Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Cyprus Platres

Ubytování Cyprus Platres


Platres je malé horské město ležící na ostrově Cyprus. Nachází se v nadmořské výšce 1200 metrů v pohoří Troodos, což dělá z Platresu oblíbené místo pro milovníky přírody a turisty hledající klid a odpočinek.

Ubytování v Platresu nabízí různorodé možnosti pro všechny typy cestovatelů. Město má řadu hotelů a penzionů, které jsou vhodné jak pro rodiny, tak pro páry či jednotlivce. Výběr ubytování je široký, od luxusních hotelů s wellness centry a bazény až po útulné rodinné penziony.

Luxusní hotely v Platresu nabízejí prvotřídní služby a pohodlné ubytování. Vybavení pokojů je moderní a luxusní, s pohodlnými postelemi, televizorem a minibarem. Tyto hotely často disponují wellness centry, kde si hosté mohou dopřát relaxaci v sauně, využít masáže nebo se osvěžit ve venkovním bazénu. Restaurace v těchto hotelech nabízejí širokou škálu lahodných pokrmů a ochutnávku místní kyperské kuchyně.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici i rodinné penziony a levnější hotely. Tyto ubytovací zařízení mají často útulné a prostorné pokoje s jednoduchým zařízením, ale jsou čisté a pohodlné. Některé penziony mají také restaurace, kde hosté mohou ochutnat tradiční kyperské jídlo.

Ubytování v Platresu je ideální pro ty, kteří si chtějí užít horského prostředí a čerstvého vzduchu. Různé turistické trasy a stezky v okolí umožňují návštěvníkům poznávat krásy kyperské přírody. Můžete se vydat na pěší túru k nejvyšší hoře ostrova Olympus nebo navštívit nádherné vodopády Kaledonia. Poznat historické dědictví města lze při prohlídce kaple Agios Nikolaos a venkovského muzea s tradičními kyperskými artefakty.

Platres je také výchozím bodem pro výlety do okolních horských vesnic, jako je Trimiklini nebo Kakopetria. Tyto malebné vesničky jsou známé svými starobylými kamennými domy a úzkými uličkami, které vnáší pocit nostalgie a autentičnosti.

V Platresu a jeho okolí se pořádají také různé akce a festivaly. Místní trhy nabízejí typické kyperské produkty, jako jsou čerstvé ovoce, zelenina, med a místní víno. Návštěvníci mohou také zažít tradiční tance a hudbu při provozovaných festivalech.

Platres nabízí skutečně jedinečné ubytování na ostrově Cyprus. Bez ohledu na vaše preference a rozpočet zde najdete odpovídající možnosti. Krásná příroda a uklidňující atmosféra Platresu určitě splní očekávání každého návštěvníka.


Letenka Cyprus Platres


Cyprus Platres: Nezapomenutelná dovolená v horách Kyperského ostrova

Cyprus Platres, město v pohoří Troodos na Kyperském ostrově, je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu v krásném horském prostředí. Tato oblast je známá svými starobylými památkami, malebnými horskými vesnicemi a nádhernými výhledy na krajinu. Platres je tím nejlepším místem, kam se můžete zastavit, odpočinout si a užít si nádhernou dovolenou.

Jak se tam dostat?

Můžete si zvolit různé způsoby, jak se tam dostat, ale nejlepší možností je letecká doprava. Z České republiky můžete letět například z Prahy, Brna nebo Ostravy. Cesta z Prahy trvá přibližně 3 hodiny a 30 minut. Po přistání na letišti v Larnace, je možné si pronajmout auto nebo využít taxi službu, která vás přepraví přímo do Platres.

Co navštívit v Platres?

Cypress Platres nabízí mnoho turistických aktivit a míst, které stojí za návštěvu. Mezi nejpopulárnější patří:

Troodoské hory - Jde o nejvyšší pohoří na Kypru. Zde najdete nádhernou přírodu, kde můžete vyrazit na pěší nebo cyklistické túry.

Kyprský architektonický styl - Objevte starobylé domy s kamenem obloženými stěnami, které se nacházejí v mnoha malebných vesnicích v okolí Platres.

Vodopády - Toto místo je ideální pro ty, kteří hledají místo, kde se mohou kochat vodopády a okolní přírodou. Vodopády se nachází v srdci lesů a jsou jedním z hlavních turistických atrakcí.

Kde se ubytovat?

Platres nabízí mnoho ubytovacích možností, například hotely, penziony a apartmány. Pro ty, kteří hledají klid a pohodu, jsou penziony a apartmány nejlepší volbou. Většina má krásné terasy s nádhernými výhledy na okolní krajinu.

Kdy jet do Platres?

Nejlepší dobu pro návštěvu Platres je od června do srpna, kdy jsou teploty příjemné a příroda rozkvétá. Pokud hledáte klidnější dobu, můžete navštívit tuto oblast i v květnu nebo září.

Závěr

Cyprus Platres je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu v horském prostředí. Nabízí mnoho turistických aktivit a památek, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte krásné a nezapomenutelné místo pro dovolenou, je tato oblast nejlepší volbou. Z Prahdy tam letí například WizzAir a ceny letenek se mohou pohybovat kolem 2 000 Kč za osobu.


Počasí Cyprus Platres


Cyprus Platres je překrásné horské městečko, které se nachází na ostrově Kypr. Nachází se v nadmořské výšce 1200 metrů nad mořem a je obklopené zelení a horskými masivy.

Počasí v Cyprus Platres se v průběhu roku velmi liší. Od prosince do února se jedná o nejchladnější měsíce, kdy teploty klesají až k -5 stupňům Celsia. Tyto měsíce jsou také nejdeštivější. Bylo by tedy vhodné si vzít teplejší oblečení a deštník.

Od března do května je období jara. Teploty začínají stoupat a pobyt v Cyprus Platres je báječný. Teploty se zvyšují až na 15 stupňů Celsia, což umožňuje turistům vycházky a prohlídky města.

Od června do srpna je v oblasti Cyprus Platres letní období. Teploty jsou zde velmi vysoké, a to i přes 30 stupňů Celsia. V těchto měsících lze využít plného potenciálu přírody a turistických atrakcí. Nejlepší volbou pro pobyt v této oblasti je vyhledat turistické zařízení s klimatizací.

Od září do listopadu jsou výhledy jedinečné - jsou to měsíce, kdy se kontrast mezi zelenou přírodou a oranžovými odstíny podzimu rozdá. Teploty začínají klesat a je zde více větru, což vytváří velmi příjemné podmínky pro procházky.

Vzhledem k rozmanitosti počasí v Cyprus Platres byste se měli připravit na různé klimatické podmínky. Aby Vám vaše dovolená v této oblasti byla příjemná a bezproblémová, je nutné se předem informovat o aktuálním počasí a získat potřebné informace ohledně přístupnosti a bezpečnosti v případě nepříznivých povětrnostních podmínek. Avšak i přes tuto výzvu Vás tato krásná destinace svou přírodou, kulturou a jídlem jistě potěší.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Platres


1. Jak se dostat do Platres?

Platres se nachází v pohoří Troodos na Kypru. Nejlepší cestou je využít vlastní automobil, nebo si pronajmout auto na letišti v Larnace, od kde to je cca 1,5 hodiny jízdy.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Platres?

Nejlepší období na návštěvu je od dubna do listopadu, kdy jsou teploty příjemné a dny slunečné. V zimě je Platres oblíbený pro lyžování a zasněžené scenérie.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Platres?

V Platres si můžete užít pěší túry, horskou cyklistiku, lyžování, avanturistické aktivity, navštívit klášter Kykkos nebo se projet turistickým vláčkem v pohoří Troodos.

4. Kde se dá ubytovat v Platres?

Platres nabízí různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů až po apartmány nebo penziony. Vhodné je prozkoumat nejlepší možnosti na rezervačních portálech jako Booking.com nebo AirBnB.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Platres?

V Platres se nachází mnoho dobrých restaurací, kde si můžete vychutnat traditional kyperskou kuchyni nebo mezinárodní speciality. Mezi nejlepší restaurace patří Villa Almyra restaurant, To Tzaki souvlaki a The Mill Hotel & Restaurant.


Dovolená Cyprus Platres


Dovolená na Kypru je oceňovaná pro svou krásnou krajinu, bohaté kulturní dědictví a teplé středomořské podnebí. A jeden z nejmalebnějších a příjemných míst na ostrově je městečko Platres.

Platres se nachází ve vyšší nadmořské výšce uprostřed horského pásma Troodos Mountains. Jeho poloha poskytuje návštěvníkům příležitost užívat si čistého horského vzduchu a osvěžujících teplot i během letních měsíců. Navíc je obklopeno překrásnou krajinou, která je lákadlem pro milovníky přírody.

Jednou z největších lákadel Platres je Gargalas, což je nejvyšší hora na Kypru s výškou 1952 metrů nad mořem. Pro turisty je zde možnost provést náročnou túru a dostat se na vrchol, odkud je jedinečný výhled na celý ostrov.

Další turistickou atrakcí je Kyprský arboretum, který se nachází ve vzdálenosti pouhých 5 kilometrů od Platres. Tento 20 hektarový park je domovem pro různé druhy domácích a exotických rostlin. Turisté zde mohou relaxovat a jít na procházku mezi vzácnými stromy a květinami.

Město samo o sobě nabízí také několik zajímavých památek a muzeí. Mezi ně patří například kostel Archandra Michaila, který je jedním z nejstarších kostelů na Kypru, nebo Muzeum kostýmů a tradičních řemesel, kde návštěvníci mohou získat přehled o tradičním životě a kultuře ostrova.

Platres je také známé pro svou pramenitou vodu, která se považuje za jednu z nejlepších vody na Kypru. Turisté si mohou vychutnat čerstvou horskou vodu přímo z pramene, což je zvláštní a osvěžující zážitek.

Pro ubytování je v Platres dostatek možností. Existuje několik hotelů a penzionů, které nabízejí pohodlné ubytování a výhledy na okolní krajinu. Stejně tak je zde několik restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční kyperskou kuchyni a další pokrmy.

Pokud hledáte klidné a příjemné místo pro dovolenou, Platres na Kypru je skvělou volbou. Můžete si vychutnat krásy přírody, prozkoumat kulturní památky a zažít relaxaci mezi horskými vrcholy. To vše v kombinaci s pohostinností a teplem místních obyvatel.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky