Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Francie Lyon

Ubytování Francie Lyon


Francouzské město Lyon se nachází v regionu Auvergne-Rhône-Alpes, na samém jihu Francie. Většina turistů, kteří se rozhodnou Lyon navštívit, hledají vhodné ubytování v centru města, kde se nachází nejvíce pamětihodností, restaurací a barů.

V centru města je možnost ubytování na různých úrovních. Nejlevnější možnost představují hostely a levné hotely. V naprosté většině případů se jedná o jednoduché pokoje s minimem vybavení, které jsou k dispozici za velmi přijatelné ceny. Pro náročnější klientelu jsou v centru města Lyon k dispozici i luxusní hotely s pětihvězdičkovým servisem.

Pro pohodlné ubytování doporučujeme zvolit levné hotely, které nabízejí vybavené pokoje za rozumné ceny. Tyto hotely se nacházejí v blízkosti centra města a umožňují snadný přístup k pamětihodnostem a zábavě.

Další možností jsou apartmány k pronájmu, které jsou ideální pro rodinné dovolené, nebo pro ty, kteří chtějí mít vlastní kuchyňku a vlastní prostor. Vyhledávají je hlavně cestovatelé, kteří chtějí strávit více času v městě a rádi nakupují místních specialit na trzích a vaří vlastní jídlo.

Při výběru ubytování ve Francii Lyon je důležité brát v potaz, že v centru města je situace s parkováním velmi obtížná a mnohé hotely nemají vlastní parkoviště. Pokud plánujete přijet autem, vyplatí se zvolit ubytování s vlastním parkováním, nebo využít taxi a městskou hromadnou dopravu.

V případě, že hledáte luxusní ubytování ve Francii Lyon, můžete si vybrat z několika světoznámých hotelů, které nabízejí nejvyšší úroveň komfortu a prvotřídní servis. Mezi nejznámější hotely patří například Hotel Carlton, Hotel Sofitel Bellecour nebo Four Seasons Hotel Lyon.

Celkově platí, že v centru Francie Lyon jsou k dispozici různé možnosti ubytování, které zahrnují levné hotely, pěkné apartmány a luxusní hotely. Před výběrem ubytování je třeba zvažovat především vybavení pokoje, cenu a lokalitu blízkost památek a veřejné dopravy.


Letenka Francie Lyon


Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a její druhé největší město Lyon je pro mnoho cestovatelů skvělým výchozím bodem pro objevování této krásné země. Pokud plánujete navštívit Lyon a zvážili jste koupi letenky, připravili jsme pro vás několik užitečných informací.

Letecké spojení s Lyonem je velmi dobře rozvinuté, díky čemuž se do tohoto města můžete dostat z mnoha evropských i mezinárodních destinací. Existuje několik možností, jak si zarezervovat letenku do Lyonu. Můžete kontaktovat letecké společnosti přímo, nebo si vybrat internetovou cestovní agenturu, která vám může pomoci s rezervací letenky za výhodnou cenu. Doporučujeme vám sledovat nabídky a srovnávat ceny letenek, abyste našli nejlepší možnou nabídku.

Lyon je domovským letištěm pro mezinárodní lety, které provádějí nejrůznější letecké společnosti. Mezi nejoblíbenější patří Air France, která nabízí přímé spojení s Lyonem z mnoha evropských měst, včetně Paříže, Londýna, Berlína a Barcelony. Další populární společností je easyJet, která nabízí levné lety do Lyonu z různých evropských letišť.

Lyon je skvělým výchozím bodem pro objevování celé Francie. Pokud se rozhodnete prozkoumat Lyon a okolí, nebudete zklamáni. Město je známé svými historickými památkami, jako je Katedrála svatého Jana, bazilika Notredame de Fourvière a nádherné starobylé uličky, které vás přenesou zpět v čase. Navštívte také slavnou Lyonskou operu, kde se konají světově uznávané operní představení.

Pokud máte rádi umění a kulturu, určitě si nenechte ujít Institut Lumière, který připomíná začátek filmového průmyslu v Lyonu. Toto muzeum pořádá také každoroční filmový festival, který přitahuje filmy z celého světa.

Kulinářské dobrodružství ve Francii začíná v Lyonu. Toto město je známé jako gastronomické hlavní město Francie a nabízí neuvěřitelné množství restaurací, kde můžete ochutnat tradiční francouzskou kuchyni. Nezapomeňte si vychutnat slavné lyonské speciality, jako je duck fois gras, quenelles (rybí knedlíky) a tradiční bouchon (typická lyonská restaurace).

Lyon je rovněž ideálním výchozím bodem pro objevování okolní krajiny a regionu Rhône-Alpes. Můžete si pronajmout auto a vydat se na výlet do úchvatného venkovského kraje, který nabízí nádherné horské scenérie, vinice a typická francouzská městečka.

Pokud se rozhodnete zarezervovat letenku do Lyonu, připravte se na pohostinnost a krásu tohoto francouzského města. Lyon je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají kombinaci historie, kultury, kulinářských zážitků a krásné přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Lyon


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Lyonu do centra města?
Odpověď: Nejlepší způsob je využít tramvajovou linku Rhônexpress, která vás dovezou do centra města za přibližně 30 minut.

2. Jakou měnu používají v Lyonu Francii?
Odpověď: V Lyonu se používá euro, stejně jako v celé Francii.

3. Kde si mohu koupit jízdenky na autobus nebo metro v Lyonu?
Odpověď: Jízdenky můžete zakoupit v automatech na zastávkách autobusů nebo vstupních halách na metru. Lze je také zakoupit v trafikách.

4. Jaké jsou nejlepší památky, které v Lyonu stojí za návštěvu?
Odpověď: K nejlepším památkám v Lyonu patří bazilika Notre-Dame de Fourvière, historické čtvrti Vieux Lyon a Presqu'ile a Lyonova opera.

5. Co je typickou francouzskou specialitou v Lyonu?
Odpověď: Lyon je proslulý svými gastronomickými specialitami, zejména cuisses de grenouilles (žabí stehýnka), quenelles (rybí knedlíky) a salade lyonnaise (lyonský salát s kachním masem).

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Lyonu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Lyonu je na jaře (březen a duben) a na podzim (září a říjen), kdy jsou teploty mírné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné.

7. Jaké jsou nejlepší oblasti k ubytování v Lyonu?
Odpověď: Nejlepší části k ubytování jsou Presqu'ile a Vieux Lyon, které nabízejí centrální polohu a snadný přístup k většině turistických atrakcí v Lyonu.


Dovolená Francie Lyon


Francie je země plná krásných a zajímavých míst, která lákají turisty z celého světa. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů je město Lyon. Nachází se v regionu Auvergne-Rhône-Alpes ve východní části země a nabízí návštěvníkům širokou škálu atrakcí.

Lyon je známý především svou bohatou historií a vděčí za to svému strategickému umístění jako křižovatce mezi severem, jihem, východem a západem Francie. Město bylo založeno v době Římské říše a stalo se jedním z hlavních měst Galie. V dnešní době je památková rezervace starého města Lyon, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Při návštěvě Lyonu byste neměli vynechat procházku po malebných uličkách starého města, které vás přenese zpět do středověku. Zde můžete obdivovat nádhernou architekturu, historické budovy a úzké průchody. Nejoblíbenější částí starého města je La Croix-Rousse, která byla kdysi centrem textilního průmyslu. Dnes zde nalezneme mnoho krásných butiků, uměleckých galerií a kaváren.

Další významnou atrakcí je katedrála Notre-Dame de Fourvière. Nachází se na nejvyšším bodě města a je známá svou impozantní architekturou a panoramatickým výhledem na Lyon. Uvnitř katedrály můžete obdivovat umělecká díla a jedinečnou mozaiku.

Lyon je také známý jako gastronomické hlavní město Francie. Zdejší kuchyně je jednou z nejlahodnějších na světě a představuje ideální kombinaci tradic a inovací. Město je domovem mnoha vyhlášených restaurací, které nabízejí širokou škálu pokrmů, jako je beraní kýta, kuřecí libové paštiky a známá specialita z Lyonu, andouilette (tradiční klobása).

Pokud máte zájem o umění a kulturu, Lyon je také domovem několika významných muzeí a galerií. Musíte navštívit Musée des Beaux-Arts, které je největším muzeem výtvarných umění ve Francii mimo Paříž. Zde můžete obdivovat sbírku obrazů, soch a uměleckých děl od renomovaných umělců.

Lyon také nabízí mnoho možností pro zábavu a relaxaci. Můžete se vypravit na procházku podél řeky Rýn a Saona, navštívit některý z místních parků nebo si užít večer v jednom z místních barů nebo klubů.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou ve Francii, Lyon je skvělou volbou. Nabízí širokou škálu atrakcí, bohatou historii, vynikající gastronomii a přívětivou atmosféru. Navštívte toto krásné město a nechte se unést jeho kouzlem a pohostinností.


Počasí Francie Lyon


Francie Lyon je jedním z nejkrásnějších měst v jižní Francii. Město se pyšní svým bohatým kulturním dědictvím, množstvím historických památek a bohatou gastronomickou tradicí. Kromě toho má Francie Lyon také zajímavé počasí, které zahrnuje horká léta a chladné zimy.

Léto v Lyonu je obecně velmi teplé a suché. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 25-30°C a průměrné srážky jsou téměř minimální. V letním období se může objevit i několik dní s extrémně vyššími teplotami, které překonají hranici 35°C. Proto je důležité si připravit lehké oblečení a dostatek tekutin, abyste mohli užívat si slunce a prozkoumávat krásy města.

Podzim v Lyonu přináší mírné teploty a stálou oblačnost. Denní teploty se i nadále drží na úrovni 15-20°C, ale občas se může vyskytnout několik deštivých dní. To však neznamená, že byste neměli navštívit město, naopak podzim je období, kdy se okolí Lyonu mění v krásnou pestrou paletu barev a na rovněž méně turisticky frekventovaných místech můžete být své siesterské duši.

Zima v Lyonu je obecně velmi chladná. Průměrná teplota v lednu se většinou pohybuje kolem 0°C, ale někdy se může dostat až pod -10°C. Důležité je na mrazivé období připraveni a nepodceňovat chlad, protože Lyon je obklopen horami. Město se v zimě přemění v krásnou sněhovou krajinu a na nábřeží Rhôny můžete navštívit tradiční vánoční trhy.

Jaro v Lyonu je obecně chladné, ale postupem času teploty stoupají a příroda začne kvést. Od března se teploty drží okolo 10-15°C a občas se může objevit déšť. To však neznamená, že byste se neměli vydat poznávat město. Lyon je v tomto období plný života, stejně jako příroda, která začíná vytvářet spektakulární scenérie.

Celkově lze tedy říci, že Francie Lyon je krásné město s pestrým počasím. Ať už budete cestovat v létě, na podzim, v zimě nebo na jaře, vždy budete mít co objevovat. Při cestě do Lyonu nezapomeňte zahrnout vhodné oblečení a boty, abyste se mohli pohodlněji přizpůsobit podmínkám.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky