Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)

Letenka Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je známý jako země, která je plná úžasných památek a historických míst. Jedním z takových míst je Dahshur, archeologická lokalita nacházející se asi 40 kilometrů jižně od Káhiry. Toto místo je slavné díky dvěma z nejvýznamnějších pyramíd starověkého Egypta - Křivce a Červené pyramidě.

Kemplářská pyramida, známá také jako Křivcová pyramida, byla postavena během doby Staré říše faraonem Snofruem kolem roku 2600 před naším letopočtem. Její jedinečný tvar, který se postupně zužuje směrem nahoru, ji odlišuje od ostatních pyramid v Egyptě. Křivá pyramida byla považována za první amatérský pokus o stavbu obrovských hrobek a její význam je proto nedoceněný. Její interiér však nabízí fascinující prohlídku a návštěvníci se mohou vydat dovnitř, aby si prohlédli klenuté chodby a komory.

Červená pyramida, která se nachází nedaleko Křivcové pyramidy, byla také postavena faraonem Snofruem a je považována za první skutečně hladkou pyramidu v Egyptě. Odpovídající jejímu jménu je celá pyramida pokryta červenými vápencovými bloky, které vytvářejí působivý pohled. Interiér Červené pyramidy je otevřen pro veřejnost a návštěvníci tak mohou prozkoumat chodby a komory, které byly původně určeny jako poslední odpočinek faraona Snofrua.

Sedm kilometrů severně od Dahshuru se nachází další fascinující místo - Sakkara. Toto místo je k vidění za jediný den se lze vydat do areálu a prozkoumat tamní starověké pyramidy a hrobky. Zde také můžete navštívit slavnou stupňovitou pyramidu krále Džosera, která je jednou z nejstarších pyramid v Egyptě.

Dahshur a jeho pyramidy jsou nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo navštíví Egypt. Tyto starověké struktury jsou nejen velkolepé, ale také nesou důležitý historický význam. Pro fanoušky starověkého Egypta, archeologie nebo pro ty, kteří prostě chtějí obdivovat úžasnou architekturu, je návštěva Dahshuru něčím, co si nenechají ujít.

Pokud se chystáte navštívit Egypt, udělejte si čas na návštěvu Dahshuru. Obdivujte Křivcovou pyramidu a její neobvyklý tvar, prozkoumejte Červenou pyramidu a její krásně vytesané červené kameny. Nezapomeňte také na návštěvu Sakkary a obdivovat pyramidu krále Džosera. Každá pyramida má své vlastní kouzlo a význam a je to neuvěřitelné, že tyto struktury přežily po tisíciletí a stále fascinují návštěvníky ze všech koutů světa.

Takže až se ocitnete v Egyptě, vydejte se do Dahshuru a prozkoumejte jedinečné a fascinující pyramidy této oblasti. Budete ohromeni krásou a historickým významem těchto starověkých památek a budete moci zažít pravé Pýramidové dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


1. Jaký je vstupní poplatek do Dahshuru?
Vstupní poplatek do Dahshuru je 120 egyptských liber.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Dahshuru?
Dahshur je otevřena denně od 8:00 do 16:00 hodin.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Dahshuru?
Hlavními atrakcemi v Dahshuru jsou tzv. Křivá a Červená pyramida.

4. Jak se dostat do Dahshuru?
Do Dahshuru se nejlépe dostanete taxíkem, ale lze tam i jet MHD, například autobusy čísla 355 a 357.

5. Mohu fotografovat v Dahshuru?
Ano, fotografování je v Dahshuru povoleno, ale může být spojeno s doplňkovým poplatkem.

6. Jak dlouho trvá návštěva Dahshuru?
Návštěva Dahshuru by měla trvat asi 2 až 3 hodiny.

7. Lze si pronajmout průvodce v Dahshuru?
Ano, lze si pronajmout průvodce přímo na místě. Cena je zhruba 200-300 egyptských liber za průvodce.

8. Mohu si vzít jídlo a pití do Dahshuru?
Jídlo a pití je v Dahshuru zakázáno. Je však možné si vzít s sebou láhev vody.

9. Jaké oblečení je vhodné na návštěvu Dahshuru?
Vhodné je oblečení, které kryje ramena a kolena. Doporučuje se pohodlná obuv.

10. Jsou v Dahshuru nějaké občerstvení a toalety?
Ano, v Dahshuru jsou k dispozici občerstvení a toalety.


Dovolená Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země s mnoha historickými památkami a fascinující kulturou, která láká turisty z celého světa. Jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Egyptě je Dahshur, místo s unikátními pyramidami, které si zaslouží vaši pozornost během dovolené v této zemi.

Dahshur se nachází přibližně 40 kilometrů jižně od Káhiry, hlavního města Egypta. Je domovem dvou nejznámějších pyramid v zemi - Křivky a Červené pyramidy.

Křivka pyramidy, známá také jako Lomená pyramida, je jednou z nejzajímavějších památek v Egyptě. Tato pyramidová stavba se vyznačuje svou neobvyklou formou, která ji odlišuje od ostatních pyramid v Gíze. Její strmě se svažující stěny dávají dojem, že je "zlomená" a proto dostala své jméno. Je nejstarší dochovanou zkamenělou pyramidou v Egyptě a její vznik se datuje do období 25. století před naším letopočtem. Navštívení této pyramidy je dobrodružstvím samým o sobě, a protože je méně turisticky vyhledávaná než ostatní známé pyramidy, můžete si vychutnat tichou a klidnou atmosféru místa.

Druhou pyramidou, kterou byste v Dahshuru neměli nechat ujít, je Červená pyramida. Tato jedinečná stavba, kterou postavil faraon Snofru, je první "pravou" pyramidou v Egyptě a považuje se za katalyzátor pro pozdější stavbu většiny velkých pyramid v zemi. Díky svému barvě, která vypadá červeno-oranžově při západu slunce, je tato pyramida výrazná a nádherná. Stejně jako u Křivky pyramidy, i zde nebudete muset čelit davům turistů a bude zde dostatek prostoru na prozkoumání a nasátí atmosféry místa.

Navštěvování pyramid v Dahshuru zabere jednou či dvě hodiny, což z toho činí ideální výlet během vaší dovolené v egyptské metropoli Káhiře. I když může být Dahshur na první pohled poněkud vzdálené místo, stojí za to do něj vyrazit. Cesta z Káhiry trvá přibližně hodinu a je možné si najmout taxík, aby vás dopravil na místo.

Budete fascinováni těmito majestátními stavbami a jejich historií, která se táhne zpět tisíce let. Zároveň si můžete vychutnat klid a pohodu tohoto místa, které je výrazně méně přeplněné turisty než ostatní známé lokality v Egyptě. A když se budete vracet zpět do rušného prostředí Káhiry, budete mít pocit, že jste prožili ojedinělý a výjimečný zážitek během své dovolené v Egyptě.


Ubytování Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je známý jako země bohatá na historické památky a jednou z nich je i oblast Dahšúr, která se nachází asi 40 kilometrů jižně od Káhiry. V této oblasti můžete navštívit slavnou Křivou pyramidu a Červenou pyramidu, které jsou významnými symboly starověké egyptské architektury.

Křivá pyramida, která je také známá jako První křivá pyramida, je jednou z nejstarších a nejzachovalejších pyramid v Egyptě. Byla postavena ve 27. století před naším letopočtem za vlády faraona Snofrua z 4. dynastie. Její neobvyklá jména je dáno tím, že její stěny nejsou rovné, ale mají mírnou křivku. Tato pyramidová stavba je jediným příkladem tohoto druhu v Egyptě a její architektonické zvláštnosti jsou fascinující.

Další památkou, kterou si určitě nemůžete nechat ujít, je Červená pyramida. Je tak pojmenována kvůli zvláštní barvě kamene, který byl použit při její stavbě. Tato pyramida je nejstarší "pravá" pyramidová stavba v Egyptě a je spojována opět s faraonem Snofruem. Její dokonalá geometrie a architektonická precisnost ji činí jednou z nejkvalitnějších pyramid v této oblasti.

Pokud se rozhodnete navštívit Dahšúr a obdivovat tyto starodávné památky, měli byste zvážit ubytování v okolí. Je zde několik možností, které můžete zvážit. V blízkosti se nachází několik luxusních hotelů a resortů, které nabízejí komfortní ubytování a širokou škálu služeb. Mnoho z nich má také bazény, wellness centra a restaurace, což vám umožní relaxovat a užívat si odpočinku po dlouhém dni stráveném prohlížením památek.

Pro ty, kteří preferují autentičtější zážitek, mohou zvážit ubytování v jednom z místních rodinných penzionů, které jsou rozšířené v okolí Dahšúru. Tyto penziony nabízejí jednodušší ubytování za přijatelnější cenu a často jsou provozovány místními rodinami, které vám mohou poskytnout zajímavé informace o místní kultuře a tradicích.

Při plánování svého pobytu v Dahšúru je nezbytné brát v úvahu také vzdálenost od dalších atrakcí v Káhiře a okolí. Pokud plánujete pobyt v této oblasti jen na jednodenní výlet, mohli byste zvážit ubytování v Káhiře a využít místní dopravu, abyste se dostali do Dahšúru. Pokud se však rozhodnete zde zůstat déle, je ideální mít ubytování v blízkosti památek a využít možnosti prozkoumávat tuto fascinující oblast více času.

Výlet do Dahšúru je skvělým způsobem, jak poznat více o starověké egyptské kultuře a historii. Křivá pyramida a Červená pyramida jsou fascinující ukázkou dokonalé architektury a technického umu starověkých Egypťanů. Ať už si vyberete luxusní hotel nebo rodinný penzion, budete mít možnost prozkoumat tyto úžasné památky, užít si pohostinnost místních obyvatel a prožít jedinečný zážitek v Egyptě.


Počasí Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egyptské město Dahšúr se nachází asi 40 kilometrů jižně od Káhiry a je známé především díky svým historickým památkám - Křivce a Červené pyramidě. Toto území je bohaté na kulturní a historické dědictví, ať už jde o staré pyramidy, chrámy nebo hrobky. Nicméně, pokud jde o počasí, místní klima hraje důležitou roli a ovlivňuje zdejší podmínky.

Dahšúr se nachází v oblasti se suchým a horkým klimatem, které je typické pro severní Afriku. Panuje zde subtropický stepní klima s vysokými letními teplotami a nízkými srážkami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 35 až 40 ° C, navíc ovlivněna přítomností písečné pouště. Vzhledem k tomu, že Dahšúr leží pouze pár kilometrů od Nilu, je zde také vysoká vlhkost vzduchu.

V zimě je to zde o něco mírnější, ale díky své poloze je Dahšúr stále teplé místo. Průměrná teplota v zimě se pohybuje okolo 20 ° C během dne a kolem 10 ° C v noci. Srážky jsou zde vzácné, převážně v podobě krátkých lijáků, které přicházejí během období dešťů v listopadu a prosinci.

V důsledku sucha je vegetace v Dahšúru omezená. Zdejší krajina je převážně písečná poušť s několika oázami. Přesto se zde vyskytují ozdobné stromy a rostliny, které jsou přizpůsobené extrémním podmínkám. Mezi tyto rostliny patří například akácie, tamaryšek a datle. Fauna je také omezená, avšak najdeme zde několik druhů plazů a hmyzu.

Pokud plánujete návštěvu Dahšúru a obdivování Křivky a Červené pyramidy, je důležité si být vědom, jaké jsou místní podmínky. Doporučuje se sebou mít dostatek pitné vody a chránit se před slunečním zářením vhodným oblečením a opalovacím krémem. Také se zapamatujte, že v létě je zde nejvyšší turistická sezóna, takže může být velmi rušno.

Dahšúr je fascinujícím místem s bohatou historií a úchvatnými památkami. Ačkoli zde převládá suché a horké klima, mnoho turistů se přesto rozhodne tuto oblast navštívit a poznat tajemství starého Egypta. Při návštěvě mějte na paměti, že počasí může hrát důležitou roli, a proto se připravte na vyšší teploty a nízkou vlhkost.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky