a nemocí přenosných zvířat. Nicméně, pokud jste připraveni na tuto dovolenou, Kolkata (Calcutta) je zajímavé město na návštěvu, plné zkušeností a zážitků, které nejsou na jiných místech na světě k dostání.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Kolkata (Calcutta)


1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Kalkaty?
Nejlepší čas na návštěvu Kalkaty je od listopadu do března, kdy jsou příjemné teploty a minimální množství deště.

2. Jak se dostanu do Kalkaty?
Kalkata má mezinárodní letiště a lze se sem dostat také vlakem, autobusem nebo autem ze všech hlavních indických měst.

3. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Kalkatě?
Nejznámější turistické atrakce v Kalkatě zahrnují Katedrálu svaté Terezy, Fort William, Victoria Memorial, St. John's Church, Botanickou zahradu, Dakshineshwar Kali Temple a Howrah Bridge.

4. Kde mohu najít nejlepší street food v Kalkatě?
Nejlepší street food v Kalkatě si můžete vychutnat na ulicích Park Street a Camac Street. Oblíbenými jídly jsou zde puros, phuchkas, jhalmuri, kathi rolls a samosy.

5. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Kalkatě?
V Kalkatě je možné si vybrat z široké škály ubytování, od luxusních hotelů až po levnější hostely. Nejoblíbenějšími čtvrtěmi pro ubytování jsou Ballygunge, Park Street a New Market.

6. Jaké jsou doporučené možnosti dopravy v Kalkatě?
V Kalkatě se můžete dopravovat městskými autobusy, metrem, tuktuky (rikšami) a taxíky. Doporučujeme využít k dopravě metra, které je rychlé a spolehlivé.

7. Z jakých obchodů si mám přivézt suvenýry z Kalkaty?
V Kalkatě si můžete koupit mnoho zajímavých suvenýrů, jako jsou různé druhy čajů, koření a textilní výrobky. Oblíbené jsou také ručně malované sošky a šperky ze dřeva nebo mědi.

8. Jaké jsou doporučené restaurace v Kalkatě?
V Kalkatě najdete širokou nabídku restaurací, které nabízejí indickou, bengálskou i mezinárodní kuchyni. Doporučené restaurace jsou Peter Cat, Arsalan, Oh! Calcutta, 6 Ballygunge Place a Bhojohori Manna.


Ubytování Indie Kolkata (Calcutta)


Kolkata, které je také známé pod svým dřívějším názvem Calcutta, je jedním z největších a nejrušnějších měst v Indii. Leží na východě země a je hlavním městem státu Západní Bengal. Kolkata je známá svou bohatou historií, architekturou a kulturou, a proto je oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Pokud plánujete návštěvu tohoto fantastického města, je nezbytné zvolit správné ubytování, které vám poskytne komfort a pohodlí po celý váš pobyt. Kolkata nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro různé typy cestovatelů - od luxusních hotelů po cenově dostupné hostely a penziony.

Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, Kolkata nabízí několik pětihvězdičkových hotelů, které poskytují prvotřídní služby a vybavení. Tyto hotely se nacházejí v centru města a nabízejí nádherné pokoje s moderním designem, vybavením na pokoji a prvotřídními restauracemi, které nabízejí širokou škálu kulinářských zážitků. Některé z těchto hotelů mají také wellness centra a bazény, kde si můžete odpočinout po náročném dni poznávání města.

Pokud preferujete cenově dostupnější možnosti, Kolkata má také mnoho středních a levných hotelů, kde se můžete ubytovat. Tyto hotely se nacházejí jak v centru města, tak na jeho okraji, a poskytují čisté a pohodlné pokoje za rozumné ceny. Některé z nich mají také restaurace, kde si můžete vychutnat místní kuchyni.

Pokud hledáte zážitek mimo tradiční hotelový koncept, můžete zvážit pobyt v jednom z mnoha hostelských zařízení nebo penzionů v Kolkata. Tyto ubytovny nabízejí cenově dostupné pokoje, často s možností sdíleného ubytování, a jsou ideální pro mladé cestovatele a ty, kteří preferují více společenský způsob cestování. Mnoho z těchto hostely a penziony se také nachází v centru města, což vám umožní snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím a restauracím.

Není třeba se obávat, že byste neměli možnost vybrat si vhodné ubytování v Kolkata. Město nabízí velký výběr na bázi různých cenových kategorií a preferencí, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro váš pobyt. Před plánováním cesty doporučuji provést pečlivý průzkum a rezervovat ubytování dopředu, zejména pokud plánujete cestovat v hlavní turistické sezóně.


Počasí Indie Kolkata (Calcutta)


Indie Kolkata, dříve známá jako Calcutta, je jedním z nejvýznamnějších měst v Indii a je známá svým rozmanitým klimatem. Leží na východě země, nedaleko od zálivu Bengal. Toto město zažívá poměrně teplé podnebí po většinu roku.

Léto v Kolkatě začíná v dubnu a trvá až do poloviny června. Toto období je charakterizováno velmi vysokými teplotami, často přesahujícími 40 °C. Vnímáme zde vysokou vlhkost vzduchu a bránit se horku se stává téměř nemožným úkolem. Období letních dešťů pak přináší očekávanou úlevu od tepla, ačkoli přichází za cenu občasných bouří a záplav. Přesto je srpen a září považováno za příjemnější měsíce vhodné pro návštěvu Kolkaty.

Podzim, který trvá od října do listopadu, nabízí mírné a příjemné počasí v Kolkatě. Denní teploty se pohybují mezi 27 °C až 30 °C, zatímco noční teploty klesají na příjemné 20 °C. To je ideální období pro turisty, kteří se chtějí vyhnout extrémním teplotám.

Zima v Kolkatě přichází v prosinci a trvá až do února. Přestože to není typická chladná období, teploty klesají na příjemných 10 °C až 15 °C, hlavně v noci. Pro místní obyvatele je to dostatečně chladno na nošení teplejšího oblečení a je pro ně příležitostí vychutnat si venkovní aktivity. V tomto období se v Kolkatě také konají různé festivaly, které jsou velmi populární mezi domorodci i turisty.

Jaro přichází do Kolkaty v březnu a trvá až do května. Toto období je charakteristické zvýšenou vlhkostí a teploty se začínají zvyšovat na letní úrovně. Nejlepší je se tejto doby vyhnout, pokud nejste fanoušky horka.

Celkově lze říci, že počasí v Kolkatě je nejlepší během podzimu a zimy, kdy jsou teploty příjemné a neexistuje vysoká vlhkost vzduchu. Pokud plánujete návštěvu tohoto úchvatného města, je dobré se informovat o aktuálních podmínkách počasí a připravit se přiměřeně na nejlépe vhodné oblečení.


Letenka Indie Kolkata (Calcutta)


Letenka do Kalkaty (Calcutty) v Indii: Objavte kultúrne bohatstvo a históriu tohto fascinujúceho miesta

Indické mesto Kolkata, v minulosti známe ako Calcutta, je bohaté na históriu a kultúru. Nachádza sa na východnom pobreží Indie a je hlavným mesteom štátu Západný Bengal. Pre cestovateľov ponúka neobmedzené možnosti objavovania, a preto nie je prekvapujúce, že stále viac a viac ľudí si vyberá letenku práve do tohto mestá.

Kolkata je mestom s bohatou históriou a pamiatkami, ktoré pritiahnu pozornosť aj tých najnáročnejších cestovateľov. Mesto bolo kedysi hlavným mestom Britskej ríše v Indii a tento koloniálny vplyv je dodnes viditeľný v jeho architektúre a uliciach. Návštevníci môžu navštíviť historické budovy, ako napríklad Victoria Memorial, ktorý je symbolom mesta. Táto pamiatka je veľkolepou budovou so záhradami a múzeom, ktoré návštevníkom poskytujú podrobný prehľad o histórii mesta.

Okrem toho je Kolkata známa aj svojimi múzeami a umením. Indian Museum, založené v roku 1814, je jedným z najstarších múzeí v Indii a ponúka pôsobivú zbierku indických umeleckých diel a histórie. Ak máte radi moderné umenie, na vás čaká návšteva Birla Academy of Art and Culture, kde si môžete prezrieť diela súčasných indických umelcov.

Kolkata je tiež domovom pre slávnu knižnicu National Library of India, ktorá je jednou z najväčších verejných knižníc na svete. Pre tých, ktorí majú záujem o literatúru a kultúru Indie, je táto knižnica zaistením dôležitých zdrojov informácií.

Mesto je známe svojou bohatou kuchyňou a gastronomickými zážitkami. Nájdete tu rôzne reštaurácie s tradičnými indickými jedlami, ako aj medzinárodné kuchyne. Ak sa chcete ochutnať všetky varianty kalkatského jedla, môžete sa vydať na miestnu trhoviská a uličky, kde vás očarí vôňa a chuť autentických indických špecialít.

Kolkata je tiež známa svojimi festivalmi a oslavami. Durga Puja, veľmi vzrušujúci hinduistický festival, je tu veľmi populárny a pritiahne veľké množstvo návštevníkov. Je to sviatok zasvätený bohyni Durgi a je sprevádzaný farbami, hudbou a tancami.

Ak ste zvedaví a túžite objaviť históriu, umenie a kultúru Indie, letenka do Kalkaty (Calcutty) je pre vás ideálnou voľbou. Boli by ste prekvapení, ako rýchlo sa zamilujete do tohto fascinujúceho miesta a jeho pohostinných ľudí. Užite si svoju cestu a objavte všetko, čo vám toto nádherné indické mesto ponúka.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky