Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Francie La Rochelle

Dovolená Francie La Rochelle


La Rochelle je malé přístavní město na západním pobřeží Francie. Leží v regionu Nouvelle-Aquitaine a je známé svými krásnými plážemi, historickým centrem a bohatou námořní historií. Pokud plánujete dovolenou ve Francii, La Rochelle je ideální destinací pro odpočinek a objevování.

Centrum města je jedním z nejstarších a nejlépe zachovalých v celé Francii. Staré město, obklopené opevněním, vám přinese pocit, jako byste se přenesli do minulosti. Malebné uličky, historické budovy a náměstí plné restaurací a kaváren vytvářejí neodolatelnou atmosféru. Procházka podél přístavní promenády Vieux Port je taktéž nezapomenutelná. Zde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody v jedné z mnoha restaurací přímo u vody.

Ale La Rochelle není jen o historii, ale také o slunečních plážích a vodních aktivitách. Nedaleko centra města se nachází pláž Plage de la Concurrence, která je ideální pro opalování a koupání. Zde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky nebo se zapojit do některé z místních vodních aktivit, jako je surfování nebo kajak. Pláže v La Rochelle jsou dobře udržované a nabízí vynikající možnosti pro všechny věkové kategorie.

Pokud jste milovníkem historie a kultury, neměli byste vynechat návštěvu La Rochelle Tower. Tato majestátní věž byla postavena v 14. století jako část obranného systému města. Dnes je otevřena veřejnosti a nabízí úchvatné výhledy na město a okolní krajinu. Nedaleko se nachází také námořní muzeum, které vám představí bohatou námořní historii La Rochelle.

La Rochelle je také ideální výchozí bod pro objevování okolních malebných vesnic a regionálních památek. Můžete se vydat na výlet na blízké ostrovy Île de Ré a Île d'Oléron, které nabízejí úchvatné pláže a typickou vesnickou atmosféru. V okolí města také můžete navštívit město Rochefort a proslulý starobylý přístav Saint-Martin-de-Ré.

La Rochelle vás okouzlí svým starým světem šarmem, nádhernými plážemi a bohatou historií. Je to příjemná destinace pro dovolenou, kde si můžete odpočinout a zároveň objevovat nová místa. Připravte si plavky, opalovací krém a vydejte se do tohoto kouzelného města na francouzském pobřeží.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie La Rochelle


1. Jaká je nejlepší doba navštívit La Rochelle?

Nejlepší doba návštěvy La Rochelle je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a slunce svítí po celý den.

2. Kde se nachází letiště v La Rochelle?

Letiště La Rochelle-Île de Ré se nachází přibližně 5 kilometrů západně od města.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v La Rochelle?

Nejlepší pláže v La Rochelle jsou Plage des Minimes, Plage de la Concurrence a Plage de la Pergola.

4. Jaká je výška turistického poplatku v La Rochelle?

Výška turistického poplatku v La Rochelle je ve výši 1,10 € na den a na osobu.

5. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra města?

Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra města, je vlakem. Vlaková stanice se nachází 2,5 kilometrů od letiště a spojení je velmi dobré.

6. Kde se nachází nejlepší restaurace v La Rochelle?

Nejlepší restaurace v La Rochelle se nachází v historickém centru města, La Rochelle Harbor. V této oblasti najdete mnoho vynikajících restaurací s tradičním francouzským jídlem.

7. Kde se nachází nejlepší místa pro nakupování v La Rochelle?

Nejlepší místa pro nakupování v La Rochelle jsou Rue du Temple a Place de Verdun, kde najdete mnoho obchodů s místními suvenýry a řemesly.


Ubytování Francie La Rochelle


La Rochelle, krásné přístavní město na západě Francie, je oblíbenou turistickou destinací pro návštěvníky z celého světa. Nachází se v regionu Nouvelle-Aquitaine a nabízí bohatou směs historie, kultury a přírodních krás. Pokud se rozhodnete navštívit toto idylické místo, je důležité si zabezpečit kvalitní ubytování, které sladí se vašimi individuálními potřebami a preferencemi.

La Rochelle láká turisty svými malebnými uličkami, historickými památkami a příjemnou atmosférou. K nejznámějším pamětihodnostem patří například starý přístav Vieux Port, který je jedním z nejživějších míst ve městě. Okouzlí vás jeho úzké uličky, podloubí a historické stavby, které vytvářejí jedinečnou atmosféru. V blízkosti přístavu se nalézá i impozantní stavba frázené věže Tour de la Chaine a ikonická věž Saint-Nicolas. Tato historická místa jsou snem každého milovníka historie.

Pokud hledáte ubytování v La Rochelle, máte na výběr mezi širokou škálou možností. Město nabízí různé druhy ubytování, které vyhovují různým rozpočtům a preferencím. V centru města se nacházejí elegantní hotely s nabídkou luxusních pokojů a pohodlných vybavením. Tyto hotely vám poskytnou komfort a osobní péči, kterou si zasloužíte během dovolené.

Pro ty, kteří preferují větší nezávislost a soukromí, existuje možnost pronájmu apartmánu nebo domu. V centru města naleznete řadu ubytovacích zařízení, která nabízejí plně vybavené apartmány s vlastním kuchyňským koutem a dalšími moderními facilitami. Můžete si tak užít autentický zážitek, přičemž máte soukromí a svobodu vytvářet si vlastní program.

Pro ty, kteří hledají méně nákladné možnosti ubytování, existuje také nabídka menších rodinných penzionů a soukromých pokojů. Tyto ubytovací zařízení nabízejí jednoduché a pohodlné pokojové služby za přijatelné ceny. Navíc mají často výhodnou polohu blízko k atrakcím a zajímavostem města.

La Rochelle a jeho okolí nabízí také možnosti ubytování v kempovacích střediscích a karavanech. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo ty, kteří milují přírodu a chtějí znát krásy okolních přírodních areálů. Kempingy jsou vybaveny moderními zařízeními a vybavením pro pohodlný pobyt venku.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli možnost ubytování, je důležité si dopředu zarezervovat, zejména pokud plánujete návštěvu během hlavní turistické sezóny. La Rochelle je oblíbenou destinací a ubytování může být rychle vyprodáno. Také zkontrolujte recenze ubytovacích zařízení, abyste si zajistili výborný pobyt.

Pobyt v La Rochelle nabízí úžasné zážitky a nezapomenutelné vzpomínky. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, město a jeho okolní oblasti vám poskytnou skvělé dobrodružství, historii a krásy francouzského pobřeží.


Letenka Francie La Rochelle


La Rochelle, malebné přístavní město na západním pobřeží Francie, je oblíbenou destinací pro turisty z celého světa. S bohatou historií, úchvatnou architekturou, okouzlujícím přístavem a slunnými plážemi nabízí La Rochelle mnoho zážitků a atrakcí. Získat letenku do tohoto fascinujícího místa je jedním z nejlepších způsobů, jak zažít všechno, co má La Rochelle nabídnout.

Pro příjemné zážitky a nezapomenutelné dovolené můžete využít přímé lety z mnoha evropských mezinárodních letišť do La Rochelle. Například z Prahy, Vídně, Paříže, Londýna či Hamburku je snadné najít vhodné letovisko. Let trvá přibližně dvě hodiny, což z La Rochelle dělá dobrou volbu pro krátkodobé výlety či delší dovolenou.

Po příletu do nádherného regionu Nouvelle-Aquitaine budete okouzleni kouzlem La Rochelle. Toto město je obklopeno Atlantským oceánem a je známé svými nádhernými plážemi. Příroda, která vás obklopuje, je jedinečná díky své neokázalosti a zároveň malebnosti kraje. Vstup do přístavu, který je domovem mnoha malých rybářských lodí a jachet, je vstupem do srdečního tepu města.

La Rochelle je bohatá na historické památky. Jednou z nejznámějších je jeho pevnost, Tour de la Lanterne, která se nachází v přístavu. Majestátní stoletá věž sloužila jako vězení a prostor pro uchovávání světelných zdrojů. I dnes je otevřena pro veřejnost a nabízí úžasné výhledy na město a okolní krajinu.

Dalšími zajímavými místy, která stojí za návštěvu, jsou historická brána Porte de la Grosse-Horloge a Akvárium La Rochelle. Porte de la Grosse-Horloge je impozantní brána s hodinami, která odděluje moderní část města od historické části zvané Staré Přístaviště. Je to ideální místo pro procházky a objevování úzkých uliček plných historických budov, restaurací a obchodů.

Akvárium La Rochelle je jedním z nejlepších v Evropě. S více než 12 000 mořskými živočichy a 600 druhy je to fascinující místo, které si zamilují nejen děti, ale i dospělí. Zde můžete pozorovat různé druhy ryb, želvy, mořské psy a další fascinující mořské tvory.

Pokud máte rádi umění, navštivte Muzeum Vieux Port, což je muzeum věnované námořní historii La Rochelle. Zde si můžete prohlédnout různé exponáty, modely lodí a historické artefakty, abyste si udělali představu o bohatém námořním dědictví města.

Abychom nezapomněli, La Rochelle je také známá svou gastronomickou scénou. V restauracích a bistrech můžete ochutnat místní speciality, jako je mořský plod, čerstvé ryby a francouzská vína. Lahodná francouzská kuchyně rozhodně nezklame ani ty nejnáročnější gurmány.

V La Rochelle budete mít možnost zažít francouzské pobřeží a užít si řadu aktivit, jako je šnorchlování, jízdu na plachtěné lodi či procházky po písečných plážích. Bez ohledu na to, jestli váš zájem patří historii, kultuře, přírodě nebo gastronomii, La Rochelle má vše, co potřebujete k plnému uspokojení vašich turistických potřeb.

Vězte, že po návštěvě La Rochelle budete mít zážitky a vzpomínky, které nebudete nikdy zapomenout. Letenka do tohoto kouzelného města je vaším klíčem do pozoruhodného světa francouzského pobřeží a historie.


Počasí Francie La Rochelle


Francie La Rochelle se nachází na západě Francie a je hlavním městem departementu Charente-Maritime. Toto malé městečko je velmi populární turistickou destinací, díky svému krásnému přístavu, který je domovem mnoha rybářských lodí.

Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou, La Rochelle je jednoznačně tou nejlepší volbou. Mimo jiné se zde můžete těšit na skvělé počasí, které je ideální pro všechny druhy aktivit.

La Rochelle je na západě Francie a díky tomu je počasí zde poměrně vlažné. Průměrná teplota v létě dosahuje okolo 20°C, což je ideální teplota pro koupání v moři nebo pro slunění na pláži. V zimě se teploty spíše drží kolem 10°C, ale i tak je počasí příjemné a je zde již méně turistů, takže můžete v klidu prozkoumávat město.

Nicméně, Francie je známá svým nevyzpytatelným počasím a v La Rochelle to není výjimkou. Může zde být silný vítr, který způsobuje, že teplota klesne. Deštivé období, zejména v zimě, je také poměrně častým jevem. Proto byste měli být připraveni na jakékoliv změny a měli byste si vzít s sebou vhodné oblečení.

Přestože počasí v La Rochelle není vždycky ideální a stává se, že prší, je to stále ideální místo pro dovolenou, ať už je počasí jakékoliv. Můžete se tu vydat na výlety po okolí, navštívit památky nebo obklopit se krásnou přírodou. La Rochelle je takovým skvělým kompromisem pro ty, kdo chtějí kombinovat relaxaci na pláži a kulturní zážitky.

Vzhledem k tomu, že v La Rochelle je tolik aktivit, které můžete dělat, ať už je venku jakékoliv počasí, není nijak těžké se zde bavit. Stačí si vybrat, co vás baví nebo co byste rádi viděli a to si užijete, ať je počasí jakékoliv.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky