Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indie Andaman a Nikobar Islands

Počasí Indie Andaman a Nikobar Islands


Andamanské a Nikobarské ostrovy, ležící v Indickém oceánu, jsou známé svou krásnou přírodou a exotickým prostředím. Tyto ostrovy tvoří jednu z indických unijních teritorií a nabízejí návštěvníkům mnoho zajímavostí a atrakcí. Jednou z klíčových věcí, kterou by měli návštěvníci ostrovů vzít v úvahu, je počasí.

Andamanské a Nikobarské ostrovy mají tropické monzunové klima s dvěma výraznými ročními obdobími - suchým a deštivým obdobím. Suché období trvá od prosince do května, zatímco deštivé období nastane od června do listopadu.

Během suchého období, které se nazývá také turistická sezóna, je počasí na ostrovech různorodé a příjemné. Teploty se pohybují mezi 24°C a 31°C, což vytváří ideální podmínky pro sluneční koupání a užívání si krásných pláží. Obloha je zpravidla jasná a slunná, což znamená, že turisté mohou vychutnávat celodenní aktivity na ostrovech.

Deštivé období, na rozdíl od suchého, je charakterizováno častými a silnými dešti. Srážky jsou v tomto období vyšší a mohou být spojeny s občasnými bouřemi. Teploty se obecně nezmění, ale vlhkost vzduchu je vyšší, což může způsobit pocit nepohodlí. Někteří turisté se vyhýbají deštivému období, protože to může omezit jejich aktivity na pláži a vodní sporty. Nicméně mohou zde být méně turistů a ceny ubytování a aktivit mohou být nižší než v suchém období.

Dalším faktorem, který je třeba zohlednit, je monzunový vítr, který se na ostrovech vyskytuje během období monzunu. Občas může být vítr poměrně silný a přívalový, což může mít vliv na plavbu nebo výlety na další vzdálené ostrovy. Proto je vhodné být ve spojení se svým cestovním agentem nebo místními úřady, aby byla zajištěna bezpečnost a pohodlí.

V neposlední řadě je důležité mít na paměti, že Andamanské a Nikobarské ostrovy jsou v zemětřesení aktivní oblasti. I když se většina zemětřesení neprojevuje ve velkém měřítku, je vždy dobré být obezřetný a sledovat doporučení místních úřadů ohledně bezpečnosti.

Celkově vzato, Andamanské a Nikobarské ostrovy nabízejí návštěvníkům nádhernou exotickou scenerii, krásné pláže a bohatý podmořský svět. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete navštívit během suchého nebo deštivého období, příroda těchto ostrovů vás určitě okouzlí. Je však důležité informovat se před cestou o aktuálním počasí a získat další informace od místních autorit.


Letenka Indie Andaman a Nikobar Islands


Indie je země plná fascinujících a exotických destinací. Mezi jedno z nejvíce okouzlujících míst patří souostroví Andaman a Nikobar Islands. Tato malá skupina ostrovů, nacházející se v Bengálském zálivu, nabízí nádhernou přírodu, bohatou biodiverzitu a fascinující možnosti pro dobrodružnou dovolenou. Ať už jste milovníkem pláží, přírody, potápění nebo historie, Andaman a Nikobar Islands vám poskytnou vše, co potřebujete.

Pro cestování do Andamanu a Nikobar Islandů je třeba zakoupit letenku. Letiště Port Blair, hlavní město tohoto souostroví, je dobře propojeno s mnoha dalšími hlavními městy Indie. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do této regionální destinace. Mezi ně patří Air India, GoAir, SpiceJet a IndiGo. Letenky se dají snadno zakoupit online nebo prostřednictvím cestovních kanceláří.

Doba letu z různých částí Indie se může lišit, ale obvykle trvá kolem dvou až tří hodin. Letadla mířící na Andaman a Nikobar Islands většinou odstartují z velkých letišť jako je Dillí, Kalkata nebo Čennaí. Letenky jsou dostupné ve všech cenových kategoriích a mohou být zakoupeny s různým předstihem.

Jakmile dorazíte na Andaman a Nikobar Islands, čeká vás nekonečné množství zážitků. Můžete se slunit na nádherných plážích, jako je Radhanagar Beach, označovaná za jednu z nejkrásnějších pláží v Asii. Turisté se také mohou vydat na potápěčské výlety, které je přenesou do podmořského světa plného úžasných mořských živočichů a korálů. Scubadiving je zde velmi populární a existuje mnoho profesionálních potápěčských center nabízejících kurzy pro začátečníky i zkušené potápěče.

Dalším zážitkem, který nelze vynechat, je návštěva historických památek a pamětihodností. Cellular Jail, bývalá věznice, je jedním z nejznámějších míst na Andamanu a Nikobar Islands. Zde si můžete prohlédnout historii Indie a objevit, jak se zde britská říše pokoušela potlačovat indický boj za nezávislost.

Dalšími zajímavostmi jsou Ross Island, přezdívaný jako Švýcarsko Andamanu, nebo North Bay Island, který je známý svým korálovým útesem a bohatým podmořským světem.

Andaman a Nikobar Islands jsou tedy skvělou destinací pro všechny, kteří hledají jedinečnou kombinaci pláží, přírody, potápění a historie. Ať už si vyberete letenku online nebo prostřednictvím cestovní kanceláře, bude to určitě cesta, která vás na dlouho zaujme a zahloubá se vám do paměti jako nezapomenutelná dovolená.


Ubytování Indie Andaman a Nikobar Islands


Pokud hledáte exotické a nezapomenutelné místo k pobytu, pak byste měli zvážit Andamanské a Nikobarské ostrovy v Indii. Tyto ostrovy, nacházející se v Indickém oceánu, jsou známé svou neporušenou přírodou, úchvatnými plážemi a bohatým podmořským světem.

Andamanské a Nikobarské ostrovy jsou součástí Indického svazového teritoria a jsou domovem několika kmenů, které zde žijí již tisíce let. Tato místa jsou tedy také skvělou destinací pro ty, kteří mají zájem o poznávání a studium místních kultur. Navštívíte-li tyto ostrovy, budete mít možnost setkat se s přátelskými domorodými kmeny, jako jsou Sentinelese, Ongeové, Jaroaové či Nicobareové.

Co se týče ubytování, Andamanské a Nikobarské ostrovy nabízejí širokou škálu možností pro každého návštěvníka. Od luxusních plážových středisek až po levnější hotely a penziony, zde si můžete vybrat z různých cenových kategorií a ubytování.

Pokud preferujete luxusní pobyt a relaxaci, můžete zvolit některé z mnoha pětihvězdičkových středisek na ostrovech Havelock nebo Neil. Tyto plážové střediska nabízejí špičkové služby, wellness centra, bazény a širokou škálu vodních aktivit. Ne nadarmo jsou Andamanské a Nikobarské ostrovy také oblíbenou destinací pro svatební cesty.

Pokud spíše preferujete levnější možnosti ubytování, nejvíce se zde najdou jednoduché hotely, penziony a chalupy. Mnoho z těchto ubytovacích zařízení se nachází na plážích a nabízí příjemný výhled na moře. Většina těchto zařízení je dobře udržovaná a poskytuje základní pohodlí pro vaše putování po ostrovech.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli ubytování, budete moci vychutnat nádherné pláže, průzračné moře a nespočetne mnoho vodních aktivit, jako je potápění, šnorchlování, surfování nebo jachtění. Andamanské a Nikobarské ostrovy jsou známé také svými korálovými útesy a podmořskými jeskyněmi, které jsou obývány různými druhy tropických ryb a mořských živočichů.

Pro ty, kteří mají zájem o dobrodružství mimo pobyt na plážích, Andamanské a Nikobarské ostrovy také nabízejí příležitosti k trekkingu, poznávání pralesů nebo výletů na safari. Můžete také navštívit světově proslulou přírodní rezervaci v Národním parku Campbell Bay nebo užít si výhled na úchvatný západ slunce z majáku na ostrově North Bay.

Andamanské a Nikobarské ostrovy jsou skvělým místem pro dovolenou. S jejich úchvatnou přírodou, krásnými plážemi a bohatou kulturou jsou tato místa ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout a odpojit se od každodenního shonu. Ať už se rozhodnete pro vyšší či nižší cenovou kategorii ubytování, určitě si na těchto ostrovech odnesete nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Andaman a Nikobar Islands


Q: Jak se dostanu na Andamanské a Nikobarské ostrovy?
A: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Andamanské a Nikobarské ostrovy, je letecky z Indie, konkrétně z Chennai, Kalkaty nebo Delhí. Existují také trajektové služby z Chennai, Kolkata a Vizag.

Q: Je nutné mít vízum pro vstup na Andamanské a Nikobarské ostrovy?
A: Ano, pro vstup na Andamanské a Nikobarské ostrovy je nutné mít vízum, stejně jako pro vstup do všech ostatních částí Indie.

Q: Jaké jsou nejlepší aktivity, které mohu na ostrovech dělat?
A: Mezi nejlepší aktivity, které můžete na ostrovech provozovat, patří potápění, šnorchlování, plavání s delfíny, turistika nebo prohlídka historických památek.

Q: Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Andamanských a Nikobarských ostrovů?
A: Nejlepší období pro návštěvu Andamanských a Nikobarských ostrovů jsou zimní měsíce, od prosince do března, kdy jsou teploty příjemné a deště jsou minimální.

Q: Jsou na ostrovech bezpečné podmínky?
A: Andamanské a Nikobarské ostrovy jsou poměrně bezpečné a jsou oblíbeným turistickým cílem. Nicméně, stejně jako všude jinde, je důležité mít na paměti základní bezpečnostní opatření, jako například neopouštět hodnotné věci bez dozoru a respektovat místní zvyklosti a zákony.

Q: Je na ostrovech snadné najít ubytování?
A: Ano, na Andamanských a Nikobarských ostrovech najdete mnoho možností ubytování, od luxusních resortů po levnější guesthousy a hostely. Nicméně je lepší rezervovat si ubytování předem, zejména v období sezóny.

Q: Jaká místní jídla byste doporučili?
A: Mezi tradiční místní jídla patří mořské plody, ryby, krevety a další druhy mořských plodů, ale také můžete ochutnat další další indické speciality.


Dovolená Indie Andaman a Nikobar Islands


Indie je zemí plnou fascinujících a exotických destinací, a jedno z nejvýjimečnějších míst, které si můžete na své dovolené v Indii užít, jsou Andamanské a Nikobarské ostrovy. Tyto ostrovy se nacházejí na východním pobřeží země, přesněji v Bengálském zálivu, a jsou domovem několika původních kmenů, což dává tomuto místu zcela unikátní atmosféru.

Andamanské a Nikobarské ostrovy jsou jedním z nejlépe střežených tajemství Indie, ačkoli se v poslední době stávají stále populárnějšími turistickými destinacemi. Odtud návštěvníci mohou očekávat úžasné pláže, tyrkysové moře, tradiční vesnice původních kmenů a neuvěřitelně rozmanitou faunu a flóru.

Jedním z hlavních lákadel těchto ostrovů je snadno dostupný korálový útes, který je ideálním místem pro milovníky potápění a šnorchlování. Pod hladinou tu najdete spektakulární a barevné korálové zahrady, množství ryb a dokonce i vraky potopených lodí - perfektní pro objevování mořského podsvětí.

Pokud preferujete pohodu a odpočinek, Andamanské a Nikobarské ostrovy nabízejí nekonečný výběr nádherných pláží. Jednou z nejpopulárnějších je Radhanagar Beach na Havelockově ostrově, která byla dokonce vyhlášena nejkrásnější pláží v Asii. Její bílý písek, tyrkysová voda a zelené pláže ji dělají dokonalým místem pro odpočinek a relaxaci.

Další zajímavou atrakcí na těchto ostrovech je návštěva tradičních vesnic původních kmenů, jako jsou Sentinelci nebo Šompeni. I když je přístup do těchto oblastí velmi omezený a regulovaný, můžete na výletu zhlédnout jejich tradice a životní styl a získat lepší představu o bohaté kulturní historii této oblasti.

Pro ty, kteří jsou dobrodružnější povahy, nabízí Andamanské a Nikobarské ostrovy také možnost prozkoumání místního deštného pralesa a záchyt vzrušujících divokých zvířat, jako jsou krokodýli nebo opice. Můžete si také vychutnat možnost plavby lodí v okolí ostrovů a pokochat se úchvatnými západy slunce nad Indickým oceánem.

Svou návštěvou Andamanských a Nikobarských ostrovů budete moci uniknout rusotu velkoměsta, vyhnout se shonu turistických center a zažít skutečnou krásu nedotčené přírody. Ať už si užijete potápění, relaxaci na plážích, prozkoumávání původních kmenů, nebo procházky pralesem, tyto ostrovy vám poskytnou nezapomenutelný zážitek.

Zkrátka, dovolená na Andamanských a Nikobarských ostrovech v Indii je jako vstup do jiného světa. Je to místo, které vás okouzlí svou krásou, pohostinností místních obyvatel a jedinečnou atmosférou, která vám zaručeně zůstane v srdci ještě dlouho poté, co zamíříte domů.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky