Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Rožmberk nad Vltavou

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Rožmberk nad Vltavou


1) Kde se nachází Česko Rožmberk nad Vltavou?
Odpověď: Česko Rožmberk nad Vltavou se nachází v jižních Čechách, mezi městy Český Krumlov a Kaplice.

2) Jaký je historický význam zámku v Česku Rožmberku nad Vltavou?
Odpověď: Zámek v Česku Rožmberku nad Vltavou patří k nejvýznamnějším památkám jižních Čech a má bohatou historii, která sahá až do 13. století. Sloužil jako sídlo rodu Rožmberků, kteří se řadili mezi nejvlivnější šlechtické rody střední Evropy.

3) Jaké aktivity mohou návštěvníci v Česku Rožmberku nad Vltavou podniknout?
Odpověď: Návštěvníci mohou navštívit zámek, rozhlednu na Výšince, procházet se po městečku nebo podniknout řadu turistických výletů do okolí.

4) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Česka Rožmberku nad Vltavou?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Česka Rožmberku nad Vltavou je v letních měsících, kdy jsou k dispozici turistické a sportovní aktivity. Zámek je otevřený pro veřejnost od května do září.

5) Jak se dostanu do Česka Rožmberku nad Vltavou?
Odpověď: Nejjednodušší cestou je autem nebo autobusem. Z Českého Krumlova jezdí pravidelné autobusové spoje a do města se dá také dostat lodí po Vltavě.


Dovolená Česko Rožmberk nad Vltavou


Rožmberk nad Vltavou: kouzelná dovolená v srdci Česka

Rožmberk nad Vltavou je malebné město nacházející se v jižních Čechách, které si zaslouží pozornost všech, kteří hledají perfektní místo pro letní dovolenou. Jeho malebné prostředí, historické památky a přírodní krásy jsou nejenom inspirující, ale také dokážou nabídnout bohatý kulturní a aktivní vyžití pro každého návštěvníka.

Rožmberk nad Vltavou je známý svým impozantním hradem, který dominuje nad městem. Tento gotický hrad, který byl postaven v 13. století, patřil po staletí rodu Rožmberků, jedné z nejmocnějších šlechtických rodin v tehdejším Českém království. Prohlídka hradu je nesmírně fascinující a umožňuje návštěvníkům poznat bohatou historii tohoto místa. Kromě toho si mohou prohlédnout i Rožmberské muzeum, které se nachází v bývalých hospodářských budovách hradu. Muzeum nabízí zajímavé exponáty a informace o Rožmberku a jeho slavné historii.

Dalším lákadlem Rožmberka nad Vltavou je malebné historické centrum města. Procházejte se úzkými uličkami, obdivujte historické domy a naléhavě doporučujeme navštívit místní kostel sv. Mikuláše, který stojí na vrcholku kopce. Odtud se naskýtá nádherný výhled na město a okolní krajinu, která je přímo božská během letních měsíců.

Rožmberk nad Vltavou je také ideálním místem pro milovníky outdoorových aktivit. Nedaleko města se nachází řeka Vltava, která nabízí možnost zapůjčení kajaků či jiných vodních sportů. Pro milovníky turistiky je k dispozici mnoho značených tras, které vás provedou okolní krajinou a do přírodní rezervace Šumava.

Pokud hledáte ubytování, Rožmberk nad Vltavou má několik možností, které uspokojí jak jednotlivce, páry, tak i rodiny s dětmi. Najdete zde penziony, hotely, ale také možnost kempování přímo u řeky. Ať už preferujete luxusní ubytování nebo spíše příjemný venkovský styl, Rožmberk nad Vltavou má pro každého něco.

Letní dovolená v Rožmberku nad Vltavou je jedinečným zážitkem, který nabízí kombinaci krásné přírody, kulturních památek a aktivit pro všechny věkové skupiny. Nechte se unést pohádkovou atmosférou tohoto malebného města a zažijte dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků. Rožmberk nad Vltavou vás přivítá s otevřenou náručí.


Počasí Česko Rožmberk nad Vltavou


Rožmberk nad Vltavou: Malebné město s proměnlivým počasím

Rožmberk nad Vltavou je malebné město nacházející se v jižních Čechách v nadmořské výšce 508 metrů nad mořem. Jeho poloha v blízkosti řeky Vltavy a nedaleko Šumavy jej obklopuje přírodou a krásnou krajinou, která je neoddělitelně spjata s nestálým počasím.

Počasí v Rožmberku nad Vltavou bývá velmi proměnlivé po celý rok. Ráno se často vyznačuje ranní mlhou, která dodává městu tajemnou atmosféru. Spolu s východem slunce se mlha postupně rozptyluje a odhaluje nádherné výhledy na historické centrum, které se tyčí nad údolím Vltavy.

Letní měsíce jsou v Rožmberku nad Vltavou obvykle teplé, ačkoli se teploty mohou velmi rychle měnit. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 25 °C, avšak mohou dosáhnout až 30 °C. V létě je občas možné zažít i prudké letní bouře, které přinášejí osvěžení a uklidňující vzduch po horkém dni.

Podzim v Rožmberku nad Vltavou je často chladný a vlhký, ale také nádherně barevný. Stromy a rostliny se začínají oblékat do odstínů červené, oranžové a žluté, což vytváří kouzelnou atmosféru. Teploty na podzim se pohybují kolem 15 °C, avšak mohou rychle klesnout až na 5 °C.

Zima v Rožmberku nad Vltavou je převážně chladná a suchá, přičemž teploty klesají pod bod mrazu. Sněhové nadílky přicházejí obvykle v prosinci a pokrývají město bílým pláštěm, což dodává Rožmberku nad Vltavou pohádkový vzhled. Teploty v zimě se pohybují kolem -2 °C, občas však mohou klesnout i na -10 °C.

Jaro je v Rožmberku nad Vltavou období probuzení přírody a nového života. Teploty začínají stoupat kolem 10 °C, ačkoli se ještě občas objevují chladné dny. Jarní měsíce jsou často deštivé, což napomáhá kvetení květin a růstu zeleně kolem města.

Ve všech ročních obdobích bychom však měli být připraveni na neočekávané změny počasí. Vzhledem k poloze Rožmberku nad Vltavou a jeho okolí může být počasí nevyzpytatelné. Proto je vždy dobré přibalit si do kabelky deštník nebo plášť, aby nás nezaskočil nečekaný déšť nebo nepředpovídatelné teplotní výkyvy.

Rožmberk nad Vltavou, sice malé a okouzlující město, ale jeho počasím nabízí rozmanité a proměnlivé zážitky. Ať už jste tam na návštěvě nebo se tam usadíte na delší dobu, buďte připraveni na to, že počasí v Rožmberku nad Vltavou vás vždy dokáže překvapit.


Letenka Česko Rožmberk nad Vltavou


Česko je rodná země mnoha historických památek a turisticky atraktivních destinací. Jedním z méně známých, ale o to malebnějších míst, je Rožmberk nad Vltavou. Tento středověký hrad se nachází ve stejnojmenném městečku, které leží uprostřed českého venkova.

Aby se k němu dostali turisté z dalekých zemí, nabízí se jim nejlepší cesta po vzduchu. Letiště Václava Havla v Praze je nejblíže Rožmberku. Z letiště pak můžete jet vlakem, autobusem nebo si najmout auto a projet se krásnými českými krajinami.

Je to také ideální způsob, jak získat nejlepší výhled na středověký hrad a přilehlé oblasti. Z letadla je možné spatřit krásné řeky, jezera a lesy, které kdekoli jinde v Evropě nejsou k vidění. Po přistání v Praze můžete pohodlně pokračovat do Rožmberka nad Vltavou a užívat si jedinečné atmosféry této části Česka.

Rožmberk nad Vltavou byl založen v 13. století a má bohatou historii, protože byl důležitou bránou směrem k Čechám. Hrad stojí na skalnatém výběžku nad řekou Vltavou a ve své době byl důležitou pevností, ale také rezidencí Rožmberků, jedné z nejvýznamnějších a nejbohatších rodin v české historii.

Návštěvníci Rožmberka nad Vltavou mohou navštívit hrad, který má dnes podobu renesančního zámku. K vidění je síň rytířů, části původního gotického hradu a rodové sbírky Rožmberků. V okolí hradu je také mnoho zajímavých památek, jako jsou středověké kostely, domky a řemeslnické dílny, které vás zavedou zpět do doby před mnoha lety.

Při pobytu v Rožmberku nad Vltavou dobře přemýšlejte o tom, kdy si naplánujete vaši návštěvu. Nejlepší čas je v létě, kdy jsou v okolí hradu nejen krásné zahrady, ale také mnoho kulturních akcí. Můžete navštívit tradiční jarmarky, národní slavnosti, koncerty a jiné kulturní akce, které jsou zde pořádány.

Celkově lze konstatovat, že Rožmberk nad Vltavou je opravdu nádherným místem, které stojí za to navštívit, pokud máte rádi kulturu, historii a krásnou přírodu. A pro ty, kteří chtějí ušetřit čas a cestovat na Rožmberk nad Vltavou, není nic snadnějšího než letět zpřímo z vaší destinace do Prahy.


Ubytování Česko Rožmberk nad Vltavou


Rožmberk nad Vltavou: Malebná destinace s půvabným ubytováním

Rožmberk nad Vltavou je malebné městečko nacházející se na břehu řeky Vltavy v jižních Čechách. Své jméno si získalo díky jedné z nejimpozantnějších hradních pevností v České republice, která dominuje nad okolní krajinou. Tato pohádková destinace je oblíbená nejen mezi turisty, ale také mezi milovníky historie a přírody.

Jedním z nejdůležitějších faktorů při plánování cestování je bezesporu ubytování. Rožmberk nad Vltavou nabízí široký rozsah možností, které uspokojí potřeby všech cestovatelů.

Pro ty, kteří si přejí zažít skutečný hradní život, je tu možnost ubytování přímo na hradě Rožmberk. Tato romantická volba nabízí nejen jedinečný pohled na okolní krajinu, ale také možnost prozkoumat historické komnaty a procházet se po hradních zahradách. Hrad Rožmberk je dnes také domovem muzea, které přibližuje navštěvníkům život v minulosti.

Pro ty, kteří preferují klidnější atmosféru, existuje v okolí mnoho penzionů a rodinných hotelů. Tyto typy ubytování jsou obklopeny nádhernou přírodou, jako je Šumava nebo Český Krumlov. Místní majitelé přinášejí do těchto penzionů a hotelů osobní přístup a pohostinnost, která zajišťuje příjemný pobyt.

Rožmberk nad Vltavou má také řadu levnějších možností ubytování pro cestovatele s menším rozpočtem. Ubytování v soukromí je často cenově dostupnou variantou a zároveň umožňuje získat bližší pohled na místní kulturu a tradice.

Pro milovníky kempování je v okolí také dostatek možností. Kempy nabízejí základní vybavení, jako jsou sprchy, toalety a místa pro stanování a karavany. Kempování v přírodě je skvělý způsob, jak si užít okolní prostředí a vychutnat si pohodu pod širým nebem.

Ať už se rozhodnete pro luxusní ubytování přímo na hradě Rožmberk, rodinný penzion, levnější možnost ubytování v soukromí nebo se rozhodnete pro kempování, Rožmberk nad Vltavou vám nabízí širokou škálu možností. Malebné prostředí, plné historie a krásné přírody, spolu s půvabným ubytováním, tvoří perfektní kombinaci pro nezapomenutelnou dovolenou v jihočeském regionu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky