Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Filipíny Baguio

Počasí Filipíny Baguio


Město Baguio na Filipínách se nachází ve vyšších nadmořských výškách a je známé svým výjimečným počasím. Leží na severu ostrova Luzon a je obklopené překrásnou krajinou s horami a jezery. Toto město s přezdívkou „Letní hlavní město Filipín“ si získává srdce mnoha návštěvníků díky svému mimořádnému podnebí, o kterém se proslýchá jako o jednom z nejúžasnějších na světě.

Baguio je známé pro své mírné počasí s konstantními teplotami po celý rok. Průměrná teplota v Baguiu se pohybuje mezi 15 a 26 stupni Celsia. I když si město udržuje tuto příjemnou a chladnou atmosféru během celého roku, je zejména oblíbené pro své září až březen. To je období, kdy se zde koncentruje nejvíce návštěvníků, kteří přijíždějí užít si příjemného podnebí a odpočinout si od horkého počasí Filipín.

V Baguiu je také jedinečný monzunový déšť. V období června až září může být počasí chladnější a vlhčí, ale to právě vytváří krásné zelené prostředí a kvetoucí přírodu, která je neodolatelná pro turisty. Déšť je častý, ale obvykle trvá jen krátkou dobu. Když zde prší, město nabízí útulné kavárny a restaurace, kde se mohou návštěvníci ukrýt a vychutnat si baguijské počasí ze zahalených balkónů nebo prosklených oken.

Dalším zajímavým fenoménem v Baguiu je nebezpečí mlhy. Toto město je často pokryto hustou mlhou, která svěří krajinu do krásných závojů. Mlha může být tak hustá, že místní říkají, že se skrz ni nedá vidět přes ruce. Přestože by se to mohlo zdát ponuře, pro místní je to normální součást jejich života a pro turisty to poskytuje tajuplnou a romantickou atmosféru.

Nejenže je počasí v Baguiu jedinečné, ale město samotné má mnoho atrakcí, které stojí za to navštívit. Mezi nejznámější patří Burnham Park, kde můžete relaxovat u jezera nebo projet na lodi, nebo Mines View Park, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na okolní přírodu. Baguio je také domovem pro slavný Camp John Hay, bývalou vojenskou základnu, která se proměnila ve venkovní rekreační a golfový resort.

Město Baguio na Filipínách je skutečně jedinečné jak počasím, tak svým okouzlujícím prostředím. Jeho chladné léto a místní přírodní krása přitahují turisty z celého světa. Pokud jste zvědaví na nevšední klima a rádi si užíváte přírodu, Baguio by mělo být na vašem seznamu míst k navštívení.


Ubytování Filipíny Baguio


Baguio je úchvatné město nacházející se v horské oblasti Filipín. Jeho šetrné klima a malebné prostředí přitahují turisty z celého světa. Pokud se chystáte navštívit tuto krásnou destinaci, potřebujete samozřejmě dobrý hotel nebo jiné ubytování. V tomto článku se podíváme na některé možnosti ubytování v Baguiu.

V Baguiu najdete širokou škálu hotelů, penzionů a ubytování u soukromých osob. Je důležité zvážit své přednosti a rozpočet při výběru ubytování. Následující možnosti vám mohou pomoci se rozhodnout:

1. Hotely: Baguio nabízí rozmanité hotely, od luxusních pětihvězdičkových hotelů až po levné možnosti ubytování pro cestovatele s menším rozpočtem. Luxusní hotely mají zařízení jako bazény, wellness centra, restaurace a další prvotřídní služby. Pokud hledáte ubytování pro rodinu nebo skupinu přátel, můžete si rezervovat apartmány nebo rodinné pokoje v některých hotelech.

2. Penziony: Pokud preferujete přátelskou atmosféru a domácí prostředí, můžete se ubytovat v některém z místních penzionů. Penziony jsou obvykle menší a majitelé se vám budou osobně věnovat. Nabízejí pohodlné pokoje a různé snídaňové možnosti. Penziony jsou často cenově dostupnější než hotely.

3. Ubytování u soukromých osob: Další možností je pronájem pokoje nebo bytu u soukromých osob. Existuje mnoho webových stránek, které nabízejí toto ubytování. Můžete si vybrat mezi sdílenými pokoje nebo pronájmem celého bytu. Tato možnost je oblíbená u cestovatelů, kteří chtějí zažít místní kulturu a životní styl.

4. Resorty: Baguio má také několik resortů rozprostírajících se v krásných krajinách okolní přírody. Tyto resorty nabízejí ubytování v kombinaci s různými outdoorovými aktivitami, jako je golf, rybaření, horská turistika a horské cyklistiky. Jsou vhodné pro ty, kteří hledají dovolenou s větším zážitkem a aktivitou.

Nezapomeňte si při rezervaci ubytování v Baguiu zkontrolovat recenze a hodnocení od předchozích hostů. To vám pomůže získat představu o kvalitě služeb a pohodlí nabízeném v daném ubytování. Je také vhodné mít na paměti polohu ubytování a jeho vzdálenost od pamětihodností a turistických atrakcí v Baguiu.

Ať už se rozhodnete pro hotel, penzion, ubytování u soukromých osob nebo resort, je důležité si užít krásy a klid, které Baguio nabízí. Během svého pobytu nezapomeňte navštívit nádherné přírodní scenérie, jako jsou Botanická zahrada, Mines View Park a Burnham Park. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na trek k horám nebo navštívit přilehlé horské vesnice.

Baguio je jedinečné místo na Filipínách, které stojí za to navštívit. Ať už hledáte luxus, pohodlí nebo autentický zážitek, najdete zde určitě ubytování, které splní vaše očekávání.


Letenka Filipíny Baguio


Pokud plánujete návštěvu Filipín, rozhodně byste neměli přehlédnout město Baguio, které se nachází v severní části země. Toto město vás okouzlí svým malebným prostředím, s klidnými uličkami a bohatou kulturní historií. Kromě toho je Baguio také ideální destinací pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, jelikož zdejší klima je o něco chladnější, než v ostatních částech Filipín.

Pokud se rozhodnete pro letenku do Baguio, můžete se těšit na mnoho fantastických aktivit, které vám tento region nabízí. Mezi nejpopulárnější patří návštěva místních trhů, kde si můžete zakoupit kvalitní potraviny a ručně vyrobené suvenýry, nebo procházka po nádherných parkových oblastech. Pokud chcete být ještě o něco aktivnější, můžete si pronajmout kolo a projet se po okolí, nebo vyzkoušet adrenalinové atrakce jako zipline a lanové dráhy.

Kromě toho je Baguio také ideálním výchozím bodem pro návštěvu okolních krajů, jako jsou například populární turistické oblasti Sagada a Banaue. Zde si můžete prohlédnout neuvěřitelně působivé terasovité rýžové políčka a kulturu místních etnických menšin.

Pokud hledáte klid a odpočinek, a zároveň chcete poznat bohatou kulturu Filipín, je letenka do Baguio to pravé řešení pro vás. Toto malebné město vás uchvátí svou krásou a pohostinností jeho místních obyvatel. Na cestu do Baguio tak neváhejte a pořiďte si letenku co nejdříve.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Baguio


1. Jaký je počasí v Baguiu?
- Baguio má chladné a vlhké počasí. Teploty se pohybují od 15 do 25 stupňů Celsia.

2. Jak se dostanu do Baguia z Manily?
- Můžete se dostat do Baguia autobusem, které jezdí z Manily nebo využít leteckou dopravu.

3. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Baguiu?
- Mezi nejznámější turistické atrakce v Baguiu patří Mines View Park, Burnham Park, The Mansion, Camp John Hay a Baguio Cathedral.

4. Kde si mohu koupit suvenýry v Baguiu?
- Najdete mnoho trhů a obchodů v centru města, kde můžete koupit suvenýry jako jsou ručně vyrobené předměty, tkaniny a místní produkty.

5. Kde se dá nejlépe ochutnat místní kuchyně v Baguiu?
- Město je plné restaurací, kde můžete ochutnat tradiční filipínská jídla. Doporučuje se navštívit trhy a jíst na ulici, kde se prodávají čerstvé a autentické pokrmy.

6. Jak se dostanu na nejvyšší vrchol Filipín, Mount Pulag, z Baguia?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na Mount Pulag, je vzít autobus do města Kabayan a odtud pokračovat na horu pomocí průvodce.

7. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Baguia?
- Nejlepší čas na návštěvu Baguia je od listopadu do února, kdy je nejchladnější a nejvíce vyhledávaný čas pro turisty.

8. Jaké aktivity se dají v Baguiu dělat v létě?
- V létě se můžete vydat na procházky po městě, navštívit parky, vychutnat si výlety na venkov nebo navštívit nedaleká jezera a vodopády.

9. Jsou v Baguiu dobré možnosti ubytování?
- Ano, v Baguiu najdete širokou nabídku ubytovacích zařízení, od luxusních hotelů až po rodinné penziony nebo ubytování v pronájmu.

10. Jaké jsou oblíbené outdoorové aktivity v Baguiu?
- Mezi oblíbené outdoorové aktivity v Baguiu patří jízda na koni, pěší turistika, ziplining, horské kolo a hraní golfu.


Dovolená Filipíny Baguio


Dovolená na Filipínách: Objevte kouzlo města Baguio

Filipíny jsou známé svými nádhernými plážemi a tropickým podnebím, ale existuje jedno město, které se v zemi výrazně odlišuje. Baguio, hlavní město provincie Benguet v severní části luzonského ostrova, je oáza nad vřavou. V této části Filipín se klima mění a turistům nabízí útočiště od parného vedra.

Baguio, široce známé jako "letní hlavní město Filipín", nejenže nabízí příjemnější teploty, ale také si zachovává své koloniální a historické dědictví. Město bylo založeno Američany v roce 1900 a jeho architektura stále odráží toto období. Zdejší domy jsou převážně zdobené dřevěnými fasádami a okenními roletami, které přispívají k jedinečnému atmosférickému kouzlu města.

Hlavní atrakcí Baguia je jeho vyhlášená botanická zahrada. Zahrnuje pestrou směsici rostlin a květin, které jsou charakteristické pro horskou oblast. Návštěvníci mohou procházet rozsáhlými zahradami, kde se mísí domácí a exotické rostliny. Botanická zahrada je také domovem různých druhů ptáků a motýlů, čímž přináší ještě více barevného dojmu.

Další oblíbenou turistickou atrakcí je místní Camp John Hay. Camp John Hay je bývalou vojenskou základnou, která byla přeměněna na resort. Tento komplex nabízí luxusní ubytování a širokou škálu aktivit, jako jsou golfové kurzy, tenisové dvorce a wellness centrum. Místní restaurace a kavárny jsou oblíbenými místy setkávání turistů, kteří si chtějí vychutnat chladné počasí a vyhlídky na okolní kopce.

Procházka po toulky bývalým britským kolejím je také nezapomenutelným zážitkem. Tato stará kolejová trať se rozprostírá podél horských svahů a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Turisté mohou projít přes několik tunelů a mostů, a užít si tak jedinečný pohled na Baguio a jeho okolí.

Přestože je Baguio městem v horách, jsou zde také některé skvělé nakupovací a jídelní možnosti. Město je známé svými trhy a bazary, kde můžete nakoupit tradiční filipínské výrobky, jako jsou umělecké řemesla, šperky a místní potraviny. Navštivte také čajovnu Arca's Yard, kde si můžete vychutnat čaj nebo kávu s výhledem na město.

Pokud hledáte dovolenou na Filipínách, která je odlišná od klasických plážových destinací, město Baguio je skvělou volbou. Jeho jedinečná atmosféra a příjemné počasí nabízejí ideální únik od horkého tropického hlavního města Manily. Baguio vás zaujme svou krásou, historií a pohostinností.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky