Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Finsko Turku

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Turku


1) Jak se dostat z letiště do centra Turku?
Odpověď: Nejlepší možností je použití městského autobusu č. 1 nebo 90, které jezdí pravidelně z letiště do centra. Dále je možné využít taxislužbu.

2) Které památky stojí za návštěvu v Turku?
Odpověď: Mezi nejvýznamnější patří hrad Turku, katedrála sv. Marie či muzeum Aboa Vetus & Ars Nova.

3) Co je typický finský pokrm?
Odpověď: Jeden z nejoblíbenějších finských pokrmů je rybí polévka z lososa nebo síry.

4) Jde v Turku dobře poznat místní životní styl?
Odpověď: Ano, mnoho místních akcí, festivalů a trhů je organizováno v centru města, kde je možné poznat místní kuchyni a zvyklosti.

5) Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se pohybovat v Turku?
Odpověď: Městská hromadná doprava je velmi dobře rozvinutá a nabízí pravidelné spoje autobusů a tramvají. Stejně tak je možné využít půjčovnu kol, lodí či člunů. Turku je také ideální pro pěší procházky.


Ubytování Finsko Turku


Turku je největším městem Finska západně od Helsinek a nachází se na pobřeží Botnického zálivu. Toto historické město je cílem mnoha turistů, kteří sem přijíždějí za jeho půvabnou atmosférou, malebnými uličkami a také kvůli množství různých kulturních akcí. Pokud se chystáte navštívit Turku, měli byste vzít v úvahu i nabídku ubytování. Jak se v Turku ubytovat?

Existuje mnoho typů ubytování, ze kterých si můžete vybírat při plánování své cesty. První možností je hotelové ubytování. Turku nabízí mnoho hotelů různých cenových kategorií a velikostí. Pokud hledáte luxusní ubytování, mezi nejlepší patří například Hotel Radisson Blu Marina Palace nebo Hotel Radisson Blu Atria Turku. Tyto hotely mají nejen skvělé ubytování, ale také skvělé restaurace a bary.

Pro ty, kteří hledají cenově dostupnější ubytování, jsou na výběr i menší hotely nebo hostely. Hostels in Turku je jedním z nich a nabízí velmi pěkné pokoje a společné sociální prostory. Ubytování v hostelu je skvělou volbou pro ty cestovatele, kteří hledají cenově přijatelné řešení.

Další možností jsou apartmány. Turku nabízí velký výběr apartmánů, z nichž některé nabízejí plně vybavenou kuchyni, což je skvělá volba pro ty, kteří si rádi sami vaří.

Pro ty, kteří hledají přírodní krásu a klid, jsou ideální chaty a rekreační domky kolem města. Tyto chalupy jsou velkou výhodou pro ty, kteří chtějí být v blízkosti přírody a mají rádi horské túry nebo cyklistiku. Tyto chaty mají obvykle plně vybavenou kuchyni a koupelnu, což se může hodit pro rodiny s dětmi.

Poslední možností je AirBnB, které nabízí velký výběr ubytování, z nichž mnoho je v blízkosti centra města. Slečna Päivi, která má několik ubytovatelů v centru, také nabízí chaty u moře.

Jak vidíte, výběr ubytování v Turku je velký, a proto můžete v něm vybírat podle vašich potřeb a představ. Vaše cesta do tohoto půvabného města bude plná zážitků a nezapomenutelných momentů.


Dovolená Finsko Turku


Finsko je překrásná země se spoustou zajímavých a krásných míst k návštěvě. Jedním z nejpůvabnějších měst v zemi je Turku. Toto živé a historické město se nachází na jihozápadním pobřeží Finska a je ideálním cílem pro dovolenou.

Turku je starobylé město s bohatou historií, která sahá až do 13. století. Je tedy nejstarším městem v celé Finsku. Procházející se úzkými uličkami starého města si můžete vychutnat atmosféru minulosti a obdivovat působivou architekturu. Hlavní dominantou města je gotická katedrála, která je zároveň největším kostelem v celém Finsku. Je fascinující vidět tyto historické památky tak blízko přírody čítající lesy, hory a jezera.

Turku je také proslulé svými muzei a kulturními institucemi. Jedním z nejznámějších je Turun linna, což je hrad na břehu řeky Aura. Hrad sloužil jako pevnost až do 19. století a dnes je zde umístěno Muzeum dějin Turku. Pokud máte rádi umění, určitě byste měli navštívit Turun taidemuseo (Turku umělecké muzeum), které je jedním z největších uměleckých muzeí v Finsku.

Jedním z vrcholů návštěvy Turku je také návštěva ostrova Ruissalo, který se nachází poblíž města. Ostrov je přírodním rájem pro turisty, nabízejícím krásné lesy, pláže a přírodní rezervace. Na ostrově se nachází také Ruissalo Spa, kde si můžete užít relaxační a wellness procedury.

Pokud rádi zažíváte kulturu a tradiční finské události, je dobré navštívit Turku během léta, kdy se zde koná tradiční festival Ruisrock, což je jedním z největších hudebních festivalů v Severní Evropě. Festival přitahuje tisíce návštěvníků, kteří se baví hudbou a různými kulturními akcemi.

Turku je také výchozím místem pro objevování okolní přírody. Blízkost přírodních rezervací, jezer a vodopádů nabízí skvělé možnosti pro turistiku, cyklistiku a jiné outdoorové aktivity.

Pokud hledáte unikátní a krásné místo pro dovolenou, Turku ve Finsku je ideální volbou. Plné historie, kultury a krásné přírody, zde najdete vše, co potřebujete pro nezapomenutelný pobyt.


Letenka Finsko Turku


Letenka Finsko Turku: Objevte krásy druhého největšího finského města!

Pokud plánujete svou další dovolenou a hledáte zajímavou destinaci, nemusíte hledat daleko. Může se jednat o Finsko, země s úchvatnou přírodou a bohatou historií. Jedním z měst, které byste měli určitě navštívit, je Turku. Toto město je známé jako kulturní a hospodářské centrum jihozápadního Finska, a je ideálním místem pro dovolenou celé rodiny nebo romantický víkend s partnerem.

Pokud je Turku vaším cílem, letenka Finsko Turku je tím nejlepším způsobem, jak se tam dostat. Finská hlavní města Helsinki je vzdálena asi 160 km na východ a letiště Turku je vzdáleno pouhých 8 km od centra města. Díky tomu, že letiště je dobře napojeno na centrum města, můžete se rychle dostat k vašemu ubytování a začít si užívat vynikající atmosféru Turku.

Zde je několik věcí, které nesmíte při vaší návštěvě Turku vynechat:

1. Návštěva Turkujského hradu: Tento historický hrad je jednou z nejvýznamnějších památek města. Díky záměru v roce 1961 byl rekonstruován a v současnosti se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v městě.

2. Turku Archipeslago: Pokud máte rádi přírodu a moře, musíte navštívit toto nádherné souostroví ležící v ústí řeky Aura do Baltského moře. Můžete si pronajmout loď a projíždět mezi ostrovy v klidu a ticho, nebo si vyzkoušet různé vodní sporty, jako například potápěčství, windsurfing, nebo kajakářství.

3. Místní trhy: Každý rok se v Turku konají nejrůznější trhy a výstavy. To je skvělá příležitost, jak si vyzkoušet místní speciality, například žvýkačky s příchutí ananasu, které se vyrábějí přímo na místě - nebo se prostě projít a nakoupit si kvalitní dřevořezby a další typicky finské produkty.

4. Muzeum seriózního umění: Toto muzeum, které se nachází v budově bývalého ústavu pro slepé, obsahuje velké množství vynikajících předmětů a artefaktů, které jsou umístěny do velice pěkně vybavených a prosvětlených sálů.

5. Botanická zahrada: Tato zahrada se nachází v krásné parkové části města a je otevřena od jara do podzimu. Pokud máte rádi rostliny a květiny, tuto zahradu rozhodně nevynechejte a užijte si zde krásné chvíle.

Takových turistických atrakcí a aktivit v Turku najdete mnohem více, a co je nejdůležitější, můžete si tu užít své volno, s naprostým pohodlím a bezpečností. Protože Turku má všechno, co k naplnění vaší relaxace potřebujete.

A protože když můžete tak také si zahrajte něco také škod to nezahrát. V Turku si můžete zahrát Gulf, který je velmi oblíbený sport ve Finsku.

Letenka Finsko Turku je ideálním způsobem, jak se dostat do tohoto skvělého finského města a zažít to, co Turku nabízí. Ať už cestujete sami nebo s rodinou, nebude vám nikdy smutno a vždy si užijete nádherných chvilek. Tak si neváhejte zarezervovat svou letenku a objevte krásy tohoto jedinečného města!


Počasí Finsko Turku


Finsko je známé svým drsným a proměnlivým počasím, a město Turku není výjimkou. Nachází se na jihozápadě Finska a je považováno za jedno z nejteplejších míst v zemi. Nicméně i zde se mohou vyskytovat extrémní povětrnostní jevy.

Léto v Turku je obvykle mírné s průměrnou teplotou kolem 20 °C. Může se však dostat i přes 30 °C. Díky blízkosti Baltského moře je zde vzduch často vlhký a přeháňky a bouřky nejsou neobvyklé. Lidé si často užívají venkovní aktivity, jako je piknikování, jízda na kole nebo projížďky lodí po řece Aura.

Podzim v Turku přináší chladnější počasí a srážky se stávají častějšími. Teploty se pohybují kolem 10 °C a stromy začínají lákat oko svým pestrou podzimním zbarvením. Je dobré si vzít s sebou deštník nebo pláštěnku, protože déšť je v tomto období běžným jevem.

Zima je v Finsku známá svými dlouhými a mrazivými obdobími. V Turku se teploty pohybují kolem -5 °C až -10 °C, ale mrazivý vítr z Baltu může zvýšit pocitovou teplotu. Sníh pokrývá krajinu a umožňuje provozování zimních sportů, jako je běžkování, snowboarding nebo lední hokej.

Jaro je obdobím, kdy se zima postupně mění v teplé a slunečné počasí. Teploty stoupají na příjemných 10 °C až 15 °C a město se začíná probouzet k životu. Stromy a květiny začínají kvést a lidé začínají trávit více času venku.

Turku je také známé jako jedno z nejvíce větrných měst ve Finsku. Větrný vítr zajišťuje, že vzduch v Turku je čistý a příjemný k dýchání, ale také může způsobovat chladné a nevlídné počasí. Je tedy dobré být připravený a mít s sebou vhodné oblečení.

Celkově vzato, počasí v Turku je proměnlivé a nepředvídatelné. Je však důležité připravit se na různé povětrnostní podmínky a být připravený na možné teplotní výkyvy. Bez ohledu na to, zda navštívíte Turku v létě nebo v zimě, určitě si zde užijete jedinečné atmosféry a krásných přírodních scenérií.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky