Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Dominikánská republika Isla Saona

Dovolená Dominikánská republika Isla Saona


Dominikánská republika je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací v Karibiku a nabízí mnoho možností pro nezapomenutelnou dovolenou. Jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších lokalit, kterou rozhodně stojí za návštěvu, je Isla Saona.

Isla Saona je malý ostrov, který se nachází v Karibském moři, jihozápadně od Dominikánské republiky. Je součástí národního parku Cotubanamá, který je chráněným územím a domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Ostrov je známý svými bílými plážemi, tyrkysovou vodou a nádhernými korálovými útesy.

Pro cestu na Isla Saona si můžete vybrat z několika možností. Nejoblíbenější způsob je lodní výlet, který je dostupný z mnoha turistických center v Dominikánské republice, jako je Punta Cana či Bávaro. Lodě vyplouvají ráno a obvykle zahrnují příjemnou plavbu po moři, občerstvení na palubě a možnost prozkoumat nádherné podvodní světy během potápění nebo šnorchlování.

Po příjezdu na Isla Saona se vám otevře nádherný pohled na bílou pláž s palmami, která se táhne podél celého ostrova. Pláže na Isla Saona jsou velmi čisté a nedotčené, a proto se zde můžete těšit na relaxaci, opalování a koupání v tyrkysově modrém moři. Některé části ostrova jsou také domovem místních rybářů, kteří vám rádi nabídnou čerstvé plody moře. Budete mít možnost ochutnat tradiční dominikánské speciality a poznat místní kulturu.

Další atrakce, kterou můžete na Isla Saona navštívit, je slavná "Piscina Natural" neboli "přírodní bazén". Je to písečná plocha nezemě v moři, kde můžete plavat ve vodě s plochým dnem a obdivovat mnoho mořských hvězd a želv. Tato oblast je ideální pro rodiny s dětmi a nenáročné plavce.

Pokud se rozhodnete zůstat na Isla Saona déle než na jednodenním výletu, můžete si pronajmout chatku či bungalov na pláži a zažít tu dovolenou snů. Nicméně je třeba si uvědomit, že ostrov nenabízí příliš mnoho možností ubytování a restaurací, takže je dobré si vše předem naplánovat a zajistit si dostatek potřebných věcí.

Dovolená na Isla Saona v Dominikánské republice je nezapomenutelným zážitkem, který vám poskytne relaxaci, adrenalinové aktivity a nádhernou přírodu. Jestliže máte rádi slunce, moře a bílé pláže, vřele vám doporučuji navštívit tuto malou karibskou oázu a zažít tu kousek ráje na Zemi.


Letenka Dominikánská republika Isla Saona


Isla Saona: Tajemství Dominikánské republiky

Dominikánská republika se pyšní svými krásnými plážemi, tyrkysově modrým mořem a půvabnou atmosférou, která láká miliony turistů z celého světa. Jedno z nejpopulárnějších míst, které stojí za návštěvu, je Isla Saona – malý rajský ostrov obklopený Karibským mořem. Tato perla karibského souostroví láká svou nezkrotnou přírodou, zlatými plážemi a klidnou atmosférou. Pokud hledáte místo pro oddych a relaxaci, Isla Saona je pro vás tou správnou volbou.

Isla Saona se nachází na jihovýchodě Dominikánské republiky v oblasti La Altagracia a je jedním z nejvypadávajících karibských ostrovů. Známý je také díky svému unikátnímu ekosystému, který je chráněný jako součást Národního parku Cotubanamá. Na ostrově žijí různé druhy zvířat a rostlin, což láká milovníky přírody. Je také domovem mnoha ohrožených želv, které připlouvají na pláže Isla Saony snášet svá vejce.

Díky svému vzdálenému umístění od větších turistických středisek nabízí Isla Saona klid a izolaci. Většina návštěvníků se sem dostává lodí nebo katamaranem z přístavu v Bayahíbe, který se nachází jen kousek od ostrova. Při plavbě přes Karibské moře můžete sledovat neuvěřitelně modrou vodu, podmořskou flóru a zázračné korálové útesy. Nezapomeňte si vzít šnorchl, abyste mohli prozkoumat tuto malebnou podmořskou krajinu.

Přijedete-li na Isla Saonu, uvítá vás zdánlivě nekonečné množství zlatých pláží s jemným pískem. Pláže jsou obklopené palmami a lagunami, což vytváří idylickou atmosféru. Můžete si zde zaplavat ve vodě, která je překrásně čistá a průzračná, nebo se přímo pod hladinou potápět mezi mořské živočichy. Během procházek po plážích budete příjemně obklopeni klidem a krásou ostrova.

Pokud máte chuť na dobrodružství, doporučujeme se vydat na výlet do vnitrozemí ostrova a objevit jeho tajemství. Můžete navštívit přírodní jeskyně, laguny a podzemní řeky. Zároveň si můžete prohlédnout zbytky historických obydlí a získat tak náhled do minulosti Isla Saony.

A co by to bylo bez dobrého jídla? Na Isla Saoně budete mít příležitost ochutnat tradiční dominikánské pokrmy, které jsou plné exotických chutí a vůní. Restaurace zde nabízejí čerstvé ryby, mořské plody, tropické ovoce a mnoho dalšího. Ponořte se do gastronomického zážitku Dominikánské republiky.

Je jasné, že Isla Saona je skutečným rájem pro turisty, kteří hledají relaxaci, krásu a tropickou atmosféru. Toto malé karibské souostroví skýtá dobrodružství i odpočinek a nabízí nádhernou přírodu, která vás okouzlí. Pokud budete mít možnost navštívit Dominikánskou republiku, nezapomeňte vzít letenku na Isla Saonu a zažít toto jedinečné místo na vlastní kůži.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Isla Saona


1. Jak se dostanu na ostrov Saona v Dominikánské republice?
Odpověď: Existuje několik způsobů, jak se dostat na ostrov Saona. Nejpopulárnější je rezervovat si výlet katamaránem nebo lodí, které vyjíždějí z různých přístavů na pobřeží. Můžete si také objednat soukromý transfer lodí nebo vrtulníkem.

2. Jak dlouho trvá výlet na ostrov Saona?
Odpověď: Výlet na ostrov Saona trvá obvykle celý den. Odjezd může být ráno a návrat odpoledne nebo večer, v závislosti na zvoleném výletu.

3. Co mohu na ostrově Saona vidět a dělat?
Odpověď: Ostrov Saona je známý svými krásnými plážemi, tyrkysovým mořem a nedotčenou přírodou. Můžete si užít slunění na pláži, koupání ve vyhlášených lagunách, jako je Laguna de los Flamencos, procházky po ostrově a potápění se do korálových útesů. Na ostrově jsou také různé restaurace, kde si můžete vychutnat místní kuchyni.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Saona?
Odpověď: Mezi nejpřekrásnější pláže na ostrově Saona patří pláže Canto de la Playa, Mano Juan, Palmilla a Playa Side. Všechny pláže mají bílý písek, jemnou vodu a nádherné výhledy.

5. Kde se mohu ubytovat na ostrově Saona?
Odpověď: Ostrov Saona nenabízí velký výběr ubytování, protože většina lidí navštěvuje ostrov pouze na jednodenní výlet. V blízkosti přístavů, kde se výlety na ostrov Saona zahajují, však najdete možnosti ubytování v resortech a menších hotýlcích.

6. Jaká je nejlepší doba k návštěvě ostrova Saona v Dominikánské republice?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě ostrova Saona je v období od prosince do dubna, kdy je na ostrově příjemnější počasí a nižší pravděpodobnost dešťových srážek.


Počasí Dominikánská republika Isla Saona


Dominikánská republika je krásná země okouzlující své návštěvníky svou tropickou přírodou a bohatým kulturním dědictvím. Jedním z jejích nejvíce fascinujících míst je Isla Saona, ostrov s písečnými plážemi, tyrkysovými vodami a bujnou vegetací.

Počasí na Isla Saona je typické pro tropickou oblast s vyšší vlhkostí a vysokými teplotami po celý rok. Průměrná teplota během dne se pohybuje kolem 30 °C a v noci klesne na 22-24 °C. Nejvyšší teploty jsou zaznamenávány v červenci a srpnu, kdy může teplota dosáhnout až 35 °C, zatímco nejnižší teploty jsou v lednu a únoru, kdy se teplota může snížit na 20-22 °C.

Isla Saona bývá obvykle velmi slunečná a jasná, přesto ale během léta mohou být večery trochu bouřlivé. Déšť se vyskytuje obvykle od května do října a může být velmi intenzivní a krátkodobý. Tropické deště přinášejí krátké silné bouřky, zejména v období od srpna do října, kdy bývá nejvíce srážek. Po bouřce většinou následuje opět slunce. Nicméně, vzhledem k tomu, že se Isla Saona nachází v Karibiku, je obvykle nejlepší čas na návštěvu od prosince do března.

Nejlepší pláže na Isla Saona jsou Playa del Este, která se nachází na východním pobřeží a Playa de las Palmillas, kde najdete křišťálově čistou vodu a bílý písek. U této pláže se také nachází mnoho podmořských jeskyní a korálových útesů.

Isla Saona je bezesporu krásným místem, které stojí za návštěvu. Pokud se chystáte na návštěvu, mějte na paměti, že roční období ovlivňuje počasí, ale i tak se můžete těšit na slunné a horké dny a vodu ideální k prozkoumávání podmořského života.


Ubytování Dominikánská republika Isla Saona


Isla Saona: Rajský ostrov Dominikánské republiky

Dominikánská republika je známá svými idylickými plážemi, tyrkysovými vodami a kokosovými palmami. Mezi mnoha turistickými destinacemi se však jedno místo vyzdvihuje svou neskutečnou krásou - Isla Saona. Tento maličký ostrov, nacházející se na jihovýchodě země, je opravdovým rájem na zemi.

Isla Saona se nachází v zálivu Cotubanamá, který je součástí národního parku Del Este. Od hlavního turistického centra Punta Cana je vzdálený přibližně 50 kilometrů a je přístupný pouze lodí. Cesta na ostrov je již sám o sobě nezapomenutelným zážitkem. Během plavby můžete obdivovat neuvěřitelné podvodní scenérie a možná uvidíte i delfíny, kteří hrají ve vlnách.

Po příjezdu na ostrov vás okouzlí bílé písečné pláže a průzračné tyrkysové moře, které se táhne do nekonečna. Isla Saona je známá také pro svou naftalínově modrou lagunu, kde se můžete vykoupat a ochutnat čerstvé kokosové mléko přímo z plodu.

Pokud hledáte ubytování na Isla Saona, nemusíte se bát. I když je to malý ostrov, nabízí mnoho možností pro turisty, kteří chtějí strávit více času na tomto ráji. Jednou z možností je pobyt v některém z privátních resortů, které se nacházejí na ostrově. Tyto luxusní hotely nabízejí veškeré pohodlí a služby, které si můžete přát během dovolené. Pravidelně hostí mnoho svatebních obřadů a jsou oblíbenou vyhlídkou pro páry, kteří hledají romantickou atmosféru.

Pro dobrodružnější turisty je zde možnost strávit noc v jednom z mnoha plážových táborů. Tyto tábory vám umožní zažít opravdovou kouzelnou atmosféru ostrova a slyšet zvuky přírody přímo z vaší přístřešky. Na pláži si můžete užít upřímnější a autentičtější zkušenost s místními lidmi.

Důležité je však vědět, že Isla Saona nenabízí luxusní přívěsy a hotely s pětihvězdičkovým servisem, které byste mohli najít v hlavních turistických letoviscích Dominikánské republiky. Ostrov je jedinečný svou přírodou a klidem, který nabízí. Je to skvělé místo pro odpočinek a relaxaci.

Pokud se chystáte navštívit Dominikánskou republiku, nezapomeňte v plánu zahrnout návštěvu tohoto malebného ostrova. Isla Saona vám poskytne zážitek, který nezapomenete. Užijte si prázdniny na bílých písečných plážích, relaxujte u tyrkysových vod a poznávejte místní kulturu. Isla Saona je skutečným rájem, který stojí za to objevovat.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky