Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Etiopie Bale Mountains

Dovolená Etiopie Bale Mountains


Etiopie je země plná přírodních krás a neuvěřitelných zážitků. Jedním z míst, které stojí za to navštívit, jsou Bale Mountains. Tento národní park se nachází ve východní Etiopii a je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

Bale Mountains jsou jedním z nejvyšších pohoří v Etiopii a místní oblasti jsou úchvatné. Jsou zde četné řeky, jezera a četné vodopády. Oblast je také domovem mnoha druhů zvířat - od velkých savců, jako jsou gepardi a sloni, po malé plžovce a mnoho endemických druhů ptáků.

Za největší atrakci národního parku Bale Mountains lze považovat návštěvu horských pástvin, kde pastevci chovají ovce a kozy. Tyto oblasti jsou plné rostlinného pokryvu, který při různých časech roku mění svou barvu a vytváří tak skvělý kontrast k horským vrcholkům a modrému nebi.

Protože je toto místo poněkud odlehlé, je obvykle doporučováno si najmout místního průvodce, aby návštěvníci získali lepší představu o místní fauně a flóře. Průvodci jsou obvykle velmi ochotní a přátelští a během vaší cesty vám mohou ukázat nejlepší místa k pozorování zvířat a krásné scenérie.

Dalším skvělým zážitkem, který lze v rámci Bale Mountains zažít, je návštěva místních trhů, kde se prodávají různé místní produkty jako jsou kožešiny, rostliny či káva.

Celkově lze říci, že Bale Mountains jsou krásné místo, které stojí za navštívení. Pokud hledáte relaxaci v krásné přírodě, místní kulturu a neuvěřitelné zážitky, Etiopie Bale Mountains jsou pro vás tou správnou volbou.


Počasí Etiopie Bale Mountains


Etiopie Bale Mountains jsou jedné z nejmalebnějších oblastí v Etiopii. Tyto hory se nacházejí v jihovýchodní části země a nabízí návštěvníkům nádhernou krajinu, nepřeberné množství divoké zvěře a úžasnou flóru. Nicméně, jaké počasí zde můžeme očekávat?

V oblasti Bale Mountains jsou po celý rok velmi příznivé klimatické podmínky. Teploty jsou zde poměrně mírné a pohybují se mezi 10-25 stupni Celsia. V noci bývají teploty nižší, ale obvykle se neklesají pod 5 stupňů Celsia. Nejteplejší měsíce jsou během období od ledna do března a nejméně teplé pak bývají v říjnu a listopadu.

Bale Mountains jsou charakteristické svými různými klimatickými zónami. Například na Pouští Bale najdeme převážně pouštní klima, zatímco na úpatí hor se nachází deštný prales. V nejvyšších částech hor pak nalezneme horskou tundru a zasněžené vrcholky.

Pokud chcete návštěvu Bale Mountains co nejvíce užít, doporučujeme navštívit oblast během období dešťů. To se děje mezi červnem a zářím, kdy jsou hory zahaleny do zeleného porostu a prameny se znovu naplňují vodou. Na druhé straně, během zimního období (listopad-prosinec) bývají některé oblasti přístupné jen obtížně, protože tyto měsíce jsou nejchladnější a nejsušší.

V oblasti Bale Mountains můžeme očekávat různé typy počasí během celého roku. Nicméně, vzhledem k celkově příznivému klimatu a krásné krajině, můžeme tuto oblast určitě doporučit k návštěvě kdykoliv během roku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Bale Mountains


1. Jak se dostat do Bale Mountains v Etiopii?
- Nejsnazší způsob, jak se dostat do Bale Mountains, je letět do Addis Abeby, hlavního města Etiopie, a pak vzít vnitrostátní let na letiště v Goba, což je nejbližší město k Bale Mountains.

2. Jak dlouho trvá cesta z Addis Abeby do Bale Mountains?
- Cesta trvá přibližně 6-7 hodin autem z Addis Abeby do Bale Mountains. Let z Addis Abeby do Goby trvá přibližně 1 hodinu.

3. Jaké jsou nejlepší měsíce k návštěvě Bale Mountains?
- Nejlepší měsíce k návštěvě Bale Mountains jsou od listopadu do března, kdy je období sucha a teploty jsou mírné. Během deštivých měsíců je terén v horách obtížnější pro turisty.

4. Jaké atrakce a aktivity mohu v Bale Mountains očekávat?
- V Bale Mountains můžete očekávat úžasnou přírodu, nádherné výhledy, vodopády, jezera a divokou zvěř jako jsou etiopské vlky, endemické antilopy a mnoho druhů ptáků. Příležitosti k turistice, výletům, trekům a pozorování zvěře jsou také k dispozici.

5. Je potřeba speciální povolení pro návštěvu Bale Mountains?
- Ano, pro vstup do Bale Mountains je potřeba získat povolení. Toto povolení je možné získat na letišti v Gobě nebo v návštěvnickém centru v oblasti Bale Mountains.

6. Kde se dá ubytovat v oblasti Bale Mountains?
- V oblasti Bale Mountains jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně kempů, hostinců a horských chat. Některé z populárních ubytování zahrnují Bale Mountains Lodge a Goba Wabishebele Hotel.

7. Co bych měl vzít s sebou na cestu do Bale Mountains?
- Doporučuje se vzít si s sebou dobrou turistickou obuv, ochrannou sluneční krém, vhodné oblečení pro horší počasí, kvalitní dalekohled pro pozorování zvěře, vodu a jídlo na trekové výlety a samozřejmě kameru pro zachycení krásné krajiny.

8. Jaké jsou proveditelné treky v Bale Mountains?
- V Bale Mountains je možné provést různé treky, včetně treků na vrcholky hor, průchody přes horské louky a výlety ke kráterům jezer. Některé z nejznámějších treků zahrnují treky ke Gaysay jezerům a Sanettiho plošině.

9. Jaké jsou možnosti stravování v oblasti Bale Mountains?
- V oblasti Bale Mountains je možné najít různé restaurace, kavárny a stánky s občerstvením. Místní kuchyně je založena převážně na tradiční etiopské kuchyni se specialitami jako injera (kukuřičný chléb) s různými omáčkami a kořeněnými masovými pokrmy.

10. Jaká je nejlepší doba dne na pozorování zvěře v Bale Mountains?
- Nejlepší doba dne na pozorování zvěře v Bale Mountains je buď časný ráno nebo pozdní odpoledne, kdy jsou zvířata nejaktivnější a nejviditelnější. Doporučuje se také najmout zkušeného průvodce, který vám pomůže najít a identifikovat divokou zvěř v této oblasti.


Letenka Etiopie Bale Mountains


Letenka do národního parku Bale Mountains v Etiopii je pro ty, kteří hledají zážitky mimo obvyklé turistické cesty. Odhalíte zde krásy unikátního horského prostředí, jehož zdivočelou přírodou si zamilují nejen ochránci přírody, ale i turisté přírody.

Etiopie je zemí bohatou na přírodní krásy a Bale Mountains to patří ke klenotům. Tento národní park byl založen již v roce 1970, a i dnes zůstává jedním z nejméně navštěvovaných parků v Etiopii. Díky tomu si toto místo zachovává svou přirozenost a nedotčenost přírody.

Bale Mountains se rozkládají na ploše okolo 2 200 km² v jižní části Etiopie. Je zde možné spatřit balkánské vlky a alpské ibexy, či amurské velbloudy. V parku najdeme také mnoho endemických druhů rostlin a zvířat. Je to také jedno z nejlepších míst v Etiopii pro pozorování ptáků, kde lze spatřit až 300 druhů ptáků, z toho mnoho endemických.

Park je rozdělen na dvě oblasti: nad hranicí lesa a pod ní. Ve vyšších nadmořských výškách najdeme otevřená pole, kde pasou místní kozy a ovce. V nižších oblastech nalezneme husté lesy, vodopády a horské potoky. V parku lze nalézt mnoho turistických tras, které vedou přes různorodé terény a nabízejí návštěvníkům skvělé výhledy na celý park a okolní krajinu.

Návštěva parku Bale Mountains v Etiopii je jedinečný zážitek, kterým rozhodně nebudete litovat. Pouze letenka do této destinace vás může vyvést z běžného turistického ruchu a umožnit vám objevovat skutečnou krásu unikátní části světa. Tak proč nevyrazit na dobrodružnou cestu do Etiopie a navštívit národní park Bale Mountains?


Ubytování Etiopie Bale Mountains


Etiopie, země s bohatou historií a překrásnou krajinou, je domovem mnoha úžasných přírodních lokalit. Jednou z nejrušnějších je pohoří Bale Mountains, které se nachází ve východní Etiopii, na území regionu Oromia.

Bale Mountains jsou známé svými nejrůznějšími druhy ekosystémů, které zahrnují horské vrcholy, hluboké kaňony, jezera, bažiny a savany. To vytváří unikátní a rozmanitý biotop, ve kterém můžete najít mnoho druhů vzácných rostlin a zvířat.

Jednou z hlavních atrakcí pohoří Bale je jeho faune, která je značně bohatá. Zde se nacházejí suchozemští obratlovci, jako jsou levharti, hyeny, vlci a kočkodani, stejně jako ptáci jako orel skalní, orlovití nebo supi.

Pro milovníky přírody je zde také mnoho možností k prozkoumání. Existuje řada turistických stezek, které vás provedou různými ekosystémy a nabídnou vám nádherné výhledy na zasněžené vrcholky pohoří. Turisté zde mají také možnost navštívit jedno z největších afrických jezer - jezero Bale, které je domovem mnoha druhů ptáků a jiných vodních živočichů.

Dalším zážitkem, který si můžete v pohoří Bale užít, je návštěva místních pastevců a jejich tradičního způsobu života. Etiopie je známá svými pastevskými komunitami a návštěva jedné z nich může být nezapomenutelným zážitkem.

Pokud hledáte ubytování v pohoří Bale, není problém. V blízkosti přírodní rezervace Bale Mountains se nachází několik kempů a penzionů, které nabízejí ubytování pro turisty. Tyto zařízení jsou obklopeny nádhernou přírodou a poskytují základní pohodlí pro turisty, kteří chtějí poznat tuto úchvatnou oblast.

Mnoho z těchto zařízení také nabízí průvodce, kteří vám mohou pomoci s prozkoumáním rezervace a poskytnout vám informace o místní fauně a flóře. Pro ty, kdo se chtějí zúčastnit delších expedic, je zde také možnost zapůjčení průvodce na několik dní.

Bale Mountains je skutečným pokladem v Etiopii. Jeho jedinečnými krajinami a bohatou faunou a flórou láká turisty z celého světa. Pokud plánujete svou další dovolenou, nezapomeňte zařadit pohoří Bale na svůj seznam míst, které chcete navštívit. Užijte si úžasné přírodní scenérie, přátelskou kulturu a nezapomenutelné zážitky, které tato oblast nabízí.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky