Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Francie Calais

Počasí Francie Calais


Calais je překrásné město nacházející se na severním pobřeží Francie. Je známé svými bílými plážemi, historickým opevněním a v neposlední řadě také svým neobyčejným počasím.

Calais leží na území regionu Hauts-de-France, který je ovlivněn atlantickým podnebím. To znamená, že v Calais je vlhké a mírně chladné počasí. Průměrné teploty se pohybují od 5 °C v zimě až po 20 °C v létě.

Léto v Calais je obvykle příjemné a světlé. Teploty se pohybují kolem 20 °C a na plážích se shromažďují místní i turisté, kteří si chtějí užít sluneční paprsky a osvěžení v Atlantském oceánu. V létě se také můžete těšit na déšť a občasné bouřky, které dodávají atmosféře tajemství.

Podzim v Calais přináší mírně chladné počasí. Teploty klesají průměrně na 15 °C a také se zvyšuje pravděpodobnost deště. Září a říjen jsou zpravidla nejdeštivějšími měsíci v regionu. To je také čas, kdy začínají být pláže méně rušné a místní obyvatelé se vracejí do práce a do škol.

Během zimy čeká Calais na své návštěvníky s chladnými teplotami kolem 5 °C. V lednu a únoru je obvykle nejchladněji a místní obyvatelé se oblékají v teplejších vrstvách a kutří se uvnitř svých útulných domovů. Sníh je v Calais poměrně vzácným jevem, ale občas se může objevit lehké sněžení a dodat městu romantický nádech.

Jaro je v Calais obdobím obnovy a probouzení se přírody. Teploty začínají stoupat a pohybují se kolem 10-15 °C. Květen je obvykle nejdeštivějším měsícem jara a všechny květiny a stromy začínají kvést. Calais se promění v zelený ráj a lidský život nabere více energie.

Celkově lze říci, že počasí v Calais je mírné a vlhké po celý rok. Každá roční doba přináší své specifické charakteristiky a zážitky. Bez ohledu na počasí však Calais vždy nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a krásné scenérie, které vám zaujmou a zostří všechny smysly.


Dovolená Francie Calais


Calais je malebné francouzské přístavní město nacházející se na severu země, nedaleko hranice s Belgií. Je to také místo, které se stalo oblíbenou turistickou destinací pro mnoho lidí, kteří hledají dovolenou plnou památek, krásné přírody a bohaté historie.

První věc, která přijde na mysl při zmínce o Calais, je slavný Calaiský přístav. Je to jeden z nejrušnějších přístavů ve Francii a je významným hospodářským centrem regionu. Přístav nabízí nejen možnost procházek a pozorování příjezdů a odjezdů lodí, ale také přístup k velkému výběru obchodů, restaurací a kaváren. Turisté zde mohou ochutnat čerstvé mořské plody a další světové speciality.

Dalším významným místem, které si turisté mohou prohlédnout v Calais, je Hôtel de Ville. Tento impozantní budova s elegantními fasádami a bohatě zdobenými interiéry je sídlem radnice a také historické památky. Hôtel de Ville byl postaven v 19. století a je jedním z nejdůležitějších veřejných budov ve městě.

Pokud jste milovníkem umění a historie, pak byste neměli vynechat Musée des Beaux-Arts v Calais. Toto muzeum je domovem rozsáhlé sbírky uměleckých děl, včetně maleb, soch a grafiky. Výstavní sály jsou naplněny mistrovskými díly od slavných umělců jako je Rubens, Rodin, Monet a Picasso. Procházka tímto muzeem je zážitkem, který vás přenesl do bohatého uměleckého dědictví Francie.

Pokud si přejete prozkoumat přírodu a relaxovat na pláži, Calais nabízí i takové možnosti. Město leží na pobřeží Lamanšského průlivu a je obklopeno krásnými písečnými plážemi. Plážy jsou ideální pro procházky po pobřeží, opalování a vodní sporty. Turisté mohou také navštívit Cap Blanc-Nez a Cap Gris-Nez, dvě nedaleké výběžky, které nabízejí úchvatné výhledy na oceán a okolní krajinu.

Calais je také výchozím bodem pro objevování dalších atrakcí v blízkém okolí. V rámci jednodenního výletu můžete navštívit nedaleké belgické město Bruggy, které je známé svými gotickými stavbami a romantickými kanály. Další zajímavou možností je prohlídka historického města Boulogne-sur-Mer s jeho starým přístavem a akváriem Nausicaá, které je jedním z největších akvárií v Evropě.

V každém případě, pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Calais, nebudete zklamaní. Tohle malebné přístavní město nabízí mnoho možností pro zábavu, poznávání a relaxaci. Během vašeho pobytu zde si budete moci užít krásné památky, výbornou kuchyni a okouzlující atmosféru, která je charakteristická pro francouzské města.


Letenka Francie Calais


Francie je zemí, která láká svými krásnými plážemi, historickými památkami a kulturními akcemi. Pokud hledáte výletovou destinaci pro vaši dovolenou, může být pro vás Francie tou pravou volbou. A oblast Calais na severu Francie je jedním z těch nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších míst v této zemi.

Calais je francouzské město, které se nachází asi 35 km od Boulogne-sur-Mer a 200 km od Paříže. Je to jedno z nejznámějších přístavů v Evropě, který spojuje Francii s Anglií. Protože Calais má dobrou dopravní infrastrukturu, můžete sem přijet autem nebo vlakem. A nejlepší způsob, jak sem přijet z ciziny, je pomocí letenky.

Pokud hledáte letenku do Calais, můžete využít služeb několika leteckých společností, které nabízejí přímé lety do této oblasti. Mezi nejznámější patří Air France a Easyjet, ale existuje i mnoho dalších nízkonákladových leteckých společností, které nabízejí levné letenky do Calais.

Cena letenky do Calais se může lišit podle sezóny a způsobu nákupu letenky. V obecně však zjistíte, že letenky jsou v průměru dostupné pro všechny.

Před nákupem letenky se ujistěte, že splňujete všechny požadavky, které pro vstup do Francie platí. Každý cestovatel musí mít platný pas nebo průkaz totožnosti a mít v pořádku všechny potřebné doklady.

V Calais se můžete těšit na mnoho zajímavých turistických atrakcí. K nejznámějším patří historická Bažantnice Fort, která byla postavena v 17. století jako součást obrany proti anglickým nájezdům. Dále pak můžete navštívit Calaisskou katedrálu, která byla postavena v 11. století a je jednou z nejstarších na severu Francie.

Další zajímavostí na Calais je městské muzeum, které představuje historii a kulturní dědictví města. Kromě toho můžete navštívit i většinu starých čtvrtí a barevných uliček, kde se budete cítit jako na večerní procházce vdobách monarchie.

Když se rozhodnete pro cestu do Francie na letenku do Calais, můžete se těšit na mnoho zajímavých zážitků a plnění vašich cestovatelských snů. Francie je zemí, která má co nabídnout každému turistovi, bez ohledu na to, zda je váš cíl kulturním zázemím, přírodními krásami nebo jen relaxací na pláži. A Calais nabízí to vše, co by si cestovatel mohl přát.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Calais


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z Calais do Paříže?

Nejlepší způsob, jak se dostat z Calais do Paříže, je vlakem. Existuje pravidelné spojení TGV, které vás dovezou do Paříže za méně než 2 hodiny. Vlakové nádraží se nachází na severním okraji Calais a je snadno dostupné.

2. Je Calais bezpečné místo pro turisty?

Calais bylo v minulosti známé pro útoky na turisty, kteří cestují do Velké Británie přes Eurotunel. Nicméně situace se v posledních letech zlepšila a město začalo intenzivně pracovat na zlepšení bezpečnosti turistů. Turisté by měli dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako např. nosit tašky na zápěstí a nepostrádat se v opuštěných oblastech.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Calais?

Nejlepší doba pro návštěvu Calais závisí na vašich zájmech. Pokud se chcete vyhnout davům, nejlepší období je mimo sezónu (květen až červen a září až říjen). Pokud máte zájem o kulturní akce, v létě se koná řada festivalů a jiných kulturních akcí.

4. Co vidět v Calais?

V Calais je mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Nejznámější atrakcí je možná Calaisský maják a umělecká díla z doby romantismu. Dalšími atrakcemi jsou např. divadlo, muzeum a parky.

5. Jakou měnu používají v Calais?

Ve Francii platí euro. Většina obchodů a restaurací v Calais přijímá karty jako jsou Visa nebo Mastercard, ale měli byste si zkontrolovat svůj bankovní účet, aby jste se vyhnuli nákladům na převod měny. Více informací je k dispozici na webových stránkách tamních bank a směnáren.


Ubytování Francie Calais


Calais je francouzské město, které se nachází v regionu Nord-Pas-de-Calais. Je to poměrně velké město, které nabízí bohatou historii a mnoho zajímavých památek a atrakcí. Pokud hledáte ubytování v Calais, máte několik možností.

Hotely

Calais nabízí řadu hotelů různých kategorií, ale většina z nich se nachází v blízkosti centra města. Mezi nejoblíbenější patří:

1. Hotel Meurice – Tento hotel se nachází v centru města a nabízí ceny, které jsou pro většinu turistů přijatelné. Pokoje jsou velmi čisté a útulné, a některé pokoje mají výhled na pláž.

2. Hotel Richelieu – Tento hotel se nachází v blízkosti přístavu, což ho dělá ideálním pro ty, kteří chtějí navštívit město nebo se vydat na plavbu do Anglie. Pokoje jsou skromné, ale velmi pohodlné, a personál je velmi přátelský.

3. Ibis Styles Calais Centre – Tento hotel se nachází v blízkosti centra města a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat památky v okolí. Nabízí moderne vybavené pokoje a výbornou snídani.

Hostely

Calais nabízí také několik hostels, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze a přitom zůstat v čistém a útulném prostředí. Mezi nejoblíbenější patří:

1. The Baltic Inn Hostel – Tento hostel se nachází blízko vlakového nádraží a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí vidět město a okolí. Nabízí čisté pokoje, vstupenky na atrakce a mezinárodní atmosféru.

2. Calais Youth Hostel – Tento hostel se nachází v blízkosti přístavu a je ideálním místem pro ty, kteří se chystají na plavbu do Anglie. Nabízí bezplatné parkování, čisté pokoje a výbornou polohu.

3. Holiday Inn Express Calais – Tento hostel se nachází v blízkosti centra města a nabízí moderně vybavené pokoje a bezplatné snídaně. Je ideálním místem pro ty, kteří hledají pohodlí a přitom si chtějí ušetřit peníze.

Kempy

Pokud preferujete spíše venkovskou atmosféru, můžete se ubytovat v jednom z mnoha kempů v okolí Calais. Mezi nejoblíbenější patří:

1. Camping Municipal de la Falaise – Tento kemp se nachází blízko pláže a nabízí moderně vybavené kempovací plochy a výborné vybavení.

2. Camping de la Plage – Tento kemp se také nachází blízko pláže a nabízí prostorné kempovací plochy, výborné vybavení a snadný přístup k okolí.

3. Camping Saint Louis – Tento kemp je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou atmosféru. Nabízí prostorné kempovací plochy, čisté vybavení a venkovské prostředí.

Celkově je Calais ideálním místem pro ty, kteří hledají pohodlné a přitom cenově dostupné ubytování. Bez ohledu na to, zda preferujete hotely, hostely nebo kempy, v Calais najdete nabídku, která splní vaše očekávání.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky