Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Finsko Kemi

Počasí Finsko Kemi


Východním směrem od Severního poláru leží město Kemi, které se nachází v severní části Finska. Toto město je známé svou překrásnou přírodou a jedním z nejkrásnějších přístavů na Baltu. Prozkoumejme, jaké počasí zde můžeme očekávat.

Kemi leží ve subarktickém podnebném pásmu, což znamená, že zde panují velmi chladné zimy a relativně mírná léta. Zima je v Kemi dlouhá a začíná již v listopadu. Teploty klesají pod bod mrazu a vůbec se nezřídka pohybují okolo -20 °C, přičemž teploty v nejchladnějších dnech mohou klesnout až k -30 °C. Sníh zde zůstává dlouhou dobu a je ho zde opravdu hodně. To dává městu Kemi skvělou příležitost stát se centrem zimních aktivit jako je lyžování, snowboarding a skvělou destinací pro zimní dovolenou. Zimní období je také skvělou příležitostí pro obdivování polární záře, která je v této oblasti velmi častá.

Léto zde samozřejmě přináší oživení a slunečné a teplé dny. Léta jsou relativně krátká, s teplotami dosahujícími průměrně 15 až 20 °C. Nicméně v létě se můžete těšit na dlouhé dny, přičemž slunce nezapadá až do noci. Tato doba je skvělá pro outdoorové aktivity, jako je turistika nebo rybaření na místních jezerech.

Kemi je také známé svými mrazy. V jednom zimním období byl zaznamenán extrémní mráz, kdy teplota klesla až na -51,5 °C. Tento druh počasí vyžaduje správné odění a přípravu, jelikož byste se bez ochrany mohli postavit vysokým rizikům.

Jeden z nejúžasnějších jevů, který můžete v Kemi zažít, je ledová cesta. Město se nachází na samém pobřeží, a protože se Baltské moře zde zmrazí, vytvoří se jedinečná ledová cesta mezi Kemi a švédským městem Haparanda. Ledová cesta vytváří možnost krásných výletů na vodním povrchu, přičemž je naprosto bezpečná pro auta a dokonce i kamiony.

V souhrnu lze říci, že počasí v Kemi je velmi proměnlivé a extrémní. Pokud rádi zažíváte pravé zimní radovánky nebo si užíváte dlouhé slunečné dny v létě, Kemi je pro vás ideální destinací.


Ubytování Finsko Kemi


Finské město Kemi leží na severozápadě země nedaleko hranic s Norskem. Je známé především díky svému unikátnímu ledovému hotelu, který každou zimu přiláká tisíce turistů z celého světa. Kromě této atrakce však město nabízí i mnoho dalšího, včetně možností kvalitního ubytování.

V Kemi je celá řada hotelů, penzionů a apartmánů, které turistům nabízejí pohodlné a moderní ubytování. Mnoho z nich má navíc vynikající polohu v blízkosti hlavních turistických atrakcí a historických památek, jako je například kostel z roku 1957, který patří k největším v celém Finsku.

Mezi nejoblíbenější hotely v Kemi patří například Kemi Seaside Glass Villa, který nabízí krásné výhledy na moře a ledovou zátoku. V hotelu jsou k dispozici dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací, stejně jako prostorné apartmány pro rodiny a skupiny.

Pro milovníky přírody a romantiky je zase ideální volbou Kemi Aurora House, který nabízí nejen moderní ubytování, ale také možnost pozorování polárních září přímo z okna pokoje. Hotel se nachází v těsné blízkosti Kemi SnowCastle, takže turisté si mohou snadno udělat celodenní výlet a potom se vrátit do pohodlí svého pokoj.

Kromě luxusních hotelů je v Kemi také mnoho cenově dostupných možností ubytování, jako jsou hostely a penziony. Hostel Kemi-Tornio nabízí jednoduché pokoje s dřevěným nábytkem a sdílenou koupelnou, ale za velmi příznivé ceny. Penzion Snow White Hotel je pak ideální volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentickou finskou atmosféru. Penzion se nachází ve staré části města a nabízí tradiční pokojí se společnou koupelnou.

Všechny hotely a ubytování v Kemi jsou vybaveny moderními zařízeními a poskytují vynikající služby. Pokud tedy plánujete cestu do tohoto krásného finského města, určitě nebudete mít problém najít vhodné a pohodlné ubytování pro sebe a svou rodinu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Kemi


Nejčastější dotazy a odpovědi o Finsku - Kemi:

1. Jak se dostanu z letiště do centra města Kemi?
- Z letiště je možné využít místní autobusovou dopravu, která vás doveze přímo do centra města Kemi. Existuje také možnost využít taxi službu.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Kemiu?
- Mezi nejoblíbenější aktivity a atrakce v Kemiu patří návštěva Sampo Icebreaker, Prodejna Santa Claus, Kemijärvi Railway Station, Kemi SnowCastle a mnoho dalších.

3. Kde se dá dobře najíst ve městě Kemi?
- V Kemi existuje řada skvělých restaurací a kaváren, ve kterých si můžete vychutnat finskou kuchyni. Některé z populárních míst zahrnují Kemi Seaside Glass Villas, Ravintola Roka a Restaurant Merihovi.

4. Jaké jsou doporučené aktivity v zimě v Kemi?
- V zimě je možné v Kemiu vyzkoušet řadu zimních aktivit, jako je jízda na saních tažených soby, sněžné skútry, snowtubing a procházky po zamrzlé řece.

5. Jak se dostat na Laponsko od Kemi?
- Nejjednodušším způsobem, jak se dostat na Laponsko, je využití vlaku nebo autobusu. Existují také letecké spoje, které vás přímo přepraví na Laponsko.

6. Kolik stojí vstupenka na Sampo Icebreaker?
- Ceny vstupenek na Sampo Icebreaker se mohou lišit v závislosti na sezóně. Pokud si přejete konkrétní informace o cenách vstupenek, doporučuje se kontaktovat přímo Sampo Icebreaker.

7. Existují v Kemi nějaké možnosti ubytování?
- Ano, v Kemi je k dispozici široká škála ubytovacích možností. Můžete si vybrat mezi hotely, apartmány, penziony a dalšími. Je vhodné včas rezervovat ubytování.

8. Jaké jsou nejlepší místa k nákupu suvenýrů v Kemi?
- V Kemi je možné nakoupit suvenýry v různých obchodech a prodejnách. Některé z nejlepších míst zahrnují Kemi SnowCastle Shop, Souvenir and Gift Shop Galleria a Prodejna Santa Claus.

Doufám, že tyto dotazy a odpovědi vám pomohou lépe se orientovat v Kemi v Finsku.


Letenka Finsko Kemi


Letenka Finsko Kemi: Místo prozkoumání zázraků finské přírody

Finsko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a nabízí neuvěřitelné zážitky na každém kroku. Pokud prvotně cestujete do Finska, nemůžete podcenit město Kemi, které se nachází na severozápadě země. Město Kemi je nádherné přímořské město se širokou nabídkou aktivit pro turisty.

Když se rozhodnete navštívit město Kemi, první věc, která vás zaujme, je Kemijské sklo. Je to dominantní budova na pobřeží, kde se nachází muzeum skla. je to fascinující muzeum, kde si můžete prohlédnout různé exponáty z křišťálového skla z nejvýznamnějších evropských výrobců. Je to jedinečná příležitost pro turisty ochutnat a získat nové poznatky o finských sklech.

Dalším místem, které byste neměli přehlédnout při návštěvě Kemie, je národní park Pyhä-Luosto. Národní park se nachází v blízkosti Kemi a nabízí turistům neuvěřitelné zážitky ze zimních sportů včetně lyžování, snowboardingu, horské turistiky a dalších aktivit. Celoroční výlety jsou zde k dispozici pro všechny turisty, kteří chtějí zažít nádherné scenérie tohoto mimořádného parku.

Za zmínku stojí také ledové hotel SnowCastle v Kemi, který se v sezóně (od prosince do března) objevuje na břehu široké řeky za městem. SnowCastle nabízí jedinečné ubytování v ledových pokojích a suity a nachází se na břehu řeky, jehož ledová krytina přiláká mnoho turistů do této oblasti každý rok.

Pokud hledáte rozmanitost zážitků, které nabízí Finsko, tak by Finsko mělo být vaším cílem na příští dovolené. Letenky do Kemie jsou k dispozici z mnoha letišť po celém světě. S velkým počtem možností letenek a s mnoha možnostmi turistických aktivit, nabízí Finsko nezapomenutelnou dovolenou pro každého turistu.


Dovolená Finsko Kemi


Finsko je severní evropská země, která je známá svou překrásnou přírodou, bohatou historií a zajímavou kulturou. Jedním z nejzajímavějších míst, které můžete navštívit ve Finsku, je město Kemi. Toto malebné pobřežní město se nachází na severozápadě země a nabízí nejen mnoho turistických atrakcí, ale také možnost strávit dovolenou plnou relaxace a uvolnění.

Jednou z hlavních turistických atrakcí v Kemích je světoznámý ledový hrad. Každoročně se zde staví obří zámek z čistého ledu, který je otevřen návštěvníkům během zimních měsíců. Tento ohromující umělecký skvost je vyroben z místních ledových bloků a nabízí nejen možnost prohlídky, ale také různé další aktivity jako například jízdu na ledovém skluzavce nebo tradiční večeři podávanou na ledových stolcích.

Další nezapomenutelnou zkušeností, kterou můžete zažít v Kemích, je projížďka na ledovém breakeru. Tyto obrovské lodě jsou speciálně navrženy k prorážení zamrzlého moře a nabízejí turistům jedinečnou možnost prozkoumat krásy finského zimního pobřeží. Během této plavby můžete sledovat místní zvířata, jako jsou tuleňi a lední medvědi, a obdivovat úchvatnou arktickou krajinu.

Pokud vás více láká relaxace a odpočinek, dovolená v Kemi vám může také nabídnout unikátní zážitek ve finské sauna. Finsko je známé svými tradicemi sauny a Kemi není výjimkou. Můžete si vyzkoušet tradiční finskou saunu, která je postavena na břehu moře, a následně se zchladit ve vodě. Tento rituál je pro Finy velmi důležitý a je považován za ideální způsob pro uvolnění a regeneraci.

Pro milovníky přírody je v okolí Kemí také mnoho příležitostí k outdoorovým aktivitám. Můžete si naplánovat túru po jednom z místních národních parků, jako je například Národní park Oulanka, kde najdete krásné vodopády, lesy a skalnaté hory. Další možností je vyzkoušet si jízdu na sněžném skútru nebo se vydat na rybaření do místních jezer, která jsou bohatá na lososy a pstruhy.

Dovolená v Kemi je tedy ideální volbou pro ty, kteří hledají kombinaci malebného prostředí, zábavy a relaxace. Bez ohledu na roční období, město a jeho okolí nabízí širokou škálu možností pro každého. Ať už se vydáte na prohlídku ledového hradu, projedete se na ledovém breakeru nebo si dopřejete odpočinek v sauně, ve Finsku a konkrétně v Kemích zažijete dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky