Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Francie Rennes

Ubytování Francie Rennes


Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě, a město Rennes je jedno z míst, které stojí za to navštívit. Nacházející se v regionu Bretaně, Rennes je překrásné historické město s bohatou kulturou a architekturou.

Pokud plánujete cestovat do Rennes, jedním z hlavních aspektů vaší cesty bude samozřejmě ubytování. Máte na výběr různé možnosti, které vám poskytnou komfort a pohodlí vašeho pobytu.

Rennes nabízí širokou škálu hotelů, penzionů, apartmánů a dalších typů ubytování, které vyhovují potřebám různých typů cestovatelů. Město má velké množství hotelových pokojů, které splní vaše požadavky na cenovou kategorii, umístění a vybavení.

Pro ty, kdo preferují luxusnější ubytování, jsou v Rennes dostupné nadstandardní hotely s prvotřídními službami. Tyto hotely jsou často umístěny v historických budovách a nabízejí elegantně zařízené pokoje, wellness centra, bazény a další vybavení. Výhoda těchto hotelů je jejich centralita, která vám umožní snadno prozkoumat historii a kulturu Rennes.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Rennes také možnost levnějšího ubytování. Penziony, malé hotely a B&B nabízejí cenově dostupné pokoje s příjemnou atmosférou. Tyto ubytovací možnosti jsou často rodinného typu a majitelé vám poskytnou osobní péči a rady, které vám pomohou objevit město a jeho okolí.

Další možností je pronájem apartmánu. Pronájem bytu v Rennes vám poskytne možnost si vytvořit vlastní domov na dobu vašeho pobytu. To je ideální pro ty, kteří chtějí mít větší nezávislost a prostor pro sebe a svou rodinu. V Rennes jsou dostupné různé možnosti pronájmu apartmánů, které splní potřeby různých typů cestovatelů.

Ať už si vyberete jakoukoli formu ubytování, je důležité pamatovat na to, že Rennes nabízí bohatý kulturní život a zajímavá místa k objevování. Mnoho památek, muzeí, parků a dalších historických míst můžete jednoduše dosáhnout pěšky nebo s pomocí veřejné dopravy.

V Rennes se vždy najde vhodné ubytování pro každého cestovatele, bez ohledu na váš rozpočet nebo preference. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, cenově dostupný penzion nebo pronájem apartmánu, budete mít záruku, že si užijete svůj pobyt ve Francii a objevíte kouzlo města Rennes.


Počasí Francie Rennes


Francie je země, která se nachází v západní Evropě. Má velmi rozmanité klimatické podmínky, které se liší v závislosti na geografické poloze. Rennes, hlavní město regionu Bretaně, má atlantické oceánské podnebí, což znamená, že počasí zde bývá poměrně vlhké a proměnlivé po celý rok.

Léto v Rennes bývá teplé a vlhké, s průměrnými teplotami kolem 20°C. Vysoké teploty přesahující 30°C nejsou běžné, ale mohou se vyskytnout. Nejteplejší měsíc v roce je červenec. Srážky jsou poměrně běžné během letních měsíců, takže vždy by měly být na paměti deštníky.

Jesen v Rennes je mírná a mokrá. Průměrné teploty klesají na kolem 10-15°C, a srážky se zvyšují. Listopad je nejvíce deštivý měsíc v roce, s průměrnými srážkami kolem 90 mm. Vegetace v této oblasti bývá velmi krásná v tuto dobu roku, je také ukázkou pro pěší turistiku.

Zima v Rennes bývá mírná, ačkoli teploty mohou klesnout až k hranici mrazu. Průměrné teploty se pohybují kolem 5°C. Sníh je obvykle vzácný, ale může se stát během lednových a února. Zimní období je také nejsušším obdobím v roce, s průměrnými srážkami kolem 50 mm měsíčně.

Jaro v Rennes je období, kdy začínají kvést květiny a období, kdy můžeme zažít nádherná procházky v přírodě. Teploty se zvyšují na průměrných 15-20°C a srážky se postupně snižují. Duben je měsíc, kdy se počasí zlepšuje, ale mohou se vyskytnout slabé deště.

Celkově můžeme říci, že Rennes je místo s vlhkým a proměnlivým počasím po celý rok. Je důležité být připraven na nepředvídatelné změny a vzít s sebou vhodné oblečení na všechny roční období, společně s deštníkem pro případ deště. I přesto je to nádherné místo k návštěvě a k prožití krásného dovolené v Bretaně.


Letenka Francie Rennes


Francie, známá svými malými malebnými městy a bohatou historií, je oblíbenou turistickou destinací. Mezi tyto zajímavá místa patří i město Rennes, které se nachází ve střední části země a je hlavním městem Bretaně. Rennes nabízí návštěvníkům širokou škálu historických památek, bohatou kulturu a gastronomii.

Pokud se rozhodnete navštívit Rennes, jednou z nejlepších možností, jak se tam dostat, je letecky. Díky letovisku Rennes - Saint-Jacques se můžete snadno přiblížit k tomuto kouzelnému městu.

Letecká doprava je oblíbenou volbou zejména pro ty, kteří chtějí rychle a pohodlně cestovat. Různé letecké společnosti zajišťují pravidelné lety do Rennes z různých evropských destinací. Mezi lety patří přímé spojení z Paříže, Londýna, Barcelony a dalších populárních měst.

Letiště Rennes - Saint-Jacques se nachází jen několik kilometrů jihozápadně od města a nabízí moderní faciliry pro příjezd a odlet. Letiště je dobře propojeno se zbytkem města prostřednictvím veřejné dopravy, jako jsou autobusové a taxi služby.

Po příletu na letiště si můžete všimnout, že Rennes má jednu z nejlépe organizovaných dopravních sítí ve Francii. Město nabízí hustou síť autobusů, která vám umožní snadno se dostat do různých částí města. Pro ty, kteří chtějí být více nezávislí, je také možné si pronajmout auto na letišti a prozkoumat okolí po svém.

Při pobytu v Rennes si nenechte ujít jeho historické poklady. Například rozlehlý gotický katedrála Saint-Pierre a historický palác Parlamentu z Bretaně jsou dvěma z nejznámějších památek ve městě. Dalšími must-see jsou také starobylé hradby Rennes, které jsou důkazem bohaté minulosti tohoto místa.

Dále můžete vydat se na procházku historickým centrem Rennes, které je plné malebných uliček, kaváren a obchůdků. Město je také známé svou živou atmosférou, zejména díky velkému počtu studentů, kteří sem přicházejí studovat. Rennes je domovem mnoha univerzit a vysokých škol a městský život je tedy plný energie.

Pokud jde o gastronomii, Rennes nabízí širokou škálu tradičních bretaňských jídel. Bretaně je známá svými mořskými plody a masovými pokrmy, jako je bretaňská šťavnatá galette a kachní confit. Pokud máte rádi dezerty, nezapomeňte ochutnat slavný bretaňský koláč s jablečným nádivkem, který je oblíbený mezi místními i návštěvníky.

Rennes je tedy skvělým městem na dovolenou, které nabízí rozmanitost historických památek, živou kulturu a chutnou gastronomii. Díky leteckým spojům je návštěva Rennes snadná a pohodlná. Takže neváhejte a vydejte se do Rennes, abyste objevili krásy tohoto francouzského města.


Dovolená Francie Rennes


Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a nabízí návštěvníkům nekonečné množství historických památek, krásnou přírodu a také proslulou francouzskou kuchyni. Jedním z nejzajímavějších měst, které můžete ve Francii navštívit, je Rennes.

Rennes je hlavním městem regionu Bretaně, který se nachází na severozápadě Francie. Město je plné historických památek a skvělých restaurací, které nabízejí tradiční bretaňská jídla. Navštěvovat Rennes je ideální way jak poznat autentickou francouzskou kulturu a zároveň se ponořit do bohaté historie.

Jednou z hlavních atrakcí v Rennes je její historické centrum, které je plné středověkých budov a úzkých uliček. Můžete se projít krásnou ulicí Rue du Chapitre, která vás zavede přímo před katedrálu Saint-Pierre, starobylý kostel, který je považován za jednu z nejkrásnějších gotických staveb v Bretani. V blízkosti najdete také náměstí Place des Lices, známý svým trhem, který se koná každou sobotu ráno.

Pro milovníky umění je v Rennes hodně k vidění. Město má několik galerií a muzeí, včetně Musée des Beaux-Arts, které nabízí široký výběr uměleckých děl od starověku až po současné umění. Další populární galerie je Le FRAC Bretagne, kde si můžete prohlédnout moderní a současné umělecké instalace.

Bretaň je také známá svou krásnou přírodou a Rennes není výjimkou. Město má několik parků a zahrad, které nabízejí ideální prostředí pro pikniky a odpočinek. Nejoblíbenějším parkem v Rennes je Parc du Thabor, který nabízí rozsáhlé zahrady, fontánky a různé druhy rostlin. Můžete zde také navštívit botanickou zahradu a zvířecí park, kde můžete vidět exotické druhy rostlin a zvířat.

Pokud se rozhodnete navštívit Rennes, měli byste také vyzkoušet některé z místních specialit. Bretaně se proslavila svými kakaovými a slanými placky zvanými "galette". Tyto placky můžete ochutnat s různými náplněmi, jako je sýr, šunka nebo vejce. Vyzkoušet byste měli také místní cidre, jablečný mošt s alkoholem, který je typickým nápojem v Bretani.

Rennes je ideálním místem pro dovolenou ve Francii, kde si můžete užít jak historické památky, tak krásnou přírodu. Město je také dobře spojené s ostatními částmi Francie, takže můžete snadno cestovat do dalších zajímavých destinací. Ať už jste milovníkem historie, kultury nebo gastronomie, Rennes vám nabízí skvělý zážitek z dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Rennes


1. Jaká je poloha města Rennes?

Rennes se nachází na západě Francie, v regionu Bretaň. Leží asi 350 kilometrů západně od Paříže.

2. Jak se dá do Rennes dostat?

Do Rennes se dá dostat několika způsoby. Nejjednodušší je cestování letadlem na letiště Rennes-Saint-Jacques, které je spojeno s několika vnitrostátními i mezinárodními destinacemi. Dále je možné využít vlakovou dopravu. Rennes má dobrou železniční spojenost s ostatními velkými městy ve Francii. K dispozici jsou také autobusové linky.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Rennes?

Mezi hlavní turistické atrakce Rennes patří historické centrum města, které je charakterizováno úzkými uličkami a malebnými trhy. Zajímavými místy jsou také katedrála Saint-Pierre, bretonský parlament a park Thabor.

4. Jaké jsou oblíbené tradice a festivaly v Rennes?

V Rennes se koná několik oblíbených festivalů a tradic. Mezi nejznámější patří Festival du Thabor, který je zaměřený na hudbu, tanec a divadlo. Dalšími populárními festivalem jsou Festival Travelling, který se věnuje filmu, a Festival Yaouank, který oslavuje bretonskou kulturu.

5. Kde se dá v Rennes dobře najíst?

Rennes nabízí širokou škálu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality. Mezi oblíbená jídla patří galette, což je tradiční bretonská placka podobná crêpe, která je plněná slanými ingrediencemi. Další specialitou je gâteau breton, což je sladký koláč z křehkého těsta.

6. Kam se dá v Rennes vyrazit na výlet?

V blízkosti Rennes se nachází několik zajímavých míst pro výlety. Můžete navštívit UNESCO chráněné památky jako Mont Saint-Michel a dolmeny v Carnacu. Také se můžete vydat na pobřeží Bretaňského poloostrova, kde se nacházejí malebná města a pláže.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Rennes?

V Rennes se nachází široká škála ubytovacích zařízení, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Cena a kvalita se mohou lišit podle kategorie a umístění. Doporučuje se rezervace ubytování předem, zejména v hlavní turistické sezóně.

8. Jaké je klima v Rennes?

Klima v Rennes je ovlivněno Atlantickým oceánem. Mírné zimy a vlhké léto jsou charakteristické pro tuto oblast. Teploty se pohybují od 5°C v zimě až po 25°C v létě. Nejsrážlivější období je podzim, kdy dochází k častým dešťovým srážkám.

9. Kde se nachází nejlepší místa pro nákupy v Rennes?

Nákupy v Rennes lze dělat v různých částech města. Hlavní nákupní centra jsou Centre Alma a Centre Colombia. Na Place des Lices se také koná trh, kde si můžete koupit čerstvé potraviny a místní speciality.

10. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Rennes?

Rennes je krásné v každé roční době. Nejlepší doba na návštěvu je však během jara a léta, kdy teploty jsou příjemné a je více událostí a festivalů.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky