Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Nový Jičín

Letenka Česko Nový Jičín


Nový Jičín, malebné město v srdci Moravskoslezského kraje, je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací ve střední Evropě. Jeho bohatá historie, poutavá architektura a četné turistické atrakce lákají každoročně tisíce návštěvníků z celého světa. Pokud jste z Česka a plánujete návštěvu Nového Jičína, není nic snazšího než si zajistit letenku a pohodlně se tam dostat.

Díky modernímu rozvoji přepravních systémů máte několik možností, jak se dostat z Česka do Nového Jičína leteckou dopravou. Nejbližším letištěm je Ostravské letiště Leoše Janáčka, které se nachází pouhých 25 kilometrů od Nového Jičína. Na tomto letišti přistávají denně letadla z různých evropských destinací.

Pro nalezení nejlepší letenky doporučujeme využít online vyhledávače letenek, které vám umožní porovnat různé nabídky od různých leteckých společností. Mějte však na paměti, že ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně, dně v týdnu a vzdálenosti přesunu.

Jakmile si vyberete let, který vyhovuje vašim potřebám, nemusíte se obávat, že se nedostanete z letiště do Nového Jičína. Veřejná doprava v této oblasti je dobře rozvinutá a můžete využít autobusovou nebo vlakovou linku, která vás z letiště doveze přímo do centra Nového Jičína.

Po příjezdu do města se připravte na neuvěřitelně bohatou kulturu a historii. Procházka historickým centrem města je jako cesta časem, když obdivujete gotické, renesanční a barokní stavby. Hlavní památkou je náměstí s radnicí a Kamennou kašnou, která dominuje středu náměstí. Nedaleko se nachází také známý Novojičínský zámek, který stojí na místě bývalé tvrze.

Nový Jičín je také známý svou tradicí výroby obuvi. Pokud jste módní nadšenec, nezapomeňte navštívit Muzeum obuvi, kde se dozvíte vše o historii a výrobě obuvi v této oblasti. Kromě toho můžete navštívit také známý obchodní dům Baťa, který nabízí širokou škálu obuvi a dalšího zboží.

Nový Jičín je také výchozím bodem pro mnoho turistických výletů do okolí. V blízkosti města se nachází například malé městečko Štramberk se svoji zříceninou hradu. Pro milovníky přírody je tu také možnost navštívit malebné Beskydy, které jsou ideální pro pěší turistiku a horská kola.

Zajistěte si letenku do Nového Jičína a zažijte jedinečnou kombinaci historie, kultury a přírody. Toto malé město skrývá spoustu překvapení a zážitků, které stojí za to objevit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Nový Jičín


Je mi líto, ale nemám žádné informace o nejčastějších dotazech a odpovědích týkajících se města Nový Jičín v Česku. Prosím, kontaktujte místní úřady nebo turistické informační středisko pro získání požadovaných informací.


Ubytování Česko Nový Jičín


Nový Jičín je malebné město v Moravskoslezském kraji, které se nachází na jihozápadě Česka. Jeho historie sahá až do 13. století, a díky svému bohatému kulturnímu dědictví a byznysovému rozvoji se stalo jedním z nejvýznamnějších center tohoto regionu.

Pokud plánujete navštívit Nový Jičín, možná uvažujete o ubytování. V tomto článku si přiblížíme několik možností, které máte při výběru ubytování v tomto městě.

Penziony a hotely jsou nejobvyklejšími možnostmi ubytování pro turisty. Nový Jičín nabízí několik penzionů různých kategorií, které se nachází jak v centru města, tak v okolí. Tyto penziony nabízejí pohodlné a útulné pokoje za přijatelnou cenu. Hotely jsou pak vhodné pro ty, kteří preferují vyšší standard a služby. V Novém Jičíně se nachází několik hotelů, které nabízejí moderní pokoje, restaurace a další možnosti relaxace.

Pro ty, kteří hledají něco netradičního, je možnost ubytování v jednom z místních penzionátů. Tyto penzionáty se nachází mimo centrum města a nabízejí možnost ubytování ve venkovském prostředí. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí zažít klid a ticho a zároveň si užít přírodu.

Další možností je pronajmout si apartmán. V Novém Jičíně existuje několik soukromých pronájmů apartmánů, které nabízejí prostorné pokoje a plně vybavenou kuchyň. Tato možnost je vhodná pro rodiny s dětmi nebo ty, kteří si chtějí užít více soukromí a svobody v rámci svého pobytu.

Pokud jste milovníci přírody, můžete se rozhodnout pro kempování. V okolí Nového Jičína se nachází několik kempů, které nabízejí možnost stanování či pronájmu chatky. Kempy jsou většinou situované v malebném prostředí a umožňují vám vychutnávat si klid a přírodu.

V neposlední řadě, možností je i soukromé ubytování. Místní obyvatelé nabízejí pronájem svých pokojů nebo apartmánů, a to často za nižší cenu než v penzionech či hotelech. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentický pobyt a poznat místní kulturu.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu ubytování, Návštěva Nového Jičína vám rozhodně nezklame. Toto malebné město nabízí širokou škálu kulturních a historických památek, jako je například Valašské muzeum v přírodě, Štramberská Trúba nebo renesanční zámek v Žerotínově parku. Kromě toho se zde také nachází krásná okolní příroda, která láká k procházkám a výletům.

Takže pokud plánujete navštívit Česko a zastavit se v Novém Jičíně, vyberte si ubytování, které vám bude nejvíce vyhovovat a užijte si svůj pobyt v tomto malebném městě plném historie a přírodní krásy.


Počasí Česko Nový Jičín


Nový Jičín, malebné město ve Slezsku, se pyšní nejen svou historií, architekturou a kulturou, ale také svým unikátním a proměnlivým počasím. Nachází se ve střední části České republiky, v blízkosti Jeseníků a Beskyd. Díky své geografické poloze mezi těmito pohořími se zde vytvářejí různé meteorologické podmínky, které ovlivňují životní prostředí i každodenní život místních obyvatel.

Jaro a léto v Novém Jičíně patří mezi období s relativně teplým a slunečným počasím. Průměrné teploty se pohybují kolem 20°C a srážky jsou většinou mírné a pravidelné. Okolní kopce a lesy vytvářejí příjemný a osvěžující mikroklima, které přitahuje turisty i místní obyvatele k procházkám a turistice. Tento čas je také vhodný pro různé venkovní aktivity, jako je cyklistika, pěší turistika nebo vodní sporty.

Podzim v Novém Jičíně je obvykle mírný a teplý. Listnaté stromy zde nabízejí nádhernou podsadu odstínů žluté, oranžové a červené. Pravidelné deště napomáhají rozkvétání hub a lesů se proměňuje v skutečnou barevnou paletu. Lidé se často vypravují na výlety do okolních lesů, aby si vychutnali tuhle krásu přírody.

Zima v této oblasti může být poměrně drsná a studená. Teploty se obvykle pohybují kolem 0°C a někdy klesají i pod bod mrazu. Sníh pokrývá město a jeho okolí, což vytváří magickou atmosféru a vytváří ideální podmínky pro zimní sporty, jako je lyžování, snowboarding nebo běžkaření. Oblíbenou zimní atrakcí v Novém Jičíně je i kluziště, kde se místní lidé i turisté sejdou k bruslení a ledním hokeji.

Je však třeba zdůraznit, že počasí je něčím velmi proměnlivým a neexistuje žádná záruka, že se dané období v Novém Jičíně bude chovat přesně podle předpovědi. Meteorologové a klimatologové se často setkávají s obtížemi, když předpovídají přesné podmínky pro město. Přestože jsou k dispozici moderní prognostické metody a technologie, nevyhnutelně se vyskytují situace, kdy se předpovědi mohou ukázat být nepřesné.

Nicméně bez ohledu na aktuální počasí je Nový Jičín fascinujícím místem k návštěvě po celý rok. Jeho různorodé podnebí a proměnlivost počasí dávají návštěvníkům možnost zažít různé atmosféry a zážitky, které jsou ze srdce Moravy. Takže bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto město, chybět vám zde určitě nebude.


Dovolená Česko Nový Jičín


Pokud hledáte malebné místo pro letní dovolenou v České republice, Nový Jičín by mohl být tou pravou destinací. Tento malebný městys se nachází v Moravskoslezském kraji, v nadmořské výšce 267 metrů a nabízí nejen kulturní, ale i sportovní vyžití. V následujícím článku se budeme věnovat především tomu, co všechno tento malebný koutek nabízí pro letní dovolenou.

Bezstarostnou dovolenou si můžete užít například v místním aquaparku, který nabízí nejen vnitřní, ale i venkovní bazény s termální vodou a tobogány. Navíc zde najdete také wellness centrum s nabídkou různých masáží a saun. Pro ty, kteří chtějí aktivně trávit čas, jsou zde tenisové kurty, minigolf nebo vodní sporty na nedaleké přehradě Slezská Harta. Pro kolostražce a turisty zase nabízejí okolní kopce možnost projížděk po cyklostezkách a turistických trasách.

Při procházce historickým centrem města, se můžete prohlédnout například místní zámek, náměstí s dominantou kostela sv. Mikuláše, nebo navštívit místní muzeum, které vám přiblíží historii města a okolí. V okolí Nového Jičína se pak nachází unikátní "Baťův kanál", který mohou turisté a cyklisté využít pro plavbu lodí, nebo k projížďce na kole okolo Vodní nádrže Těrlicko.

Jako tip pro výlety v okolí můžeme doporučit také návštěvu města Ostrava, které je vzdáleno jen pár desítek kilometrů. V Ostravě mohou turisté navštívit technické muzeum Dolní oblast Vítkovice, ZOO nebo projít se historickým centrem. V okolí Ostravy pak najdete například Rozhlednu Ema, kde si můžete projet lanovou dráhou, nebo zříceninu hradu Hukvaldy.

Nový Jičín se tak stává ideální destinací nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro páry nebo skupiny přátel. Pokud hledáte klid a odpočinek od každodenního shonu, zároveň ale nechcete zůstat zcela pasivní, neváhejte a vydejte se na dovolenou právě sem.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky