Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gabon Pongara National Park

Dovolená Gabon Pongara National Park


Gabon Pongara National Park is one of the most beautiful tourist destinations in Africa. Located on the coast of Gabon, this national park is a part of the Western Congo Basin and covers an area of nearly 9,000 hectares.

The park is home to a variety of wildlife, including gorillas, elephants, leopards, and chimpanzees. Visitors can also see numerous bird species, as the park is a bird-watching paradise. The tropical forest surrounding the park is full of towering trees, vines, and lush vegetation, creating a serene and picturesque environment.

There are several ways to explore the park. Visitors can take a guided tour offered by the park rangers or go on a self-guided hike along one of the many trails. Canoeing and kayaking are popular activities along the rivers that run through the park. The park's beaches are also a great place to relax and enjoy the warm waters of the Atlantic Ocean.

In addition to the park's stunning natural beauty, there are also cultural sites to visit. The Pongara Forest Lodge is located within the park and offers visitors a chance to experience Gabonese culture up close. The lodge provides traditional accommodations and activities, such as tribal dance and drumming performances.

The best time to visit Gabon Pongara National Park is from May to September when temperatures are cooler, and there is less humidity. However, visitors should be prepared for rain as this is the rainy season in Gabon.

Overall, Gabon Pongara National Park is an outstanding destination for nature lovers and those looking to experience an authentic African cultural experience. With its diverse wildlife, stunning scenic beauty, and unique cultural offerings, there is something for everyone to enjoy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Pongara National Park


1) Jak se dostanu do Gabon Pongara National Park?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je letecky do města Libreville, které je hlavním městem Gabonu. Z Libreville pak můžete využít místní dopravu, jako jsou taxíky nebo autobusy, k dosažení parku.

2) Jaká je vstupní cena do parku?
- Vstupní cena se může lišit v závislosti na vašem věku a zaměření vaší návštěvy. Doporučuje se kontaktovat místní správu parku pro aktuální informace o cenách.

3) Jaké aktivity mohu v parku podniknout?
- V Gabon Pongara National Park můžete podniknout různé aktivity, jako je procházka po stezkách, pozorování ptáků, safari nebo kajak. Park nabízí také možnost kempování a pikniku.

4) Jaká je nejlepší doba k návštěvě parku?
- Nejlepší doba k návštěvě parku je v období sucha od května do září, kdy jsou podmínky pro cestování a pozorování zvířat ideální.

5) Která zvířata mohu v parku pozorovat?
- V parku můžete pozorovat různá zvířata, jako jsou kočkodani, primáti, opice, rozličné druhy ptáků a další. Existuje také možnost pozorovat volně žijící želvy na plážích.

6) Kde se mohu ubytovat v blízkosti parku?
- V okolí parku jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a kempů. Doporučuje se rezervovat ubytování v předstihu.

7) Je nutné mít s sebou průvodce při návštěvě parku?
- I když není povinné mít průvodce při návštěvě parku, doporučuje se najmout si místního průvodce, který vám pomůže s navigací a poskytne vám informace o parku a jeho fauně a floře.

8) Jak dlouho trvá prohlídka parku?
- Délka prohlídky parku závisí na aktivitách, které si vyberete, a na vaší dostupné časové kapacitě. Doporučuje se plánovat minimálně jednodenní návštěvu parku, abyste si mohli vychutnat jeho krásu a přírodu.


Počasí Gabon Pongara National Park


Gabon Pongara National Park je známý pro své deštné pralesy a bohaté druhové spektrum zvířat a rostlin. Počasí v parku se v průběhu roku mění a ovlivňuje ho hlavně roční období.

Přes zimní období, od června do srpna, teploty v parku klesají na průměrných 22°C. Očekávatelné srážky jsou v této době nízké a park se stává suchou krajinou. Tyto suché období jsou ideálním časem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat park bez obav z deště. Výhodou je i množství zvířat, které vyhledávají vodu a jsou tedy viditelnější.

Na jaře (září až listopad) se teploty zvyšují a dosahují průměrných 28°C. Srážky se v této době opět zvyšují, což znamená, že park zelená a zvýšené množství vody v napajedlech parku přitahuje zvířata na brzké odpoledne.

V létě (prosinec až únor), je počasí v parku nejvlhčí a nejteplejší, průměrné teploty se pohybují kolem 30°C. V této době srážky dosahují svého vrcholu, což způsobuje problémy při prohlížení parku. Zvířata jsou v této době obtížnější vidět, protože se více stahují do vnitrozemí, aby se vyhnula dešti.

Celkově platí, že nejlepší čas pro návštěvu Gabon Pongara National Parku je v období od června do srpna, kdy je počasí suché a turistům poskytuje skvělé podmínky pro prohlížení parku. V ostatních obdobích je nutné počítat s větší vlhkostí, horší viditelností a občasnými dešti.


Letenka Gabon Pongara National Park


Pongara National Park: Oáza nedotčené divočiny v Gabonu

Gabon, země ležící v západní Africe, je bohatá na nejrůznější druhy fauny a flóry. Mezi jedny z nejcennějších a nejohroženějších druhů patří gorily, sloni, levharti a šimpanzi. Tyto vzácné živočichy můžete spatřit alespoň z dálky v jednom z nejznámějších národních parků v zemi - Pongara National Park.

Pongara National Park se nachází nedaleko hlavního města Libreville, pouhých 30 km od centra města, a přesto to je místo, kde najdete únik od hektického městského života a oceníte krásu přírody. Park byl vyhlášen v roce 2002 a zahrnuje písečné pláže, mangrovníky, bažiny, lesy a lagoon v deltě řeky Komo. Celková rozloha parku činí necelých 900 kilometrů čtverečních a většinu parku tvoří mořské území.

Co se týče flóry parku, můžete zde najít neuvěřitelně různorodou řadu rostlinných druhů, které vám nabídnou příležitost vidět některé druhy, které nikdy předtím nebyly viděny. Snadno se zde dostanete s pomocí lodí, které po řece Komo pravidelně jezdí.

Co se týče fauny parku, je zde také velmi zajímavé pozorovat zvířata, která jsou součástí této oázy přírody. Například můžete uvidět malé rybářské vesnice, kde se nacházejí krokodýlové ryby, sladkovodní želvy, aligátoři, různé druhy opic a tucet ptáků, včetně strakapoudů a kolibříků.

Jedním z hlavních cílů národního parku Pongara je ochrana Goril nížinných - ohrožených primátů, s podobnou populací ve střední Africe. Pokud máte štěstí a narazíte na ně, nezapomeňte dodržovat pravidla parku, abyste je nevystrašili nebo omylem neohrozili.

Vydejte se tedy na letenku do Gabonu, abyste mohli zažít jedinečný pohled na jeden z nejcennějších přírodních pokladů této země. Pongara National Park vám nabídne unikátní zážitek z návštěvy této oázy nedotčené divočiny.


Ubytování Gabon Pongara National Park


Gabon Pongara National Park, známý také jako Pongara National Park, je přírodní rezervace nacházející se v západní části Gabonu. Tento park leží jen krátkou cestu od hlavního města Libreville, což z něj činí ideální destinaci pro přírodní dovolenou. Jeho jedinečné prostředí a bohatá biodiverzita přitahují milovníky přírody z celého světa.

Jedním z hlavních lákadel Gabon Pongara National Park je nádherná pobřežní oblast, která se zde nachází. Park zahrnuje území dlouhé kolem 80 kilometrů a nabízí rozmanité scenérie, jako jsou mangrovové bažiny, savany, pláže a příbojové lesy. Každý, kdo sem přijede, se zde ocitne uprostřed krásného přírodního ráje.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat Gabon Pongara National Park na vlastní pěst, je k dispozici několik možností ubytování. V parku samotném se nachází tábořiště s kapacitou několika stanů. Tato možnost je vhodná pro dobrodruhy, kteří si chtějí užít opravdový zážitek z přírody. Během noci si můžete vychutnat zvuky lesa a probudit se s výhledem na úchvatné východy slunce nad oceánem.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a komfort, jsou v okolí parku k dispozici také luxusní ubytovací zařízení. Například v Libreville, které je nedaleko, najdete širokou škálu hotelů a resortů všechnychn cenových kategorií. Můžete si vybrat z moderních hotelů s bazény a wellness centry nebo si zarezervovat pokoj v tradičním afričanském stylu, který vám poskytne autentický zážitek z této africké destinace.

Gabon Pongara National Park je také známý svou pestrou a bohatou biodiverzitou. V tomto parku se můžete setkat s řadou ohrožených živočišných druhů, včetně goril, slonů, leopardů a mnoha dalších. Park je také domovem pro mnoho druhů ptáků, které můžete pozorovat při procházkách po parku. Pro ty, kteří mají rádi vodní aktivity, je tu také možnost objevovat okolní pobřeží lodí nebo provozovat rybaření.

Kromě toho, park nabízí také bohaté možnosti pro turistiku a pěší turistiku. Existuje několik známých tras, které vás provedou neuvěřitelnými scenériemi a vám umožní objevovat krásu tohoto místa z blízka. Průvodci parkem jsou zde také k dispozici a rádi vám poskytnou informace o tomto úžasném přírodním prostoru.

Gabon Pongara National Park je skutečným pokladem pro přírodní nadšence. Jeho krásné scenérie, rozmanitá zvířata a pestře zelené krajiny vás pohltí do svého světa přírody. Bez ohledu na to, zda si vyberete táboření pod širým nebem nebo luxusní hotelový pobyt, budete mít nezapomenutelný zážitek z Gabon Pongara National Park.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky