Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Taba Nuweiba

Počasí Egypt Taba Nuweiba


Egypt Taba Nuweiba se nachází na jižním pobřeží Sinajského poloostrova na východě Egypta. Tento region nabízí svým návštěvníkům celoročně teplé počasí s málo srážek a slunečním svitem téměř v každém ročním období.

V letních měsících (červenec až září) jsou teploty nejvyšší a mohou dosáhnout až 40 stupňů Celsia během dne. Noci jsou většinou příjemně chladné s teplotami kolem 25 stupňů Celsia. Vzhledem k horkým teplotám je to ideální období pro plážové aktivity a vodní sporty.

V zimních měsících (listopad až únor) jsou teploty mírnější, v průměru kolem 20 stupňů Celsia. Noční teploty se mohou snížit na 10 stupňů Celsia. Během této éry můžou být k dispozici i levnější ceny pro prázdninové balíčky, avšak návštěvníci by měli očekávat chladnější vody na plážích.

Celoročně je možné se těšit na minimální srážky a převážně slunečné dny. Navštěvníci by však měli být opatrní na sluneční úžeh a vždy by měli mít dostatek tekutin.

Egypt Taba Nuweiba má také vynikající podmínky pro potápění. Voda kolem Sinajského poloostrova má teplotu mezi 20 až 28 stupni Celsia, takže návštěvníci mohou potápět po celý rok. Během zimy se teplota vody mírně snižuje, ale stále zůstává teplá a příjemná.

Kromě toho, že má Egypt Taba Nuweiba atraktivní počasí, region také nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou skalní útvary v poušti, historické památky, tradiční beduínské vesnice a nádherné pláže.

Závěrem lze říci, že Egypt Taba Nuweiba se může pochlubit celoročně teplým a slunečným počasím, což jej činí ideálním místem pro letní dovolenou nebo pro ty, kteří hledají odpočinek v zimě. Navíc zde najdete skvělé podmínky pro potápění a mnoho dalších turistických atrakcí.


Dovolená Egypt Taba Nuweiba


Egypt se může pyšnit krásnými plážemi a pobřežím, které rok co rok lákají turisty z celého světa. Jedním z nejkrásnějších míst, kam se můžete vydat na dovolenou Egypt Taba Nuweiba, se nachází na severním pobřeží Sinai poblíž izraelského města Eliat. Tato oblast skýtá nádhernou krajinu, čisté moře a krásné pláže. Pokud zvažujete svou další dovolenou v Egyptě, Taba Nuweiba určitě stojí za zvážení.

Proč vybrat Taba Nuweiba při cestování do Egypta

Taba Nuweiba je méně turisticky obydlená oblast, proto můžete očekávat klidnější dovolenou s méně turisty. To znamená menší fronty, menší rušnost a větší soukromí na plážích. Toto místo se skvěle hodí pro ty, kteří chtějí uniknout od shonu a turistického ruchu, což dělá z Taba Nuweiba místo pro relaxaci a odpočinek.

Pláže jsou v Taba Nuweiba krásné

Pláže v Taba Nuweiba jsou proslulé svou bělostí a čistotou a jsou ideální pro ty, kteří chtějí užívat si pohody a odpočinku. Mohou si tady užít nádherné prostředí pro dlouhé procházky po písčité pláži, stejně jako koupání a slunění na pláži. Voda je průzračná, což znamená, že je to skvělé místo pro ty, kteří chtějí se potápět nebo si užít jiné vodní aktivity.

Využijte možnosti k pobytu v beduínském táboře

Pokud nejste zvyklí na pobyt v luxusních hotelech, můžete si užít zážitek z ubytování v beduínském táboře. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí zažít zdejší atmosféru a styl života. Beduínské tábory jsou příjemné místo pro relaxaci a odpočinek po celodenním objevování krás této oblasti. Zdejší lidé jsou velmi přátelští a pohostinní a rádi podělí o svůj životní styl.

Co můžete dělat v Taba Nuweiba

Kromě koupání a slunění na krásných plážích stojí za návštěvu i výlety do okolí. Můžete navštívit Starou Tabu, která byla jednou z nejstarších zastávek na cestě do oázy, a dnes slouží jako upomínka na minulost. Dalšími možnostmi jsou například výlety do okolních pouští, nebo navštívení starých zřícenin.

Ať už hledáte klidnou dovolenou, nebo dobrodružství v písečné poušti, Taba Nuweiba nabízí zážitky na každém kroku. Pokud cestujete do Egypta, určitě by měla být tato oblíbená turistická destinace na vašem seznamu míst, která chcete navštívit.


Letenka Egypt Taba Nuweiba


Letenka Egypt Taba Nuweiba je velmi oblíbenou možností pro cestování do Egypta. Taba se nachází na severovýchodním pobřeží Sinajského poloostrova, poblíž hranic s Izraelem a Jordánskem. Nuweiba je menší vesnička na jižním pobřeží Sinajského poloostrova, cca 70 km od Taby.

Existuje několik možností, jak se dostat z Taby do Nuweiby - buď můžete jet autobusem, čekat na spoj s nízkopodlažním vlakem nebo se nechat svést taxíkem. Cesta vás bude stát několik desítek egyptských liber a bude vás trvat zhruba hodinu. Kromě toho můžete využít i lodní spojení mezi oběma místy.

Taba je oblíbenou destinací pro milovníky vodních sportů, jako jsou potápění, šnorchlování a surfování. Dalšími atrakcemi jsou starobylé památky a krásná příroda v okolí. Velkou turistickou atrakcí v Taba je také horství Sinai, které se táhne kolem poloostrova.

Nuweiba je mnohem menší a klidnější, ale stejně oblíbená destinace. Možnosti vodních sportů jsou zde však méně rozvinuté než v Tabe. Turisté se sem často vydávají na výlety do blízkého Šarm aš-Šajchu, který je známý svými krásnými plážemi a bohatým nočním životem.

Letenky na tuto trasu jsou poměrně dostupné, a tak se sem můžete vydat i na krátkodobou dovolenou. Pokud chcete vyrazit do Egypta, ale nechcete trávit celou dovolenou na jednom místě, pak je letecké spojení mezi Taba a Nuweibou ideální variantou pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Taba Nuweiba


1. Jak se dostat z Egyptského Káhiry do Taby Nuweiba?

Nejlepší možností je vzít si meziměstský autobus z Káhiry do Taby Nuweiba. Cesta trvá přibližně 5-6 hodin.

2. Jak je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do Taby Nuweiba?

Ze letiště Sharm El Sheikh je nejvhodnější vzít si taxi nebo si pronajmout auto. Cesta trvá přibližně 2 hodiny.

3. Kde se nachází nejlepší pláže v Tabě Nuweiba?

Nejpříjemnější pláže v Tabě Nuweiba se nacházejí v letovisku Coral Resort a v Nuweiba Bay.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity pro turisty v Tabě Nuweiba?

Mezi nejoblíbenější aktivity patří potápění, šnorchlování, relaxace na pláži, výlety do okolních pouští a návštěva historických památek v blízkém okolí.

5. Jaké jsou oblíbené památky v okolí Taby Nuweiba?

Mezi nejznámější památky v okolí patří starobylá pevnost Saladin v Aqabě, vykopávky při ústí Wadi Watiru, starověké chrámy v některých okolních městech, jako je Petra v Jordánsku.

6. Kde je nejlepší místo pro nákupy v Tabě Nuweiba?

Nejlepší místo pro nákupy v Tabě Nuweiba je místní trh, kde můžete nalézt tradiční egyptské suvenýry, rukodělné výrobky, koření a další místní speciality.

7. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Tabě Nuweiba?

Taba Nuweiba nabízí širokou škálu ubytovacích zařízení, včetně luxusních hotelů, rekreačních středisek a levnějších plážových chat. Záleží na preferencích a rozpočtu turisty.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace v Tabě Nuweiba?

Mezi nejlepší restaurace v Tabě Nuweiba patří Queen Sheeba Restaurant, Habib El Digla, Wadi Rum Desert and Beduin Cuisine a jiné místní restaurace, které nabízejí tradiční egyptská jídla.

9. Existují bezpečnostní opatření, které bychom v Tabě Nuweiba měli dodržovat?

Je vždy důležité zůstat ve vymezených turistických oblastech a dodržovat pokyny místních úřadů. Doporučuje se také být obezřetný vůči útočníkům a krádežím, stejně jako vyvarovat se konzumace vody z neznámých zdrojů.

10. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Taby Nuweiba z hlediska počasí?

Nejlepší období pro návštěvu Taby Nuweiba je od října do dubna, kdy teploty jsou mírné a příjemné. V letních měsících může být horko až extrémně horko.


Ubytování Egypt Taba Nuweiba


Egypt je krásná a fascinující země, která láká miliony turistů každý rok. A pokud hledáte perfektní místo pro ubytování, měli byste se podívat na neuvěřitelně půvabné město Taba Nuweiba.

Taba Nuweiba se nachází na severovýchodním pobřeží Egypta, na břehu Rudého moře. Toto malebné město je především oblíbené mezi potápěči a milovníky vodních aktivit, díky svému úžasnému podmořskému světu a křišťálově čistému moři. V Taba Nuweiba najdete spoustu prostoru pro šnorchlování, potápění a další vodní aktivity, které vás nebudou nikdy nudit.

Co se týče ubytování, Taba Nuweiba nabízí širokou škálu možností. Od luxusních resortů až po přátelské rodinné hotely, toto město má něco pro každého.

Jedním z nejlepších ubytování v Taba Nuweiba je bezesporu Taba Height Resort. Tento luxusní resort nabízí nejen krásné pokoje a apartmány s pohledem na moře, ale také vlastní soukromou pláž, bazény, golf a mnoho dalšího. Užijte si relaxaci a pohodlí v jednom z nejluxusnějších resortů v této oblasti.

Pokud hledáte něco více rodinného a přátelského k peněžence, můžete se rozhodnout pro ubytování v hotelu Three Corners El Wekala Golf Resort. Tento příjemný hotel se nachází v krásné zahradě a nabízí bazén, restaurace a přístup na pláž. Milovníci golfu se zde budou cítit jako ráj – hotel má vlastní golfový klub.

Pro ty, kteří preferují menší a útulnější hotely, je tu hotel Basata Eco Lodge. Tento ekologicky šetrný hotel leží v úžasném prostředí mezi skalami a nedotčenými plážemi. Basata Eco Lodge je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v klidu a harmonii s přírodou.

Pokud jde o kulinářské zážitky, Taba Nuweiba nabízí také širokou škálu možností. Můžete se těšit na čerstvě připravené mořské plody a tradiční egyptskou kuchyni. Navštivte jednu z místních restaurací a ochutnejte autentická jídla, která zaručeně uspokojí vaše chuťové buňky.

Taba Nuweiba je místem, kde se můžete úplně odpojit od každodenního ruchu a stresu. Toto malebné město vás okouzlí svým klidem, krásou přírody a přívětivostí místních obyvatel. Nechte se unášet do světa Rudého moře, objevujte podmořský svět a užívejte si úžasné vodní aktivity.

Pokud se chystáte do Egypta a hledáte dokonalé místo pro ubytování, nenechte si ujít Taba Nuweiba. Uvidíte, že zdejší krása a pohostinnost vás nadchne a přinese vám nezapomenutelné vzpomínky na váš pobyt v Egyptě.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky