Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)

Ubytování Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské město Asuán se nachází na jihu země na březích Nilu a je známo svou krásnou přírodou a bohatou historií. Mezi hlavní turistické atrakce v této oblasti patří chrám Philae a Násoslovy, a protože se jedná o populární cíle turistů, jsou v okolí těchto památek k dispozici různé druhy ubytování.

V Asuánu najdete většinou hotely, apartmány a hostely, které často nabízejí výhled na řeku Nil a nadcházející města, což umocňuje vaše zážitky z cestování.

Pro turisty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v luxusním hotelu, mohou nalézt mnoho možností v blízkosti chrámu Philae. Například Kempinski Hotel a Sofitel Legend Old Cataract Aswan nabízejí nejen pohodlí a výhled na řeku, ale také vybavení jako vířivky, bazény a wellness centra. Tyto hotely také nabízejí exkluzivní služby, jako je osobní řidič, vozy na objednávku a asistenci s plánováním výletů do blízkých památek.

Méně náročným cestovatelům může být vhodnější ubytování v malých rodinných hotýlcích nebo hostelech v centru města Asuánu, kde mohou najít cenově dostupné, ale stále pohodlné pokojové a snadný přístup k nákupním možnostem a dalším místům k návštěvě. Hostel Piramid se nachází v blízkosti chrámu Philae a nabízí cenově dostupné ​​pokoje s výhledem na Nil a možnostmi tureckého stylu osvěžení.

Pokud chcete během pobytu v Asuánu prozkoumat sousední město Násoslaví, můžete si vybrat ubytování v blízkosti tohoto města. Vydejte se například do resortu Nubian Island Hotel, který se nachází přímo u břehu Nilu a nabízí pohodlné pokoje s balkóny s výhledem na řeku a další vybavení, jako jsou bazény, lázně a bar na břehu řeky.

Celé město Asuán a Násoslaví nabízejí návštěvníkům nejen krásy památek a přírody, ale také rozmanité a kvalitní druhy ubytování. Ať už si zvolíte luxusní hotel nebo cenově dostupný hostel, bude vaše dovolená v této oblasti jistě nezapomenutelná.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


1. Jak se dostat z Asuánu na ostrov Philae?
Odpověď: K ostrovu Philae se dostanete lodí, která je k dispozici u přístavu v Asuánu.

2. Jak dlouho trvá plavba z Asuánu na ostrov Philae?
Odpověď: Plavba na ostrov Philae trvá zhruba 15-20 minut.

3. Kolik stojí vstupenka do chrámu Philae?
Odpověď: Vstupenka do chrámu Philae pro dospělého stojí 140 egyptských liber, zatímco pro studenty je zlevněná na 70 egyptských liber.

4. Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Philae?
Odpověď: Chrám Philae je otevřený denně od 8:00 do 16:00 hodin.

5. Je nutné si zakoupit vstupenku předem nebo lze si ji koupit na místě?
Odpověď: Vstupenky do chrámu Philae lze zakoupit jak předem online, tak i na místě u vstupu.

6. Jak se dostat z Asuánu do Násoslaví?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z Asuánu do Násoslaví, je trajektem. Trajekty jezdí pravidelně mezi Asuánem a Násoslavím.

7. Jak dlouho trvá plavba trajektem z Asuánu do Násoslaví?
Odpověď: Plavba trajektem z Asuánu do Násoslaví trvá zhruba 1-2 hodiny, v závislosti na aktuálních podmínkách.

8. Kolik stojí trajektová jízdenka z Asuánu do Násoslaví?
Odpověď: Cena trajektové jízdenky z Asuánu do Násoslaví závisí na typu trajektu a času plavby, avšak je obvykle kolem 100-150 egyptských liber.

9. Jaké jsou otevírací hodiny chrámu v Násoslaví?
Odpověď: Chrám v Násoslaví je otevřený denně od 8:00 do 16:00 hodin.

10. Je možné si na místě zakoupit vstupenku do chrámu v Násoslaví?
Odpověď: Ano, vstupenky do chrámu v Násoslaví lze zakoupit na místě u vstupu.


Letenka Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je země plná historie a památek, které stojí za návštěvu. Pokud plánujete svou cestu do Egypta, rozhodně nevynechejte Asuán. Toto město se nachází na jihu Egypta, kde se setkává řeka Nil s hranicemi Súdánu. Kousek od města se nachází slavný chrám Philae a Násoslaví, které patří mezi nejvýznamnější památky Egypta.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Asuánu, je pomocí letenky. Letenky do Asuánu jsou k dispozici z mnoha měst po celém světě, takže určitě najdete let, který vyhovuje vašim potřebám. Po příletu na mezinárodní letiště v Asuánu můžete pokračovat do města, buď pomocí taxíku nebo autobusu.

Jednou z největších atrakcí, které Asuán nabízí, je Chrám Philae. Tento chrám pochází z období starověkého Egypta a byl zasvěcen bohyni Isis. Po vybudování Asuánské přehrady se chrám stal zatopeným podvodním chrámem, ale díky výstavbě nového vodního díla byl chrám přemístěn na ostrov Agilika. Chrám Philae je nádhernou památkou, kterou si určitě nechte ujít.

Další nezapomenutelnou atrakcí v Asuánu je Násoslaví. Tento pohřební komplex patřil dynastiím Nové říše a obsahuje mnoho památek, jako jsou chrámy, hrobky a sarkofágy. Rozhodně stojí za to prozkoumat tento rozsáhlý komplex a objevit jeho historii.

Asuán také nabízí krásné procházky po břehu řeky Nil. Můžete si tady užít krásné výhledy na Oko Horuse a Asuánskou přehradu. Pokud máte rádi přírodu, pak si nenechte ujít Nubickou poušť, která se nachází nedaleko města. Toto je místo s jakýmsi zvláštním kouzlem, které vám umožní cítit se blíže k přírodě.

Zkrátka, Asuán je skvělé místo, které nabízí nezapomenutelné zážitky a památky. Díky letence můžete snadno a rychle navštívit toto krásné město a objevit jeho bohatou historii. Tak proč neudělat z Asuánu své další cestovní dobrodružství? Určitě nebudete litovat.


Počasí Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Asuán je jedním z nejkrásnějších a nejteplejších míst v Egyptě. Nachází se na východním břehu řeky Nil, nedaleko hranic s Núbii. Jeho slunečným a suchým klimatem je ideálním místem pro milovníky tepla a památek.

Asuán je známý svým nádherným historickým dědictvím, které se nachází na jeho okrajích. Jednou z nejpůsobivějších památek, kterou zde můžete navštívit, je chrám Philae. Tento starověký chrám zasvěcený bohyni Ísis, který byl původně umístěn na ostrově Filé poblíž prvního kataraktu, byl přemístěn do Asuánu kvůli výstavbě Asuánské přehrady. Je to nezapomenutelný zážitek pro turisty, kteří se chtějí ponořit do historie Egypta.

Další zajímavou atrakcí v Asuánu je Núbijské muzeum. Toto muzeum je domovem sbírky artefaktů a artefaktů núbijské kultury, která byla zachráněna před zatopením přehradou. Můžete zde najít předměty jako sochy, keramiku a fresky, které dokládají bohatou historii této regionální kultury.

Asuán je také známý jako výchozí bod pro výlety k Násoslaví, které je jedním z nejkrásnějších míst v Egyptě. Násosloví, které se nachází na horním toku Nilu, je oázou s úžasnou přírodou a nádhernou scenérií. Můžete se projet po řece na feluce, tradiční egyptské lodi, a obdivovat nádhernou krajinu nebo objevovat jezero Násosloví, které je obklopeno písečnými dunami a údolím himálajských hor.

Ať už se chystáte navštívit chrám Philae, Núbijské muzeum, nebo se vydat na výlet k Násoslaví, budete muset brát v úvahu počasí v Asuánu. Asuán má horká a suchá leta s průměrnou teplotou kolem 40 stupňů Celsia. Zimní měsíce jsou mírnější, s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia. Je důležité si vzít s sebou sluneční ochranu, jako jsou klobouky a opalovací krémy, a také dostatek tekutin pro hydrataci.

Celkově je Asuán jedním z nejkrásnějších míst v Egyptě s bohatou historií a úchvatnou přírodou. Památky jako chrám Philae a Násosloví nabízejí unikátní zážitky pro návštěvníky, kteří se chtějí ponořit do bohaté egyptské kultury a krásné přírody. Ať už se rozhodnete navštívit tyto památky nebo si jen užívat slunečního počasí u bazénu, Asuán vám nabídne neskutečný a nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je fascinující země plná tajemných zbytků minulých civilizací, a Asuán není výjimkou. Leží na jihu Egypta u Nilu a je po Luxoru druhým nejnavštěvovanějším místem v zemi.

Asuán je nejlepším místem, kde začít objevovat jednu z nejstarších civilizací na světě - starověkého Egypta. Tento region byl důležitý nejen pro svou strategickou polohu na Nilu, ale také pro některé z nejvýznamnějších památek v zemi.

Jedním z nejvýznamnějších míst v Asuánu je chrám Philae. Tento chrám byl původně postaven na ostrově Philae, ale když byl zatopen během stavby Asuánské přehrady, byl přemístěn na jiný ostrov, kde stojí dodnes. Tento chrám je jedním z nejlepších příkladů starověkého egyptského umění. Byl postaven na počátku 3. století před naším letopočtem a sloužil jako svatyně bohyně Isis, matky bohů. Chrám je obklopen vodními kanály a je přístupný jen lodí, což dodává tomuto místu ještě více kouzla.

Dalším významným místem v okolí Asuánu je město Násoslabí. Toto město je známé pro své obchodování s dráty, ale také pro svou archeologickou zónu. V této zóně můžete vidět zbytky mnoha starověkých egyptských chrámů, včetně chrámu Khnuma, který byl postaven během období Ptolemaiosu a který je výjimečný svojí koncepcí a architekturou.

Když se rozhodnete navštívit Asuán, nedá se nezapomenout navštívit také Asuánskou přehradu. Tato přehrada byla vybudována v padesátých letech minulého století, a byla v té době největší přehradou na světě. Dnes je tato přehrada významnou turistickou atrakcí, která nabízí úchvatné výhledy na Nil a okolí.

Pokud se chystáte navštívit Egypt, Asuán by měl být na vašem seznamu míst, které musíte vidět. Tato oblast je plná historických památek oné dávné egyptské civilizace, která fascinuje lidi po celém světě. Z návštěvy Asuánu se budete cítit jako v jiném světě a prozkoumání této oblasti vám zaručeně dá vyjímečnou zkušenost.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky