Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Chorvatsko Selce

Ubytování Chorvatsko Selce


Selce je malé město v Chorvatsku, které se nachází na jihovýchodním pobřeží Jaderského moře. Pro turisty je Selce populární destinací díky svému půvabnému přístavu, nádherným plážím a kulturnímu dědictví. Pokud se chystáte na dovolenou do Selce, rozhodně se nebudete nudit.

Kde se ubytovat v Selce?

Selce nabízí různé možnosti ubytování. Pro náročnější hosty jsou k dispozici luxusní hotely s plným servisem a wellnes centry. Nicméně, pro ty, kteří chtějí zažít autentickou chorvatskou atmosféru, jsou lepší možnosti v menších rodinných penzionech a apartmánech.

Pro rodinné dovolené je nejlepší ubytování v blízkosti pláže. Mnoho apartmánů a hotelů je situováno tak, že se nachází přímo u pláže. Pokud se však rozhodnete pro ubytování v centru města, budete mít větší možnosti pro zábav a nákupy.

Co dělat ve Selce?

Selce je ideálním místem pro relaxaci a turistiku. Město nabízí nádherné pláže, kde si můžete užívat slunce a vodní sporty. Pokud se chcete projít městem, můžete navštívit kostel sv. Katariny, který se nachází v centru města, nebo se projít po malebné promenádě.

Pokud máte rádi historii, můžete navštívit nedaleké město Crikvenica, kde se nachází římské archeologické naleziště. Na místě najdete zbytky římského fóra, amfiteátru a mnoho dalšího.

Jak se dostat do Selce?

Selce se nachází asi 30 km jižně od Rijeky, největšího města na chorvatském pobřeží. Nejbližší letiště je v Rijece, kde lze pronajmout auto. Pokud si auto nepůjčujete, můžete použít autobusovou dopravu z Rijeky do Selce.

Další možností, jak se dostat do Selce, je přijet trajektem z Itálie nebo ze Slovinska, nebo jet po dálnici z centrální Evropy.

Jak vidíte, Selce nabízí mnoho možností pro dovolenou. Připravte se na krásné pláže, nádherné scenérie, historické památky a skvělé jídlo. Užijte si dovolenou v Chorvatsku a objevte to, co nabízí toto krásné město na pobřeží Jaderského moře.


Dovolená Chorvatsko Selce


Selce je malé přímořské město ležící na chorvatském pobřeží ve Střední Dalmácii. Nachází se v blízkosti známých turistických center, jako jsou Crikvenica a Rijeka. Díky své malebné poloze a nádhernému pobřeží je Selce oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Jedním z největších lákadel Selce jsou jeho krásné pláže. Město nabízí několik písečných pláží, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Voda je zde čistá a příjemně teplá, což umožňuje vynikající podmínky pro potápění a další vodní sporty. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete vyzkoušet například jízdu na vodním skútru nebo windsurfing.

Selce je také místem bohatým na historické památky. Pokud jste milovníky kultury, rozhodně si nenechte ujít návštěvu kostela svatého Klementa, který je jedním z nejstarších kostelů v této oblasti. Město také nabízí různé kulturní a společenské akce, jako jsou koncerty a tradiční folklórní představení, které vám přiblíží chorvatskou kulturu a tradice.

Pro milovníky gastronomie bude Selce příjemným překvapením. Město je bohaté na restaurace a kavárny, které nabízí široký výběr chorvatských specialit. Můžete si vychutnat čerstvé mořské plody, grilované ryby nebo tradiční chorvatské pečené jídlo. Samozřejmě, nezapomeňte si pochutnat na místním chorvatském víně, které je proslavené po celém světě.

Další neodolatelnou výhodou je poloha Selce. Město se nachází v blízkosti národního parku Plitvická jezera, který je jednou z nejkrásnějších přírodních památek v Evropě. Pokud máte rádi horskou turistiku, můžete si užít národního parku v Dinárských horách, který se nachází nedaleko od Selce. Pro milovníky historie a architektury je vzdálenější město Dubrovník naláká dalšími historickými památkami.

Kromě všech těchto atrakcí nabízí Selce také různé možnosti ubytování. Můžete si vybrat z luxusních hotelů, apartmánů nebo soukromých vil. Je zde opravdu něco pro každého.

Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku, nezapomeňte zařadit Selce do seznamu svých cílů. Toto kouzelné město nabízí vše, co potřebujete pro dokonalý odpočinek na pobřeží.


Letenka Chorvatsko Selce


Selce, malebná obec na Chorvatském pobřeží, je skvělým místem pro dovolenou plnou slunce, moře a relaxace. A co je tím nejlepším způsobem, jak se dostat do tohoto ráje? Samozřejmě letenka do Chorvatska Selce!

Letenka do Chorvatska je rychlý a pohodlný způsob, jak se dostat na jedno z nejkrásnějších pobřeží ve střední Evropě. Selce, nacházející se na pobřeží Jaderského moře, je malebnou obcí s bohatou historií a úchvatnou přírodou. Tato destinace je oblíbená mezi cestovateli z celého světa a nabízí širokou škálu aktivit, které uspokojí všechny druhy rekreantů.

Při návštěvě Selce se určitě neobejdete bez procházky po malebném pobřeží. Dlouhé pláže omývané azurovým mořem jsou přímo součástí tohoto přírodního ráje. Můžete si užít opalování na slunečních lehátkách, osvěžujících plavbách na vodním skútru nebo se přímo ponořit pod hladinu při potápění nebo šnorchlování, abyste objevili krásy podmořského světa.

Pokud vás fascinuje historie, neměli byste vynechat návštěvu malebného města Selce. Navštivte kostely, pevnosti a historické památky, které skrývají bohatou minulost tohoto území. Místní pamětihodnosti nabízejí návštěvníkům pohled na minulost a kulturu této oblasti.

Kromě toho můžete v Selce vychutnat skvělou gastronomii. Restaurace nabízejí široký výběr čerstvých mořských plodů a tradičních chorvatských pokrmů. Ponořte se do místní kuchyně a vyzkoušejte speciality, jako je černý chléb, divoká zvěř, olivový olej a úžasné víno.

Selce také nabízí možnosti pro aktivní dovolenou. Pro milovníky vodních sportů jsou zde různé aktivity, jako je surfování, windsurfing nebo jachting. Pokud máte raději pevnou půdu pod nohama, můžete se vydat na horské túry a objevovat krásy národních parků a přírodní rezervace, které se nacházejí nedaleko Selce.

Cestování do Chorvatska Selce je snadné a pohodlné. Můžete si zakoupit letenku do blízkého letiště Rijeka, které je vzdálené pouhých 26 km od Selce. Po příletu na letiště si můžete pronajmout auto nebo využít hromadnou dopravu, která vás přepraví přímo do Selce.

Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou na pobřeží Jaderského moře v obci Selce. Krásná příroda, slunečné pláže, bohatá historie a skvělé možnosti pro aktivní dovolenou - to vše vám nabídne letenka do Chorvatska Selce. Nechte se unášet krásami a pohostinností této malebné vesničky a zažijte dovolenou snů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Selce


1. Jak se dostat do Selce?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Selce, je letecky nebo autobusem do letiště nebo autobusového nádraží v Rijece a poté se přepravit do Selce taxíkem, autobusem nebo pronajatým vozidlem.

2. Kam se mohu ubytovat v Selce?

V Selce je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během letních měsíců, protože Selce je oblíbenou turistickou destinací.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Selce?

Selce nabízí několik krásných pláží, včetně oblázkových a písčitých pláží. Mezi nejoblíbenější patří pláž Slana, pláž Poli Mora a pláž Kacjak. Všechny tyto pláže mají čistou vodu a jsou vybaveny lehátky a slunečníky.

4. Jaké atrakce a aktivity jsou v Selce?

V Selce si můžete užít různé aktivity a atrakce, jako je potápění, plavání, cyklistika, vodní sporty, výlety lodí a procházky po malebných uličkách. Také můžete navštívit blízké památky, jako je například Zámek Drivenik nebo Ostrov Krk.

5. Kde mohu najít dobré restaurace v Selce?

V Selce je řada restaurací, které nabízejí tradiční chorvatskou kuchyni, čerstvé mořské plody a další delikatesy. Některé z doporučovaných restaurací jsou Konoba "Pod Murvu", Restoran "Sv. Mihovil" a Konoba "Nappetito".

6. Jaké jsou nejbližší obchody a supermarkety v Selce?

V Selce najdete několik obchodů, jako jsou potravinové a suvenýrové obchody. Blízký supermarket se nachází v nedaleké Crikvenici, která je vzdálena jen krátkou cestou autem.

7. Jaké jsou nejbližší lékařské zařízení a nemocnice v Selce?

V Selce je k dispozici místní lékařské centrum, které poskytuje běžné zdravotnické služby. Nejbližší nemocnice se nachází v Crikvenici, která je asi 10 minut jízdy od Selce.

8. Jaké jsou nejbližší turistické atrakce v Selce?

V blízkosti Selce se nachází mnoho turistických atrakcí, včetně Národního parku Plitvická jezera, Ostrova Krk, letoviska Opatija a města Rijeka. Všechny tyto atrakce jsou v dosahu a stojí za návštěvu.

9. Jaké jsou možnosti dopravy v Selce?

V Selce je dostatek možností dopravy, včetně autobusů, taxíků a pronájmu vozidel. Místní dopravní systém je spolehlivý a je dobře propojen s okolními městy a obcemi.

10. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Selce?

Nejlepší dobou k návštěvě Selce je během letních měsíců, zejména v červenci a srpnu, kdy je teplé počasí a moře je vhodné k plavání. V těchto měsících také probíhají různé festivaly a události.


Počasí Chorvatsko Selce


Chorvatsko Selce je jedno z nejkrásnějších míst, které Chorvatsko nabízí. Nachází se na pobřeží Jaderského moře a nabízí svým návštěvníkům krásné pláže, úchvatnou přírodu a zajímavé historické památky. Počasí zde bývá většinou slunečné.

Letní počasí v Selce

Letní období v Selce začíná v červnu a končí v září. Průměrná teplota bývá v těchto měsících kolem 25°C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosahovat až 30°C. V této době je ideální si užít den na pláži, vzít si osvěžující koupel v krásném moři a vychutnat si slunečné počasí.

Na konci srpna a začátkem září se teploty mírně ochlazují, ale stále zůstávají na příjemné úrovni. V tuto dobu je možné si užít mnoho aktivit na pobřeží, jako jsou například vodní sporty, procházky po městečku a okolních vesnicích, cyklistiku nebo výlety do přírody.

Podzimní a zimní počasí v Selce

Podzimní období začíná v říjnu a končí v listopadu. Teploty začínají klesat a průměrná teplota se pohybuje kolem 15°C. I v této době můžete v Selce užít krásné výhledy na moře a pobřeží. Vítr a vlny se mohou na pobřeží zesílit, ale stále je stále možné rekreačně využívat moře, např. pro surfování.

Zimní období je poměrně chladné, ale městečko i nadále nabízí mnoho zajímavostí i pro turisty. Kromě přírodních krás a krásných pláží se zde nachází i historické památky, jako jsou zbytky starověkých římských staveb. V zimě se Selce stávají tichou a klidnou destinací pro ty, kteří si chtějí užít atmosféru pobřežního městečka bez davů turistů.

Celkově lze říci, že Selce nabízí turistům krásné počasí po většinu roku a nádhernou přírodu k obdivování. Bez ohledu na to, zda zvolíte léto nebo zimní období, budete mít možnost užít si pobyt plný krásného počasí a zážitků, které si budete pamatovat po celý život.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky