Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Francie Paříž

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Paříž


1. Jaká je hlavní atrakce Paříže?
- Hlavní atrakcí Paříže je Eiffelova věž, která je jedním z nejznámějších představitelů pařížské architektury.

2. Jak se dostanu z letiště do centra Paříže?
- Z letiště Charles de Gaulle můžete využít linku RER B nebo přímé autobusové spoje. Z letiště Orly je k dispozici RER B nebo Orlybus.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Paříže?
- Nejlepší doba na návštěvu Paříže je obvykle jaro (duben až červen) a podzim (září až říjen), kdy je počasí příjemné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné jako v letních měsících.

4. Seplatí se projet se lodí po Seině?
- Ano, jízda lodí po Seině je oblíbenou turistickou atrakcí v Paříži. Nabízí možnost vidět mnoho historických památek z jiné perspektivy a je to romantický zážitek.

5. Kde se nachází Louvre?
- Louvre, největší muzeum umění na světě, se nachází v centru Paříže u řeky Seiny. Jeho přední vchod je označen pyramidou.

6. Musím mluvit francouzsky, abych se dostal po Paříži?
- Ve většině turisticky frekventovaných oblastí Paříže vám angličtina postačí. Avšak několik základních frází ve francouzštině se může hodit.

7. Kde mohu ochutnat tradiční francouzskou kuchyni?
- Francouzská kuchyně je proslulá po celém světě. V Paříži můžete najít mnoho restaurací, bister a kaváren, které nabízejí široký výběr tradičních francouzských jídel.

8. Jak dlouho trvá vyhlídková jízda po Eiffelově věži?
- Vyhlídková jízda po Eiffelově věži může trvat v závislosti na počtu návštěvníků a ročním období. Obvykle se však počítá s délkou asi 1-2 hodin.

9. Kde mohu nakupovat v Paříži?
- Paříž je známá svou módní a luxusní scénou a nabízí bohaté možnosti nákupu. Hlavní nákupní oblasti jsou Avenue des Champs-Élysées, Boulevard Haussmann s obchodem Galeries Lafayette a Saint-Germain-des-Prés.

10. Kolik stojí vstupenka do muzea Musée d'Orsay?
- Vstupenka do muzea Musée d'Orsay stojí 14 EUR pro dospělé, 11 EUR pro osoby ve věku 18-25 let a je zdarma pro děti do 18 let a držitele EU průkazu invalidity.


Počasí Francie Paříž


Francie je známá svou krásou a rozmanitostí, a to platí i pro její počasí. Paříž, hlavní město země, se nachází ve střední části Francie a má oceánské klima s mírnými zimami a teplými léty. Přestože je počasí ve Francii obecně středoevropského typu, může se v různých obdobích lišit.

Jaro je pro Paříž často poznamenáno náhlými změnami počasí. Během března a dubna mohou teploty stoupat a klesat, a slunečné dny mohou být střídány oblačnými a deštivými obdobími. Průměrné teploty se pohybují okolo 10 °C a postupně stoupají na příjemných 15-20 °C k zakončení jara.

Léto v Paříži je obvykle teplé a slunečné, s průměrnou teplotou kolem 25 °C. Možná se zdá, že tato teplota není příliš vysoká ve srovnání s jinými evropskými destinacemi, ale ve spojení s vysokou vlhkostí a nedostatkem větrů může být počasí znepokojující. Proto je důležité na sebe vzít dostatečnou ochranu proti slunci a hydratovat se.

Podzim v Paříži je pozoruhodný svými nádhernými barevnými scenériemi. Teploty se postupně snižují, ale obvykle zůstávají v mírném rozmezí kolem 10-15 °C v průměru. Podzim také přináší častý déšť a oblačnost, takže byste si měli být vědomi možných dešťových sprch a mít při sobě deštník.

Zima v Paříži je obecně mírná, ale chladná. Teploty se během této doby pohybují kolem 0 °C, ačkoli jsou zde období, kdy teploty klesnou below bod mrazu. Sněhové srážky nejsou příliš časté, ale občas může Paříž zakrýt nádherná vrstva sněhu, což činí město ještě kouzelnějším.

Při návštěvě Paříže je dobré se připravit na různé typy počasí. Doporučuje se vzít si oblečení vrstvené, abyste se mohli přizpůsobovat teplotním změnám během dne. Navíc byste neměli zapomenout na deštník nebo pláštěnku, protože déšť je možný ve všech ročních obdobích.

Paříž je nádherné město bez ohledu na počasí. Jestliže si dopřejete vhodné oblečení a připravíte se na případné nepříznivé podmínky, budete moci vychutnat Paříž a její úchvatné památky bez ohledu na to, co počasí přinese.


Letenka Francie Paříž


Francie, země lásky, dobrého jídla a módy. Když si představíte Francii, pravděpodobně se Vaší mysli představí překrásná hlavní město Paříž. A proč ne, Paříž je kouzelným městem, které dokáže na každého z nás zapůsobit. Je to město s nádhernými památkami, úchvatnými ulicemi a nádhernou kuchyní, která se stala synonymem pro celou zemi. Paříž je místem, kde můžete objevovat krásy celého světa na jednom místě.

Jak se dostat do Paříže?

Možností, jak se dostat do Paříže, je několik. Nejlepší možností je samozřejmě letadlo, jelikož do Francie jsou pravidelné spoje z velkého množství měst. Francouzská národní aerolinie Air France nabízí pravidelné spoje z celého světa, takže letenky do Paříže jsou snadno dostupné.

Cena letenky

Cena letenky do Paříže závisí na sezóně, odletové destinaci a samozřejmě na tom, jak brzy si letenku zakoupíte. Pokud chcete cestovat do Paříže v letních měsících, budete muset počítat s vyššími cenami. Pokud však rezervujete letenku alespoň několik týdnů před odletem, můžete se těšit na zajímavé slevy.

Co vidět?

Paříž je město, kde se nenudíte. M máte šanci zhlédnout více než 40 muzeí a galerií, popřípadě navštívit některou z famózních hudebních hal. Louvre, hrad Versailles a Musée d'Orsay jsou pouze některé z mnoha míst, které byste neměli při návštěvě Paříže vynechat. Pro milovníky katedrál a historických památek je pak ideální Notre-Dame, která je však bohužel v současné době zavřená kvůli požáru.

Kam na jídlo?

Francouzi jsou známí po celém světě díky svému lahodnému jídlu a Paříž je rozhodně místem, kde si můžete dopřát něco opravdu výjimečného. Naše tipy? La Rotonde, bistro Chez L'Ami Jean a curries z Frenchie To Go.

Kde se ubytovat?

Paříž nabízí mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů po menší penziony. Pokud hledáte ubytování v centru a za přijatelnou cenu, doporučujeme se podívat na Airbnb a najít si pěkný byt v Paříži.

Paříž je město, které se určitě vyplatí navštívit a nechat se unést jeho kouzlem. Pokud plánujete návštěvu Paříže, rozhodně neprohloupíte - tento kousek Francie Vás rozhodně nezklame.


Ubytování Francie Paříž


Paříž je metropole plná kultury, umění a romantiky. Miluje ji celý svět a láká turisty z celého světa, kteří touží po objevení slavných památek, krásných výhledů a úžasné kuchyni. Pokud hledáte ubytování v této francouzské metropoli, máte na výběr z mnoha možností.

Existuje mnoho hotelů v různých cenových kategoriích. Každý si může vybrat podle svých finančních možností a priorit. Například v centru Paříže najdete mnoho luxusních hotelů, jako např. hotel Ritz, Four Seasons Hotel nebo The Peninsula Paris. Tyto hotely nabízejí svým hostům nádherné pokoje, luxusní služby a úžasné wellness centra. Většina hotelů má také restaurace, kde si můžete vychutnat skvělou francouzskou kuchyni.

Pokud hledáte cenově dostupnější variantu ubytování, Paříž nabízí mnoho levných hotelů, hostelek a apartmánů. Tyto typy ubytování se nacházejí v méně turistických oblastech města, takže si můžete užít více autentickou atmosféru. V těchto oblastech najdete mnoho místních kaváren, restaurací a obchodů, což je ideální pro cestovatele, kteří si chtějí prohlédnout město jako místní.

Prodloužený pobyt v Paříži může být také ideálním řešením pro rodiny a skupiny. K dispozici jsou apartmány s vlastním zařízením, kde si turisté sami mohou vařit a cítit se jako doma. Tento typ ubytování také nabízí mnoho prostoru a soukromí. Mnoho z těchto apartmánů se nachází přímo v centru města, což znamená, že máte všechny turistické atrakce přímo u vašeho prahu.

Paříž je krásné město s nekonečným množstvím turistických atrakcí, takže záleží na tom, co hledáte a zda jste ochotni utratit více. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete moci poznat kouzlo Paříže a užít si krásný zážitek z vaší dovolené.


Dovolená Francie Paříž


Francie je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě a její hlavní město Paříž je snem mnoha cestovatelů. Toto kosmopolitní a romantické město nabízí nejen bohatou historii a architekturu, ale také světově proslulá muzea, překrásné parky, úchvatné památky a nezapomenutelnou gastronomii.

Paříž je vlastně jedním velkým muzeem pod širým nebem. Jeho nejznámější památkou je Eiffelova věž, která je symbolem Francie a nabízí nádherný výhled na celé město. Dalšími ikonami jsou slavný Arc de Triomphe, bazilika Sacré-Cœur na Montmartru, pikantní Moulin Rouge, nádherný palác Versailles, bohatě zdobená katedrála Notre-Dame a samozřejmě proslulé umělecké muzeum Louvre s ikonickou obrazem Mona Lisy od Leonarda da Vinciho.

Paříž není jen městem památek, ale také umění a kultury. V ulicích města budete neustále potkávat umělecká díla - od pouličních performancí a uměleckých instalací po tradiční galerie a divadelní představení. Příznivci umění by neměli vynechat návštěvu Centre Pompidou, které je jedním z největších moderních a současných uměleckých center na světě.

Paříž je také známá svou bohatou kulinářskou scénou. Francouzská kuchyně je považována za jednu z nejlepších na světě a Paříž vás rozhodně nenechá na pochybách. Můžete ochutnat vynikající víno, čerstvé bagety, sýry, kroasány, foie gras a mnoho dalších specialit. Nezapomeňte si dopřát sklenku šampaňského v jedné z mnoha kaváren nebo si vychutnat francouzskou kávu poblíž Seiny.

Když už jste v Paříži, neměli byste vynechat procházku podél řeky Seiny. Tato křišťálově modrá řeka protéká přes střed města a nabízí úchvatné pohledy na mosty a historické budovy, stejně jako romantické plavby na lodi. Můžete si také užít krásné odpoledne v jednom z mnoha pařížských parků, jako je kouzelný Luxembourgský zahrady nebo ikonický park Tuileries.

Paříž je také známá svým nočním životem. Můžete si užít večer v jednom z mnoha barů a klubů, kde si zatančíte na hudbu všech žánrů. Slavná čtvrť Montmartre je také oblíbeným místem pro noční procházky a sklenku vína.

Pokud plánujete dovolenou v Paříži, doporučuji si předem naplánovat svou cestu, protože je to velmi populární turistická destinace a atrakce mohou být zaneprázdněné. Rezervujte si vstupenky na památky dopředu a prozkoumejte rozvrh muzeí, abyste si zabezpečili místo na prohlídku.

Dovolená v Paříži je zárukou nezapomenutelného zážitku. Město kombinuje historii, kulturu, umění a prvotřídní gastronomii, které všechno spolu tvoří jedinečnou atmosféru. Ať už se rozhodnete pro romantický pobyt ve dvojici, kulturní dovolenou nebo prozkoumání města s rodinou, Paříž vás jistě okouzlí svým kouzlem a bohatou nabídkou.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky